2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Bu arada bencede hamagi deneyin ben çözüm öyle buldum bazen ayakta salliyorum bazen hamakta kendi tercihleri var onlarinda istediğini bulana kadar seçenekleri deniyorum istediği olunca uyuyor yada emiyor.herkes bana ayakta sallamaya alisrir yapmam deme dedi. Birde ben uykusu gelince ninni açıyorum telefondan alıştı uyku saati olduğunu anliyor aglasa bile sakinleştiriyor ninni .kısa sürede uykuya dalıyor uykusuz bebislere deneyin

Rahat emzirebilecegin bir giysi giy. Mevlut olduguna gore erkek gelmez diye düşünüyorum. Gelse bile emzurme onlugun varsa onu kullan yoksa da ince sal tulbent gibi birseyle ortup emzirirsin. Bu kadar sıkıntı yapma kendine. Her bebegin bir derdi oluyor. Kafaya takinca daha da inatlasiyorlar. Kalabaliga da aldirma kucuk cocugu ilk kez gormeyecekler herhalde. Annesin sen her turlu imtiyaza sahipsin. Bir de evrene guzel mesajlar yolla guzel seyler gelin basina :)) Oglum cok uslu duracak diyerek git fazla Pollyanna oluyor ama napalim zaman gecmiyor kara kara dusununce

Neden kendini bu kadar sıkıyorsun kiyamam,bebislerin bize derdi yok hunu kabullenmeliyiz biz artik onlarlayiz hep..zorlanacagimizi degil sadece cozum yollarini bulmaliyiz hemen..
Heryerde mescit var nerdeyse emzirmen tas catlasa 15 dk elbiseyse dugmeli bisy giymen yeterli..
Aslinda en kolayi emsirmek zaten..

canım öncelikle geçmiş olsun zor bir deneyim olmuş sana.yazdıklarını okuyunva bişey farkettim.sürekli emziriyorum sonra şunu yapıyorum yine emziriyorum şeklinde yazdıkların.ancak 4 aya yaklaşmış bir bebeğin bu kadar sık emmesi onu rahatsız ediyor diye düşünüyorum.sonuçta midesi dinlenmeden yeniden emiyor ve buda hem gaz yapıyordur hemde verimli bir emme sağlamıyordur.tabi bu konuyu en iyi bebeğinle sen ayarlarsınız .ben oğlumu 3 saate bir doyuruyorum şimdilik hatta amacım araları 4 saate çıkarmak.bu şekilde saatle takip edince neden ağladığını veya neden uyumadığını anlamak kolay oluyor.bebekler rutinleri çok sever naçizane tavsiyem bir kaç gün zorlanırsın belki ama bebeğinin yemek-banyo ve uyku rutinlerini oluşturmaya çalış saatlerini şaşma daha kolay olacaktır inan.

Kızlar,

Pes etmedim ve sanırım doğru yoldayım!!! Düzenli sağarak ve emzirerek,
(maaşallah) Deren için 3 saatte bir 100 cc içmesi düzene oturdu. Halen doktorun verdiği sınırın bayağı altında ama ne yapayım ki... Sanırım daha iyi doyuyor çünkü kakası tekrar sarı ve partiküllü oldu, yaşasın:)
Benim de sütüm biraz biraz artacak gibi tekrar. Çok yorucu olsa da gece kalkıp uzun uzun sağıyorum, çünkü Deren kesintisiz 12 saat uyuyor ve emmiyor. Tabii sağmazsam, bu da elveda süt demek olur(

Hadi dua edin bana. Kuzum bu yöntemle kilo almış çıksın... Cumartesi kilo kontrolü var, dönünce hemen yazarım size.

Canım çok üzüldüm tüylerim diken diken oldu
Nasıl da korkar insan öyle ağzında kan görünce
Çok emiyor diyordun gögsünden mi geldi
Ay inşallah bir daha da böyle birşey olmaz

Merhaba arkadaslar uzun zamandir yazamadim ara sira okumaya girebildim sadece.
Benim oglum da kilo almadi bu ay 3 hafta boyunca.farkettigim gibi biberonla sagdiklarimi vermeyr basladim bi hafada 250 gr aldi.dr kiloyu onemsemedi cunku dogum kilosunun iki katina yaklasmis onemli olan bu dedi.boyu baya uzamis 5 cm kadar,kafasi da 41.5 olmus diye mamaya gerek gormedi.bu ay takip edelim dedi cok endiseliyim ben de insallah bu ay toparlariz

Günün en güzel haberi çok mutlu oldum.inşallah geldi geçti diyeceksin bu dönem için.

smılac tatlım bana da kuzey 9 gun kaka yapmamıstı ve gıttıgımız doktorum tavsıye etmıstı 1,5 aydır kullanıyorum
cok menunum 2 gunde 1 hatta bazen hergun yapıyor cok sukur .
Saol cnm,bende degiştircem bakalım araştırıyorum,inş düzelir...
Hadi bakalım siz bunuda atlatırsınız inş...Benim kızımda çabuk acıkıyor sanki ya kendi sütümü biberonla veriyorum 150 cc,fazlasını verince kusuyor..2 saat dolmadan kıyameti koparıyor sanki.Mama verdigimdede aynı 2 saatte acıkıyor.Normalmi acaba

Merhaba cnm..Endişelenmene gerek yok benim kızımında baş çevresi 3. ayda 38 cm di.. 4. ay kontrolünde 39,5 cm çıktı normal...

hani anneler için emzirme önlükleri varya anne takıyor alttan bebeğini emziriyor onlardan aldım ben kalabalıkta emzirmek için ondan alsan. kullanan yok mu arkadaşlar ya da garip mi duruyor...görücem bende bakalım...

Deren'e kocaman bi maşallah azmin zaferi bence. İnşallah lıkır lıkır içecek sütleri çok sevindim valla :)

Merhaba kizlar
Uzun zaman olmus yazmayali ama hep takipteyim sizi bebisler buyumus masallah..benim kuzeyimde 4 aylik olcak bir hafta sonra biz hala iki saatte bir besleniyoruz sadece anne sutu aliyo ama benim halim harap iki saatte bir emmek istedigi icin iki saatten fazlada uyumuyo hatta bazen bir saat bile uyumuyo yorgunluk tavan yapti bende anlayacaginiz..
Uzun uzun uyuyan bebislere gıptayla bakiyorum ve masallah diyorum

Sağol canım:) Normal bence. Demek ki sütün de mama kadar tok tutucu içerikte.
İştahı için de sevin bence, bak iştahsızlık çok zor...

Ben de var, herzaman yanımda tasıyorum. Her yerde her zaman emzırebılırsın bu sayede.
Kımse bebeğim ile memesi arasına girmesin sloganım:)

Ah bu bebekler... Gece uyuyanları emmiyor, iştahsız zayıf... İştahlı olan emenleri de, uykusuz...

kızlar hani poşete süt depoluyorsunuz ya sonra biberonla veriyorsunuz emzik ağzı memeye bile benzese bebek biberon gördükten sonra memeyi reddetmiyor mu???hani hemşireler diyormuş ya biberon vermeyin memeyi reddeder diye hastanede ikinlokma sütü bile kaşıkla veriyorlarmış....böyle acil durumlarda< dışarıdayken biberon verebilirmiyiz yani????

Kendi adima ven de oyle dusunuyorum en azindan 3 ay vermemekte fayda var. Ama bazi bebekler ikisinide aliyor. Ben1. De kaslari yeterince gelismeyip ememedigi icin sagip kasikla verdim 40 gun oncesinde ve sonrasinda da emzirmeye calistim. 40 gun sonra tamamen memeye donduk. Ama asla agzina plastik bisey almadi. 2. De 2 hafta once mama verdik biberonla birkez aldi( kaucuk agizli cikko biberon) sonra emmeye devam etti. Sansin olursa memeye alismasina icin cabala. Kafalari karisiyor bence. Biberon cok farkli birsey cunku.

Kauçuk emzik aldım almadı almadı almadı.. Bas parmağı sokuyor ağzına memeyi ittirip.simdilik parmak emmiyo kemirip birakiyo 5 - 10 sn falan.. ama bu parmak sokmalar cogalirmiki aceba bilmiyorum..

Benim kızda öyle 2 saat dolmadan istiyor tekrar. Verince de birazını kusuyor ama hiç kusmadığı da oluyor. Doyup doymadığını anlamıyorum artık.. Pazartesi kontrolümüz var 3 aylık kontrölü doktora sorucam

Kauçuk emzik aldım almadı almadı almadı.. Bas parmağı sokuyor ağzına memeyi ittirip.simdilik parmak emmiyo kemirip birakiyo 5 - 10 sn falan.. ama bu parmak sokmalar cogalirmiki aceba bilmiyorum..

Burada sizlerin yazılarını okuyunca bu bebekler hep aynı diyorum. Nisa da emzik almıyor hala. En son kauçuk al dedi doktor. Ama bizimki onu da beğenmedi, elini tercih etmeye devam ediyor. Ona kitap aldım şu bezden olanlardan artık onu yemeye başladı birde köpek almıştım onu da yemeye bayılıyor bu iki oyuncağa sarınca elini unutuyor biraz. Hem onu oyalıyor renkler falan ağzına sokamayınca inceliyor ilgisini çekiyor renkler falan. Öyle bişey al dene bence, tavsiye ederim canım. Biz bu sayede elimizi daha az emiyoruz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…