2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Lilacsofie
canim kactir yazicam hatta aliuntiladim ama yine de beceremedim yine unutmiyim die bole yazim dedim dilerim gorursun....

Deren zaten bibero sewmio nie emmeyi azaltti uf inan ben bile kafayi takiorum....ama lutfen takinti haline getirme almasi gereken vitaminleri kuzun aldi zaten ee sen simdi muhtesem ek gidalarinla da tamamlicaksin bu yolculugu.....

Birde danismak istedigim buzluga attigim sutleri duruya iciremiorum icmio die baktim kokladim kokusu cok garip eksimis gibi bozuk gibi...ama agizlarini kontrol ediorum normal buzdolabinda cozup makina isitici ile isitiorum yani hersey normal ama igrenc bi kokusu war hep bole mi kokar yoksa bozukmu anlayamadim ya cok uzulucem yoksa....ayrica ilininca da rengi ilk sagdigim gibi degil daha koyu sari gibi yani normal mi ki bunlar bilemiorum....sizlerinnasil kizlar

Ben ne yapayım, nasıl sinirlenmeyeyim bana bir akıl verin Allahaşkına....

Malum Cuma'ya kilo kontrolümüz var. O vakte kadar sağarak ve biberonla veriyoruz, vermeye çalışıyoruz.

Gece uykusuna geçmeden önce saat 18:00 ile 19:00 arasında zorla olmak üzere 50+50 cc içmiş Deren Hanım!
Şuan saat 02:00 yani son 100cc'lik beslenme üzerinden 7-8 saat geçmişken kendileri 30 cc sütü zor içti, biraz ısrar etme çabalarıma ağlayarak ve uyuyarak cevap verdi..... Gün içinde en minumum hesaptan 800 cc. olarak hedef konuldu dr tarafından. Bizim günde adım adım takiple ve ısrarla, kavga dövüş içtiğimiz toplam miktar 610!!!!!

Kimbilir memeden emerken ne kadar daha az emiyordu......? Gecenin bu saatinde sinir içindeyim. Şeytan diyor kes sütü de memeyi de, ver mamayı! Dökülen gecenin bu saatinde gıdım gıdım sağdığım anne sütü değil, mama olsa içim böyle yanmaz belki...... Dökülen sütün haddi hesabı yok.

Ben ise toplam 850-900 cc civarı süt ürettim dün. Yani halen çok şükür hanımefendin ihtiyacını karşılayabiliyorum.
Demek ki ben emzirdiğimi sanırken tüm gece hiç emmiyordu. İyi yine zavallı sütüm tamamen kesilmemiş...

Ne yapayım bir akıl verin? Abisi de böyle çıldırtmıştı beni. Doktordan da bir fayda yok. Sabah, öğlen,akşam,gece olmak üzere günde 4 kere sağıp, mamaya geçip asıl beslenme olarak full ek gıdaya giriş mi yapayım acaba? Zaten hepsinin devreye girmesi ay sonunu bulur. Off çok moralim bozuk, ağlayamıyorum bile:KK43:(((((

Lilacsofie
canim kactir yazicam hatta aliuntiladim ama yine de beceremedim yine unutmiyim die bole yazim dedim dilerim gorursun....

Deren zaten bibero sewmio nie emmeyi azaltti uf inan ben bile kafayi takiorum....ama lutfen takinti haline getirme almasi gereken vitaminleri kuzun aldi zaten ee sen simdi muhtesem ek gidalarinla da tamamlicaksin bu yolculugu.....

Birde danismak istedigim buzluga attigim sutleri duruya iciremiorum icmio die baktim kokladim kokusu cok garip eksimis gibi bozuk gibi...ama agizlarini kontrol ediorum normal buzdolabinda cozup makina isitici ile isitiorum yani hersey normal ama igrenc bi kokusu war hep bole mi kokar yoksa bozukmu anlayamadim ya cok uzulucem yoksa....ayrica ilininca da rengi ilk sagdigim gibi degil daha koyu sari gibi yani normal mi ki bunlar bilemiorum....sizlerinnasil kizlar

Bn de yazmıştım canım koku olayını... Eğer lansinoh poşetlerden çözdürdüklerinse bir de Kraft veya diğer markanınkini dener misin? Koku onlarda olmayabilir,Ben hala deneyemedim sağdıklarını verdiğim için çözdürmeye sıra gelemedi.
Buarada ben gece uyurken (dün) Deren'e içirdim çözülmüş sütü, sağlık anlamında hiçbir sorun olmadı yani bozuk değil tabii ki sadece kokusu ve tadı kötü. Doktora sorarak içine biraz pekmez ekledim kokusunu ve tadını bastırsın diye.

Gercekten cok az canim niye boyle acabaa doktorun birsey demedimi benim kizimde 300 gr aldi bu ay
Çok moralim bozuk...
Doktorum yetersiz kalıyor sanki
Bir hafta daha emzirmeyi dene tartalım demişti
Kilo alımını çok az görünce "hayır sağıp vereceğim, artık beklenecek zaman kalmadı" dedim ki Zaten iyi ki demişim, böylece günde 800 olan alt sınırı bile içmediğini, gece aslında beslenmediğini görmüş oldum...
Normalde sağlıklı görünen mutlu bir bebek, yani gün içinde bir sorunu var da diyemiyorum.
Sabah doktoru ile görüşeceğim, belki baska doktora giderim....

Ah ahh aslında aynı seyı abısı de yapmıstı bu aylarda ama kılo alımı normaldı boyle kus gıbı degıldı.... Ek gıdaya baslayacagım herhalde. Sabahları anne sutuyle yapılan kahvaltılar var, dolaylı sekılde ıcırmeye calısacagım sutumu....

Gunde 2-2,5 litre olan sutum de 800-900 anca çıktı gün boyunca sürekli sağarak....

Senin bebeğin de çok az almış neden acaba, o da mı az emiyor?

Çok moralim bozuk...
Kilo alımını çok az görünce "hayır sağıp vereceğim, artık beklenecek zaman kalmadı" dedim ki Zaten iyi ki demişim, böylece günde 800 olan alt sınırı bile içmediğini, gece aslında beslenmediğini görmüş oldum...
Normalde sağlıklı görünen mutlu bir bebek, yani gün içinde bir sorunu var da diyemiyorum.

Ah ahh aslında aynı seyı abısı de yapmıstı bu aylarda ama kılo alımı normaldı boyle kus gıbı degıldı.... Ek gıdaya baslayacagım herhalde. Sabahları anne sutuyle yapılan kahvaltılar var, dolaylı sekılde ıcırmeye calısacagım sutumu....

Gunde 2-2,5 litre olan sutum de 800-900 anca çıktı gün boyunca sürekli sağarak....

Benim kizimda huysuz degil zorla emzirmesem hic aglamiyor acim diye gece saat kurup kalkiyorum degilse o uyuyor bende dun bi mama aldim kasik mamasi hipp tahilli princliymis doktoruma sormadim ama verecegim sanirim baslangic icin nasil bu mama acaba ogluma milupa aliyordum ama bu gdo olayindan korktum biraz sanirim kizlar biraz istahsiz oluyor yada bizim kizlar oyle saglikli olsunda mama anne sutu fark etmez uzulmu canim

Tam 12 saati 10 cc ile geçirdik
Sanırım başka da birşey yazmama gerek yok
Moralim sıfır

canım neden acaba.Ayazda az emiyor bu ara biberondanda içmiyor aklıma acaba düş filanmı çıkaracak diye geldi çünkü ellerini yemekten başka bişey yapmıyor azıcık elini ağzından alsam kıyamet kopuyor.Dereninde böyle bir sorunu olabilirmi ne bileyim bu çocuklarla ne yapacağız.
doktorumuz eğer sütün yetmezse birde çalıştığım için 4. aydan sonra kaşık mamalara başlarız demişti geçen ay.eğer beyefendi kilo almamışsa ben başlamayı düşünüyorum zaten kaşık mamasına.Kuzeyden tecrübeliyim 6 ay annesütü alacak diye kasmıştım hatta mama bile vermemiştim çocuk saatlerce ağlar uyumazdı şimdi anlıyorumki meğerse açmiş zavallı neye inat etmişsem sanki.
üzülme canım sende biliyorsunki beslenme konusunda çocuklarla inatlaşmak hiçbişeyi çözmüyor yine onların dediği oluyor.Kuzeyi gördün işte yaşıtlarından ne kadar ufak tefek çünkü bebekliğindeki yemek savaşlarımız hala artarak devam ediyor hatta kreşe gitmesini o yüzden çok istiyorum orda mecbur kalıp yiyor yemeklerini.bu yazı makarna pilav ve çorbayla geçirdi besleyici hiç bişey yediremedik.şimdi Ayazda aynı hataları yapmadan yemekten nefret ettirmeden bu olayı çözmeyi istiyorum.sende Deren konusunda biraz daha rahat ol eminim şu an geçici bir durumdur.Saatle emzirmeni tavsiye ederim.3-4 saat aralar verilmesi hem bebeğin midesini dinlendiriyor hemde acıkmış oluyor.belki bna katılmazsın ama bence çocukların mutlaka rutinleri olmalı.beslenme saatleri ve uyku saatleri gibi.ben sabah 7 de Ayazı emziriyorum sonra 10 da sonra öğlen yemeği yiyip yine eve gidiyorum ve 4 te tekrar annem besliyor akşam iş çıkışı yine ben emziriyorum.saatlerimiz oturdu sayılır.Kuzeyde de aynı şekilde saatle yaptım herşeyi ben.Gerçi onunda zararlarını görüyorum şimdi.Malesef çok mükemmelliyetçi ve kuralcı olcu.her istediği saatinde ve rutininde olmadığında sorun çıkıyor.
kısacası ben bebek her istediğinde emzirilmeli kuralına hiç uymadım Ayaz yeni doğduğunda bile 1-2 saat ara verdim hep.şimdi aralıklarımızı 4 saate çekmeye çalışıyorum.ek gıda başlarsamda onunda saat dilimleri belli oluyor hep.
sende türlü yöntemler denemiş bir anne olarak eminim bu işinde üstesinden geleceksin canım.hiç kendini üzme bebekler bizim stresimizi direk alıyor biliyorsun.çok karışık yazdım ama sen anlamışsındır ne demek istediğimi biliyorum.

Benim kizimda huysuz degil zorla emzirmesem hic aglamiyor acim diye gece saat kurup kalkiyorum degilse o uyuyor bende dun bi mama aldim kasik mamasi hipp tahilli princliymis doktoruma sormadim ama verecegim sanirim baslangic icin nasil bu mama acaba ogluma milupa aliyordum ama bu gdo olayindan korktum biraz sanirim kizlar biraz istahsiz oluyor yada bizim kizlar oyle saglikli olsunda mama anne sutu fark etmez uzulmu canim

İştahsız,tembel,uykucu bizim kızlar... Yandık yandık kimse almayacak vallahi...
Şaka bir yana...
Anneler neden yaşlanıyor? İşte daha minicikken başlıyor yüreğimiz en ufak dertlerine yanmaya da ondan... İki gündür kendimde değilim resmen.
Pirinçli tahıllı mama, ek gıda için birinci kaşık mamasıdır, doğru tercih vallahi doktordan iyi bilmişsin. Hıpp organik te bence doğru bir seçim fikrimi sorarsan.
İkimizin de bebeği iştahsız ve kilo alımı oldukça azalmış. Oğlumda da aynı sebepten (kilo alımı iyiydi ama iştahı aynıydı) 4 aylıkken ek gıdaya başlamıştım. Olmazsa Deren'de de öyle yapacağım, Cuma günü bir tartılalım da...

Buarada anne sütüyle hazırlanan kaşık mamaları var. Benim sütüm şuan halen günlük ihtiyacı için yeterli. Ben pes etmeyip sağacağım ve biberonla ya da kahvaltı/kalık maması içinde de olsa mümkün olduğunca anne sütüyle besleyeceğim. Makinan varsa sağmanı şiddetle tavsiye ederim yoksa bu kadar iştahsız oldukları için sütümüz kısa sürede tamamen kesilir.

canım neden acaba.Ayazda az emiyor bu ara biberondanda içmiyor aklıma acaba düş filanmı çıkaracak diye geldi çünkü ellerini yemekten başka bişey yapmıyor azıcık elini ağzından alsam kıyamet kopuyor.Dereninde böyle bir sorunu olabilirmi ne bileyim bu çocuklarla ne yapacağız.
doktorumuz eğer sütün yetmezse birde çalıştığım için 4. aydan sonra kaşık mamalara başlarız demişti geçen ay.eğer beyefendi kilo almamışsa ben başlamayı düşünüyorum zaten kaşık mamasına.Kuzeyden tecrübeliyim 6 ay annesütü alacak diye kasmıştım hatta mama bile vermemiştim çocuk saatlerce ağlar uyumazdı şimdi anlıyorumki meğerse açmiş zavallı neye inat etmişsem sanki.
üzülme canım sende biliyorsunki beslenme konusunda çocuklarla inatlaşmak hiçbişeyi çözmüyor yine onların dediği oluyor.Kuzeyi gördün işte yaşıtlarından ne kadar ufak tefek çünkü bebekliğindeki yemek savaşlarımız hala artarak devam ediyor hatta kreşe gitmesini o yüzden çok istiyorum orda mecbur kalıp yiyor yemeklerini.bu yazı makarna pilav ve çorbayla geçirdi besleyici hiç bişey yediremedik.şimdi Ayazda aynı hataları yapmadan yemekten nefret ettirmeden bu olayı çözmeyi istiyorum.sende Deren konusunda biraz daha rahat ol eminim şu an geçici bir durumdur.Saatle emzirmeni tavsiye ederim.3-4 saat aralar verilmesi hem bebeğin midesini dinlendiriyor hemde acıkmış oluyor.belki bna katılmazsın ama bence çocukların mutlaka rutinleri olmalı.beslenme saatleri ve uyku saatleri gibi.ben sabah 7 de Ayazı emziriyorum sonra 10 da sonra öğlen yemeği yiyip yine eve gidiyorum ve 4 te tekrar annem besliyor akşam iş çıkışı yine ben emziriyorum.saatlerimiz oturdu sayılır.Kuzeyde de aynı şekilde saatle yaptım herşeyi ben.Gerçi onunda zararlarını görüyorum şimdi.Malesef çok mükemmelliyetçi ve kuralcı olcu.her istediği saatinde ve rutininde olmadığında sorun çıkıyor.
kısacası ben bebek her istediğinde emzirilmeli kuralına hiç uymadım Ayaz yeni doğduğunda bile 1-2 saat ara verdim hep.şimdi aralıklarımızı 4 saate çekmeye çalışıyorum.ek gıda başlarsamda onunda saat dilimleri belli oluyor hep.
sende türlü yöntemler denemiş bir anne olarak eminim bu işinde üstesinden geleceksin canım.hiç kendini üzme bebekler bizim stresimizi direk alıyor biliyorsun.çok karışık yazdım ama sen anlamışsındır ne demek istediğimi biliyorum.

Sağol canım uzun uzun yazmıssın üşenmeyip. Moralim bozuldu daha doğrusu hevesim kırıldı ne yalan söyleyeyim. Oğlumda emziremedim doğru dürüst. Kızımı doya doya emzirmek hayalimdi, hatta içimden istese iki yaşına kadar emziririm diyordum. Kısmetimde böylesi yokmuş neyse 4 ay emzirdim en azından ne yapayım.
Mucizemm e de yazdım, pes etmeyeceğim. İlk günlerin moral bozukluğu tabii ama sağlığı yerinde olsun yeter. Bir şekilde aç kalsa sütüm yetmese mama vermesem de beslenemese üzüleyim ama sütüm yetecek kadar var, biberonla da veriyorum artık içmezse ben ne yapayım? Dediğin gibi didişmenin anlamı yok, nasılsa onlar ne isterse sonuçta o oluyor.
Ben sadece yine de doğru bildiklerimle biraz da olsa yönlendirmeye çalışacağım.

İştahsız,tembel,uykucu bizim kızlar... Yandık yandık kimse almayacak vallahi...
Şaka bir yana...
Anneler neden yaşlanıyor? İşte daha minicikken başlıyor yüreğimiz en ufak dertlerine yanmaya da ondan... İki gündür kendimde değilim resmen.
Pirinçli tahıllı mama, ek gıda için birinci kaşık mamasıdır, doğru tercih vallahi doktordan iyi bilmişsin. Hıpp organik te bence doğru bir seçim fikrimi sorarsan.
İkimizin de bebeği iştahsız ve kilo alımı oldukça azalmış. Oğlumda da aynı sebepten (kilo alımı iyiydi ama iştahı aynıydı) 4 aylıkken ek gıdaya başlamıştım. Olmazsa Deren'de de öyle yapacağım, Cuma günü bir tartılalım da...

Buarada anne sütüyle hazırlanan kaşık mamaları var. Benim sütüm şuan halen günlük ihtiyacı için yeterli. Ben pes etmeyip sağacağım ve biberonla ya da kahvaltı/kalık maması içinde de olsa mümkün olduğunca anne sütüyle besleyeceğim. Makinan varsa sağmanı şiddetle tavsiye ederim yoksa bu kadar iştahsız oldukları için sütümüz kısa sürede tamamen kesilir.

Sağol canım uzun uzun yazmıssın üşenmeyip. Moralim bozuldu daha doğrusu hevesim kırıldı ne yalan söyleyeyim. Oğlumda emziremedim doğru dürüst. Kızımı doya doya emzirmek hayalimdi, hatta içimden istese iki yaşına kadar emziririm diyordum. Kısmetimde böylesi yokmuş neyse 4 ay emzirdim en azından ne yapayım.
Mucizemm e de yazdım, pes etmeyeceğim. İlk günlerin moral bozukluğu tabii ama sağlığı yerinde olsun yeter. Bir şekilde aç kalsa sütüm yetmese mama vermesem de beslenemese üzüleyim ama sütüm yetecek kadar var, biberonla da veriyorum artık içmezse ben ne yapayım? Dediğin gibi didişmenin anlamı yok, nasılsa onlar ne isterse sonuçta o oluyor.
Ben sadece yine de doğru bildiklerimle biraz da olsa yönlendirmeye çalışacağım.
Ben oglumda da 4 aylikken basladim ek gidaya ama ayni zamanda da emzirdim calistigim icin reddetmedi beni her buldugunda emdi 2 yasini bitirene kadar bende senin gibi pes etmedim simdide etmeyecegim makina var ama sutumu hic sagmadim emerek bosaltti hep birde biberon almiyor kizim o yuzdenevet bu mamadada anne sutuyle hazirlamasi yaziyor simdi sagabilirim insallah ek gidalari yer bebisler

Çok moralim bozuk...

Canım Can bebek de bu ay 400 gr almıs. düşün her öğün mamaya ragmen...zaten mamayı da reddediyordu...Bana bu bir dönem gibi geliyor...Benden 3 ay once dogum yapmıs arkadasımlaydık gecen gun bu aylarda 3 hafta hiç kilo almamıs, öyle söyledi, ki hem anne sütü hem mama aldıgı halde... Stres yapma, dönemsel bir iştahsızlık olabilir...Hemen yine emziremeyecegim diye düşünme... Ki sen emzirmek istiyorsun, ama Deren istemezse biz bebeklerimizin ihtiyaclarına göre davranmak zorundayız..Bana doktorum hep der ki, her bebek bir birey, sen bebegi yönetemezsin, o seni yönetecek...

Ben dönemsel oldugu kanaatindeyim, ama durum farklı ise, yine gönlünü ferah tut ve Derenin kararına saygı duy... Bebekler bir şeyden anlamaz derlerdi eskiden, öyle değil...bebeklerin de tercihleri, karakterleri var zaten her gün konusuyoruz burada, beraber yasıyoruz...

Benim Can, anne sütü az aldıgı için ek gıdaya başladı bugün itibari ile...Hee yediği 5 kasık elma suyu :) ama olsun, çok da hosuma gitti :) Zaten dünden beri aşılardan dolayı ateşli, uyuyamıyor, aglıyor....Allah saglık versin hepsine....Çok şükür sağlıklı evlatlarımız var...

Lilacsofie kafaya takma diyecegim ama nasil takilmaz bilmiyorum... Bircok arkadas istahsizliktan dert yanmis belki de donemseldir. Masallah sagligi yerinde huysuzlugu da yok... Sicaklarin cok etkilediginden eminim en azindan benim oglumu. Emerken su icinde kaliyor zavallim memeyle kavga ediyor bu yuzden. Kilo alimimiz aaz degil sukur ama cok da istahli emdigi soylenemez. Havalar serinlesin biraz sen de moralini yuksek tut. Bol bol sutun vaar masallah bir iki kere sutunle ek birseyler hazirlayip ver. Iki gunde bir ver mesela zaten dort ay oldular gibi. Baktin kilo alimi iyiye gidiyor devam edersin. Insallah donemseldir ve hemen duzelir.

Slm kızlar,herkes iyidir inş..Kızımın çok şükür ateşi çıkmadı.Sizlerde rahat atlatırsınız inş...

Sizlerin önerisine ihtiyacım var kızlar.Kızımın mamasını degiştirmek istiyorum kabızlık için.Kızım dogdugundan beri sma gold mama kullanıyoruz önceleri 2 günde bir yaparken artık kakasını 4-5 günde bir yapıyor..Bana sindirimi kolay olan kabız yapmayan mama önerebilirmisiniz ? Tabi böyle bir mama varsa:KK43:

smılac tatlım bana da kuzey 9 gun kaka yapmamıstı ve gıttıgımız doktorum tavsıye etmıstı 1,5 aydır kullanıyorum
cok menunum 2 gunde 1 hatta bazen hergun yapıyor cok sukur .

Ben oglumda da 4 aylikken basladim ek gidaya ama ayni zamanda da emzirdim calistigim icin reddetmedi beni her buldugunda emdi 2 yasini bitirene kadar bende senin gibi pes etmedim simdide etmeyecegim makina var ama sutumu hic sagmadim emerek bosaltti hep birde biberon almiyor kizim o yuzdenevet bu mamadada anne sutuyle hazirlamasi yaziyor simdi sagabilirim insallah ek gidalari yer bebisler
Süper canım anne sütüyle hazırlanan kaşık mamaları varken, neden su ya da mama kullanalım ki?

Kızlar bugün süt saklama poşetlerinden birini dondurucudan çıkardım. Buzdolabına koydum. Sonra bir açtım dolabı her yer süt meğersem poşet alttan akıtmış 100 cc süt yok olmuş çok sinir oldum çokkkk. Milkway in poşetini kullanıyordum böyle bi şey yaşayan var mı? Siz hangilerini kullanıyorsunuz? Lansilıhtam kimse memnun değil bir tek onu biliyorum, yazdıklarınız sayesinde öğrendim. Çift korumalı poşet var mı bildiğiniz? Umarım diğerleri de öyle olmamıştır.
Bir sorum daha olacak işe başlayan anneler, işyerinde süt sağarken çiftli olan süt sağma makinesi mi önerirsiniz hani aynı anda iki memeyi de sağıyor ya.. Yoksa tekli iş görüyor mu? Ben Aralık'ta işe dönücem ama şimdiden napıcam diye merak ediyorum.

Bizde de kaka sorunu olmaya basladi maaleseff. Neredeyse her bezinde kakasi olan kizim artik en erken 2 günde bir yapiyor. Simdi de 3gun oldu hala bisey yok. Bezlerini sık sık kontrol ediyorum ama kaç haftadir hic dolu dolu halde olmadi. Çoğunda neredeyse tertemiz oluyor.
Emmesi de azaldi o yüzden sanirim bezini doldurmuyor artik:KK43:
Sadece uyandiginda iştahlı emiyor o da uzun sürmeden eliyle beni itmeye basliyo :KK43:

Hem Eylül 2010 hem de Mayıs 2014 annesi olarak herkese merhaba :) Buraya uğramayalı baya olmuştu. Forumun üye sayısı da çok artmış bu sürede. Benim iki yavrum büyüğü Güneş ve Mayıs 2014 doğumlu olan Bulut. Kardeş kıskançlığı yaşayanlar var mı? Bizde kardeşine büyük sevgisi var ama kıskançlığı başka türlü gösteriyor. Geçen gün burnuna lastik bir oyuncak soktu çok zor çıkardım derinlere itmiş bi de "gitti anne boşver" diyor o_O , ki 4 yıldır hiç böyle bir şey yapmamıştı :KK43: Sanırım bu da kıskançığın farklı versiyonuydu :/

X