2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canim ben bebegimin besigini ozel yaptirdim buyuk ahsap ayni zamanda kademeli parmakliklari yuksek filan ama sallamaya alistirmayacagim diyede sallanmayan yatak aldim :) ve simdiye kadar kucagimda ayagimda battaniyede heryerde sallamak zorunda kaldim :) bebegim cok gazliydi yatagina biraktigimda kivranarak agliyordu ayaklarini karnina cekip kucagimda sabaha kadar uyuduğu cok oldu. En son 3 hafta once hamak aldik onceden almadigin icin cok pismanim. Ayakta battaniyede sallamaktan kurtulduk ama tabi bununlada bitmiyor :) kolik sesler olmadan da kolay kolay uykuya dalamiyor. Artik telefonumda uygulama var sac kurutma makinesi sesi aciyorum kolaylikla daliyot sonra sesi azalta azalta kapatiyorum oyle uyuyor. Tabi bu bahsettiklerim artik sadece gunduzleri geçerli. Cunku geceleri sessizlikte ve los ışıkta kendisi emzikle daliyor uykuya. Benim kizimda yuksek sesten rahatsiz oluyor oyle ki parke azicik gicirdasa uyaniyor gunduz. Yurumeye korkuyoruz. Gurultu olayina alismiyor her bebegin kisiligi var sevdigi sevmedikleri seyler var. Buarada hamak konusunda banada alisir aman soyle boyle dediler ama ne yapalim.biyere gitsem 2 saat icinde dönüyorum.henuz bi evde uyutacak kadar uzun kalip denemedim. Ama disarda arabasinda uyuyor. Birkac ay daha gerekirse boyle devam edecegim. Bebegimin uykusundan Daha onemli degilki. Birde tracy hogg uyku saatleri konusunda mesela bu donemde en fazla uyanik kalma suresi icin 1saat 15 dk. 1 saat 30 dk filan diye yazmis. Gercektende oyle. O sureyi gecirince huysuzlasip zor uyuyor kisa bile uyusa yinede uyutuyorum. Uyanincada emiyor. Bu sayede rutin.3 veya 2bucuk saatte bir emmis oluyor. Neyse cok yazdim ama sen birde sac kurutma makinesi sesini dene canim besiginde sallarken

Insallah toparlarsiniz canim. Bende careyi ancak uyandigi zamanlarda emzirmekte buldum uyku sersemi olunca emiyor onun haricinde gun icinde uyanikkeb emzirebilmem mumkun degil. Gecen gun avmye gittik 4 saat boyunca 2 kere emzirme odasina gittin 2sinde de bagris kiyamet emmemek icin. Eve geldik uyuttum acikip uyaninca oyle emdi.
Emme konusunda bende senin gibiyim cok istiyorum uzun sure emmesini ama korkuyorum hergun cok sukur bugunde emdi zar zorda olsa diye diye geciyor.

Gercekten oyle ustelik kaprisliler ev isi yapmam yemek yapmam seklinde. Sariyer ucmus durumda zaten buyuye aylik 900 gidiyor. Zor cok zor
Ya canim azeri bakicilar varmis onlarin ücretleri de uygun oluyormus. Gecende esim tutalim dedi istemedim evdeyim bu yil calismiyorum diye.

Canim sen ameliyat dusunmuyor musun gecende anlatmistim cok kolay bir operasyon

Öncelikle merhaba
Biraz baktım sayfana üzüldüm açıkçası beni yanlış anlamazsanız inş. :) eşinle ve ailesiyle yaşananlar konusunda ve bebeklerinizle ilgili düşünme gücünü kullandınız mı? mesela eşinize bi konuda bir şey düşünüyorsunuz düşünme gücüyle 300 milyon hızla o kişiye ulaştığını belirtmişti bir kişi ben denedim ve o kişiyi affetmeyi de denememi söyledi (yaptığımda çok rahatım anlatan kişi söylemişti eşi bağırıp çağırıp hakaret ediyor sonra eşinin nescafe sevdiğini için yapıp götürüyor sana nescafe yaptım kocacım diyor ve eşi mahcup oluyor) madem oğlunuz çok hassas aile içinde bir kaç problemi görüp ve ayazda doğunca katlanamadı patladı diye düşünüyorum benim fikrim babasından başlayın derim hem düşünme gücüyle hem normal konuşma olsun evin direği babadır eşinize siz yanaşın konuşmayı çalışın bir şey beklemeden yapın kuzeyin yanında da böyleyseniz problem yoktur. ben anne değilim sizi çok iyi anlamamış olabilirim sizin sonuna kadar haklısınız okuduklarımdan ama her 2 türlü siz mutsuzsunuz bence mutluluğu sonuna kadar hak ediyorsunuz benim düşüncem eşinizle her şeyi yoluna koyunca hepsi sırayla yoluna oturacaktır inş. bugün size eşinizle bir buket gül gelir inş.. gülümseyin sürekli eşinize yatakta sarılın sana çok ihtiyacım var diyin ve yapana kadar sürekli söyleyin lohusa sizsiniz o değil ama dünyadaki sınavımızda bu dualarım sizinle....

hayır düşünmüyorum kimse izin vermiyo diğer dizimdede ağrı başladı sen ameliyat olmadan önce ilk ağrılı zamanlarda nasıl başa çıktın.yanılmıyorsam 10 sene önce var diyodun.

P

İsden yanit gelsin bulucaz uygun ve duzgun birini kamera da kurucam her odaya. Kv ve annemden destek te aliriz. Yabancilar 600-700 dolar alirken hicbir egitimi olmayan turk bakicilar kopmus

Slm kızlar,herkes iyidir inş..Kızımın çok şükür ateşi çıkmadı.Sizlerde rahat atlatırsınız inş...

Sizlerin önerisine ihtiyacım var kızlar.Kızımın mamasını degiştirmek istiyorum kabızlık için.Kızım dogdugundan beri sma gold mama kullanıyoruz önceleri 2 günde bir yaparken artık kakasını 4-5 günde bir yapıyor..Bana sindirimi kolay olan kabız yapmayan mama önerebilirmisiniz ? Tabi böyle bir mama varsa

Kuzeye kıyamam ya. Kçük abiler kendileri küçük sorumlulukları büyük :)

sorma canım küçük abiler hiç kıyamıyorum ben onlara.

güzel görüşlerin için teşekkür ederim.yazın okadar yumuşak o kadar ılımlı geldiki bana.keşke bende biraz karakter olarak bu yapıda olsam galiba bende biraz sert ve zor bir kişiliğim.eşimle sorunlarımız çok zor çözülür aramızda çok derin izler kaldı yaşadıklarımızdan sonra.tek istediğim tek düşündüğüm çocuklarım şu anda.

Bende çok sert karakterim var sırf bu huyum yüzünden o kadar güzel olan ilişkimin evlenmeden önce o sert duvarlar örmüşüm ki evlendiğimizde bile feci şekilde sarsıldı bile ben keçi inadı eşimde evi erkek yönetecek neden dediğimi yapmadın diye bağırış çağırış hakaretler havada uçuşması anneme ben boşanmak istiyorum diyorum çevrem başkası gitse aynısı olacak düşündüğün zaman mantıklıydı aslında ama huy işte değişmiyor. son kararım bu böyle olmiyacak derken psikiyatriye gittim oda psikoloğa 2 seans gittim sonra iyi geldi eşim hafiften duvarları kırdı eşimle bir gün konuşurken rahatsızlık farkettim dr git diye söyledim sonra ikna oldu randevu aldık bu sefer dr başka dr sevketti sonra bize testis tümörü dediler şok olmuştum ALLAHTAN eşim soğuk kanlı sorun değil alsınlar tek taraflıydı yinede şükrediyorum erken tedavi görme şansımız var ALLAHTAN GELEN HERŞEYE HAMD OLSUN keçi gibi inadım kırıldı

geçmiş olsun üzüldüm sende zor süreçler geçiriyorsun demekki.herşey bir sınav neticede.bizim sayfayı neden takip etmeye başladın peki merak ettim

hayır düşünmüyorum kimse izin vermiyo diğer dizimdede ağrı başladı sen ameliyat olmadan önce ilk ağrılı zamanlarda nasıl başa çıktın.yanılmıyorsam 10 sene önce var diyodun.
Canim neden izin vermiyorlar anlamadim ki. Dr ile konustun mu ? Yirtik bazi durumlarda kikirdaga da cok zarar veriyor kikirdagin zedelenip yumusamasi gibi. Ki benim bi dizimdeki oyle. 10 yillik olan kucuk bi yirtikti ama diger dizim 3 yil cektim. Hayat kaliteni dusuruyor resmen agr oldugunda buz uygula. Ama ameliyat kolay bi ameliyat neden izin vermiyorlarki..

geçmiş olsun üzüldüm sende zor süreçler geçiriyorsun demekki.herşey bir sınav neticede.bizim sayfayı neden takip etmeye başladın peki merak ettim

teşekkür ederim tümörle ilgili yazı gördüm bu sayfada ama farklıydı o zaman keşfettim girdim üye oldum sınavımız bu ALLAHTAN teşhis olmasına neden oldu 1 ay oldu ama sanki hasta değil gibi şunu keşfettim artık kötü düşünceleri sildim iyi olanları keşfettim eşim bana nerdeyse bütün duvarları kırdı bu hastalığı sürece birde insan bazen konuşmak istemez sadece sarılmasını hep sarıldım hiç sormadım arada içimden geldiğinde konuştum iyi olacaksın daha patoloji sonucumu çıkmadı çok mutluyuz ben evlendiğimden bu yana bu kadar mutlu olmamıştım sonra düşündüm ki allahım bu hastalığı bunun için verdi 2. kendisini hatırlamamızı sağladı çünkü ALLAHIM sevdiği kuluna dert verirmiş tabi biz bu esnada tartışmadık mı tartıştık hastalığı esnasında uzun lafın kısası canım ablam ne kadar kötü laf ettiyse kırıldıysa o senin eşin herşeyin bu dünyada çocukların babası bence birleştiyseniz içinizdeki sevgi bitmemiştir sende seviyorsun eşinde seni aradaki insanlar için artık kırmayın şeytanı değil ALLAHI sevindirin sarıl eşine sana birşey olsa canı yanmayacakmı hemde cok, eşine bişey olunca sen yanında olacaksın ve seninde canın yanacak şimdi bırak geçmişi bak adının üstünde geçmiş sarıl eşine bunun faydası çok ben ne laflar yedim aklımın ucundan geçmeyen kırıldım incildim parçalandım psikolojim bozuldu baktım intihar düşünüyorum ben neler düşünüyorum dedim toparladım işin içinden çıkamayacağımı anladım destek almaya karar verdim ben geçmişi arkamda bıraktım eşimin yanındayım benim için önce ALLAH sonra eşim...

Canimcim hipp combiotic mamayi oneririm. Bizde onu kullaniyoruz.

Merhaba can yoldaslar uzuuuun zamandan sonra yaziyrum tekrardan. Emzirirken takip ediyorum ama yazmak nasip olmuyor. İki aydir annemdeyim. Bir iki haftaya eve gecicem. Basbasa olcaz kizimla kaynanam koyden gelene kadar. Bakalim nasil olcak.
Bugun 3 aylik kontrolumuz vardi. 2960 dogan kizim 1. Ay 3400, 2. Ay 4400 3. Ay ise 5350 olmus. Boyumuz 62 cm. İlk ay neden cok az kilo aldi hala anlamis degilim.
Kis icin hazirlik yapiyormusunuz kuzular icin. Biz tarhana yapcaz. Baska ne yapabiliriz.

Çok canım sıkkın kızım uyumustu tekrar uyandı suan yine memede..önerdiğiniz yöntemleri okudum tracy nin kitabını almayi dusunuyorum iyice içime sindirip tek bir yöntem denicem..umarım etkili olur..deneyip etkili olan arkadaşlar tecRube paylassa burdan çok yardımcı olur bize..

BEN sadece patlıcan kurulum onu da zar zor yaptım başka da bişey yok ne yicez hu kış bilmem bir de Menemen koysam çok iyi olacak da evdeki minik kuş la nası yaparım bilmiyorum..annemler verse bari biseyler gittiğimde

Ca
Memede sakinlesince yerine koymyi dene uyumamis olmasi lazim yataginda hafif sallayip sarki soyle hafifce aglarsa elini ustune koy pis pisla
nım bu akşam birebir bunu denedım olmuyor 1.5 saat uğrastım yok olmuyor ağlıyor sadece emip uyumak istiyor ınan yorgunluktan oluyorum bi işe de yaramadı((
Ben bu çocuğu hep memede mi uyutucam buyudukce değişirmi huyu?

Bu

Bu çocukların huyu değişmez artık öyle inanıyorum/ resmen beni kendine oyuncak etti bugün. Sabah 7 de başladık akşam 9 a kadar. Emiyor oyun istiyor sonra uyumak istiyor zar zor uyuyor 15 dk sonra kalkıyor sonra dön başa tekrar tekrar aynı şeyler. Bi kafayı vurup 1-2 saat yatmıyor gündüzleri. Uzun uyuyamadığı için de sinirleniyor. Ninni söylemekten sesim çatallandı. Bütün gün kısır döngü resmen. Nasıl başa çıkacağımı şaşırdım valla.. Yok bunların huyu huy değiş bizde böylemiydik bebekken acaba annem hem ev işi hem bize nasıl yetişiyormuş tek başına takdir ettim kendisini bugün :)

İntenette uyku egitimi yazilarini okumalisin. Avrupa yaht amerika kokenli yazilar tr bazen ise yaramiyor. Cevreden cok baski goruyorsun neyazikki ya da 1 gun biraksan hemen kiriyorlar tum sureci. Tavsiyem 1 den dazla yontemi iyice okuyup bebeginle ona en uygun sistemi oturtmaniz. Gercekten zamanla bebegin kisiligi ve ihtiyaclari dogrultusunda okuduklarini da birlestirip dogru yontemi buluyorsun. Ben okudun traysiyi bir iki farkli yayini da takip ettim disiplinle uygulaninca yol katediliyor

Degisir. 1. Oglan 1 yas civariydi 4 saat uyumustu gece ben de uyumusum birsey oldu sandim nasil kosuyorum odasina. Sonra birden sabaha kadar uyumaya basladi. Geceleri memeden kestigimde herkes uyumaz bu bebek dedi, 4-5 dakika nini soyleyip sevip yerine koyuyordum misil misil uyuyordu. Sabaha kadar. Gub icinde 2 kere 2-3 saat uyuyordu. 6 aya kadar blok 2 saat uyumadim geceler dahil. O yuzden cok eminim degisiyor cocuklar.

1. Hep memede uyuttum kastim aglatmayi bile denedim. Olmadi. Cok sorun etmedim evde oldugumdan. Zamanla sonunda duzene girdi uzun uyumalar basladi rahat ettim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…