2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
bugün bizde Kuzeyin okulu ile görüşmeye gittik.yıllık ücretler artmış tabi.keşke daha çok kazansam keşke.eğitimdeki bu dengesizlikten nefret ediyorum.parası olan için iyi eğitimi varken paran yoksa sadece elindekiyle yetinmek zorundasın.çok çok üzgünüm oğlumun eğitimine ne yazıkki bu rakamları ayıramıyacağım için.ciddi ciddi ek iş imkanlarını düşünmeye başladık eşimle.

İ
calisma durumunda bakici baktim 1800 lira istiyorlar art temizlik yapmiyirlar 500 de temizlik gideri 2-2500 calismam durumunda giderim. Nasil bir para kazanmam gerekiyor dusununartik(((bebegimden ayri kalmak cabasi.

İ

calisma durumunda bakici baktim 1800 lira istiyorlar art temizlik yapmiyirlar 500 de temizlik gideri 2-2500 calismam durumunda giderim. Nasil bir para kazanmam gerekiyor dusununartik(((bebegimden ayri kalmak cabasi.
Bu ulkede devlet memuru o parayi kazanamiyor. Bence bu firsatcilik insanlarin zor durumundan faydalanmak

Canım gece biberon versen yine de reddediyormu uyku arasında
Gece uykusu çok ağır oluyor. Nerdeyse tüm gece uyuyor ve hiç emmiyordu ne yapsam da.
Geçen ay emmeye başladı aslında ama neden kilo alımı bu kadar rekor düşük çıktı inan anlayamadım.
Cnm Deren kaç aylık oldu ve kaç saatte ne kadar süt içiyor?Süt ürünleri rejimi yapıyordun işe yaramadımı şimdi İnş düzelir Deren bebek...
İştahı daha iyiydi bu ay o anlamda rejim ne kadar ilgili bilmiyorum ama işe yaradı diyebilirim. 10 gün sonra dört aylık olacak. Hiç biberon almıyordu, o yuzden kac saatte ne içiyordu giç bilmiyorum, mucizevi bir şekilde birkaç günndür şakır şakır emiyor biberondan Maaşallah... Birkaç güne kaç saatte bir kaç emdiği belli olur, şuan bir rutini olmadı daha... Artık asıl biberon verip yine de arada emzireceğim istediği kadar...

canım Deren kaç saatte bir emiyordu.isteksizmi memede dediğin gibi biberonla ver bakalım.
Geldiğinizde de gördüz ya o 2-3 saatten önce istemezdi ama ben aklıma estikçe emziriyordum, iştahsızlığını bildiğimden. O iyi çekmediği için sütüm de azalmış, nasip bakalım ne olacak...

Sadece oğlumu emzirmek içimde kalmıştı.... Deren'de de içimde kalıyor ya ona yanıyorum...
Sırf bu yuzden bıle 3. Yapmam, yeter üzüldüğüm artık((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

Düzelir cnm,kendini strese sokma bu kadar..Biberonla daha iyi beslenir artık,en azından ne kadar içtigini bilirsin...

İyi olur insallah canim. Belki de yagli sute gecemiyordur on sutle doyuyordur. Sen sutunu sagdigin icin bilirsin sutun nasil yagli mi

Canım benım sıpa da ılk 2 ay gece uyanmıyordu uyanınca da 2 kere cekıp uyuyordu tekeadan,hatta ağzını kitliyordu ben inat ettım her 2saatte bır 70 cc bıberonla zorla verdım gece o da alıştı sımdı gece 4 saatte bır kalkıyor 170 cc ye kdr verıyorum sonra bıraz dık yatıyorum kusmasın diye tabi ben de yanına yatıyorum çok yakın olmamak kaydıylasabah 6 ya kadar uyuyor. Bu arada ben sağdığım sutu vermeden once ıyıce çalkalıyorum kı yağı poşette kalmasın diye

Uzulme canim herseyin hayirlisi. Bazi bebekler hic emmiyor.6 aya yaklastik. Anne sutunu alsalarda azaliyor zaten. Sagmaya devam et hepsini kullansan 1 yila tamamlanir

Düzelir cnm,kendini strese sokma bu kadar..Biberonla daha iyi beslenir artık,en azından ne kadar içtigini bilirsin...
İnşallah canım çok sağol.

İyi olur insallah canim. Belki de yagli sute gecemiyordur on sutle doyuyordur. Sen sutunu sagdigin icin bilirsin sutun nasil yagli mi
Eskiden sütüm gereksiz derecede çoktu, mesela 3 saatte iyice emdikten sonra 270 gibi muhtemelen o zaman önsütü alıyordu ama kilo alımı normaldi, şimdi sütüm azaldı ama tekrar yeni sağmaya başladım haftasonu emzirmeden 200- birara da 130 civarı çıktı. Yani 255 gr alacağı kadar az değil galiba ama ne bileyim... Sütüm oldukça yağlı, kopkoyu, üstünde bir parmak tabaka oluyor bekleyince maaşallah, suyu yok denecek kadar az...
O yüzden arkadaslara ısrarla söylüyorum sütü yaramamak diye birşey yok. Öyle olsa benimki şimdiye 10 kilo olurdu

Ben de birara gece beslenmesi kilo aldırıyor diye altını açıyor, hatta gıdıklıyordum ama yok nuh diyor peygamber demiyordu. Gözünü açıyor fıt fıt iki çekiyor gibi yapıp uyuyordu. Yani saatlerce hiç emmemiş oluyordu. Şimdi bana dua edin ne olur bakalım ne olacak.
Uzulme canim herseyin hayirlisi. Bazi bebekler hic emmiyor.6 aya yaklastik. Anne sutunu alsalarda azaliyor zaten. Sagmaya devam et hepsini kullansan 1 yila tamamlanir

Üzülmemeye çalışıyorum ama bugun çok sıkmışım kendimi başım çatlayacak gibi ağrıyor.
Hem Demir'in okul mevzuusu, hem de bu Deren'in kilo olayı...
Güzel güzel emseydi, bana da sterildi biberon yıkamaydı vs çıkmazdı, çocuklara ayıracak zamanım kalırdı. Dediğin gibi artık ne yapalım kısmet, hayırlısı...Bir şekilde ek gıdalara başladığımız döneme getirdik artık nerdeyse,

İyi ki varsınız kızlar.... Beni bir tek siz anlıyorsunuz.... Bir tek size açabiliyorum derdimi..... Kimse kimseye taraflı, maksatlı, önyargılı yaklaşmıyor, hakkınızı helal edin, iyi ki varsınız gerçekten...

Aklıma geldi...Çalkalarken dikkat et canım
Dairesel hareketlerle çok yavaş mümkünse çalkala
Protein zincirleri kırılıyor bayağı bayağı faydası azalıyor
O proteinli yağlı kısmı hafifçe parmakla eritir gibi yaparak ta biraz karıştırabilirsin.

Canim uzme kendini cocuklarinin sana ihtiyaci var sen iyi ol ki onlar da iyi olsun. Deren'in kilo almamis olmasi anne sutunu faydasini almadigi anlamina gelmez. Seni cok iyi anliyorum kilo alsin gelissin istiyorsun ama sen elinden geleni yapiyorsun. Bu haftada biberonla dene bakalim degisiklik olacak mi bak.

Daha yazacaktim yanlislikla gonderdim. Ben de ilk bebegimde sutum oldugu halde bu öcü teyzelerin sutun yaramiyor sozlerine inanarak mamaya baslamistim hem mama hem anne sutu almisti kizim simdi cok pismanim varsin zayif olsun ama sagligi yerinde olsun.
Okul mevzusunda ise donem olarak zaten cok kritik bir donemdesiniz (kardesten dolayi) bu donemlerde cocugun cok uzun sure evden uzaklistirilmamasi gerektigini soylemisti hocamiz. Ben de kizimi yarim gun gondermistim saat birde evde oluyordu ki o zaman bizim kardesimiz de yoktu. Kizim simdi masallah cok basarili 4.sinifa gecti. Hep derece aliyor masallah

Sen de iyiki varsin canim sen de hakkini helal et bize bircok konuda fayday oldu bildiklerini bizimle paylastin Rabbim cocuklarini bagislasin

Bebgin kilo almamasi tek onemli belirti degil. Boyu ve kafa cevresi de muhim. Yani buyumusse gelisim devam ediyor. Papatyaorj sanirim avrupa da kilo almasa bile sorun olmaz demislerdi. Kilo alip boyunun uzamamasi da bence olasi

Kızlar bebekleriniz gece uykusuna yattiginda nefes alış verisleri değişiyor mu? Yani sık sık, sesli gibi nefes alip veriyor mu? Gündüz uyurken öyle yapmiyor, çünkü en fazla yarım saat uyuyor ama derin uyuyacagi zaman öyle nefes alıyor. Gündüz eger uzun uyuyacaksa yine derin ve sık nefes aliyor, ordan anliyorum uzun uyuyacagini

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…