2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Bizde 3 aylık kontrolumuzu olduk. 900 gr almış kızım çok sukur. Herşeyi normaldi yalnız doktor kalbinde çok az bi üfürüm duyuyorum, büyük ihtimal masum üfürümdür ama yine de bi baktirin dedi. EKG ye yonlendirdi. Dua edin

Olabilir canim
Bugün koştura koştura ev supuruyorum kizimin da önüne bisürü oyuncak yigdim tabi hiçbiri dikkatini cekmiyo da kasigini eline verdim onla ilgileniyordu sırtüstü yatirmis tim 5 dk sonra geldim ki yaklaşık bi metre uzağa gitmiş ve yüzüstü dönmus şok oldum nasi gitmis done done mi anlamadim..artık asla kanepe koltuk hatta pusette bile baglamadan yatirmamaliyiz kızlar. .

Kızın kaç yaşında canım. Benim oğlum 39 aylık. Lilacsofininki de daha küçüktü. İui ilgilenen bi kreş kesinlikle lazım bize de. Benm oğlum da tv izliyor oyun arkadaşı istiyor ve bu yaşlardan itibaren yeni beceriker edinmesi çok güzel olurdu. Ben yaşı itibariyle tam gün ona da bana da zor olur gibi. Evden bu yaşta uzaklaşmasın. İlkokula kadar ne kadar kreşe gider bilmiyorum ama maddiyat da bi engel tabi ki.

Kizlar size acil bi soru sorucam oglumun gozu capak yapti ben temizledim falan ama gecmedi az oncede azda olsa gozun pinari kismi kanlanmis.huzursuz falan degil. Simdi ben doktora gotureyimmi kendi krndine gecermi ve eger doktora gidersem hangi bolume gideyim

Kizim 4 yasinda canim. 2010 ekim dogumlu. Gonderdigimiz yer cocuk akademisi olarak geciyor. Bayagi profesyoneller. Tabii ilerde belli olur. Ucretler bana gercekten cok sacma geliyor bir seneye mahsus fedakarlik yapalim dedik. Hayirlisi olsun.

Peki bu zamana kadar anlamadilar mi yani birden mi cikmis ufurum gecmis olsun hayatim benim gecici bisieydir sikinti yapma bizide sonuctan haberdar et...
Benim de basima geldi yere yatirdim utu yapiorum arka odada baktim vik viklari kesildi bir gitim ki battaniyesinden inmis yuzustu donmus ayri yerde dikmis kafayi pis pis siritio oturup aglicaktim sen bu kadar buyudun mu die...
gecmis olsun canim istersen imkanin warsa goz drna git ilac werirsede cocuk doktorunla paylas derim ...

Tezoslar biz yine ananedeyiz biz kocisle denize gittik geldik duru hanim da dedesinin kucaginda keyfi bey de yok bir alisti sormayin kucaga ya ewde yemek yapmaya firsati birak yemege firsat wermio ama napim duruda babamda cok mutli bi tane dedesi var keyfini sursun :)

Tatlım nacızane fikrim traccy hogg un kitabını okuman çünkü bebeğe her ağladığında meme vermek bebeğin uyku için memeye ihtiyaç olduğunu öğretiyor bebeğinin kusmasıda zaten tokum demek oluyor sen kustukça meme vermeye devam edersen reflü yaparsın bebeğini kolay gelsin

Sabahtan geceye kadar evde yalnizca beni gören bi bebek kalabalık ortamlara bi anda nasil alisabilir kiii.
Eşim işten çok gec geliyo babasini bile gece çoğu zaman görmüyor sabahlari birkaç saat gördüğü kadar..
Oturdugum yerde çok az ev var, olan 3-5 komsunun her biri kendi halinde..
Kızım bilhassa aksamları agliyor. Bir ara kolik diye korkmustum ama evdeyken sadece gece uykusuna yatmadan önce agliyor. Bazen şiddetli bazen de birkaç mizirdama sonucu dalıyor uykuya

Ammaa gezmeye kalabalık bi ortama girdikmi gormeyin halimizi..
İnsanlardan kalabalıktan sesten korkup sıkılıyor başlıyor ağlamaya. Uyutuncaya kadar akla karayi seçiyorum..

Bunu sese alıstır TV aç radyo aç deyip durmalarindan gına geldiii..
TV hic izlemiyorum ama radyo yada müzik aciyorum telefonumdan. Onu biliyor rahatsız olmuyor ..
İnsan olan kalabalık yerleri sevmiyo sevmiyo isteeee..
Her defasinda stres oluyorum bi yere gidecegimde..

Kabus oluyor her gezme..
Ne zaman alisir.
Ne yapmaliyim bu durumu yasayan varmiiiii

Yine kizimdan ornek verecegim:) Ayni senin gibi tek beni goruyordu bir de babasini. Eltim cok yakinimda ama yaramaz oglundan kizim cok korkuyordu pek yanasmiyorduk o yuzden. Annemler ablamlarla da her hafta gorusuyordum ama bana misin demiyordu. Yabanci birini gorse basiyordu cigligi. Bir caresi var mi bilmiyorum. Yapi meselesi biraz da. BazI cocuklar yoldan gecen adama bile siritir. Eve surekli birilerini alamayacagina ve her zaman disari cikamayacagina gore zamanla duzelmesini bekleyeceksin. Ama hic korkma. Cok uzun surmez... kendini de kisitlama. Oyle boyle o gezmeye sen de aglamasina alisirsin.

Kimseler yok bugun... kendimi superwomen gibi hissediyorum. Dun yedi cesit yemek yaptim bir kari kocadan olusan misafirim icin. Deli durttu. Ustten bir temizlik cocuklarin banyolari camasirlar derken aksam oldu. Misafir sonrasi daha beter toplama yikama silme. Yataga zor attim kendimi. Sabah da kahvaltidan sonra avm'ye gittik. Esim cocuklara bakti kostur kostur (aralarda emzirmeye geldim) 6 saat dolastim bir pantolonla ciktim eve geldim yemekti bulasikti derken uyumusum bi yarim saat. Simdi de kostur kostur yikandim kizimi oglumu yikadim sipayi uyutuyorum. Yarin da okul ev annem arkadasin kinasi etrafinda mekik dokuyacagim. Niye anlatiyorum bilmiyorum. Çok canim sıkıldı. Yoruldum galiba...

Va

Valla okurken ben yoruldum canım Allah kolaylık versin

canim eger ki gezmege alissin istiosan ki bence alismali ozman o gezmekleri cogaltmalisi yerini bilemiorum ama cay bahcesi park sokak gezmeklere gidince irda uyusun uyansin disarda uyuyup uyanmaya falan .... Bence tw ac izlemesin ama farkli sesler ses tonlari faydasi olabilir yani ben duruyu illa cikariorum parka gidioruz bebek arabasiyla bebek arabasinda uyuo uyanio falan hani farkli ortam anladin mi demek istediimi illa saatlerce gezmege gunlere gitmek degil kastim :) insallah alisir kuzucuk

okurken bile yoruldum masallah sana :)

Bazı bebekler diğerlerine göre daha hassas olabiliyor. Yani uykuya geçiş aşamasında daha sakin, sessiz bir ortam istiyor olabiliyorlar. Alıştırmanın etkisi büyük ama onların doğuştan gelen bir yapıları, tercihleri olduğunu da kabul etmek gerek. Onlar büyüdükçe bunu daha çok yaşayacak ve kabul edeceğiz.
İstersen tek başına park vb ortamlarda dolaştırıp her prtamda uyutmayı bir dene ama çok hırpalanıyorsanız zorlama bence. Genellikle yeni birşey için deneme süresi 3 gündür. Arka arkaya 3 günün sonunda denemene rağmen, halen kendini hırpalarcasına ağlıyorsa, bebeğin seslere karşı daha hassas, narin olabilir, bu durumda yapılacak tel şey onun uyuma şekline saygı duymak olacaktır

Konuyla alakasiz egitim ile alakali canim ....
Petogog dior ki tw de 12 ayini doldurmus cocuklar tabiki suan bizimkiler ici degil...ebeveynler cocuklara kendi kurallarini kabul ettirmeli ornegin kendi oda ve yataginda yatma saati geldiginde yatir we aslageri adim atma onun ewin kuralina alismasina zaman wer 3..5 gece sonra bakiorum gercekten cocuk aglamadan uyuo besigine konar konmaz cok sasirdim bilemiorum oyle aglamasina dayanabilirmiyim ama yemek konusunda gezmek konusunda oyuncak saati falan herseyde kati degil fakat uyulmasi gereken seleri kabul ettirio bu konuya nasil bakiosun yani duru cok uyumlu bir bebek yada ilk dogdugundan beri ole alisti araba koltugu ayni zama da bebek arabasi dr.a giderkenden beri ondan uyuo ve hic gig demio mesela normal de saat basi emzirsem daha o ilk gecelerrde bile yataga almadim besiginde yatti ama benim karyolami yaninda elimi uzatip elini tutuorum yani yattigim yerde net goruorum falan hic bole huzursuz bi beebek degildi degildi diorum cunku artik abla oldu sen bu konulara nasil bakiisun tecrubeli anne oldugun ocin cok okuyup arastirdigin icin tatlim sormak istedim suan mesela demir nerde dere nerde yatio ?

Merhaba canım ne zamandır yoksun, ama herşey yolunda anladığım kadarıyla

Deren beşiğinde benim odamda, Demir de kendi odasında mışıl mışıl uyuyorlar çok şükür.
Çocuklara öz bakım, beslenme, sosyal davranışlardan tut ta çevre duyarlılığına kadar her konuda eğitim ve bilgi verilmesi taraftarıyım. Ağaç yaşken eğilir malum, ben bunu çok net gördüm kendi oğlumda... Yaşları ilerledikçe anne-babası tarafından eğitilen çocukların diğerlerinden ne kadar farklı olduğunu göreceksin sen de...

Arkadaşımıza yazdığım şey ise biraz farklı bu konuştuklarımızdan... Benim iki çocuğum da uysal ve sakin çocuklardı. Bu tür bebeklere "melek bebekler" ya da bir kademe daha zor ama yine de eğitime yatkın olanlarına da "kitap bebekler" diyor Tracey Hogg... Sanırım Duru da bu grupta... Bu nedenle bizim anneleri olarak, uyku ve beslenme rutinlerinin oluşturulması konusunu daha hafife almamız olası. Çünkü çocuklarımız işbirliği yapıyor.
Fakat bunun aksine, işbirliği yapmayan, anneyi kendi şartlarına uymaya zorlayan bebekler de olabilir. Bazen bebeğin sağlanmasını istediği şarta bakarak ona adım atılabilir, bazen de bebeğin mutlaka uyması istenen bir durumsa o konuda taviz verilmeyebilir. Bu örnekte bebek, uyumak için biraz daha sakinlik, huzur, sessizlik istiyor olabilir.
Gördüğün gibi hemen öcü teyzeler devreye girerek anneye, "ayy sen bunu sese alıştır ayoll" diyerek ukalalık yapmışlar bile çoktan. Amaç anneye, her bebeğin şakkıdı şakkıdı göbek atılan hanım günlerinde bile uyuyabildiği ancak kendisinin bu işi beceremediği hissini vermek!
Henüz üç aylık olan bu canlının sinir sistemleri halen gelişmektedir. Aşırı sesler, yabancıların sesleri, zaten uyku ihtiyacı ile gerilmiş olan bebeği iyice ürküterek uykuya geçişini imkansız hale getirebilir....Eğer uykuya dalma rutini olarak banyo, şşş pat yöntemi vb uygulanıyorsa bunlar gayet güzel ve normaldir, zamanla bebek te olumlu yanıt veriyorsa, kendiliğinden uyku rutini oluşmuş olacaktır, ancak ısrarla sesli gürültülü yerde uyut diyen öcüü teyzelere 15-20 dk ağlarken siz tutun de, bak bakalım ne oluyor? Kaptıkları arka odaya gidip, ışığı kapatıp ayaklarında sallamıyorlar mı:))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…