2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
bencede yarım gün gitsin.hiçbişey anne ilgisinin yerini tutamaz.yine de en doğru kararı siz vereceksiniz tabiki.hakkınızda hayırlısı olsun canım.
Sağol canım
Yarım gün okul bulursam inan öncelikle tercih edeceğim ama bu okulların hepsi tam güne dönmüşler:KK43:

Nasıl ya. Küçücük çocuklarımızı bu kadar sire evden uzak tutmak olur mu. Zaten bundan sonra hep uzun okul hayatlrı olacak. Ben de aydınınyarım gün göndermek istiyorum. Belki de hiç göndermem. Ankarada da işler böyle değildir umarım. Zor işler bunlar

Uyumuyor emiyor da emiyor çok canım acıyor artık.. emiyor ve kusuyor emmeden nası uyuyacak kızım bi yol gösterin nolur çok yoruldum..aç değil emdigini çıkarıyor gözünden uyku akıyor ama uyumuyor emerken dalıyor yatağa koyuyorum gözünü acıyor salliyorum ağlıyor dizimde salliyorum kafasını kaldırıyor durmuyor:KK43:
Sinirlerim bozuluyo canım yandikca ve kizim uyumadikca. .simdi eşim aldı gitti salona.. bi gün kendi kendine uyusa soklara gireceğim heralde o yüzden ole bişey yapmiyo..
Öncelikle Allah yardımcın olsun canım. Emzik alıyormuydu. Meme yerine denesen. Sakinleştirici ninniler söyleseniz. Ya da karanlık oda da sessiz bıraksan bi müddet. Emzirmemetw çalış midesini rahatsız eder em kus olayı. Ben yenidoğduğunda bi iki kez ağlattım dokunmadım. Canice gözükebilir ama aynı seninki gibi emzir yatır uyansın yapıyordu. Abisinden çok çektim emerek uyuma alışkanlığından. Biraz sabrettim aşırı ağlatmadım resmen vazgeçip uyumuştu hiç beklemiyodum. Bi sıkıntısı yoksa gerçekten kötü alışkanlıklar kazAnmaması noktasında kararlı olmaya çalış canım. Aklıma bunlar geldi zor bişi

şimdi hastanede süt makinası yok diyelim süt sağma makinesi yanımda sütümü sağdım ve geldi diyelim onu nasıl vericemki emzik olmadan onu soruyorum canım...biberon alacaktım çünkü satıcı kız zaten pompanın içinden çıkıyor dedi belki de hiç biberon gerekmeyecek bilmiyorum benim o an için biberon

off ne kadar zormuş ya sanki insan bir anda yaşlanıyo gibi bişey heralde .....tekrar bakımlı bi kadın gibi hissetmeye daha çok var desenee..
Ewet acik konusmak gerekirse bizim icin bile normale gecmege zaman war daha cok...ama her zaman gercekleri bilip uasama taraftariyim bu da zor ama gecicek die bi felsefe belirle kendine ina odakla kendini derin nefes al bu da gecicek de ve her gun daha az sorun yasadigini goruceksin tatlim..insanin yasicaklarini bilmesi ve gecicegine inanmasi cok onemli tatlim :KK70:

Selam arkidislar :)
Nasilsiniz vabamiz bugun calismiadi yarin da tatil bugun denize gittik duru ananeye biraktik aksamda arkadasimizin yani benim arkadasimin oglu war 1 yasina basti ilk cocuk ilk dogum gunu acik hawa da bahcede dogum gunu muhtesemdi nasil suslemisler nasil guzellerdi anlatamam canli muzik falan nasil canim kaldi ay nasil buyuo lar dimi cok garip....

Uyumuyor emiyor da emiyor çok canım acıyor artık.. emiyor ve kusuyor emmeden nası uyuyacak kızım bi yol gösterin nolur çok yoruldum..aç değil emdigini çıkarıyor gözünden uyku akıyor ama uyumuyor emerken dalıyor yatağa koyuyorum gözünü acıyor salliyorum ağlıyor dizimde salliyorum kafasını kaldırıyor durmuyor:KK43:
Sinirlerim bozuluyo canım yandikca ve kizim uyumadikca. .simdi eşim aldı gitti salona.. bi gün kendi kendine uyusa soklara gireceğim heralde o yüzden ole bişey yapmiyo..
Ah canim ben emzikle kurtuldum.40 dan sonra almaz dediler ama ben verdim.uykusuzluk bana sinir yapti. Agladim kac defa .en son emzigi meme hizamda agzina verdim mememi emer gibi emzigi emdi. Uyuyuncada emzikle yatirdim.15 dakika falan sonrada emzigi agzindan aldim.simdi hala emzik emmiyo ama uykusu gelince ben anlayip emzigi agzina koyuyorum 5 dakikaya tamam uyumus oluyo. Artik emzigi ben almiyorum ama kendi atiyor.umarim sende de ise yarar

Canım ben onu yanlıs anlamısım
Avuc avuc dökülüyorsa yenileri çıkmaz
Hemen elevit türü vitamine başla dr sormana bile gerek yok ama sor yine de
Kilo mu verdin hızlı buara?
Canim hamileligimin ilk aylarinda vende inanilmaz sac dokumu ve siwilce yasamistim dr.a gittim butun tahliller yapildi normal cikti dr hormanal gecici dedi hatta eliyle bakti bi cok cikan var dedi ozman gercekten bi ay sonra kesildi ve cogalmisti sonradan...simdi yine ayni sanium yine hormanal bildiin avuc avuc dokukluo elini her attiginda 11 tel gelmesi kotu mus yada gunde 11 tel yalan olmasin ama ne 11 i sayilmaz resmen obek halinde gelio ve sicakla heryerim sac :KK43:
Kizlar bugun doktordaydim. Hamileyken kolestrolum yuksek cikmisti doktorum simdi yapacak bisey yok dogumdan sonra tekrar bakalim demisti. Bugun baktik yine cok yuksek cikti. Doktor otuz yasinda boyle yuksek cikmasi iyi degil dedi. Sen simdi emzirdigin icin ne ilac verebilirim ne de siki bir diyet dedi. Ama kullandigin yag miktarini biraz azalt bir de yuruyus ve egzersiz yap dedi. Egzersiz ve yuruyusun sute cok iyi gelir dedi. Ayrica kan sayimim ve demir iyi cikti ama saclarim yine de dokuluyor. İnsallah egzersizle duser kolestrolum cunku amcam bu yuzden otuz yedi yasinda vefat etti. Rabbim bizleri evlatlarimizdan ayirmasin. Gercekten ana gibi yar olmuyor:KK43::KK43::KK58::KK61::KK61::KK61:
Canim gecmis olsun her gece bir bardak suya bir cewizi at yani icini sabah o suyu ic cewizide ye hem dogal hem etkili annem yapti...
Aynen oyle,hep daha farkli bir degisim cikiyor onumuze..Hic kolay degil aslinda 1 sene surekli koklu degisimlerle ugrasmak..Ne yapalim 6 ayi bi dolduralim 1 sene derken hersey donecek eski halina daha iyisiyle insallah :)

Masallah kuzucugaa,Allah nazarlardan korusun..

Hastanede pek lazim olacagini dusunmuyorum yani o zaman gelen sut daha doyurucu ozel bir sut zaten lok lok gelmiyor cunku bebegin oyle cok cok emmeside mumkun degil ki gelsin cok,geliyor tabii ama bebege gore..
Yani ben suana kadar hic duymafim dogumda sagani ama sen yine de bi arastir tabi..

Canim ben gecen gun kuaforume gittim,ondekileri gosterdi kucukleri ve ben arkalara baktigimdada goruyorum cikan sayisida cok dedi,gercekten fon cekince kisalar dikildi ayaga :)
Kilo vermedim ya malesef 60ta kaldim..
Bu vitamin isinide bi danisayim yine de,benim hamilelikten oncede kanim hep dusuktu ama boyle dokulmezdi..Ama emzirme acisindanda kan degerleri onemli bi olctureyim..
Canim bende yazdim bak yukari :KK43:
canım sezaryenn olacağım o yüzden dedim sezaryende 2 -3 gün gelmiyormuş ya öyle değil mi?

son bi soru:)) risk var bende uzatmaları oynuyoruz bebişimle şu an diyelim ki 36+4 te almaya karar verdi doktor o zaman sütün gelmesi zaman mı alacak??

canim asla boyle dusunme her duyduuna da inan ma sakin ...38 + 6 di yanilmiosam benimde malesef telasli ve sikintili gunler giderken baktim goguslerime hic bir fark yok ama dogumdan sonra gozumu actigimda sakir sakir emio du kizim saka gibi az falan da degil yani ne kadar erken olursa olsun sut horman la alakali ve vucud ona adapte oluo ha cok erken olur sikintili bi surectir alti ustu ikigun aksar diyelim...elindeyse bi sikinti yoksa bnm gibi en son gune beklettir hem bebek hem surec icin de ii....ben birtek incir suyu ictim sut yapiomus die bilemem faudasi warmidi doguma iki gu kala 2 kg incir suyu sinirsiz su icmistim bilemicem etkisi warmidi ama paylasmak istedim....ayrica herseyin guzel yani war ben tospayi birak panda falandim yani 80 kg ile doguma gittim 62 kg ile hamile kaldim ilk 30 . Gunde 12 kg gitmisti muthis hafiflikti simdi 68 im az kaldi yani emzirdigim icin diyet yapmiorum.....benim ilk bebegim ve kocislede her sey yolunda allaha sukur :KK70: ole sarkan bisi de yok hep hareket falan faydasi war sanirim ewet irda bi catlak goruntu hafif yumusak bingilik war ama ihrenc boyutta degil icini daraltmio insanin kizima bakiorum esime bakioeum bu da bole yasanmasi gerekiomus diorum kaldiki ben ve bu kadar pozitif dusunceler durudan sonra oldu sanirim :)

Nasıl ya. Küçücük çocuklarımızı bu kadar sire evden uzak tutmak olur mu. Zaten bundan sonra hep uzun okul hayatlrı olacak. Ben de aydınınyarım gün göndermek istiyorum. Belki de hiç göndermem. Ankarada da işler böyle değildir umarım. Zor işler bunlar
İstanbulda fiyatlar nasıl. Burda aylık aşağı yukarı bin liraya geliyor
Aylık 1000-2000 arası bu bahsettıgım okullar. Servıs, kırtasıye harıç.

Canim hamileligimin ilk aylarinda vende inanilmaz sac dokumu ve siwilce yasamistim dr.a gittim butun tahliller yapildi normal cikti dr hormanal gecici dedi hatta eliyle bakti bi cok cikan var dedi ozman gercekten bi ay sonra kesildi ve cogalmisti sonradan...simdi yine ayni sanium yine hormanal bildiin avuc avuc dokukluo elini her attiginda 11 tel gelmesi kotu mus yada gunde 11 tel yalan olmasin ama ne 11 i sayilmaz resmen obek halinde gelio ve sicakla heryerim sac :KK43:

Canim gecmis olsun her gece bir bardak suya bir cewizi at yani icini sabah o suyu ic cewizide ye hem dogal hem etkili annem yapti...

Canim bende yazdim bak yukari :KK43:

canim asla boyle dusunme her duyduuna da inan ma sakin ...38 + 6 di yanilmiosam benimde malesef telasli ve sikintili gunler giderken baktim goguslerime hic bir fark yok ama dogumdan sonra gozumu actigimda sakir sakir emio du kizim saka gibi az falan da degil yani ne kadar erken olursa olsun sut horman la alakali ve vucud ona adapte oluo ha cok erken olur sikintili bi surectir alti ustu ikigun aksar diyelim...elindeyse bi sikinti yoksa bnm gibi en son gune beklettir hem bebek hem surec icin de ii....ben birtek incir suyu ictim sut yapiomus die bilemem faudasi warmidi doguma iki gu kala 2 kg incir suyu sinirsiz su icmistim bilemicem etkisi warmidi ama paylasmak istedim....ayrica herseyin guzel yani war ben tospayi birak panda falandim yani 80 kg ile doguma gittim 62 kg ile hamile kaldim ilk 30 . Gunde 12 kg gitmisti muthis hafiflikti simdi 68 im az kaldi yani emzirdigim icin diyet yapmiorum.....benim ilk bebegim ve kocislede her sey yolunda allaha sukur :KK70: ole sarkan bisi de yok hep hareket falan faydasi war sanirim ewet irda bi catlak goruntu hafif yumusak bingilik war ama ihrenc boyutta degil icini daraltmio insanin kizima bakiorum esime bakioeum bu da bole yasanmasi gerekiomus diorum kaldiki ben ve bu kadar pozitif dusunceler durudan sonra oldu sanirim :)
Sag ol canim hemen bugun yapacam insallah duser. Allah razi olsun:KK66:

COk uzuluyorum sen yazinca valla. Kizim geliyor aklima o da memede uyurdu sadece. Baska hicbir sey kar etmezdi emzik de almamisti. Kamburum cikmisti bi ara psikolojim bozulmustu gogsumu kessem falan diyordum. Ah ettim oglumda emzik verecem diye. Neyse ki aldi sipa.
Sen de hamak tarzi bir sey alsan. Ablam tavana asilan hamakta buldu cozumu emzirip iciine atiyor iki sallamada gidiyor. Rahatlik ama soyle bir sorun var ona alisinca da baska yerde uyumuyor :/ Bir yere gittiginde sorun olabilir. Gerci evdeki rahatlik daha onemli. Emzik calismalarina devam et canim. Insallah sakinlesir minik kuzu.

İstanbulda fiyatlar nasıl. Burda aylık aşağı yukarı bin liraya geliyor

SEn boyle yazinca kotu hissettim kendimi. Kizimi okula yazdirdim sabah 9 aksam 4 arasi. Yarim gunu dusunmedim hic niyeyse. Gecen sene cok istedi yarım gun verecektim ama kiyamadim. Butun sene okula gidiyorum diye hayal kurdu. Suan uc tane hayali arkadasi var. Baktim durum vahimlesiyor yazdirdim. Okulunu gezerken heyecandan ucuyordu tatil bitsin diye gun sayiyor. Insallah hevesi gecmez hemen. Fiyati da 925 aylik servis haric. Bir kereye mahsus da 700 lira kirtasiye parasi aldılar. Buralarda fiyatlar ucuk. Seneye devlete yollarim herhalde. Bu sene yuzme dersi ve manevi (ahlak, Allah, Kur'an) dersler alacak. Sirf bu yuzden tercih ettik. Evde tv bagimlisi oluyor resmen. Ve kizim paylasmayi bilmiyor ozguveni de eksik. Insallah okul ise yarar.

COk uzuluyorum sen yazinca valla. Kizim geliyor aklima o da memede uyurdu sadece. Baska hicbir sey kar etmezdi emzik de almamisti. Kamburum cikmisti bi ara psikolojim bozulmustu gogsumu kessem falan diyordum. Ah ettim oglumda emzik verecem diye. Neyse ki aldi sipa.
Sen de hamak tarzi bir sey alsan. Ablam tavana asilan hamakta buldu cozumu emzirip iciine atiyor iki sallamada gidiyor. Rahatlik ama soyle bir sorun var ona alisinca da baska yerde uyumuyor :/ Bir yere gittiginde sorun olabilir. Gerci evdeki rahatlik daha onemli. Emzik calismalarina devam et canim. Insallah sakinlesir minik kuzu.
Aynen benim de kamburum çıktı dik durmaya yurumeye calisiyorum esim uyariyor dik dur die:KK43: emzik almıyor ne denediysem almadı beşiği de sallanıyor salliyorum ama memede dalacak ki beşiğe koyunca farketmicek o da bazen saatler alıyo. .hamak düşündüm ama dediğin gibi sonra heryerde hamak gibi battaniye de sallamak zorunda kalcam bi arkdsi min kızı öyle onu da istemiyorum:KK43: ama napcami da bilmiyorum açıkçası dün gece eşim ağlasın bırakalım sabaha kadar ağlar miki dio ve oyle güçlü sesi varki eminim herkesi uyandirir o ses ve lojman da yaşıyoruz insanlara rahatsızlık vermek de istemiyorum ki bıraksam ağlar yani çok uzun süre. .bi de emiyor meme yetmiyor aradan basparmagini da ağzına sokuyor allahım dedim yaa deli olacam emzik alsana yavrum nie zorluyosun. .hatta elini emerek uyusun istediğim bile oldu burda arkadaşlar elini emdiğinden şikayet ediyor ben de keşke elini emerek uyusa diorum..bilmiyorum nası olacak bu böyle devam etcek sanirim:KK43:

Canım b
Aynen benim de kamburum çıktı dik durmaya yurumeye calisiyorum esim uyariyor dik dur die:KK43: emzik almıyor ne denediysem almadı beşiği de sallanıyor salliyorum ama memede dalacak ki beşiğe koyunca farketmicek o da bazen saatler alıyo. .hamak düşündüm ama dediğin gibi sonra heryerde hamak gibi battaniye de sallamak zorunda kalcam bi arkdsi min kızı öyle onu da istemiyorum:KK43: ama napcami da bilmiyorum açıkçası dün gece eşim ağlasın bırakalım sabaha kadar ağlar miki dio ve oyle güçlü sesi varki eminim herkesi uyandirir o ses ve lojman da yaşıyoruz insanlara rahatsızlık vermek de istemiyorum ki bıraksam ağlar yani çok uzun süre. .bi de emiyor meme yetmiyor aradan basparmagini da ağzına sokuyor allahım dedim yaa deli olacam emzik alsana yavrum nie zorluyosun. .hatta elini emerek uyusun istediğim bile oldu burda arkadaşlar elini emdiğinden şikayet ediyor ben de keşke elini emerek uyusa diorum..bilmiyorum nası olacak bu böyle devam etcek sanirim:KK43:
bu kadar olur sen resmen beni tarif etmişsin birebir aynı hatta parmak durumuna kadar... Tek fark galiba bizimki etkek:KK66:
Şu an ana kucağında uyuyor memede uyuttum ana kucağına koydum orada biraz uzun uyuyor herhalde elleriyle kendını cok rahatsız edemediğia için bu arada ben hamak tarzı bişey aldım hiç bir işe yaramadı boşuna yer kplıyor evde yine aynı hatta dedım kı ağlamasın yeter yok bildiğin 2 sallıyoruz 3. De ağlamaya başlıyor oyle bır ağlıyor ki sanki bir yerlerını kesmişler dayanamıyorum meme ucum kanamaya başladı benım de... :KK43:(((
Neapıcam hiç bilmiyorum ne olur bır yol bulursan bana da soyle

Canım b
bu kadar olur sen resmen beni tarif etmişsin birebir aynı hatta parmak durumuna kadar... Tek fark galiba bizimki etkek:KK66:
Şu an ana kucağında uyuyor memede uyuttum ana kucağına koydum orada biraz uzun uyuyor herhalde elleriyle kendını cok rahatsız edemediğia için bu arada ben hamak tarzı bişey aldım hiç bir işe yaramadı boşuna yer kplıyor evde yine aynı hatta dedım kı ağlamasın yeter yok bildiğin 2 sallıyoruz 3. De ağlamaya başlıyor oyle bır ağlıyor ki sanki bir yerlerını kesmişler dayanamıyorum meme ucum kanamaya başladı benım de... :KK43:(((
Neapıcam hiç bilmiyorum ne olur bır yol bulursan bana da soyle
Nerde hata ettik biz arkadaşım aceba diorum saatle mi emzirmeliydim baştan beri nezaman istese meme verdim ben ondan mi kaynaklandı diorum ama ole yapmasa da sütüm çoğalmazdi eminim ben bilmeden emzirme Kampı yaptım ve sutum bollasti bu sayede.ki Dr lar da nezaman istese ver meme dediler. .Bazen kucagimda uyusa bile dinleniyorum ona da razi oluyorum napim hiç uyumamasindan iyidir ya uyusun da büyüsün die boşa demememisler nası buyucek bizimkiler.esim dio nası dayanıyor bole uykusuzluga benim acaip uykum geldi dio:) nerden bilsin o uykusuz olduğunu. .Bazen kızıyorum nie bole yapiosun uyu sana kızım ya falan die eşim bana kiziyo bole söyleme anlar o kıldığını die dün gece Onda ydi kucağında uyutmaya calisiyo pis pis sesleri sertleşmeye başladı kizima kızma o anlar dedim ben de:KK48: insan stres olunca farkedemiyo işte dedim..neyse sağlıklı olsunlar da geçer heralde ne bilim arkadaşım:110:

34.5 ilk oglum, 2. 37.5 ikisindede 48 saat icinde sutu gozumle gordum. O 48 saate kadar da bebek emdi doyuyor dendi ben gozumle 2. De tam 36. Saatte gozumle gordum. Seffaf sarimtirak su gibiydi. 48 saatte beyazlasmaya basladi. İkisi de normal dogum.
erken doğurmuşsun ama demek ki bünye anlıyor doğurduğunu sezeryanda olsa sezeryan dı değil mi? küvezde mi kaldılar acaba?
ikisi de normal dogum oldu. Kuvese girmedik. 1. 2780 gr, 2. Zaten 3680 gr dogdu. Sorun yasamadik. Agiz kaslari cok kuvvetli olmadigindan 1. De sagip sutu kasikla verdi 40 gun bir taraftanda emzirmeye calistim. Duzene girdi sonra. 2. Oglumda masallah o sorunu da yasamadik.

Kızlar biberon ve emzikler için strilizasyon makinesi kullanıyor musunuz? Ben kaynamış suda yapıyorum. Alsam mı diye düşündüm fikir alayım dedim.

Nerde hata ettik biz arkadaşım aceba diorum saatle mi emzirmeliydim baştan beri nezaman istese meme verdim ben ondan mi kaynaklandı diorum ama ole yapmasa da sütüm çoğalmazdi eminim ben bilmeden emzirme Kampı yaptım ve sutum bollasti bu sayede.ki Dr lar da nezaman istese ver meme dediler. .Bazen kucagimda uyusa bile dinleniyorum ona da razi oluyorum napim hiç uyumamasindan iyidir ya uyusun da büyüsün die boşa demememisler nası buyucek bizimkiler.esim dio nası dayanıyor bole uykusuzluga benim acaip uykum geldi dio:) nerden bilsin o uykusuz olduğunu. .Bazen kızıyorum nie bole yapiosun uyu sana kızım ya falan die eşim bana kiziyo bole söyleme anlar o kıldığını die dün gece Onda ydi kucağında uyutmaya calisiyo pis pis sesleri sertleşmeye başladı kizima kızma o anlar dedim ben de:KK48: insan stres olunca farkedemiyo işte dedim..neyse sağlıklı olsunlar da geçer heralde ne bilim arkadaşım:110:
aslında ben de ondan şüpeleniyorum benım doktorumda ne zaman isterse ver dedi çocuk kusuyo tekrar istiyo çıldırcam doktoruna sordum bu ay alay eder gibi Allahtan kusmuş dedi yoksa 2 kg birden alırmış dedi çıldırıcam yaa benden baska kımse susturamıyo uyutamıyo zaten tek basımayın yemek fln yiyemıyorum yarı ac yarı tok uğrasıyorum... Acaba bızım doktorlar aynı mı dersın :KK66:)
Y

Ca
Uzun zamandır sağmıyordum
Sağarken çok zor geldi sütüm ama sabredince birden gelmeye basladı
Dört beş saat dısardaydım bugun okul mevzuusu ıcın 200 civarı geldı
Bazen de üç saatte 120-140 sağdığım oldu
Eskiden bayagı bayagı emzırdıkten sonra 250 cıkarıyordum. Bitmek bılmıyordu sutum. Sağmaya sağmaya Deren'in tam ihtiyacına eşitlenmiş demek ki... Hoş benım kızım üç saatte 120-140 içmez. Bir kere de max 80 içip sonra üzerine uzun/kısa aralıkla emiyor 20-30 vb. daha emiyor.
Seninki kaç saatte bir kaç içiyor pekii? Hep 150 içer mi versen?[/QUOT
B
Uzun zamandır sağmıyordum
Sağarken çok zor geldi sütüm ama sabredince birden gelmeye basladı
Dört beş saat dısardaydım bugun okul mevzuusu ıcın 200 civarı geldı
Bazen de üç saatte 120-140 sağdığım oldu
Eskiden bayagı bayagı emzırdıkten sonra 250 cıkarıyordum. Bitmek bılmıyordu sutum. Sağmaya sağmaya Deren'in tam ihtiyacına eşitlenmiş demek ki... Hoş benım kızım üç saatte 120-140 içmez. Bir kere de max 80 içip sonra üzerine uzun/kısa aralıkla emiyor 20-30 vb. daha emiyor.
Seninki kaç saatte bir kaç içiyor pekii? Hep 150 içer mi versen?
ben biberonu 3-4 saatte fln veriyorum sadece geceleri veya dışarda veriyorum 170 'e kdr içtiği oluyor ,bu arada ben saaatli emzirmiyorum benım doktor ne zaman isterse ver dedi 2870 doğdu bu sayede mi bılmıyorum ama 3. Ay kontrolunde 6.350 kg di. Çok zor gercekten aksama kdr memede keske saatlı alıştırsaydım bu yuuzden doktorumu değiştirmeyi düşünüyorum;(

X