2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
kızlar yoksa ben direk bi tane diyelim doktor browsun biberonunu ve emziğini alıp bunları mı makineye takmalıyım yani süt sağma makinesinin biberonlarını kullanmayacakmıyım o da çok saçma yaaa????

Sagma makinesindeki kaba sagarsin,sonra soguyunca posete aktarirsin..
Sonra kaba tekrar sagar sogumasi icin onunla muhafaza edersin dolapta ekleyeceksen diger sute..Sicak soguk dengesini kurarsin? Olmaz mi..
Biberonlar gaz icin suan nerdeyse hepsi o yuzdrn kendi kaplati ve uclariyla uyumlu olmali,kapaklarinda delik oluyor kaucuktak deligide ona ayarliyorsun benim ki oyle en azindan hic gaz yapmadida,chicconun..
Sakin sakin ilerle,inan yasamadan pratik olmayacak..

Selam anneler uzun zAmandir giremiyordum cogu konuları kaçırdım biliyorum..oğluşum 3 aylık oldu cok sukur ıyıyız emZiriyorum mama vermiyorum cok sukur.. Yanlız bir haftadır oğlum meme emmek istemiyor zar zor emıyor ve en fazla 5 dk kalıyor memede sonra başlıyor tepinmeye kucagimda.. Arada sagip biberonla veriyordum sanırım biberona alıştı sizlerde boyle durum yaşayan varmı şimdiye kadar alışmadı sımdı mı alıştı anlamadı birde kaka yapma süreleri değişti hergün yaparken bi anda 2 -3 gunde bir yapmaya başladı kac gime kadar normal sizin bebişler ne kadar zamanla yapıyor cevaplarsanız beni cok rahatlatmış olacaksınız

Normal standart nedir bende bilmiyorum ama Sezen'i goturdum ben,goz akintisi icindi..Göz doktoruna gidiyorsun..

Benim bildigimde sezeryanda mudahale olup temizlenme daha fazla oldugundan kanama daha az surermis ki benim cok surmedi..azala cogala gitti..tabii oyle regl olur gb olmadim..
Bi yandan hazir olmana sevindim,bi yandan da simdiden bunlar icin kendini sıkma,son gunlerin tadini cikar hamileliginin,cunku onuda ozluyorsun :)

Gecen gun kuaforume gittim,sen dokulenleri goruyorsun ama suan bakiyorum ki bi o kadarda cikiyorlar dedi :KK66::KK66: uzulme kizcee yenileniyoruz:KK48::KK19:

ay hadi insallah aslinda yanlarimda sinir bozucu minikler war bende goruorum carsambada kuafore gidicek belki ayni seyi soler bilemicem....ama su surekli degisim beni gercekten cok yordu yani allahima binsukur sapa saglam bebbegim binlerce sukur ama troid seker suyum azalmasi erken dogum tehliksei sonradan kalcamin sikintisi sut sorunu kilolar siwilceler saclar psikoloji insanlar yani allahim hep ugrascak telasli gunlere uyandirsin ama gerxekten sikildim....aynaya bakinca mutluydum 1 hafta onceye kadar bianda siwilce ve elimde omzumda sac telleriyle bogusur buldum kendimi kisacasi cok yorgunum 20 gunluk tatil deniz hepsi gitti su 1 haftada basa donduk..

Sonra kaba tekrar sagar sogumasi icin onunla muhafaza edersin dolapta ekleyeceksen diger sute..Sicak soguk dengesini kurarsin? Olmaz mi..
Biberonlar gaz icin suan nerdeyse hepsi o yuzdrn kendi kaplati ve uclariyla uyumlu olmali,kapaklarinda delik oluyor kaucuktak deligide ona ayarliyorsun benim ki oyle en azindan hic gaz yapmadida,chicconun..
şimdi hastanede süt makinası yok diyelim süt sağma makinesi yanımda sütümü sağdım ve geldi diyelim onu nasıl vericemki emzik olmadan onu soruyorum canım...biberon alacaktım çünkü satıcı kız zaten pompanın içinden çıkıyor dedi belki de hiç biberon gerekmeyecek bilmiyorum benim o an için biberon
47 gun cnm surdu lohusalik kanamasi.

Sonrada adet olmadim henuz demek istemistim.
ne kadar uzun sürmüş seninki yaa sezeryan mı olmuştun?

şimdi hastanede süt makinası yok diyelim süt sağma makinesi yanımda sütümü sağdım ve geldi diyelim onu nasıl vericemki emzik olmadan onu soruyorum canım...biberon alacaktım çünkü satıcı kız zaten pompanın içinden çıkıyor dedi belki de hiç biberon gerekmeyecek bilmiyorum benim o an için biberon

Evet sezeryan oldum. Kanama deli etmisti. Ped kullanmaktan pişik olmuştum resmen.

ay hadi insallah aslinda yanlarimda sinir bozucu minikler war bende goruorum carsambada kuafore gidicek belki ayni seyi soler bilemicem....ama su surekli degisim beni gercekten cok yordu yani allahima binsukur sapa saglam bebbegim binlerce sukur ama troid seker suyum azalmasi erken dogum tehliksei sonradan kalcamin sikintisi sut sorunu kilolar siwilceler saclar psikoloji insanlar yani allahim hep ugrascak telasli gunlere uyandirsin ama gerxekten sikildim....aynaya bakinca mutluydum 1 hafta onceye kadar bianda siwilce ve elimde omzumda sac telleriyle bogusur buldum kendimi kisacasi cok yorgunum 20 gunluk tatil deniz hepsi gitti su 1 haftada basa donduk..
off ne kadar zormuş ya sanki insan bir anda yaşlanıyo gibi bişey heralde .....tekrar bakımlı bi kadın gibi hissetmeye daha çok var desenee..

Arkadasimin kilo veren ve bu nedenle hayati tehlikeye girebilir denilen bebegini yazmistim. Ara ara haber ver demistiniz. Cok sukur toparlamaya basladi. Gaviscon vermisler sonunda ve 1 haftada 300 gram almis :KK66:)
Çok sevindim çook inşallah artık iyileşir hızla
Zavallı yavrucak

Hastaneye sağma makinası ve bir adet biberonu steril edip görürmüştüm ben
İlk günlerde bebek emmese dahi gögüste biriken sütler saklanacak kadar çok olmayacaktır
Sağdığını da kaşık biberonu ya da normal biberonla ile içirebilirsin.

Selam anneler uzun zAmandir giremiyordum cogu konuları kaçırdım biliyorum..oğluşum 3 aylık oldu cok sukur ıyıyız emZiriyorum mama vermiyorum cok sukur.. Yanlız bir haftadır oğlum meme emmek istemiyor zar zor emıyor ve en fazla 5 dk kalıyor memede sonra başlıyor tepinmeye kucagimda.. Arada sagip biberonla veriyordum sanırım biberona alıştı sizlerde boyle durum yaşayan varmı şimdiye kadar alışmadı sımdı mı alıştı anlamadı birde kaka yapma süreleri değişti hergün yaparken bi anda 2 -3 gunde bir yapmaya başladı kac gime kadar normal sizin bebişler ne kadar zamanla yapıyor cevaplarsanız beni cok rahatlatmış olacaksınız
3-4 ay arası memeyi reddetme zamanıdır. Bu dönemi atlatabilirsek uzun zaman emzirmeyi başarabiliriz. Netten memeyi reddetme (dönemi) şeklinde aratırsan pek çok yazı bulabilirsin. Genelde ayakta pışpışlayarak emzirme, karanlık sessiz yerde emzirme, uyurken emzirme gibi yöntemler vardır.

Kaka sayısının azalması umarım beslenmesinin az olmasından değildir, tartı ile anlarsınız.

Kızlar ben 31 yıllık hayatımda hiç görmediğim bir kiloya ulastım... Yediklerimi kısayım dedim, dün hiç süt gelmedi sagdıgımda inanamadım. Tecrübeli annelere sorum, ne zaman rejime baslamak lazım?
Canımm benim halimi bir görsenn
Devanası oldumm ama napimm
Bazı insanlar suyla otla süt yapıyor
Ben yapamıyorum
O yüzden 6 ay yani ek gıdalara tamamen adapte olma dönemine dek rejim ve ağır spor yapmayacagım kararlıyım
Ek gıdalara tamamen gecınce Gunde 500 ml süt yetecek
Onu da artık az cok cıkandan, depoladıklarımdan ve onda yetmezse mamalardan cıkarırım dıye dusunuyorum

yaz canım senin yorumlarına ihtiyacım var.gözlemlemen çok iyi olmuş aslında tamda buna ihtiyacım vardı dışardan nasılız ne yapıyoruz ben çocuklara karşı nasılım.offf yaaa Kuzeyin benden uzaklaşmasına dayanamıyorum.biz bu oğlanları nasıl vericez kızlara şimdiden dertleniyorum bazen.

Aslında duygusal bir çocuk çokta içine atar tamda bana benzer kişiliği.üzülür alınır içine kapanır sonra olur olmaz şeye patlar.bende Ayazı doğru düzgün almıyorum kucağıma söylediğin çokdoğru Kuzey ise hiç inmezdi kucağımdan.ev işlerini tümden saldım zaten bu arada evi karıncalar bastı onada canım sıkıldı.pıtır pıtır geziyorlar her yerde.haftasonu çamaşırsuyu ile iyi bir silmek lazım biraz kokusundan gelmiyorlar.Kuzey 1 Eylülde okula başlıyor eminimki oda problem olacak şimdi.Ayaz anneannede ben niye okula gidiyorum sorunu çıkacak.Ama okulda çok daha iyi olacağına inanıyorum en azından arkadaşları ile deşarj olup gelecek eve.Bir kaç yıla herşey düzene girecek tabi sabır sadece.

doğum kilosuna göre kilosu gayet iyi bence maşallah kuzucuğa.

canım allah yardımcın olsun inşallah hakkınızda hayırlısı olur.

İnceleme sebebim şuydu canım; yakın cevremde iki çocuklu kimse yok.
Acaba iki çocuklu başka anneler dengeyi nasıl sağlıyor, nasıl dsvranıyorlar vb gıbı
Ben de Deren ile çok ilgilenip Demir' i ihmal mi ettim diye korkuyordum sürekli
Bu hafta artık abuk subuk sureklı dusunmeyı bırakıp keyfını cıkarmaya calıstım
Demir ile belirgin sekılde daha ıyıyız daha sakın ve rahat
Dıger taraftan fızıksel olarak cok yoruluyorum tabı cunku 2 sn boslugum olsa hemen oburune kosuyorum oyunları parkları banyoları beslenmelerı gıydırmelerı tuvalet-bez vs derken bakıyorum aksam olmus.
Eşimle de ciddi ciddi evarkadası gıbı olduk.

Sırt üstü yatarken sadece bir ker dönüyor daha :) Okadar yuvarlanmayı öğrenemedi daha, yada üşeniyordur kesin :)

Aynen canım bizimkide daha 2 gün sonra 3 aylık olcak.
Buarada 3. ay kilomuz 3.850
boyuda 59,5 cm çıktı
Sizin ayzdıklarınıza baktıkça boyu kısa gibi geliyordu dr iyi dedi.Bugün rota aşısınıda yaptırdık.

Birde bugün kızım doktordan korktu :) sağlık ocağından çıkana kadar iç çeke çeke ağladı yavrum yaaa... Kıyamam
3 ay kilomuzu yanlış yazmışım. 5.850 olduk.burda 6 küsür yazan rakadaşlar var benim kızım minik kalmış gibi geliyor...Ama her ay standart 800 gr aldı bebegim dr iyi diyor.
Böyle de kendi kendime konuşuyor gini oldum, öyle sanırım :)

kızlar göğüs kalkanı ya da göğüs koruyucu kelebek alayım mı doğru emzirip krem kullansakta yara mı oluyor? bunlar işe yarıyormu? yoksa doğurduktan sonra yara olunca mı alayım ???
Göğüs kalkanı konusunda ben de bir forumda birinin yazdığı yazıyı okumuştum iyiki almışım kurtarıcı oldu diyordu, gerçekten öyle. Bende o yaıyı okuyunca almıştım iyiki almışım :) Ben hiç göğüs ucu yarasıyla uğraşmadım sadece ilk günlerde acıdı. Hemen krem sürdüm lansinosh üstüne göğüs kalkanının delikli olanını kapattım. her emzirmeden sonra yaptım bunu. Sonrada zaten acı filan kalmadı.

Kizlar 3. Ay boy kilonuz nasil cikti.benimki 1 kilo 800 gram almis 1 ayda doktor cok dedi. Sizinkileri yazfiysanizda gormedim arkadaslar
Maşallah kaç kilo şimdi merak ettim :) Benimki stabil 800 gr. :)

Ne olur bana bi akıl verin
Oğlum emeklemeye başladı sürüne sürüne gidiyor doktorunua aradım yapabilecek bişi yok kuvvetli demekki dedi sadece basını carpmasın dıkkat edın dedi ben anlamıyorum emekleme için kemıklerı daha zayıf diil mi sırf o yuzden durmadan kucağımda tasıyorum:110:
Bunun dışında benım bebiş akşama kadar emmek istiyo ve ınanın uyumuyo tum gun uyanık uykusu var memede uyuyoo ama memeden ayrılınca hemen uyanıyo o kadar kotu durrumdayım kı makarna hasladım oğlen suyun içinde kaldı tuzsu suZemedım bıle su an yıyorum:KK1:
Ayrıca sıın bebişler nesneleri tutup ağızlarına göturuyo mu ben uğrasıyorum ama hala tutuyo 10 sn sonra bırakıyor ne yapıyosunuz bunun için
Ayy kusurabakmayın cok sordum benımkı yenı uyudu sabahtan berı aklımdaydı hazır uyumuşken sıze sorım dedım:KK22:
Okuyunca çok şaırdım, mayıs doğumlumu yani ? :) Maaşallah bebeğine erkenden de koşturur heralde :)
Buarada emzik dene arkadaşım almıyor diye bırakma. ben son 4 gündür başardım sonunda emzik tutturmayı, şimdi emziği ile uyuyor bi güzel. dalınca çıkarıyorum yada kendi bırakıyor. Emzik almıyor deme uğraş bence, 3 ay boyunca benimki de almadı, ağzına alıp 2 cuk cuk yapıp atıyordu hemen ben veriyordum o atıyordu ben veriyordum. Sonunda azmin zaferi :) Ben de ellerini emmeyi abartınca azmettim. El emmek öyle boyutlara ulaştıki büyük bi hırsla hiç çıkmadan ellerini iki elini birden dolduruyordu agzına, yani meme emerken bile aradan parmak sokmaya çalışıyordu :)

Kızlar ben 31 yıllık hayatımda hiç görmediğim bir kiloya ulastım... Yediklerimi kısayım dedim, dün hiç süt gelmedi sagdıgımda inanamadım. Tecrübeli annelere sorum, ne zaman rejime baslamak lazım?
Canım ben de yediklerimi azalttım, diyet yapıyorum ama herşeyden yiyorum sadece az az ve sık öğünler şeklinde yemek yiyorum bir de beyaz ekmeği filan bıraktım sadece buğday çavdar ekmeği filan onu da kızartıp yiyorum.
Bir de hergün yürüyüşede başladım. Eşim kızımıza bakarken akşamları 45 dk 1 saat filan yürüyorum.Ama 10 gündür hiçbi değişim olmadı henüz. Sütte bi fark yok. kiloda da yok. ama neyseki almıyorum yoksa hızla doğumdaki kiloma ulaşıyordum.

yaaa benim de saçlarımm acayip dökülüyoo kel kalcam diee korkuyomm :KK57::KK57::KK57::KK57::KK23::KK23:

Bu saçı dökülen arkadaşlarım saç dökülmesi demir eksikliğinden de oluyor acaba demir hapına devam etmiyor musunuz ?

Ah ahh bana bu kilolar resmen yapştı.bende kestim atştrmaları tatlıları ama aynıyım.ilk çocuğumda kilolar gidiyordu.bunda gitmiyo emzirme metabolizmamı yavaşlattı.yemeyi kısınca benimde sütüm azaldı hep ağladı.artık 6 aylık olmalarını bekleyecez.yürüyüş yapma imkanın varsa başla.ben yapamıyorum :KK43:((

X