2014 kpss çalışma günlüğüm

merhaba kızlar ,
geçen yıl nisan ayında başladım matematik çalışmaya. antrenmanlarla matematik kitabından başlayıp 5 tane soru bankası bitirdim. sıfırdan 17 netlere kadar yükseldim.
sözelim iyiydi. ortaokuldan beri tarihe hep ilgim oldu. denemelerde ve sınavda en yüksek neti hep tarihten yaptım.
türkçe dil bilgisi yapamasam da mantık zorlasa da netlerim fena değildi. coğrafya ihtiyaç denemeleri harin en az 13 net geliyordu denemelerde.
vatandaşlıkta sıkıntım vardı biraz ama aşılamayacak gibi değildi.
bunları niye mi yazıyorum ? artık pes ettim kızlar...
nisanda matematik çalışmaya başladım ama ara verdim bi süre. taşındık, eşimin babasını kaybettik. ama sonra kaldığım yerden devam ettim.
hiç çalışmayıp "yaaaa ne neden yapamıyorum" diyenlerden olmadım hiç.
bir sürü hayal kurdum. bir kaç ay maaşımı biriktirip eşim ve kızımla amerikaya gitme hayalim vardı.
ve en önemlisi sabit bir düzenim olacaktı. 6 yıllık evliyim 7 kere taşındım. memur olursam eşimin işi beni etkilemez ben evimde kalırım diye hayal ettim hep... taşınmak o kadar yordu ki beni kendi eşyalarımdan tiksindim.
ben kpssye gerçekten emek verdim. ama olmuyor işte.... bi yerde eksiklik var. 2 denemede 80 küsur net yapmıştım geçenlerde ondan sonraki netlerim yine yerlerde. aylarca çalışmayla hala 65-66 net yapıyorsam ben zekamdan şüphe ederim ki ediyorum da.
kızımdan çaldım o vakti eşimden çaldım. sağlığımdan çaldım.
kızıma annen ne iş yapıyor diye sorduklarında kızımın cevabı ders çalıyor oluyor her seferinde.
işte bu sebepler yüzünden ve burda yazamayacağım sebepler yüzünden ben bu işi bıraktım artık.
hatta sınava dahi girmek istemiyorum. eşim gir diye ısrar etse de artık girmicem gözüyle bakıyorum.
bir insanın hayatı bu kadar allak bullak olamaz, her şey bu kadar ters gidemez..
Rabbim beni neyle sınıyor bilmiyorum. çünkü her şeyim alt üst.
safransarı,poliseşi, bade...
ben inanıyorum ki siz atanacaksınız allahın izniyle.
Yolunuz açık olsun kızlar.

Ya devrim yapma allahini seversen sinava kalmis 18-19 gun bırakmak olurmu bak benimde denemelerim hep düşük ki ben matematik hic yapamiyorm suanda en fazla 5 net cikarabiliyorm sinavda inaniyormki çok iyi puanlar alicaz okadar emek verdin lütfen sinava gir belki sinavda bildgmz yerlerden gelicek kolay sorulacak yada kimsenin cozemedgi bikac soruyla fark aticaksn lütfen gir sinava ben inaniyormki cok iyi puan akicaksn devrimmm

Bak canm bide sana şunu soyleyim denemw çözerken yeteri kadar konsantrasyonunu ayarliyanazsan hata payin yüksek soru cozerken soruyu ayrintili degerlendirirsen hata yapma olasiligin cok dusuyor misal ben en basiti turkceyi yapiyorm diye denemlerde cok üstüne dusmuodm hemen cozup geciyordm 27-28 den dusmedgm turkce baktm 24-23 lere düşmüş neden biliyormsn dikkat cok onemli ben senin kesinlikle emeginin boşa olmadgnin farkndayim belki dikkat problemin vardır

Canim moralinin boyle bozuk olmasına çok üzüldüm
Boyle düşünerek sinava daha girmeden kaybediyorsunuz
Hayatta basarili olanlar umudunu hic yitirmeyenler unutma
Bende 2 senedir calisiyorum nerdeyse
2012 sinavindan sonra gittim 3 tane soru bankasi aldim
1 sene onların konularini calistim cozdum
Sonra dershaneye yazildim tam 1 senedir de dershaneye gidiyorum
Her konudan ya klasik 6-7 soru bankasi bitirdim
Hergun calistim 1 günümü bile bos atlamadim
Ama sonuç bugün 76 net
85 leride görüyorum ama simav yaklastikca netlerim düşmeye başladı
Denemelerin son sayisina geldiğimiz için belki zorlasti
En guvendigim matematikten bile bugün 14 net yapabildim.
Ama son güne kadar pes etmeyeceğim
Ne olur sende pes etme
3 haftadan az zaman kaldi
Biraz daha direnmemiz gerek sadece

canım yapma böyle başarısızlığın sebebi ümidini yitirmektir en başta. kazananlar nasıl kazanıyor, pes etmeyerek. o kadar çabaladık 1 yıldır kafamızı kuma gömdük ama görüyorsun ki hiçbirimizin netleri waaow dedirtecek kadar değil. önemli olanda gerçek sınav zaten. geçen sınavda bir arkadaşımız vardı yapamıyorum diye ağlardı hep 89 aldı ve atandı benim netlerim nerdeyse fulldü sınavda bi hata 2 yılıma mal oldu. nasip diye bir şey var ve o kadar önemli ki... vazgeçme, sonucu kötü olsa bile ( ki olmayacak inşallah hepimiz içinde) hiç denememiş olmaktan iyidir. bir kaç gün kafanı topla odaklanmaya çalış soruların çoğunu dikkatsizlikten kaçırıyoruz çünkü

Canim çok çok Sikkin kozlar
Bugün denemem çok kötü geçti
Eve geldim kayinbabamlarin çok saçma bir ise kalkistiklarini duydum
Normalde ilgilendirmez beni ama canim çok sikti çok sinirlendirdi
Üstüne birde esimle birikimimize baktik 2 yolda çok komik bir miktar birikim yapmisiz
Hic borçsuz evlendik ve ilçede yasadigimiz için harcamalarimiz kisitli
Buna rağmen birikim yapamamisiz
Artik birde çocuk ekleniyor, eksilere duseriz kesin
Bu saate kadar canim hiçbirşey yapmak istemedi deneme çözmek için masa basina oturdum simdi
Matematiği kafam almadi cozemedim birçok soruyu basindan kalktim..
Hayat çok zor

Benm bugunki denemem 74.104 sinavda 80 den assagiya almamam lazm ama nasil yapicam bilmiyormhic cikamadm seksene sinavda da boyle alırsam atanamam gunluk bir deneme geri kalan full konu matematik te problemlere yuklendm eşim hersefernde anlatiyor ama denemede yine cozemiyorm nabcam ya

Matematik temelin sağlam değilse sonradan çok zor ogreniliyor canim
Bence bu son haftalari matematik yerine yapabileceğini bir derse yonlenmelisin

çocuk evin bereketi derler ki öyle...
biz düğünümüzü kendimiz yaptık yani eşim yaptı. kredi çekerek. ben daha yeni mezundum o zamanlar.işim yoktu
3 ay sonra hamile kaldım istemeden. 15 haftalık hamileyken eşimin en yakın arkadaşı öyle bı kazık attı ki eşim işsiz kaldı.
bir hafta sonra arkadaşı iş görüşmesine gidecekti. başka sektördendi o. ehliyetini kaptırmış eşime sen götürürmüsün dedi. beraber gittiler ve orda eşim de iş buldu gelirken.
kızım 2 yaşına girene kadar düğün borcu ödedik. sonra o bitti araba borcuna girdik.
şu an hala bi şeylerin borcunu ödüyoruz. en çok da taşınmanın verdiği maddi zararlar bunlar.
sizin yine az da olsa birikmişiniz var. bizim tek kuruşumuz yok köşede. kızım okula başlıyor onun da masrafları h
ç bitmez artık.
üzülme sen, atanınca hem çocuğunuza bakar hem birikim yaparsınız. bebeğin kısmetiyle gelecek.
ailevi sorunlarına da can sıkma boş yere. aynı yollardan geçmiş biri olarak söylüyorum . sen üzüldüğünle kalıyorsun. eşin ve çocuğundan başka kimseye kafa yorma.

temelin yoksa boşver matematiği artık. 2 haftada öğrenilecek gibi değil maalesef
sözellere yüklen daha çok.

Hepinize teşekkür ederim kızlar,
her şey yolunda giderken netlerim yükselişe geçmişken neden çakıldım anlam veremiyorum. gerçekten geri zekalı olduğumu düşünüyorum. 65 net sıfırdan başlayıp 3 aylık çalışmayla elde edilecek net sayısı.
ayrıca ben kişilik olarak da heyecanlı panik briyim. bu sınav günü de olursa mahvolurum. çünkü vücudumun kimyası bozuluyor heyecanlanınca. sınava girememek ve sınavda da sıkıntı yaşamak anlamına geliyor bu.
dün film izledim . atanan arkadaşlarımla sohbet ettim bol bol ki motive olayım yeniden.
şimdi bir deneme çözcem. umarım motive olacak kadar net çıkarabilirim.
heyecan için ne yapmalı bilen var mı ? eşimin arkadaşı sınav günü anti depresan almış. rahat rahat girmiş sınava.
ilaç değil de btkisel çay filan bulabilirsem iyi olacak.

Haklisiniz kizlar ben bosvereyim matematigi dun aksam komik bi olayi anlatayim ablamin dogum gunuydu biseyi sordum bu nekdr diye ablamda dediki 1 4 0 ben ne desem begenirsiniz 104 lirami hepsi suratima bakti valla esim de diyorki matematigi biraz kötü neyse ben ders calisiyorm bugun dersanede deneme var aksamda vatandaslk dersi var devrim canm heyacan icim ne desem bilemedim ben de heycanlaninca karnima agri girer ama sinavlarda heycanlanmadm hic ama kpss sinavnda büyük ihtimal bende heycanlanicam ilk defa bukdr hazirlaniyorm bi sinava neyse hepimize kolay gelsn

Birazcikta hamilelik psikolojisiyle taktim kafama sanirim
Esimle aksam konuştuk bayramdan sonra bir ev felan yatirim yapacagiz memleketimizde
Çünkü borç olmayınca bir ödeme olmayınca eldeki para nasip gidiyor anlamiyor insan
Sanirim bizde de var biraz, 2 senelik evliyiz 3 kez tatile gittik, gerçi ilk tatilimiz balayimiz kayinbabamin hediyesi ydi
Neyse bundan sonra bebekte olacak geleceğimizi daha iyi dusenmemiz gerek
İnşallah atanirim ve daha imkanlardan yasariz bebegimizle birlikte.

Canim ben şimdiye kadar hiçbir sinavda heyecan yapmadim, zaten rahatta biriyim ama hicbir sinava da bu kadar ciddi hazırlanma mistim. Ondan bu sinavda heyecan yaparmiyim bilmiyorum.
Bence arastir bir bitki caylarini sadece ogün içmek etkili olmayabilir ama 2 gün öncesinden içmeye başla. Yarari olur inşallah.

Dun can sikintisindan evde hic ders calisamadim. Bugün simdi güzel bir kahvaltı hazirlayip kahvaltı yapip denemenin basina oturacagim.

Herkese verimli bir gün diliyorum.

Sarfansari :) deneme cozuyordm senin nickine benzeyen bir soru gordum :))
Soruda diyorki;

(1)"safran sari" kolay okunan, günümüz iliskilerini gözler önüne seren bir roman. (2) diye devam ediyor soru :))

Canim hani denemelerde cevap kitapcigi veriyorlar ya
Onlara doğru yanlis diye bakip geçme
Sozelleri tek tek oku yanlis yaptiklarini
Matematikten cozemediklerine bak incele cozmeye calis
Sana çok yarari olacaktir

Sarfansari :) deneme cozuyordm senin nickine benzeyen bir soru gordum :))
Soruda diyorki;

(1)"safran sari" kolay okunan, günümüz iliskilerini gözler önüne seren bir roman. (2) diye devam ediyor soru :))

Ben o kitaptan çok etkilenmiştim bilimi safransari yapmistim o yüzden :)
Ama o hesabim çok eski bir hesapti şifresini unuttum mail adresimi de artik kullanmiyordum yeni hesap aldim
Doğal olarak o kullanici adini kabul etmedi sarfansari yaptim bende iki harfin yerini değiştirdim.
Kitapta internet ortamında tanisan iki kişinin öyküsünü anlatiliyordu :)
Su simav bitse de rahat rahat kitap okusam örgü orsem, pasta börek yapsam , misafir davet etsem
En önemlisi önce bir temizlik yapsam
Yavrum mikrop kapacak yakinda evde

Ay bende onu dusunuyordm bugun sinava kadar evi çöp goturucek valla ama vakit ayiramam smdi temizliğe bugunki denemedende 77.480 puan aldm hala hedefimin altnda sinavda 80 den dusersem atama ihtimalim cok cok dusuyor emeklerim boşa giderse cok üzülürüm coook kizarim kendime

Daha da yükselir inşallah
Ve inşallah simav denemelerden daha kolay olur

Yeni Denemelerim geldi
Aksam bir tane cozerim.
Sabah Dersane denemesine gidip öğleden sonrada arkadaşa oturmaya gittim Öncelikle mutfagimi toplamak gerek simdi de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…