2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

herkese merhaba çok güzel bir topik olmuş ben de tüp bebek ile ikizlere hamileyim hafta sonu kontrole gittik birisi kız ama öbürü hiç kıpırdamadı :) benim sizlere sorularım kaç kilo aldınız ben şimdiden 6 doktorum 4 kilo fazlam olduğunu söyledi:KK43: bir de hareketlerini hisseden var mı ben emin değilim hissettiğimden . Allah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin.

hoşgeldin canım ben 3 kilo aldım ufaktan hissettiriyo kuzucukar kendilerini şuan bile dürtüyolar resmen :KK9: Doktor kilo alımına dikkat et aşırıya kaçma dedi kızımda 6 kilo almıştım sadece bakalım şimdi nasıl olacak acayip bi iştahsızşık var yemek yiyincede rahatsız oluyorum çarpıntım full devam ediyo migrenim atak halinde b12 vitaminim düşmüş haftada 2 defa dodex yapıyoruz demirim düşüşte kan hapını günde 2 ye çıkardık kramplarım içim magnesıum diaporal şasE kullanıyormmm

biraz fazla oldu ama :KK52::KK52::KK52:

Son düzenleme:
slm kizlar bende tup bebek 5.denememin sonunda ikizlerime hamileyim cok sukur. Sizleri hep takip ettim ama anca yazabiliyorum. Size sorum olacak kizlar ben bebislerimi tek yumurta diye biliyodum doktor bugun keseleri ayri ama plasenteleri ayni dedi
sizce cift yumurta ikizimi anlamadim ben,bi sorum daha olacak bugin aksama dogru eve gelince acik kahve kan geldigini gordum ve hemen yattim ve su an bisey yok gibi sizce bisey olmusmudur bebislere cok korkuyorum,yarin doktora gideyimmi sizce? Birde doktorum perinotoloji bolumune gitmemi soyledi o bolum napacakki bileniniz varmi? Cok sordum kusura bakmayin.rabbim hepimize saglikli,mutlu,huzurlu sekilde hayirli uzun omurlu evlatlarimizi kucagimizada almak nasip olur ins.

canım plesantalar birse tek yumurta ikizi benimde aynı tek kese ortalarında zar var plesanta bir olduğu için risk fazla oluyo çoğul gebelikle ilgili uzman perinatoloğ kesinlikle iyi bir perinatolog bul ayrıntılı ultrason içinde perinatologa gidecen en az 15 günde bir doktora kontrole gitmek gerekiyo ikizden ikize tranfüzyon olma ihtimali oluyomuş ortak plesanta olduğu için biz sürekli doktor kontrolündeyiz

merhaba oncelikle hayirli olsun prensesler, bende 26 haftalik oldum cok sukur tamima hatta biri bir gun onde :) 26+1 hehhe

benimkilerde ilk kiz dedielr sonra cok hareketli biri erkekde olabilirdediler ve bir daha sormadim, dogumda biri supriz olsun doye :) benim birde 2.5 yasinda oglum var. ılk hamilelikte sezeryan oldum, bende cok kararisizim dogum konusunda acil bir sey olmadiktan sonra normal dogum deneyebilirmisim ama onuda hali ilr vakitli dogum olmiycagi icin suni sancin ile normal dogum yapip doguramamktansa ikisini sanki sezeryan olsam daha mi bilmiyorum kafam cok karisik,zaman biraktim. Karnimizda gecircekelri bir fazla gun bile cok onemli ins. En az 36 haftayi buluruz. Cigerleri tam gelissin bebisleribki kuvez olayi olmasin.rabbim yardimcimiz olsun

inşallah vakitli doğarlar canım tek dileğimiz sağlıklı hayırlı bi şekilde kavuşalım kuzularımıza

Ilk gebelikte hissetmeniz 18 haftadan sonra daha bir belirginlesir,kelebek cirpinisi kus curpinislari sonradan disardan bile izelenn muhtseme hareketlere donuusyor. Benim ikinci hamileligim oldu icin sayiden inanmasi guc ama 13 haftadan beri hep hissettim cirpinsilarini kelebeklerimin simdi 26 haftaligiz ve disardan kamera ile bile harketleri cekiyorum :) kilo alarak ebnim arkasindan kosmam gerken bir oglum oldu icin ve ve isleri ustune, ilk zamanlar cok bunaltim oldu icin daha 10 kilo aldim bende ama zatne son 3 ayda kilo daha hizli aliniyor bende 22 haftadan sonra cok hizli almaya basldim,kilo.son kaygimiz olsun bir degil iki bebis tasiyoruz ama tabiki faydali olan seyleri yemek ve asiriya kacmamakta her zaman fayda var.

OH MAŞALLAH KUZUCUKLAR 10 HAFTA DAHA SABREDEBİLİRLER İNŞALLAH KUVOZE KONMADAN ALIRSIN KUCAĞINA RABBİM BİZEDE GÖSTERSİN İNŞALLAHHHHHH:nazar::nazar:

BİZİMKİLER BABALARIN ACAYİP TEPKİ VERİYO DÜN EŞİMDE KARNIMA ELİNİ KOYDUĞUNDA HİSSETTİ KUZUKLARI BAK BURDA BAK HAREKET EDİYO DİYO:KK76::KK76:

BENİM BULANTILAR ARA ARA DEVAM EDİYO 3 KİLO CİVARI ALDIM ŞİMDİYE KADAR BENİMDE 3 YAŞINDA Bİ KIZIM VAR EV İŞ ÇOCUK DERKEN KOŞUŞTURMAKTAN AŞIRI ALMIYORUM BENDE KİLOYU KIZIMDA 6 KİLO ALMIŞTIM SADECE

YARIN DOKTOR KONTROLUMUZ VAR 24.DEDE PERİNATOLOJİDE AYRINTILI ULTRASONUMUZ VAR

hoşgeldin canım ben 3 kilo aldım ufaktan hissettiriyo kuzucukar kendilerini şuan bile dürtüyolar resmen :KK9: Doktor kilo alımına dikkat et aşırıya kaçma dedi kızımda 6 kilo almıştım sadece bakalım şimdi nasıl olacak acayip bi iştahsızşık var yemek yiyincede rahatsız oluyorum çarpıntım full devam ediyo migrenim atak halinde b12 vitaminim düşmüş haftada 2 defa dodex yapıyoruz demirim düşüşte kan hapını günde 2 ye çıkardık kramplarım içim magnesıum diaporal şasE kullanıyormmm

biraz fazla oldu ama :KK52::KK52::KK52:

Canım bende bu ay daha yeni 1 kilo aldım. Bana doktor yasakladı kiloyu. Dün yine çarpıntım vardı. Baya sürdü korktum ağladım. Bide bugün vajinamda ağrım var. Uykum var. Çok Şükür migren yok bende. Migreni olan arkadaşların Allah yardımcısı olsun şifa versin. Şimdi bende elevit var o bitsin öyle başlayım dedim kan ilacına ama direk başlasam mı? Gyno ferro kan ilacıda?

Son düzenleme:
Canım bende bu ay daha yeni 1 kilo aldım. Bana doktor yasakladı kiloyu. Dün yine çarpıntım vardı. Baya sürdü korktum ağladım. Bide bugün vajinamda ağrım var. Uykum var. Çok Şükür migren yok bende. Migreni olan arkadaşların Allah yardımcısı olsun şifa versin. Şimdi bende elevit var o bitsin öyle başlayım dedim kan ilacına ama direk başlasam mı? Gyno ferro kan ilacıda?

Canım gyno ferro Demir ilacı ama kullanırken dikkat et fena kabız yapıyo :KK43: doktor midende sorun yoksa iç demişti bana.

🌸🌸🌸

Yagmur bende seni dusunuyodum ne yaptin diye, hadi gozun aydin bebisler, ogluslarin nasil?kac kilo dogdular. Detaylari yazarsan cok sevinirim. Sen ne durumdasin? Bebekler nasil zorluyomu ikisine bir yetismek. Lutfen detaylari yaz :)

36+5te dogum yaptim planli sezeryan 2500 2380 dogdu kuzularim ayni anda acikinca basiyolar cigliqi illaki zorlugu oluyo ama cok guzel bi duygu tek yetismek zor emiyolar mama takwiyeside yapiyorum ben gayet iyim genel sezeryan oldum cabuk toplandm 20kilo almistim 7kilom kaldi gobek fln kalmadi ogluslarmda gayet iyi sarilik flnda olmadik cok sukur sormak istedgn bise warsa sor cnim

canım bende bu ay daha yeni 1 kilo aldım. Bana doktor yasakladı kiloyu. Dün yine çarpıntım vardı. Baya sürdü korktum ağladım. Bide bugün vajinamda ağrım var. Uykum var. çok şükür migren yok bende. Migreni olan arkadaşların allah yardımcısı olsun şifa versin. şimdi bende elevit var o bitsin öyle başlayım dedim kan ilacına ama direk başlasam mı? Gyno ferro kan ilacıda?

canım gynoyu ihmal etme önmeli olan o kana çok ihtiyacımız olacak çünkü bendede acayip ağrım var eğilip raftan ilaç bile alamıyorum keşke tatil olsada evde uzansaydım diyorum ama faturalarla uğraşıyorum izin almam imkansız adet olacakmışım gibi sancım oluyo doktor rahim duvarı hassas olanlarda olur böle ağrı diyor kanama lekelenme yoksa telaş etme RAhim büyüyyor diyo

Son düzenleme:
36+5te dogum yaptim planli sezeryan 2500 2380 dogdu kuzularim ayni anda acikinca basiyolar cigliqi illaki zorlugu oluyo ama cok guzel bi duygu tek yetismek zor emiyolar mama takwiyeside yapiyorum ben gayet iyim genel sezeryan oldum cabuk toplandm 20kilo almistim 7kilom kaldi gobek fln kalmadi ogluslarmda gayet iyi sarilik flnda olmadik cok sukur sormak istedgn bise warsa sor cnim

maşallah maşallah kiloları çok iyi hiç küvozde kalmadılar dimi bide nasıl emziriyosun ikisini birlikte sütün azsa süt arttırıcı çayları tavsiye ederim benim baya işime yaramıştı

Maşallah size.. Şimdi nası özendim anlatamam. Kokla kuzucuklarını bol bol. Allah uzun ömürler versin. Ne güzel kiloların da gitmiş..

🌸🌸🌸

Kızlar hepiniz perinatoloğa gittiniz mi? Doktor 20. haftada git sonucları bana bildir dedi. Herkes gidiyo mı bilmiyorum. Burda bikaç tane var onlarda ünv nin profları o kadar eski doktorlar ki düşünün ta ben doğarken onlar annemin kadın doğumcusuymuş. Hiç güvenemiyorum onun için..

🌸🌸🌸

maşallah maşallah kiloları çok iyi hiç küvozde kalmadılar dimi bide nasıl emziriyosun ikisini birlikte sütün azsa süt arttırıcı çayları tavsiye ederim benim baya işime yaramıştı

yok cnim sadece ben kendime gelene kadar kuweze almislar ben odaya gelince getirdiler hemen tek tek emziryrm ikisi ayni anda olmuyo sutte nrmal war doktrum ikiz oldgu icin mama takwiyesi yapin dedi

canım gynoyu ihmal etme önmeli olan o kana çok ihtiyacımız olacak çünkü bendede acayip ağrım var eğilip raftan ilaç bile alamıyorum keşke tatil olsada evde uzansaydım diyorum ama faturalarla uğraşıyorum izin almam imkansız adet olacakmışım gibi sancım oluyo doktor rahim duvarı hassas olanlarda olur böle ağrı diyor kanama lekelenme yoksa telaş etme RAhim büyüyyor diyo

Beni rahatlatan lekelenme olmaması zaten canim ama beyaz bi akıntı var 2 gundur.

Hayırlı olsun. sizinki de,,Doktorum şimdiden kesin sezeryan olucak çünkü hem tüp hem de ikiz olduğu için normal doğum düşünülemez dedi. Eşim de ben de normal doğum olsun istiyoruz çünkü daha sağlıklı,ama doktor öyle deyince bişey diyemedik. neyse sağlıklı olsunlarda herşeye katlanırız biz...

bizim doktorda baya anlattı. normal doğum için çok fazla şey yolunda gitmeliymiş eğer yolunda gitmeyen birşeyler olursa riske atamam dedi ama yolunda giderse de normal doğum olur dedi... yazdığım gibi hep 7 aylık geldik deyince eşimde ikiz doğmuş problem olmayadabilir kendi arzularıyla çıkabilirler dedi doktor :))) yani çok yüksek bir olasılık değil normal doğum özellikle biz ikiz anneleri için ama kiloyu kontrol edebilirsek işte şeker tansiyon problemi olmazsa bebişler sağlıklı olursa birde doğumdan önce bakacak yön derdi varmış kordon durumu falan filan dedi hepsi uygunsa neden olmasın kestirip atmamak lazım düşünülemez diye ama gördüğün üzere normal doğum şansımız da baya az...

Merhaba oncelikle hayirli olsun prensesler, bende 26 haftalik oldum cok sukur tamima hatta biri bir gun onde :) 26+1 hehhe

Benimkilerde ilk kiz dedielr sonra cok hareketli biri erkekde olabilirdediler ve bir daha sormadim, dogumda biri supriz olsun doye :) benim birde 2.5 yasinda oglum var. Ilk hamilelikte sezeryan oldum, bende cok kararisizim dogum konusunda acil bir sey olmadiktan sonra normal dogum deneyebilirmisim ama onuda hali ilr vakitli dogum olmiycagi icin suni sancin ile normal dogum yapip doguramamktansa ikisini sanki sezeryan olsam daha mi bilmiyorum kafam cok karisik,zaman biraktim. Karnimizda gecircekelri bir fazla gun bile cok onemli ins. En az 36 haftayi buluruz. Cigerleri tam gelissin bebisleribki kuvez olayi olmasin.rabbim yardimcimiz olsun

bizimde bebişlerin biri kımıl kımıl diğeri el ayak oynatıyor kımıl kımıl olan üste çıkmış diğeri sakince altta yatıyor baya uğraştırdı hareketli olan cinsiyetini göstermemek için ama sonunda doktor resmen beni sallaya sallaya gördü kız dedi :KK16::KK16::KK16::KK16: hayırlısı bakalım sağlıklı olsunlarda... hiç kafan karışmasın normal doğum için çok fazla şey var yolunda gitmesi gereken giderse neden olmasın... benim ilk doğumum olacak o yüzden tam bilemiyorum ama ilki sezeryan olupta 2. yi normal doğuran duymadım

Kızlar hepiniz perinatoloğa gittiniz mi? Doktor 20. haftada git sonucları bana bildir dedi. Herkes gidiyo mı bilmiyorum. Burda bikaç tane var onlarda ünv nin profları o kadar eski doktorlar ki düşünün ta ben doğarken onlar annemin kadın doğumcusuymuş. Hiç güvenemiyorum onun için..

🌸🌸🌸

beni göndermedi periontoloğa yanlız doktorumla ultrasonda min. yarım saat geçiriyoruz her seferinde gelişen organları kemik boyları ne bileyim çok fazla şey ölçüp bize gösteriyor kalbi böbrekleri omurgasını geçen sefer baya ölçtü renkli atışları bilmem nelere baktı biz o anda büyülenmiş gibi oluyoruz gösteriyor bize herşeyini ama anlamıyorum çoğunu... periontolog da sanırım bunları yapacak değil mi?

yok cnim sadece ben kendime gelene kadar kuweze almislar ben odaya gelince getirdiler hemen tek tek emziryrm ikisi ayni anda olmuyo sutte nrmal war doktrum ikiz oldgu icin mama takwiyesi yapin dedi

Maşallah, ne güzel darısı bizlere. gözün aydın Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin.

X