2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

fatmasütümüzü ol post: 37059547 .!.:
SÜTÜM

OLURMU ACABA DİYE TEREDDÜT EDİYORUM ONUN İÇİN DOĞUMDAN SONRA ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM KIZIMDA SÜT ÇAYI FELAN İÇİP TAKVİYE YAPMIŞTIM 6 AY RAHAT EMMİŞTİ BAŞKA BİŞEYE GEREK KALMADAN İNŞALLAH BUNLARDADA ÇOK OLURDA VİTAMİNLERİNİ ALIR KUZUCUKLAR
İnşallah bol sütümüz olur canım bende çok kararsız kaldım ama joker de hediye çekimiz vardı alıverdik artık

5 GÜN VAR ARAMIZDA BELKİ AYNI sadece GÜN ALIRIZ KUZULARIMIZI KUCAĞIMIZA 36-37 HAFTALAR ARASI ALIRIZ DEDİ DOKTOR ODA KASIM 19 GİBİ OLUYO HAYIRLISI ARTIK
Hayırlısı canım inşallah görürüz o haftaları Sen kızını ne kadar emzirdin benim ki üç ay sadece anne sütü sonra altı aya kadar mama takviyesi ile birlikte anne sütü aldı Sütüm olmadı sonrasında çocukda emmek istemedi iyice azaldığı için bende beslenmeme pek dikkat etmedim aslında Kızım üç aylıkken başka şehre taşındık hiç kimseyi tanımıyorum annemlerden uzaklaştım falan çok stres olmuştum muhtemelen onunda etkisi olmuştur

Ayy allah sifa versin canim zor gunler haftamizda ayniymis ins.dedigin gibi olur .peki bunun icin dr hangi ilaci verdi sana bana ek olarak sadece progestan verdi
Bana 24.haftamdayken hemen 2 gün ikişer doz ciğer geliştirici igne verdi.bide haftada bir prolutan diye bir igne verdi onu iki kere oldum.adalat ve coraspin verdi bide.ama açıkçasi ilk iki hafta kullandım sonra bıraktım hapları.birde her gittigimde enfeksiyon olusmasin diye fitil tarzi ilac veriyor.Onu kullanmaya çalışıyorum.Hicbirini kullanmak istemezdim ama nasip işte mecbur kalıyorsun.

ACAYİP RAHATSIZLIK VERİYO MESALA ŞU ANDA OKADAR SERTLİK YOK AKŞAM OLUNCA TAVAN YAPIYO İŞDE OTUR KALK ONDAN HERHALDE KENDİ EVİMDEN BAŞKA YERDE RAHAT EDEMEZ OLDUM ARTIK
canım aynı şey bende de oluyor,üstelik ben sürekli evdeyim izne ayrıldım.akşamları o kadar sert oluyor ki nefes hareket her şey zorlaşıyor..bu arada doğuma ebru hanım mı girecek...inşallah sağlıkla vakitlice alırız kucağımıza...bizim de dayanırsa bayramdan sonra ayın 11 den sonra alacak doktor..

canım aynı şey bende de oluyor,üstelik ben sürekli evdeyim izne ayrıldım.akşamları o kadar sert oluyor ki nefes hareket her şey zorlaşıyor..bu arada doğuma ebru hanım mı girecek...inşallah sağlıkla vakitlice alırız kucağımıza...bizim de dayanırsa bayramdan sonra ayın 11 den sonra alacak doktor..
EBRU HANIM GİRECEK CANIM MAŞALLAH BAYA AZ KALMIŞ RABBİM HEPİMİZE GÖSTERSİN O HAFTALARI AYYY İÇİM Bİ TUHAF OLDU ÇİFTE BAYRAM OLACAKKKKK HAYIRLISIYLA KUCAĞINA ALIRSIN İNŞALLAH

Hayırlısı canım inşallah görürüz o haftaları Sen kızını ne kadar emzirdin benim ki üç ay sadece anne sütü sonra altı aya kadar mama takviyesi ile birlikte anne sütü aldı Sütüm olmadı sonrasında çocukda emmek istemedi iyice azaldığı için bende beslenmeme pek dikkat etmedim aslında Kızım üç aylıkken başka şehre taşındık hiç kimseyi tanımıyorum annemlerden uzaklaştım falan çok stres olmuştum muhtemelen onunda etkisi olmuştur
CANIM ÇALIŞTIĞIM İÇİN EK GIDAYA ERKEN BAŞLADIM EMZİRMEYİ BIRAKTIĞIMDA 2.5 YAŞINDAYDI SÜTÜM KESİLMESİN DİYE SÜT ARTTIRICI İÇTİM DURDUM

slm guzel anne adaylari.sizleri hep takip ediyorum ama telden yazmak zor oldugu icin yazamiyorum. bende 22 haftalik tek yumurta ikizlerine hamileyim tek plasentalari var ve plesanta surekli rahim agzina yaki boyle olan arkadasumiz varmi aranizda? birde 5 gundur kanamam var iki kez doktora gittim ve hep bebeklerin iyi oldugunu soyluyo kanamanin oksurukle bile devam edebilexegini soyluyo ama azalacagina dahada artiyi sizce ne yapayim cok kotu durumdayim bu olay daha oncese oldu ama 2 gunde gecmisti simdi gecmiyo.doktora kanama gecene kadar hastanede yatmak istedigimi soylesemmi acaba,bide ustube gribim mahfediyonefes almakta bile zorlaniyorum.

Bana 24.haftamdayken hemen 2 gün ikişer doz ciğer geliştirici igne verdi.bide haftada bir prolutan diye bir igne verdi onu iki kere oldum.adalat ve coraspin verdi bide.ama açıkçasi ilk iki hafta kullandım sonra bıraktım hapları.birde her gittigimde enfeksiyon olusmasin diye fitil tarzi ilac veriyor.Onu kullanmaya çalışıyorum.Hicbirini kullanmak istemezdim ama nasip işte mecbur kalıyorsun.

Canim adalat kramplari onluyor diye biliyorum biraktim derken dr bilgisi var dimi aman dikkat et . bende de mantar var sanirim dr hic sormuyor ama sari akintim cok yogun gunde 3-4 kez ped degistiriyorum.bidahaki kontrolde sorucam unutmazsam.her defasinda unutuyorum.

slm guzel anne adaylari.sizleri hep takip ediyorum ama telden yazmak zor oldugu icin yazamiyorum. bende 22 haftalik tek yumurta ikizlerine hamileyim tek plasentalari var ve plesanta surekli rahim agzina yaki boyle olan arkadasumiz varmi aranizda? birde 5 gundur kanamam var iki kez doktora gittim ve hep bebeklerin iyi oldugunu soyluyo kanamanin oksurukle bile devam edebilexegini soyluyo ama azalacagina dahada artiyi sizce ne yapayim cok kotu durumdayim bu olay daha oncese oldu ama 2 gunde gecmisti simdi gecmiyo.doktora kanama gecene kadar hastanede yatmak istedigimi soylesemmi acaba,bide ustube gribim mahfediyonefes almakta bile zorlaniyorum.
CANIM BENİMDE TEK YUMURTA TEK PLESENTA BENİM KANAMAM HİÇ OLMADI AMA ŞUAN KANAMAN VARSA DOKTORUNLA GÖRÜŞ AZALMIYO ARTIYO DE KAFAN SARMIYORSA BAŞKA DOKTORA GİT İHMAL ETME CANIM

CANIM BENİMDE TEK YUMURTA TEK PLESENTA BENİM KANAMAM HİÇ OLMADI AMA ŞUAN KANAMAN VARSA DOKTORUNLA GÖRÜŞ AALMIYO ARTIYO DE KAFAN SARMIYORSA BAŞKA DOKTORA GİT İHMAL ETME CANIM

haklisin canim ben iki doktora gidiyorum zaten bi ozele bide devlet hastanesine .daha onceki kanam birden kurmizi olarak akmusti ve o zaman yatirmisti.
CANIM BENİMDE TEK YUMURTA TEK PLESENTA BENİM KANAMAM HİÇ OLMADI AMA ŞUAN KANAMAN VARSA DOKTORUNLA GÖRÜŞ AZALMIYO ARTIYO DE KAFAN SARMIYORSA BAŞKA DOKTORA GİT İHMAL ETME CANIM

aslinda doktoruma guveniyorum.ama her tuvalete girdigimde o kani gormek sinir bozucu.birde sukurki bebeklerimin hareketlerini hissediyor olmam rahatlatiyo beni. benim aklima takilan plasentanin kolay dusme ihtimali varmi?birde hamileler grip icin ne kullanabilir balgam söktürücü olarak ve burun tikanikligi icin.cevaplarin icin cok tsk canim. insaallah gunu geldiginde sorunsuz ve saglikli sekilde bebislerimizi kucagimiza alabiliriz.

OTE="fatmaaskin1, post: 37066239, member: 272929"]CANIM ÇALIŞTIĞIM İÇİN EK GIDAYA ERKEN BAŞLADIM EMZİRMEYİ BIRAKTIĞIMDA 2.5 YAŞINDAYDI SÜTÜM KESİLMESİN DİYE SÜT ARTTIRICI İÇTİM DURDUM[/QUOTE]
Ayy maşallah canım ya ne içtin humana çayı falan mı şimdiden aklımda olsunda bende kullanmayı düşünüyorum doğumdan sonra

Selam kızlar dün giremedim ben doğum iznine ayrıldım artık evdeyim dinleniyorum. Doktor bir çok şeyi yasakladı. Merdiven inip cikmayacakmisim. Eğilip bukulme ayakta çok kalma ayakları biraz yukarı kaldır yat dedi. Bana kasım ayının 15 kadar bekleticem baktım iyi gidiyor 25 baktım sıkıntı yok suyun gelene kadar bekleriz dedi. Sizlerin iyi olmasına sevindim ben bu arada medela göğüs pompası aldım. Gayet güzel gözüküyor

haklisin canim ben iki doktora gidiyorum zaten bi ozele bide devlet hastanesine .daha onceki kanam birden kurmizi olarak akmusti ve o zaman yatirmisti.
aslinda doktoruma guveniyorum.ama her tuvalete girdigimde o kani gormek sinir bozucu.birde sukurki bebeklerimin hareketlerini hissediyor olmam rahatlatiyo beni. benim aklima takilan plasentanin kolay dusme ihtimali varmi?birde hamileler grip icin ne kullanabilir balgam söktürücü olarak ve burun tikanikligi icin.cevaplarin icin cok tsk canim. insaallah gunu geldiginde sorunsuz ve saglikli sekilde bebislerimizi kucagimiza alabiliriz.
geçmiş olsun cnm...bence mutlaka gözlem altında kalmalısın..
rabbim yardım etsin
Selam kızlar dün giremedim ben doğum iznine ayrıldım artık evdeyim dinleniyorum. Doktor bir çok şeyi yasakladı. Merdiven inip cikmayacakmisim. Eğilip bukulme ayakta çok kalma ayakları biraz yukarı kaldır yat dedi. Bana kasım ayının 15 kadar bekleticem baktım iyi gidiyor 25 baktım sıkıntı yok suyun gelene kadar bekleriz dedi. Sizlerin iyi olmasına sevindim ben bu arada medela göğüs pompası aldım. Gayet güzel gözüküyor
hayırlı olsun iznin..rabbim bizede o haftaları nasip etsin inşaallah..

Canim adalat kramplari onluyor diye biliyorum biraktim derken dr bilgisi var dimi aman dikkat et . bende de mantar var sanirim dr hic sormuyor ama sari akintim cok yogun gunde 3-4 kez ped degistiriyorum.bidahaki kontrolde sorucam unutmazsam.her defasinda unutuyorum.
Mantar enfeksiyon vs.onlarda erken doğumu tetikliyormuş.Ben ilaçlar kullandığım halde hemen tekrarlıyor gibi hissediyorum hafif hafif.Sende söylersen dr.un hemen verir bişeyler sanırım.ilaçlara dr devam et demedi bende zaten istemiyorum kullanmak.bebekler üzerinde hiç bir araştırma yapılmamış ilaçlar bunlar.çok korkutuyor beni.

Meraba kızlar. Çarşamba doktora gittim. Rahim boyu 35mm fena değil ama dinlen dedi. Grip aşısı yaptır dedi. Grip aşısını hem ben, hem eşim hem de çocuklara kim bakıcaksa ve sık sık gelicek kim varsa bebekler için mutlaka yaptırın dedi. Bayramdan sonra yaptırıcaz hepimiz. Butun tıkanıklığı ben de en bsşından beri var. Deniz suyu burun spreyi var eczanelerde Sterimar marka. Tamamen doğal bebeklerde de kullanılıyor. 38TL onu kullanıyorum. Rahatlatıyor baya. Lansinoh göğüs ucu kremi ve Palmers çatlak kremini zaten 16.haftadan beri kullanıyorum. Şimdilik ne çatlak oldu ne göğüs ucum acıdı çok şükür inşallah böyle de devam eder. Göğüs pompası bende alıcam ama doğımdan önve mi sonra mı karar veremedim doğrusu. Ameda ve medela iyi diye okudum ama çok pshalı. Lansinoh çiftli hem daha uygun hem iyi gibi. Bu arada oda takımı aldık, bebek arabasını 2 tane ayrı Nuna travel sistem aldık. E-bebek de indirimdeydi. Yatak odasına da 1tane park yatak alıp ikisini nir düre birlikte yatırıcam. Sonra odalarında yatarlar diyorum. Herkese sevgiler...

CANIM DOKTORUNA DANIŞIP İLAÇ KULLANMAN LAZIM ÇOĞU BALGAM SÖKTÜRÜCÜLER SENİ DAHADA FAZLA ÖKSÜRTÜR BALGAMI ATMAK İÇİN BALGAMIN EN İYİ İLACI ILIK SU VE ILIK SÜT

X