2014 Kasım-Aralık'da ikizlerini dünyaya getirecek anneler...!

Ayy Allah korusun.Yarım rahimli nasıl oluyormuş ilk defa duydum.Allah yardımcımız olsun inşallah hepimizin.

Canım başın sağolsun.Allah tez zamanda sağlıkla tekrar nasib etsin inşallah.Çok üzüldüm.Tekrar denemeyi düşünüyor musun?

Canım başın sağolsun.Allah tez zamanda sağlıkla tekrar nasib etsin inşallah.Çok üzüldüm.Tekrar denemeyi düşünüyor musun?

bilmiyorum cnm normal yolla olur diyo herkes 2 kere kürtaj oldum kürtajdan sonra kendiliğnden 3 ay içinde olur diyo dr ama ben aynı şeyleri tekrar yaşarım diye çok korkuyorum antalya akdeniz hastanesinde doğum yaptım orda çok zor süreç geçirdim şu an bebeklerimde orda mezarları orda kaldı benim çok uzağımda rabbim kimseye evlet acısı yaşatmasın inşlh

Canim basin sagolsun allah sabir versin boyle haberler alinca icim ciz ediyo rabbim tekrarini nasip etsin ins

Sebebi neymis erken dogumunun drlar ne dedi?

çoğul gebelik benim 4 tane olmuştu 2sini sonlandırdık 2 tane kaldı tam 20.haftamda aniden suyum geldi tuvaletde ben bunları yaşarken antalyadaydım apar topar hastneye gittik bebeğimin eli gözüküyor dedi drlar hemen müdahele etmemiz lazım dedi 4 santim açıklığım vardı ben istemedim aldırmam dedim kendim doğururum ama size elletmem dedim ve kendi doğum günümde doğum yaptım yani 9 ağustos nefret ediyorum doğum gününden diğer bebeimide 17 ağustosda doğurdum ikiside ölü doğdu patolojiye gönderelim dediler biz istemedik çok direndik ama bebeklerimi aldık ve antalya mezarlığına gömdük şimdi ordalar ben ise nevşehirde o kadar çok uzağımdalar ki onları çok özlüyorum allah nasip ederse yarın eşimle antalyaya gidicez böyle işte

Ay canım benim ya kıyamam.Allah yardımcın olsun tatlım.İnşallah tez zamanda tekrar anneliği tattırsın sağlıkla.Neyden olabilir sebebi neymiş bişey dediler mi canım? Bir de birini doğurdun diğeri 8 gün daha karnında mı kaldı? İnşallah bidaha kendiliğin den olur canım tabi.Hayırlısı olsun.Antalyaya bebeklerin mezarını ziyarete mi gideceksiniz canım?

Canım çok geçmiş olsun.Çok şükür ki bebeklere zararı yokmuş.Acıbademde mi yattın.Doğumu da orda mı yapacaksın?Nasıl gidiyor.Turgut Beyle devam ediyorsun değil mi?

evet 8 gün karnımda kaldı bebeklerimi ziyarete gidicez şefaatcilerim benim ben tam 12 yıl bekledim ama kısmet olmadı napalım böyle oldu

Canım benim de sorunum yumurta rezervi azlığı ve kalitesinin kötü olmasıymış. Başkentte öğrendim bunu da. Amh:1.13 çıkmıştı ve ilk jez burda baktılar. Daha önceki ilk 3 denemde 10-12 yumurta var çok iyi falan diyolardı ama toplamaya gelince 4tane toplayıp döllenince 2tane kalıyor ve kalitesi düşük oluyordu. Ve bu nedenle ilaç dozlarını çok yüksek kullanmışlardı. Başkente geldiğimde önce tüm tahlillerimiz yapıldı, biosteron kullandırdı 2ay ve q-10 100mg ve bazı vitaminler kullandırdı. Değerlerimi takip etti 2ay, fsh-8 E2 de 50 civarında çıkıyodu zaten genelde. Bu arada ben de saf arı sütü, polen, bal, tarçın, çörek otu katıştırıp hergün 2 kaşık yedim. Hoca; benim için yumurta sayısı değil kalitesi önemli düşük doz kullanıcaz sende 2 yumurta olsun ama işe yarasın dedi. İlk Başkentteki denememde 6 yumurtam oldu, yumurta toplama sırasında ben strese girip ağlama krizine girdim bayılmadım diye ağlamışım hep baygınken bile o nedenle hoca 3 yumurta topladı son güne 1.kalite 1 embriyo kaldı. O transfer edildi ama Hoca 2tane bu embriyo gibi olsa şansımız %60tı, embriyo çol iyi ama sen çok heveslenme şans düşük dedi. Zaten tutmadı.Adet olunca gel dedi. Adetin 3.günü gittim ara vermeyelim dedi yumurta rezervi düşük ve kalitesiz hastalarda arka arkaya yapılan denemeler daha başarılı eğer psikolojik olarak yıkım olmaz dersen başlayalım dedi. Tamam dedim. Yine 6 yumurta oldu 4ü toplandı 3üdöllendi 2tane çok iyi kalite embriyo kaldı. Hoca transferde bunlar olmazsa kafamı keserim dedi hatta :) Ve tuttu gerçekten. Başkentte çok farklı ilaçlar kullandırdılar. Neupogen diye bi kanser tedavi iğnesini transferden önce rahime verdiler. İğne gibi değil de içindeki sıvıyı alttan muayene esnasında ince bi hortumla rahime verdiler transferden önce. Transferden sonra da yine aynı iğneden neupogen karnıma yaptım hamileliğimin 9.haftasına kadar devam ettim. Ve yine transferden sonra bazı vitaminler kullandırdı. Önemli olan doktorunla arandaki iletişim ve benim doktorum abim babam gibiydi. Bu arada hamile kaldığım tedavi sırasında 20lik diş ameliyatı oldum biraz da kafam orda olunca stres yapmadım heralde. Hoca da iyiki şu dişin çıktı bu arada kafan onla meşgul demişti :) Benden sonra tavsiyemle giden 3 arkadaşım ve benden önce aynı sorunla giden 1 arkadaşım ikizlerine hamileler. O yüzden Prof. Dr. Hulusi Bülent Zeyneloğlunu tek geçerim. Hamilelik takibimi de o yapıyor doğuma da o giricek. Whats app dan ne istersem soruyorum hiç yanıtsız bırakmaz. O kadar iyi ki hamileyken arayıp anneler günümü nile kutladı. İmkanın varsa şiddetle tavsiye ederim.

Maşallah bitanem ne güzel yaa :))
Allahım nazarlardan saklasin..
Ben istanbulda bi merkez bakıyorum ne yazık ki.. Valla çok isterdim başkenti çok duydum ama maalesef öğretmenim ve eşim de devlet memuru. Bizim orada tedavi olmamız baya zor..
Bahçeciye kayıyor gönlüm. Yarın bir kaç merkezle daha görüşme yapıcaz nasipse. Karar vericez artık nasibimizde neresi varsa..
Allahım senin de bebislerini sağlıkla vakitlice kavuştursun inşallah canım benim :) :)

Kizlar nasilsiniz ben keyifsizim bugun

Dun gece karnim birden bire sertlesip belimde bacaklarimda karnimda adet olacakmisim agrilar oldu.kontrolumuz 4 gun onceydi ve hersey yolundaydi.bugun yinede bi tekrar gidelim dedik.4 gun once 35mm olan rahim agzi uzunlugu 25 mm olmus sok oldum dr hemen ciger gelistirici igne yapti progestan hap verdi ve yat wc disinda kalkma dedi korktugum basima geldi dualarinizi esirgemeyin allaha emanet olun ve hic bir agriyi kucumsemeyin size tavsiyem

Canım çok geçmiş olsun.Çok şükür ki bebeklere zararı yokmuş.Acıbademde mi yattın.Doğumu da orda mı yapacaksın?Nasıl gidiyor.Turgut Beyle devam ediyorsun değil mi?

çok tşk ederim inci.yok canım fakültede yattım.allahtan bebekler iyi..wallaa şu alerji dışında sıradan sıkıntılar vr işte olması gereken.turgut beye devam ediyorum.sen?

evet 8 gün karnımda kaldı bebeklerimi ziyarete gidicez şefaatcilerim benim ben tam 12 yıl bekledim ama kısmet olmadı napalım böyle oldu
canım ben de yoktum uzun zamandır yeni öğrendim seni. çok üzüldüm allah sabır versin sana ve eşine.kendini bırakma dicem ama...çok üzgünüm..

Serenay83 çok geçmiş olsun arkadaşım. Rabbim sana bağışlasın evlatlarını. Bir anda nasıl kısalmış öyle, çok üzüldüm vede korktum. Çünkü benimde çok fazla ağrım oluyor, çok dikkat et kendine gerisi rabbime kalmış, inşallah zamanını bekler bebeklerin. Bu arada doğal yollamı tedaviyle mi hamile kalmıştın sen

Tup bebek canim 2ci denememdi. Bende anlamadim 4 gunde nasil birden bire boyle oldu magnezyum almamistim 2 gun ondanmi oldu olacagimi vardi bilemedim.simdi karnimda kaldiklari her gune sukredicem allah hepimizin evlatlarini bagislasin

amin canım benim dualarımdasın umarım 39. haftada sağsağlim kucagına alırsın meleklerini
inşaallah canım benm...
çok geçmiş olsun camıö...allah sğlıkla bebeklerini doğurmayı nasip etsin.
kasılma için nidilat vermedi mi?kesinlikle kullanmanı tavsiye ederim arkadaşım..allah yardımcın olsun..

Nidilat vermedi canim sabah aksam progestan vajinal verdi extra olarak.25 mm le en azindan 34 haftaya kadar dayaniriz insallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…