2014 ikiz anneleri

Canim baktım da şimdi barsbebe kullanicisindan almisiz. 148 tl yanında 4 tanede süt saklama şişesi var. Ama yanlış hatırlamıyorsam biz alırken 139 du. attabebek kullanıcısı satıyor en uygun yanında şişe yok ama. Ondan alabilirsiniz istersen.

Neden iciyosun? Merak ettim de...

beyazcım kefir süt ürünleri içinde en çok proteine ve kalsiyuma sahip olan gıda eee malum protein ve kalsiyum lazım:)))ondan içiyorum bir de günde 2 bardak süt 2 kase yoğurt yiyorum ama hala sabahları dişimi fırçalarken kanıyo hamilelikten önce böle bişey yoktu kalsiyum eksikliğinden olurmuş ona takviye olsun diye uğraşıyorum

Kizlar 28+5 im bu haftalarda tansiyon yükselmesi yaşayan oldumu 3 gündür 14 8 14 9 15 9 15 10 böyle değişiklik gösterir halde gidiyor perşembe gecesi acile gittim bakildi proetein cikisi yok bebeklerde iyiydi neden olabilir acaba

Eee tabii ki gebeliğin 5.ayından sonra kan hacmi belirgin artış gösteriyor, kalbin yükü artıyor. Hatta bu nedenle damarlarınız daha belirginleşmiş olabilir. Büyüyen rahim damarlara baskı yapıyor.Tabii bu durum tansiyonda yükselmeye neden oluyor. Benim doktorum gebede üst sınır 15-10 bunun üzerine çıkmasını istemiyoruz çünkü yüksek tansiyon durumunda bebeğin beslenmesi bozuluyor ve gelişme geriliği oluyormuş. Bence durumu doktorunuza danışın, düşürmek için alfamet diye bir tansiyon ilacı var gebelerde güvenli, genelde onu kullanıyorlar. Benim de yüksek tansiyonum var ama gebeliğe bağlı değil, kronik hipertansiyon.

Son düzenleme:

yaa bendede dişlerimi fırçalarken kanıyor bende kalsiyum eksikliğinden oldugunu bilmiyordum öğrenmiş oldum..

Anladım canım..ben hic içmedim ama cok faydalı oldugunu biliyorum..yarasın kuzularına :) bu arada dis eti kanamalarının bi sebebi de yükselen kan basıncı da aynı zamanda..ins çabuk geçer..
Canım hamilelikte tansiyon tedbir alınması gereken bi durum..hamilelikten sonra bise kalmaz Buyuk ihtimalle ama ilac kullanman gerekebilir bebegin için..doktoruna danış vakit geçirmeden...

Son düzenleme:
Kizlar bugun doktora gittim 1 santim acilma cikti sanci cikmadi serum ¥edim ve nidilat aldim.sonra ewe geldim usg gore bebkeler 31+4 ve cok korkuorum war mi bo¥le olan 1 cm acilma cok sikintimi sanci olmadan

geçmiş olsun; bende 24+4 üm tansiyonum da en son 160 10 u görünce dr a gitttim. tansiyon yüksekliği ile gebelik zehirlenmesi (preeklampsi ) olabilir dedi. alfamet kullanıyorum. çok şükür 130 -80 in üstüne çıkmadı 4 gündür. Bebekler de iyi şükür . Dr. um bol protein ağırlıklı beslen dedi. tuz yok. inş. bebeklerimizi zamanında sağ salim alırız kucaklarımıza

Kizlar bugun doktora gittim 1 santim acilma cikti sanci cikmadi serum ¥edim ve nidilat aldim.sonra ewe geldim usg gore bebkeler 31+4 ve cok korkuorum war mi bo¥le olan 1 cm acilma cok sikintimi sanci olmadan
Canım belki doktor da söylemiştir ama ben senin yerinde olsam kalkmadan yatarım benim de bi arkadasım 32 haftadan sonra 1 cm açıklıkla 36 ya kadar bekledi ama hep yatış..

Heyyy kizlarr nerelerdesinizzzzxxx....herkes faceyemi tasindiiii ne olduuuu kimse yazmiyoooo
Canım aslında bu iyiye işaret demek ki herşey yolunda gidiyo çok şükür. Ama tabi dediğin gibi face a takılıp burayı unutmuş da olabilirler. Hmm çok ayıp eğer öyleyse di mi? Sonuçta burası bizim ilk göz agrimiz. ;-)

Bencede burasi ilk goz agrilari birakmazlarrr dimii;-);-)
İyii tekk herkess iyi olsunda yazmasinlarrr canimm dimi

SPAWNS kullanıcısından alıntı
Kan testinde 0.453 çıktı günümü 3gın geçiktim acaba gec dollenmemı kı kan da çıkmayıp sonradan hamile olduğunu öğrenen var mı

kızlar geçmişi okuyamadım hepiniz iyisinizdir inşallah perşembe günü dogum yaptım kızlarım biri 3000 kg biri 2750kg dogdu küveze girmedik benim ameliyatım biraz zor geçti agrım sancım çok ama evimize dün geldik herkese böyle saglıklı hayırlı dogumlar diliyorum sütüm daha gelmedi fakat genede meme veriyorum mamayla şimdilik doyuyorlar şimdilik bukadar herkese selamlar..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…