2014 ikiz anneleri

Cevabınız için çok teşekkür ederim öncelikle. Yazdıklarını yanlış anlamadım elbette, lütfen siz de beni yanlış anlamayın. Bu söylediklerini birkaç gündür ben de düşünüyorum, gece uykularım kaçıyor. Ya amnio sonrası bebeklerime bir zarar gelirse ozaman naparım diye içim içimi yiyor. Ama sonra da ya down lı bir çocuk dünyaya gelirse naparız diyorum? O zaman da önceden tespit olanağımız varken neden kullanmadık demem mi? böyle bir durumda hepimizin hayatı ömür boyu mahvolur, ha evet yaşım 20li yaşlarda olsa kesinlikle yaptırmam. Ama benim açımdan yaş faktörü de var, 37 yaşındayım, risk oranı daha fazla. Artı Allah korusun down lı bir çocuk olursa(aklıma bile getirmek istemiyorum ama) kendimizi bir kenara atıyorum, çocuk açısından da çok zor. O ergenlik dönemine geldiğinde biz olacaz 55-60 yaşında. Enerjimiz olacak mı,bakabilecek miyiz, ona ne olacak? bir ömür ızdırap. Bilimin önceden getirdiği tespit olanakları varken tamamen kaderci yaklaşım ne kadar doğru? Söylediğiniz yayınlarda dediğiniz ultrason için doğru, down lı bebeklerin 3de 1 inde usg tamamen normal ama amnio için böyle bir şey söz konusu değil, sonuç normalse %100 bebeğinizde kromozom anomalisi yok demektir. Amnionun da riskleri var ama %0.5-1 oranında, iyi ve tecrübeli ellerde yapılırsa bu oran daha da düşüyor. Serebral palsi olayı farklı bir durum, kaldı ki onun için de önlem olsun diye ikizleri normal yolla doğurtmuyorlar, sezeryan yapıyorlar. Hani kaderde ne varsa deyip normal doğuma bırakmıyoruz, önceden tedbirimizi alıyoruz. Gerekli tedbirleri aldıktan sonra bazı şeylerin önüne geçemeyiz elbette, bundan sonrası takdir-i ilahi. Allah hepimize hayırlı sağlıklı evlatlar versin inşallah.

kızlar lansinoh almaya karar verdim aslında karar vereli baya bi oldu da alamadım geçen momperyden sipariş ettim tedarik edip yollayamadılar parayı da baya bi geç iade ettiler şimdi bakıyorum nette fiyat 149 159 arası değişiyor gititigidiyorda 132 ye falan da var acaba güvenilir mi sizler naptınız aldınız mı nerden aldınız tavsilerinizi bekliyorum:)))))

belgüzardan haber var mı ya o genelde face e takılıyomuş ama listede sıra onda gzde87 ve birdileksin sıradakilerr allahım çok heyecanlı

sen benden daha çok yaşayacaksın tam bende onu soracaktım dakika arayla sen sormuşsun:)))
Bende 2-3 gündür sorcam sorcam konu degişio :)

belgüzardan haber var mı ya o genelde face e takılıyomuş ama listede sıra onda gzde87 ve birdileksin sıradakilerr allahım çok heyecanlı

Ayyy benle belgüzarın dogum zamanı aynı deme kız öyle strese girdim bak şimdi

Bende 2-3 gündür sorcam sorcam konu degişio :)

Ayyy benle belgüzarın dogum zamanı aynı deme kız öyle strese girdim bak şimdi

sende 2 hafta daha tuttun mu gerisi allahaemanet inşallah tabi nekadar durursa kar kardır.belgüzarı özellikle merak ediyorum çünkü onun baya ağır geçiyordu hatırladığım kadarıyla inşallah iidir en son hiç bi şekilde uyuyamadığından bahsetmişdi(((

cnmm mrbbbb bi tik daha yaklastin bebislerinee;-);-);-)

hayirli ugurlu olsun yazarim vurununca..igneler pahalimii aksuu.?

Face'den yazışmak daha kolay olunca hepimiz oraya takıldık kızlar :) gzde87 cumartesi doğum yapacak kısmetse, belgüzar da 1 mart...

merhaba arkadaşlar uzun zamandır yazmıyordum..doktorumuz 10 marta gün verdi o zamana kadar dururlarsa o zaman alırız dedi 36+5 oluyoruz o zaman..geçen hafta 2 kiloyu geçtiler,çok şükür sorunsuz gidiyoruz ama bugünlerde çok fena çikolataya sardım ilk başlarda tatlı şeyler midemi bulandırırdı şimdi kendimi alamıyorum.şimdilik 13 kilo aldım bakalım kaçla kapatıcaz..

arkadaşlar bende 28,30,32. hafta bitimlerinde 12saat arayla 1er doz ciğer geliştirici oldum..

bir de kanaması olup endişelenen anne adayları var,belki hatırlayan olur 2 aylıkken bende kanama geçirdim kesin gittiler dedim baya şiddetliydi çünkü,4 hafta kadar da devam etti kahverengi bi şekilde.bundan birkaç hafta sonra da kanama alanı kayboldu.18.haftada detaylı ultrasonda doktor pıhtıları görerek baya ciddi bir kanama geçirmişsin demişti.ama çok şükür bebişlerim benimle ve bu günlere geldik..

Kızlar nasılsınız herkescikler nerelere gitmiş boyle..
Bize dua edin çok ihtiyacımız var oğlumun sıkıntıları var...

merhabalar eendişelerinizi anlıyorum özet olarak belirtmek istedim yaşınızdan dolayı bencede yaptırmanız doğru bi karar olabilir..bende özel eğitimde öğretmenlik yapmiş biri olarak ...herşeyin hayırllısı hakkımızda sağlıkla günler hepimiz için..

kizlarrr aranizda hamileee yastigi kullanann varmi??? nerden aldi memnunmu bi de foto koyarsaniz.geceleri artik uyuyamiyorum sags don olmuyo sola don olmuyo rahat uyuyorum al diyen varsa alicamm onerilerinizi bekliyorummm

merhaba arkadaşlar benım 13 yıldır bebegım olmuyor..tüm tedavılere ragmen ..500 yasıne nıyetlendım yardımcı olurmusunuz...allah razı olsun...

bn e-bebekten aldım 149 lira çok memnunum

merhaba arkadaşlar benım 13 yıldır bebegım olmuyor..tüm tedavılere ragmen ..500 yasıne nıyetlendım yardımcı olurmusunuz...allah razı olsun...

Canım 500 yasin Suresi ni bende okutmuştum herkes 1 adet okuyor 500 kişiye dağılıyor ...bende 1 tane alabilirim Rabbim inşallah tez vakitte hayırlı bir evlat nasip etsin♥

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…