2014 ikiz anneleri

Selam Canim, su anki korkularini o kadar iyi anliyorum ki o ilk 3 ay ayrı bir stres. Canim öncelikle istediğin gibi yatabilirsin yüz üstü yatmasan iyi olur tabi, normalde sol yana yatış ilerleyen aylarda tavsiye edilen şimdiden hafif hafif alıştir kendini, ama dediğim gibi nasil rahat ediyorsan hiç önemi yok henüz. Öksürürken daha cenin pozisyonunu almaya çalış yani bacaklarini çek öne eğil biraz ağrin olmaz hem yoksa bebişlere hemen birseycik olmaz pek çoğumuz deli gibi kustuk olsa o kadar öğürmekten olurdu... Karın ağrina gelince çok şiddetli geçmeyen agrin olursa yada lekelenme kanama vs mutlaka git tabi doktora. En azından enfeksiyon vs kan değerlerine bakılır... Ağrin geçti ise de zaten sorun yoktur canim...
Canim bahsettiği testlerden birisi prenatest sanirim. İkizlerde ikili test falan doğru cikmadigi için varsa kromozom bozukluklarinin tesbiti için yapiliyor. Ben yaptirdim benle birlikte yaptiran bildiğim bir arkadaş var sadece, onun dışında kimse yaptirmadi. Zorunluluk ne demekmiş yaa... Hani Allah korusun ense kalinligi çok cikar burun kemiği oluşmamistir o zaman yaptir der. Kendini hiç strese sokma durumum da yok diyorsun sen bence başka bir doktora da gitmeden yaptirma .... Testler ne acaba merak ettim iki tane yazmişin? Pıhtilaşma mi acaba birisi de?
Kizlar ciger gelistirici olucam bu gidisle yeni telde konustuk 4-5 martta bekliyorum dedi.7 eylul transfer tarihimdi durum bu :-(
Tam kaç günlük oluyor Canim 4-5 mart? Hoca bana cevap vermemişti, bugün eşim rapor için gidince sormuş bu akşam ve yarin akşam vurulucam Allah nasip ederse (24 saat arayla ben 12 saat ara diye duymuştum ama) Aslinda biz kendimiz kaşındık sormasak biraz daha beklerdik belki Cuma gidecegim zaten kontrole bikac gun sonra kontrol denk gelirse daha huzurlu olurum diye düşündüm. Vardir bir hayir Canim öyle düşünmeye calisiyorum, sonra yaptirmadim diye pişman olmaktansa... İnşallah şifa olur kuzularimiza daha da beklerler 34-36. Haftalari. Dilek arkadasimiz 24. Hafta olmuş şimdi maşallah 34-35'ilerde... Sen de öyle düşünmeye çalış...

Arkadaşlar aranızda ikiz gebe(çift yumurta) olup amniosentez yaptıran var mı acaba? ikizlerde ikili-üçlü tarama testleri yapılamadığından trizomi-down sendromu açısından riski belirlenemiyor. Prenatesti araştırdım o da asla amniosentezin yerini tutmuyormuş, her kromozom anomalisini saptayamadığı gibi ikiz gebeliklerde çok güvenilir değilmiş, zaten çok yeni bir yöntem. En kesin tanı yöntemi amniosentez ama onun da bebekleri kaybetme düşük yapma gibi riskleri var. Hiçbirşey yapmasam bu defa da Allah korusun down sendromlu bir çocuk dünyaya getirmek istemem. Doğana kadar içim içimi yiyecek. Kafam çok karıştı, amniosentez yaptıran varsa lütfen bana yardımcı olsun.Karar veremiyorum:26:

Masal ben prenastes test onerim cunku bi sorun varsa ortaya cikarr ..ama hangi ikizde sorun var onu ortaya cikarmaZ...amniyosentezde ilk 15 haftalikta yaptirabilirsin ama sonrasinda bebekler byudugu icin guvenilir olmaz.sen simdiden niye bole aklina kotu seyler getiriyosun.usgde falan bisimi ciktidaa...

Suan 26. Haftadayim aksucum ama bide sen hesapla dedim transfer tarini sordu kendisi 4-5 mart gel dedi.hesaplayip 27-28 haftalarda olur diyoo

Yok hayır ultrason normal. Zaten ayrıntılı ultrason 20.haftada yapılacak. Ama şu ana kadar bir problem çıkmadı. Çevrede down'lı çocuğu olan var, ayrıca yakın bir arkadaşımda tesbit edildi ve gebeliği sonlandırıldı. İster istemez etkileniyor insan Allah korusun. Doktorum son kontrolde amniosentez hakkında bilgi verdi, tabii ki yaptırıp yaptırmamak bize kalmış. Yanlız senin yanlışın var amniosentez 16 haftada yapılabiliyor, daha önce değil. Senin dediğin CVS olabilir. Prenatesti düşündüm ama çoğul gebeliklerde henüz araştırma safhasında diye okudum bir yerde. Hem de trizominin diğer tiplerini belirleyemiyormuş. Epeyce de pahalı bir tetkik, ha sonuç kesin olsa inan parasını görmez bile gözüm. Amniosentez isteyip istemediğime bu hafta içinde karar vermem gerekiyor, doktorum öyle söyledi, o yüzden düşünceler içindeyim...

Suan 26. Haftadayim aksucum ama bide sen hesapla dedim transfer tarini sordu kendisi 4-5 mart gel dedi.hesaplayip 27-28 haftalarda olur diyoo

Nerdeyse aynı zamanlar gibi o zaman , ben bugün 26+6yim yani 27. Hafta sonu vurulmuş oluyorum ertesi gün de vurulunca 27+0 inşallah... Çok erken vurulunca etkisi olmuyor falan diyorlar ama nette 24. Haftadan itibaren demiş, 27-28 çok da erken sayilmaz belki de...

canım ben oyle bi test yaptırmadım merak ettim ne testı bu ismini yazarsan öğrenmiş oluruz canım

Kızçeler napıonuz :) havalar cok güzel gezmek istiyorummm ama cok yoruluyorum dışarı cıkınca.gerci bi taraftandanda temizlik yapıorum yavaş yavaş pis yakalanmayım sonra :))

canım benim de içim gidiyoo hava günlük güneşlik günlerdir ama benım doktorum izin vermiyo inşalla bebeklerimize birliktr gezeriz

merhaba, ben sadece 2li test ve ayrıntılı usg yaptırdım o fiyatlarda bişey bilmiyorum ben sence doktoruna sor neden istemiş...

canım hiç korkma kasık ağrıları daha uzun bi süre olacak bende de olmuştu insan tabi korkuyoo düşücek gibi geliyoo ama bu tür ağrılar normal canım

canım zor bi durum doktor bebeklerin ense kalınlığına baktı mı neyden dolayı süphelendi de senden bu testi istedi eğer doktor bebeklerinde down sendromunda süphelendiyse sen karar vermelisin bebeklerime ne olura olsun kıyamam diyorsan boşuna yaptırma böyle süpheyle yola cıkılıp hiç bir seyi olmayan bebekler de cok benim burda arkadaşım yaptırdı düşük tehlikesi olmasına rağmen neyseki bi şey cıkmadı cok tatlı bir kız bebeği oldu hayırlı bi karar verirsin inşallah canım

Kizlar cok sagolun. Daha iyiyim. Gercekten cok guzel moral veriyorsunuz.bende 2.5 sene bekleyip kavusunca bebislerime paranoyak oldum tabi.midem bulanmasa bisey mi oldu diyorum.agrim olsa bisey mi var acaba diyorum:) doktor 1 ay sonra kontrole çağırdı. Bende gormeyince tedirgin oluyorum.hareketlerini de hissedemiyorum ya simdiden.su kalp atimini dinleme cihazlari varmis.kullanan var mi aranizda gereksiz mi olur ki.bu arada ne kadar cok sey varmis ogrenmem gereken.siz kursa falan gidiyomusunuz bebek bakimi ile ilgili ya da egzersizle ilgili.bende cok halsizlik var o nedenle yürümeye useniyorum su an.ama simdiden iki merdiven cikmada nefes nefese kalmaya basladim.neyse cok uzattim.hepiniz cok sagolun iyiki varsiniz:)

o ne testiymiş canım ben de ikiz bekliyorum 17 haftanın içindeyim detaylı ultrason istedi benden ama o senin dedğin fiyatlara test duymadım hiç ne testi olduklarını bir öğren istersen.

canım ben oyle bi test yaptırmadım merak ettim ne testı bu ismini yazarsan öğrenmiş oluruz canım

merhaba, ben sadece 2li test ve ayrıntılı usg yaptırdım o fiyatlarda bişey bilmiyorum ben sence doktoruna sor neden istemiş...

kızlar cvplar için hepinize ayrı ayrı tşk ederim rabbim bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı naşip etsin inşş eşim gelince testlerin ismini yazarım size maşallah ense kalınlkları gayet iyi çıktı valla benim aklım almadı ne testi olduğunu

Ense kalınlıkları normal çıktı, şu ana kadar ultrasonda şüpheli bir durum yok ama downlu çocukların 3de 1 inde ultrason normal çıkabiliyormuş. Off ne bileyim yaa bazen kaderci olmak gerekiyor galiba...Amniosentez dışında yapılan hiçbir tetkik yüzde yüz bebek sağlıklı diyemiyor malesef, sadece bir takım risk oranları belirlenebiliyor. Hangi riski alacağın sana kalmış.Allah hepimize sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah...

inşallah canım hep birlikte göreceğiz valla ben hala okula devam tayin çıktı yeni okula başladım gelecek haftada çalışıymda bakalım sonra sanırım rapor alıcam resmi izin 14 martta başlayacak hayırlısı:)))şimdilik kendimi ii hissediyorum kiloyu kafaya çok takıyorum her gören çok kilo almamışsın diyor ama benim pek inanasım gelmiyoryüzüm bacaklarım kalçam hala zayıf tek göbeğim var 11 kilo aldım

maşalllah maşalllahh nazar değmesin bebişlere bende normal istiyordum ama dr riskli oluyor deyince vazgeçtim zaten eşim bunu duyunca hemen vazgeçti o çok korkuyodu normal doğumdan ona ne oluyorsa:)))))biz de iiyiz işte hala okula devam çalışıyorum haftayada çalışayım da sonrasına bakıcaz işte:))

ahhh canım ya hakketen sıralayınca insanın canını sıkacak şeyler ama annelik bu yüzden kutsal işte ama düşün bukadar çilenin sonu iki tane minik yürek,küçük küçük eller sana ait senin parçan senin kokunla sakinleşen iki minik kuzu her ne olursa olsun çok şanslıyız allah bizi bebeklerimizle ödüllendiriyor mucize bu bence şimdi söyle değmez mi herşeye:))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…