2014 ikiz anneleri

Yok canım uzun süreli vajinal progestan kullanımı mantar yapıyo o yüzden hap formuna geçiyo doktorlar genelde hemen.ama hapın yan etkisi fazla görülüyor diye vajinal tercih ediyorlar.bende mantar oldum hemde çok fena 10 gün fitil kullandım biri d diğeri c kategorisi hemde daha önce farkedilmedide içeri jel kaplı olduğu için kaşıntım galan olsa bırakır ya iğneye ya hapa geçerirdi doktorum o yüzden etraflıca bi konuş istersen.hiç canını sıkma bizimde hamilelik böyle ilerleyecek işte plesantada ayrılma yok rahşm ağzın kapalı bunlara bin şükür bence geçmiş olsun çok

Ahhhhh kuzummmmmmm çok geçmiş olsun böylelikle gelmiş geçmiş olsun inşşşşşşşşşş

Son düzenleyen: Moderatör:

Kasılması olan, hastane de yatan arkadaslara cok gecmis olsun. Hayirlisiyla atlatirsiniz insallah.
Arkadaslar, benim evde seker ölçümü yapan arkadaslara sorum olacaktı. Evde şekerinizi yemekten kac saat sonra ölcuyorsunuz. Yardımcı olursaniz cok sevinirim. Hepimize Allah yardım etsin.

Son düzenleme:

Heeee benimde aynen öle oldu hiç bi şikayetim yoktu vajinal bakıp rahşm ağzı ı ölçeyim dedi kalan kremleri bi sildi iltihap aktı resmen..hatta kaşıntım olmadığı için şimdi bile sıkıntılanıyorum ya acaba gene varsa diye her akıntımı sölüyorum dr ye
Ağızdan al bencede ilk başlarda baş dönmesi yapıomuş ama alışınca geçiyo dedi kullanan arkadaşlarda vajinal ve idrar yolu enfeksiyonuda çok zararlı çünkü
İnşallah canım kazasız belasız sağlıkla sıhatle alalım bebeikleri kucağımızaaa

Amin canım inşallah zaten onları sağ salim bi kucagimiza alsak unutacaz tüm sıkıntılı donemleri :) ilk gebeligim ama ikiz diye doktorlar riskten baska bi sey demiyor ya anlamadim gebelikten bi sey valla

Kaburgalara dogru olan agrimi cnm.bnm bu haftalada basladi dik oturmk yastiksiz oturmak imkansiz gibi.cnm annem 4-5haftaya anck gelir bnde o gelene kdr kiyafetlrri yikarim utulemesi ona kalir gibi.sonra geri gitck doguma ykn gelir.bn o yuzden tamamlicm saglik olsun artik

Cnm cok gecmis olsun.insallah sıkintilarin gecer biran once.rabbim esirgesin hepimizi korktuklarimiza ugratmasn

Kizlar benim gibi nedensiz kanama yasayaniniz oldu mu? Moralimi yuksek tutmaya calisiyorum ama aklim takiliyor istemeden tabi... Doktorum da bu durumda progestani vajinal koyma agizdan al dedi simdi de gunduz bi kac gun almasan da olut demisti.. oooffff karmakarisik oldu kafam ://

Kızlar selam herkes iyidir umarım. Aranızda progestani vajinal kullanan var mı? Ne kadar yani kacinci haftaya kadar kullanacaginiz soylendi mi?

Canım bende dr gittiğimde 10 haftalıktık elinde kaç adet kaldı dedi benim de 5 tane varmış onlari da bitir tekrar alma dedi yani yaklaşık 11 haftalık oluncaya kadar kullandım ama hâlâ geri geliyor sen kaç haftaliksin :)

Progesteron jel in kanama yaptığını duymuştum belki kullandığın protestan la alakmalıdır kanaman..ins geçer canım maalesef ikiz gebe olmanın zorlukları bunlar..

Selam arkadaslar .. ben yemek yedikten sonra cok rahatsiz oluyorum karnim cok sisiyo .. midem bulaniyor.. bende bastirmak icin soda iciyorum acaba bi zarari varmidir:26::26:

Kızlar selam herkes iyidir umarım. Aranızda progestani vajinal kullanan var mı? Ne kadar yani kacinci haftaya kadar kullanacaginiz soylendi mi?

Bana tüp doktorum 12. haftaya kadar demişti ama ben kendi doktoruma gidiyorum ve hala kullanıyorum canım... 27. haftadayız :)

Evet canım ben de yastıksız oturamıyordum, kaç gece ağlayarak girdim yatağa Belki de yoruluyordum diye de daha çok ağrıyordu, şimdi evdeyim ve daha rahatım çok şükür... Biz de birkaç hafta sonra başlıyacağız alışverişe ve odalarını hazırlamaya... Ayyyyçok heyecanlı

Canım mantarın için bi ilaç falan kullandın mi? Kaşıntı yok demişin genelde rahatsiz vermiyorsa mantarin bebek için zarari yok, benim bi ara vajinal kültürde çıkmıştı ama hiç şikayetim yoktu baya araştirmiştim anneyi rahatsiz etmiyorsa ilaca gerek yok deniliyor, ben bir seferlik krem kullandim doktor sonra kullanmana gerek yok dedi. Vajinal muayene etti akintinda çok yok dedi. Gorumcem ise 2. aydan itibaren kaşınti ve mantardan çok çekti geçmiyordu da gayet saglikli devam etti gebeliği... Sirkeli su iyi deniliyor doktoruna sor istersen..
geçmiş olsun canım su an nasılsın neden oldu acaba yoruldun mu?ben hiç anlamıyorum bu kasılma nasıl oluyor vajinada sızı, karında sertleşme mi oluyor?
Çok sağol Canim o gün disari cikmistim çok yorulmadigimi sansam da etkiliyor artik. Bol su içmemek kesinlikle fark ediyor. Canim vajinada sızlama olmuyor daha doğrusu oluyorda kasılma denilenin onunla alakasi yok. Birden karninda bir gerginlik rahatsizlik hissi olup bir yerde karin toplanip sepsert oluyor 20 sn sonra yumuşuyor. Agri vs olmuyor. Sırt ustu yatarken hissediyorsun. Bunun olmasi normal ama sık oluyorsa özelliklede düzenli aralikli oluyorsa (15 dk da bir, yarim saatte bir gibi) o problem göstergesi olabilir hastaneye gitmek ve çok bol su içmek gerekiyor. Umarim anlatabilmişimdir
Çook sağol Canim Rabbim bana da kimseye de yaşatmasin hala hastanedeyim ama Allah nasip ederse cikicam sanirim.
Kaburga ya doğru agri benim 19-21 hafta arasi gibi ara ara çok fazla oldu oturarak yemekte agridigini bilirim. Sanirim karin biranda genişlediği için oluyor sonra maşallah diyim rahatladim. İnşallah seninde geçer canim
Canim hastanede yanimda yatan arkadasin 6. Haftadan beri ara ara baya kanamasi olmuş. Şimdi 34. Haftasinda maşallah. İlk donem plesenta aşagidaymiş sonra çikmiş ama kanamalar devam etmiş. Yalniz şunu soyleyim sürekli yattim diyor yatmazsa oluyormuş. Sende yat sürekli Canim inşallah sorun olmaz
Canimm simdi evdemisinn cokkk gecmiss olsunn canimm yaaa:---(
İyki hemen gitmissinn hulusimi gozetimimizde dur dedi..
Canimm çok sağol ... Ctesi gece acil geldim sabah hocayla konuşana kadar tutmak durumundayiz dediler nstye falan bağladilar. Hoca yatmami söylemiş. Riske atamayiz önemli haftalardasin gözümüzün önünde ol dedi. İlaç vs birşey kullanmadim. Sadece serum ve nst bakildi ama evde olsam huzursuz olacaktim. İnşallah 36. Haftalarda doğuma gelirim artik :)) sen nasilsin Canim? Dikkat et aman kendine dinlenmemiz lazim..
Selam arkadaslar .. ben yemek yedikten sonra cok rahatsiz oluyorum karnim cok sisiyo .. midem bulaniyor.. bende bastirmak icin soda iciyorum acaba bi zarari varmidir:26::26:
Maden suyu sade faydali diyorlar Canim ama yemekten hemen sonra iyi midir bi sor istersen? İçindeki minerallerle yediklerinin etkileşimi olup faydasini azaltir mi bilemedim sanmiyorum ama...

merhaba herkese, 8 haftalıkken bebeklerimin ikiz olduğunu öğrendim,hamileliğimin başlarında hep adet ağrısı gibi ağrım vardı şimdi 14+6 dayım ağrılarım daha fazla hiç geçmiyor hep kasık ağrım var, halsizliğim biraz geçti ama hiç iş yapamıyorum biraz yapsam belim ç.ok ağrıyor ben mi mızmızlanıyorum güçlü olmak istiyorum bazen çok sıkılıyorum rabbim yardım etsin hepimize...birde daha şimdiden ben hissetmiyorum ama doktor ultrasonda görüyor rahimde kasılmalar var sizde oluyormu daha çok erken sanki magnezyum verdi onun içinde...

kızlar herkese selamlar dün bebişlerimin cinsiyetini öğrendik iki erkek geliyor kızlar :)))çok tarifsiz bir duygu oldu içimde..rabbim hayırlısıyla sağlıklı sıhhatli kucağıma da almayı nasip eder inşallah..

kızlar eylülün son durumu hakkında bilgisi olan var mı en son annesi yanında kalıcak demiştiniz..

aksucum cok cok geçmiş olsun istiraat et bol bol fazla gezme cnm her an nolucagı hiç belli olmuyor gerçekten cok dikkat etmemiz lazım herseye..

cansu canım sen nasılsın..nasıl geçiyor hamilelik..hersey yolundadır inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…