2014 ikiz anneleri

canım kafana takma benimde monokoryonik diamniyotik ikiz kızlarım var ilk baslarda doktorlar riskli filan diye agzını yüzünü burusturarak konusuyolardı bende cok üzülüyordum şükür bu haftaları gördük rabbime sıgın hersey ondan verende o yasatanda o hiç korkma...

Maşallah canım allaha emanet.nasıl gidiyor varmı bi şikayetin?

Insallah ben de o gunleri gorurum canim yaa :) işte benimkilerin arasinda boy kilo farki var diye riskli riskli diyip diyorlar ben de demoralize oluyorum tabi :/ bunun dışında kalp bobrek vs hepsi normal ikisinde de halbuki Allahim insallah tamamina erdirir benim de :)

Peki canim sana bi sey sorucam sizin aralarindaki kilo farki basindan beri var mıydı? Yani benimkilerden biri boy ve kilo olarak küçük bu da beni strese sokuyor işte ((

Selamlar annisler bisi soracam size bebislerinizin cinsiyetlerini kacinci haftada ogrendiniz
Canım bize 12. haftada ikizi de kız dedi doktor, 16. haftada ikisinin de erkek olduğunu öğrendik
Ben de normal yolla tek yumurta Monokoryonik-Diamniyotik ikiz erkeklere hamileyim. Hoş geldin sen de aramıza canım. Bana da başta aralarında çok kilo farkı olur dedi doktorum ama bu durum çift yumurta Dikoryonik-Diamniyotik gebeliklerde de oluyo. Hiç belli olmuyo yani.Sen onlara takılma. Bizim de aramızda 100-150 gr fark var. Hamile tablosunda doğum yapanlara bak onların b,le bebekleri arasında fark oluyo. Sağlıklı olsunlar da kilo önemli değil.
kızlar benımkılerde tek yumurta ama monokoryonık ne demek bılmıyorum.. dr a bı daha gıttıgımde sorayım bari :)
Canım Monokoryonik-Diamniyotik ikizlerde bebekler ayrı ayrı keselerde oluyo ve onları saran bi dış zar daha oluyor. En önemlisi tek Plasenta yani tek eş oluyo ve iki bebek tek kordondan besleniyor.

Selamlar annisler bisi soracam size bebislerinizin cinsiyetlerini kacinci haftada ogrendiniz
Yeni gelen arkadaşlar hoş gelmişler, aşağıdaki linkteki tabloya isminizi yazdırabilirsiniz isterseniz
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=669353&page=17

Anladim canim cok tesekkur ederim icim rahatladi biraz sizlerle konusunca :) sanirim burasi iyi gelecek bana yani sizlerle paylasmak dertlesmek... yoksa dusun düşün insan bunaliyor :/

Peki canim sana bi sey sorucam sizin aralarindaki kilo farki basindan beri var mıydı? Yani benimkilerden biri boy ve kilo olarak küçük bu da beni strese sokuyor işte ((

ilk başlarda 20-30 grdı sonra 70-80 oldu .en son gittigimdede 130 grlık bi fark vardı boylarıda hemen hemen aynı 1 cm filan oynuyor.fark ne kdr sizinkilerde?

ilk başlarda 20-30 grdı sonra 70-80 oldu .en son gittigimdede 130 grlık bi fark vardı boylarıda hemen hemen aynı 1 cm filan oynuyor.fark ne kdr sizinkilerde?

Boylarindan tam emin degilim ama cumartesi ayrintili ultrason yapildi 63 gr fark var ve biri yani kucuk olan digerine gore 1 hafta geriden geliyor sonuca gore. Aralarinda %18 ağırlık farkı var denildi simdilik bir sorun yok denildi... gram farki degil de gelisim acisindan birinin geri olmasi beni endiselendiren :/ aslinda tum gelisim parametreleri normal cok sukur; mide kalp bobrek mesane kollar bacaklar falan.. gereksiz kuruntu yapiuorumdur umarim :/

Canım herşey normal gidiorsa neden bu kadar sıkılıyorsun doktoruna güven bende en son gittigimde 1 hafta fark vardı aralarında biri adet tarihime göre normal digeri 1 hafta büyüktü.doktorum normal gelişimi gayet ii bi sıkıntı yok dedi.kafama takmıorum sende fazla düşünme kendi kendine strese sokarsın allahın izniyle hiç bişey olmaz.

Ben kendi sesimi dinletiyirum bol bol konuşuyom onlarla..aslında bide Kur'an dinletmek istiyorum ama hala yapamadım..kendim okuyorum ama cok sesli degil yoruluyorum cunku:)
Ben de bol bol konuşuyorum canım, hatta artık babişkolarının sesini bile tanıyorlar, o konuşunca hareketleniyorlar canlarım benim

Çok geçmiş olsun canım, tez zamanda atlatırsın inşallah

Kızlar bel ve sırt ağrısı özellikle 20.-26. Hafta arasında çok kötüydü benim, sanırım karnımız çok hızlı büyüdüğü için oluyor bu ağrılar. Sedef söylemişti, gerçekten de bu hafta daha rahatım ama gece rahat uyuyamıyorum ben de, benim tek derdim karnımın üst tarafındaki ağrılar hayatı zindan etti bana
Biz de hiçbişey almadık henüz, hatta biraz önce eşimle onu konuşuyorduk, şubatta alalım artık diyorum ben, eşim daha erken diyor :26:

merhaba kızlar nasılsınız çok giremiyorum topiğe.bende dün ksılmalsarım arttı .soluğu doktorda aldık.çok şükür bişey çıkmadı.ama korkuyorum.daha çok küçüğüz

Icim rahatliyor resmen canim ya cok sagol :) ben de insallah becerebilicem bu fazla dusunmemeyi :) yoksa gecmez bu süreç...

Kızlar selam herkes iyidir umarım. Aranızda progestani vajinal kullanan var mı? Ne kadar yani kacinci haftaya kadar kullanacaginiz soylendi mi?

bizim gibi olmuş, bana da 12 de ikisi de kız dendi, 16 da çıkıntı var. Çoook karmaşığım.
20. hafta detaylıda netleşir artık..

Yalnız şuna takıldım, benim bebikler de Mono-di, çok ince zar var ama kordonları ayrı, ikisinin de kordonu var :26:
zaten su keseleri ayrı olunca tek kordondan nasıl beslenebilirler ki? :26: ben doktoruma bir daha sorayım haftaya..

merhaba kızlar nasılsınız çok giremiyorum topiğe.bende dün ksılmalsarım arttı .soluğu doktorda aldık.çok şükür bişey çıkmadı.ama korkuyorum.daha çok küçüğüz
Geçmiş olsun Canim bende ctesi geceden beri hastanedeyim, 2 saatte 10'a yakin kasilmam olunca gece gittim. Tedbiren yatirmak istedi doktorum. Nstde kasilmalarim vardi baya ama düzenli olmadigi sürece çok anlamli değil dediler. Bende korkuyorum Rabbim yardimcimiz olsun. Senin kasılman ne kadar oldu? Karnin toplanip sertleşiyor değil mi? Ne dediler peki Canim? Nstye bağladilar mi?
Kızlar selam herkes iyidir umarım. Aranızda progestani vajinal kullanan var mı? Ne kadar yani kacinci haftaya kadar kullanacaginiz soylendi mi?
13. Haftaya kadar kullandim Canim. Ondan sonrada haftada 1 pruloton depota başladim ama gordugum kadariyla arkadaşlar genelde daha geç başlamışlar.

Ben 20+4 oldum hala devam ediyorum kullanmaya cunku ara ara kanamalarim oluyor nedensiz ki bugun yine oldu yine belli bir nedeni yok her sey normal rahim ağzım yeteri kadar uzun ve kapalı ama kan geldi ( tabi ben de moraller yine taban yapti güçsüz bi insan oldugumu dusunuuorum artik... neyse progestani sorus amacim bende tekrarlayan mantar var surekli acaba nedeni progestani vajinal koymam mi diyecektim de yani sonucta vajina disardan daha cok mudaheleye maruz kaliyor gibi duz mantik yuruttum ??

geçmiş olsun canım su an nasılsın neden oldu acaba yoruldun mu?ben hiç anlamıyorum bu kasılma nasıl oluyor vajinada sızı, karında sertleşme mi oluyor?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…