2014 ikiz anneleri

persembe 12 bıtıyor.. zar olması sıkıntı mı var demek

Hayır canim benim zar olmasi daha iyi bebekler birbirine değmiyor ayri amniyon kesesi icinde buyuyorlar demek :) tek plasenta olmasi beni tereddute dusuruyor sadece ki bu bile her zaman sorun demek degil senin de kafani karistirmak istemem :) soyle dusun tek bebek oldugunda bir kese icinde gelisiyor ve plasentadan besleniyor... bizde iki bebek var keseleri ayrı yani iki kese ancak beslenme kaynagi olan plasenta bir tane bunu paylasiyorlar :) umarim aciklayci olabilmisimdir :)

Tek yumurta ikizleri hakkında bi bilgim yok o yüzden o konuda yazmadım..
Iyi yapıyosun canım duyarlar tabi 17 haftada senin sesini duymaya başlıyorlar 19-20 etraftaki güçlü sesleri duyuyorlar Allah'ın izniyle..artık sırt ağrıları başlaması normal egilmemeye ayakta kalmamaya dikkat edersen hafif olur..sonra biraz azaldı benim..ama 24 hafta resmen hersey biraz daha değişiyor karnım hızla buyuyo ve azıcık ayakta kalsam kasıklarım agrıyo..hafta hafta farkediyo insan..birde erken dogum sıkıntıları başlıyo ama cok sukur kuzularımız için herseye deger..bol bol dinlenin kızlar..ve alışverişlerinizi hemen gemen halledin 24 den sonraya kalmasin..

Canım benim insan ilk başlarda cok takıyor haklısın bende cok taktım ama doktorum cok rahatlattı bide haftalar gecince büyünce o korkular geciyor.bildigim kadarıyla mono-monolarda oluo kan geciş sendromu.benimkilerin arasında 150 gr civarında bi fark var onada doktorum gayet normal dedi cok şükür bi sıkıntımız yok o konuda.benimde iki hamileligim ve normal yollarla oldu baya şaşkınlık yaşadık :)

Monokoryonik diamniyotiklerde de görülebiliyormus bu sendrom da insallah yasamayiz... Yani o zaman sadece kilo farki bu sendromun varligi anlamina gelmiyor yani degil mi? Benimkilerin arasinda 60-70 gr fark var bu haftada... biri digerinden 1 hafta daha kucuk çıkıyor ama onun disinda herseyleri normal cok sukur.. valla senin yazdiklarini okuyunca icim biraz rahatladi canim ya yani kilo farkini normal kabul etmem gerekli di mi :))) ben ilk gebelik ve ustune ikiz cikinca neye ugradigimi sasirdim desem yeridir :) gebeligi planliyorduk gerci de bonusu da cabasi oldu :))) bir de bana doktorlar hep risklerini biliyorsun degil mi diye soze baslayinca iyice demoralize olmuştum :/ ama neyseki ayni durumda olanlarin iyi oldugunu duyunca icim rahatliyor :))

Tatlim misafirim vardi bi kacgun oldum agridan.hamd olsun evlatlarimiz bizimle.dun balikligolde mevlid okutuluyodu bnm yavrular bi hareketlendi sasirdim.bnde annemde ufak tefek bisiler aldik ama korkuyorum iyi degilerken alma falan dediler.

İlk duydugumda doktorum dua edelimki aralarında zar olsun yoksa 6.5-7 aylıkken dogum yaptırırım yaşasınlar die dedi.ama aralarında zar varsa korkma gittigi yere kadar götürürüz dedi.cok şükür hiç bi sorun olmadı senin haftalarındayken benimkilerin arasındaki kg farkıda öyleydi.kafama hiç takmadım herşey normal gidio deyince şimdi erken dogum önleyici kullanıorum nidilat.bunu kullanarak allahın izniyle 36-37 haftayı buluruz dedi.ama ben gittigi yere kadar götürcem inşallah

evet canım cok sagolll :) hayırlısı artıkk

Canım cok geçmş olsun.Dualarım seninle...

ooo Ben ilk öğrendiğim andan itibaren 16.haftya kadar sinirli miskin ağlak bi kızdım.:) vucut cok zor alışıyo hamileliğe birde ikizler bana süpriz olunca blog sitelerine bakıp bakıp ağlıyordum zamanla hepsi düzene oturuyor hep bir telaş içerisinde geçiriyorsunuz bu durumları ayrıntılı ultrason ikili test şeker yüklemesi Sonra Allhaım 30.haftaya bi gelsem felan filan içinizi ferah tutun eğlenceli bloglar okuyun gerçekten kötü düşünmek kötüyü getiriyor ben cok irdeliyordum araştırıyordum cocuğumun birinin kalbinde parlakık cıktı doktor düzelir sorun yok felan desede tedirgin oluyorsun işte şimdi cok relaxım sadece duaya sığındım biroğlanbirkız diye bir ikiz annesiin blogunu keşfettim onu okuyup arada basıma geliceklere gülüyorum sonra burda topikteki arkadaşlar soğolsun her derdini dinliyor hepsi geçiyor zamanla sadece sabıra ihtiyacınız var kızlar bak 25. gireceğim şimdi ne sağa ne sola dğru dürüst yatıyorum nefesim kesiliyor artık bunada şükür diyorum zaman cok cabuk geçiyor cünkü...

Ahh o acıyı bilmemmi yatsan geçmiyor ayakta dursan geçmiyor sabah gözümü açtığımda şükür uyumuşum diye seviniyorum Allah hepimizin yardımcısı olsun

Kızlar 3 gundur ishalim , ha gectı ha gececek dedım ama gecmedı hala.. patates , kahve işe yaramadı.. reflor kullanabılıyormuyuz acaba? kullanan var mı ?

Selamlar annisler bisi soracam size bebislerinizin cinsiyetlerini kacinci haftada ogrendiniz
13 de öğrendik

gecmiş olsun canım benimde agrıyor acaba böbreklerimde sorunmu var sola yatınca hep ağrıyor sağa yatınca agrımıyor

Geçmiş olsun canım dualarımız seninle inş hemencecik geçer

Yok canım ya yorgunluktan değil tamamen bence hani yorgunlukta artıo tabi o ayrı ama mesela benim olayımda yatmak eğer sağa yada sola yatarsam bıçaklar saplanıo diye uyanıyorum napcaz bende bilmiyorum

Sen niye ayakta kalıonnnnnnn nidilatın bitmedi daha demi üstelik dikkat et canım kendine boşver herşeyiiiiiiii..iisin demi kasılmaların nasılllll

Benimkilerin arasındada baya var ama dr normal sıkıntı yok dedi inş hepimiz için öledir ..cahillik mutluluktur derlerya bi yerde doğru benşmkinşn kolu kısa çıktı diye okumadığım yayın kalmamıştı sonra bıraktım yeter ne olacaksa olacak elimden gelen birşey yok nasılsa diye artık okumuyorumda bişiler hayırlısı hepşmşz için

Tatlim misafirim vardi bi kacgun oldum agridan.hamd olsun evlatlarimiz bizimle.dun balikligolde mevlid okutuluyodu bnm yavrular bi hareketlendi sasirdim.bnde annemde ufak tefek bisiler aldik ama korkuyorum iyi degilerken alma falan dediler.

Yok kuzum al alabiliosan herşeyini maddiyatın yettiğince sonra hiç alınmıo ben iki adım attım geçen mağazada oturcak sandalye istedim şimdi diyorum keşke daha erken alsaymışım herşeyi hoş allaha şükğr kabası bitti çok az kaldı

Ay sorma yaaaa insan uyumaktan korkar mı btünü gece sola yatmıştım dün şimdi sağ karnım o kdr acıyoki anlatamam benim bebeklerin kafaşarı sağ tarafta ya tamamen her halde ondan oldu ama ben nereye yatacağımı şaşırdım düz hiç olmuo sağ sol kaburgalarım ağrıo şu işi çözen bizede sölesin :18:

Selamlar annisler bisi soracam size bebislerinizin cinsiyetlerini kacinci haftada ogrendiniz

11 de canım benimki ama 16 da kesin dedi herkesi değişio bebiklerin pozisyonlarına göre..

Kızlar 3 gundur ishalim , ha gectı ha gececek dedım ama gecmedı hala.. patates , kahve işe yaramadı.. reflor kullanabılıyormuyuz acaba? kullanan var mı ?

Kuzum onu içesiye activia yoğurt ye hemen hemen aynı şey probiyotik olsun maksat boşuna ilaç içmemeiş olursun

İnsallah gecer bu sıkıntılarımz bn saga yatinca yada sirt ustu rahat ediyorum ama oda bebeklere iyi gelmiyo die napcagmi sasiriyorum.20.haftada bunlari yasiyorum insallah normaldir.karin icimiz dar galiba o yuzden boyle agrilardn dert yakiniyoruz.
Besikler icin bekleyim diorum ama alcm galibwa

Canım iyi sayılırım cok şükür pek bi is yapmıyorum zaten dikkat ettigim sürece iyiyim yani..aman kendinizi sakının oyle iyiyim deyip herseyi yapmayın..ilaca tedbiren cumaya kadar devam edicez ins sonrabirakiriz canım.. Sırt ağrıları hep aynı yone yatinca da oluyo ben bi ara uyuyamıyodum şimdilerde daha iyiyim yastık koyup tek bacağımı onun üstüne atıp uyuyorum karnım arada kalıyo yani rahat oluyo denemek bedava:)

Bu arada cinsiyetler 16. Haftada belli oldu ama biri kesin degildi 20. Haftada ikisi de kesin belli oldu..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…