2014 ikiz anneleri

Hay Allah razı olsun :) yahu ne panik oldum benden kimse kültür mültür almadı diye! adama gidip yapışacaktım yakasına "bana bak, ben bugün kültür veriyorum" diye. inşallah kazasız belasız alırız bebişlerimizi kucağımıza bu pimpirikler de yanımıza kar kalır. canım benim wbc değerim biraz yüksekti ama griptim kan verdiğimde, herhalde ondandır. doktor pek bişi demedi. zaten az yüksekti. taksoplazma ve rubella konusunda da dediğim gibi, doktorun dediği "olsa napcan? doğurmayacan mı bu çocukları?" oldu, o yüzden çok üstünde durmadım ben de...hepatit falan için bana ilk hamileliğimi öğrendiğimde bakılmıştım HIV falan da bakıldı o zaman. başka bakılmadı.

canım benim doktor yeme demişti, hatta fast food ve sucuk falan da yeme demişti, ben yemiyorum. dikkat ettim şu güne kadar hep. bir iki kez el yapımı hamburger yapan bi yerde yedim, başka yemedim. sen de elinden geldiğince yememeye çalış. gerçi kayınvalidem falan "aman ye ye, bişi olmaz. biz bulaydık da yeseydik keşke" diyo ama

Kızlar ben de çok somon yiyodum, bi arkadaşım şu yanardağ patlamasını hatırlattı, somonlar artık güvenilir değilmiş. yemesek daha iyiymiş. zaten bi çok ülke artık norveçten somon alımını durdurmuş ama türkiye ye hala satıyorlarmış. o yüzden siz de mi yemeseniz acaba? :18::18:

Günaydın kızlar ben tekrar yoğun bir kanams geçirdim. Cok şükür bebekler iyi.sanirim 32 hafta bitince haftaya doguruyorum.yine haber veririm

Canım geçmiş olsun sağlıkla gelsinler inşallah. 32 bitimi iyi bi hafta. benim doktor 27 sonrasına güvenli gözüyle bakıyo. inşallah sağlık sıhhatle alırsın kucağına bebişlerini. onlar iyi olsun da. bak haber ver doğum olunca merak ederiz. biz.

ben günde 1 defa alıyorum ve akşam yatarken alıyorum. c vitaminiyle alınması gerekiyor vücut tarafından depolanabilmesi için. portakal suyu rahatsız ediyorsa sen de yatarken iç ilacı ve yanına 1-2 adet kivi ye. kivideki c vitamini 2-3 portakala bedel çünkü
bende hep kansızlık olduğu için hamile kalmadan önce de içiyordum.

bu arada kızlar, kırmızı et ya da demir hapı aldığınızda 1 saat kadar kalsiyum almamaya özen gösterin. her ne kadar et ve köfteyle ayran yoğurt iyi gitse de demir emilimine engel oluyor kalsiyum. belki biliyorsunuzdur ama ben yine de hatırlatayım dedim

Rabbim yardımcın olsun canım hastane işi zor hakikaten. ama her geçen gün senin için artı. mümkün olduğunca dayanmaya çalışacaksın. dualarım seninle

Kızlar İyi geceler.Galiba oglanların ismini bulduk daha dogrusu eşim Mert ve Ömer istedi bende tamam olur dedim sizce nasıl ?

benim de oğlumun da ömer olacak, hatta ömer kerem... ben çok severim ömer ismini

kızıma da defne koyacağız kısmetse

Günaydın kızlar ben tekrar yoğun bir kanams geçirdim. Cok şükür bebekler iyi.sanirim 32 hafta bitince haftaya doguruyorum.yine haber veririm

Günaydın...bu kanamalar nasıl da korkutuyor insanı. ama kızların da dediği gibi 32 hafta iyi bir hafta. inşallah sağlıkla gelirler

ben günde 1 defa alıyorum ve akşam yatarken alıyorum. c vitaminiyle alınması gerekiyor vücut tarafından depolanabilmesi için. portakal suyu rahatsız ediyorsa sen de yatarken iç ilacı ve yanına 1-2 adet kivi ye. kivideki c vitamini 2-3 portakala bedel çünkü
bende hep kansızlık olduğu için hamile kalmadan önce de içiyordum.

bu arada kızlar, kırmızı et ya da demir hapı aldığınızda 1 saat kadar kalsiyum almamaya özen gösterin. her ne kadar et ve köfteyle ayran yoğurt iyi gitse de demir emilimine engel oluyor kalsiyum. belki biliyorsunuzdur ama ben yine de hatırlatayım dedim

Rabbim yardımcın olsun canım hastane işi zor hakikaten. ama her geçen gün senin için artı. mümkün olduğunca dayanmaya çalışacaksın. dualarım seninle

Kızlar İyi geceler.Galiba oglanların ismini bulduk daha dogrusu eşim Mert ve Ömer istedi bende tamam olur dedim sizce nasıl ?

benim de oğlumun da ömer olacak, hatta ömer kerem... ben çok severim ömer ismini

kızıma da defne koyacağız kısmetse

Günaydın...bu kanamalar nasıl da korkutuyor insanı. ama kızların da dediği gibi 32 hafta iyi bir hafta. inşallah sağlıkla gelirler

Benim bir kız bir erkek olacak erkeğin ismini eşim kızın ismide ben koyacağım eşim eskiden beri kayra istiyordu erkeğe koyduk ama ben kıza kararsızım ada istiyorum ama sizce nasıl yada kayraya uygun ne olabilir serra berra sıla azra istemiyorum hep yaramaz öğrencilerim o isimlerdeydi))

Saydığın isimlerin içinde en güzeli ada:)benimde biri kız olsaydı ada koyacaktık,ege ve ada:))esila ismide çok güzel düşünürsen.

uyumlu istiyorsan asya da olabilir. ben çok seviyorum asya ismini ama eşim istemedi

Kızlar 10 dk sonra kanaltürkte doktor aytuğda prematüre bebekleri konuşcaklar.izlemek istersiniz belki:)

ya ofisteyim ben...sen izle önemli şeyleri bize de yaz olur mu?

ayyy çok zor uyandım.gece hiç uyuyamadım kılzar...bebişlerim çok aktifti maşallah ama artık hareketler canımı yakıyor.
pişmaniyeyi çok beğendiler sanırım
daha kahvaltıda yapmadım,halsizim ve çooook iştahsızım

ben kayra ve zümra istemiştim ama eşim kayrayı istemedi zümra uyumlu bir isimm :)

Haftadan haftaya zorlaşıyo valla canım.bu zamana kadar bende iyiydim ama 3 gündür dahada ağır hissediyorum kendimi.yatakta dönmek çok zor geliyo artık bide söylemesi ayıp alt tarafımda batmalar oluyo arada,böyle sızı gibi değişik bişey.allaha şükür diyelim yinede

ilk başta bakılması yeterli olmuştur hepatit vs ben bunu doktoruma söyleyim canım wbc hamilelikte 15 bin'e kadar yükselmesi normal kabul ediliyor, yani hamilelik otomatik olarak referans aralığını yükseltiyordu, birşey olmasa da biraz yükselirmiş. Ben bir kere hastanede yattim aşırı karın ağrısı ile wbc 19 bin oldu crl (wbc yüksek çıkınca hemen buna bakıldı enfeksiyon göstergesi olabiliyor)max 5 olması gerekirken 81di neyse antibiyotik vs halledildi şükür. Yani kanda pek çok şeyi anlamalarını sağlıyor. Bende pimpirikleniyorum elimde değil geçen netten hocanın verdiği antibiyotiği bile araştırdım aslında çok şey bilmemek en güzeli...
Çok sağol canım arkadaşlarda sağolsun senin gibi diyince bende yatarken portakal suyu ile içtim rahat ettim. Kivi de aklımda olsun çok severim hem. Dediğin gibi bende 2-3 saat öncesinde süt ve süt ürünü almamaya dikkat ettim. Etin ıspanağın yanında da yoğurt ayran tüketmemeye çalışıyorum. Bir İskender hariç tabi

Allaha binlerce şükürler olsun sizden haberler almak iyi oluyor inşallah dahamda kalır sizin bebekler

aay ben de heyecanlandım inşallah sağlıkla kucağına alırsın canım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…