2014 ikiz anneleri

Canım ben hellobaby de aldığım tavsiyeleri sizinle de paylaşayım dedim kesin karar vermeden. ben orda lansinoh u gördüm, emiş gücü iyi, hatta fazla iyi bence yıpratabilir. eşim insani değil dedi mesela ona. ama fiyatı uygun. bi de çok ses çıkarıyo. aventinki iyi, insan gibi emiyo. sesi de az. ama en iyi medela gibi geldi bana. hem yumuşak, bebek hareketlerine uygun yapılmış (kadın öyle söyledi) hem de sessiz. ama onun dez avatajı da tekli olması. ben biraz daha bakcam ama galiba medela alcam, emin değilim ben de.

canım benim göğüs pompası medela. dediğin gibi bebek emme refleksine en yakın makinaymış. tekli olması sorun olmaz bence. çünkü ikili olsa da aynı anda sağmak mümkün değil. ablam lansinoh kullandı ikili olanı. iki göğüs birbirine o kadar yaklaştırılıp sağılamaz. yine tek tek sağılıyor yani.. geçen hafta internetten lansinoh göğüs ucu çıkarıcı pompa (ilk zamanlar bebeğin göğüs ucunu bulup ağzına alması oldukça zor oluyor, bu alet bu konuda çok yardımcı olyor, vakumla çekip çıkarıuor ucunu, tavsiye ederim), 60'lı lansinoh göğüs edi aldım. arkadaşlar yeter dedi ama bakalım yetmezse alırım yine. bir de lansinoh göğüs kalkanını kesin al dediler. emzimediğimiz zamanlarda göğüs ucuna takılıp akan sütü içnide biriktiriyormuş. internetten bakıo onu da alacam inşallah.
inşallah kuzularımız zamanında doğarlar, Rabbim de bol bol süt nasip eder hepimize ..

Eki Görüntüle 874771 Eki Görüntüle 874772 Eki Görüntüle 874774

arkadaşlar bu üç takım arasında kararsız kaldım hangisi sizce
bence bir numara çok tatlı ve kullanışlı ..
biz kahvaltıya gidiyoruz şekerler...
1 sene sonra allah izin verirse masamız 4 kişilik olucak:KK9::KK9:
yıllardır iki kişiyiz.rabbim ne büyük:KK16::KK16:

ben de o güzel günlerin hayalini kuruyorum her an.. evde alışverişte yolculukta inşallah hep 4 kişi olacak artık :KK16::KK16:

Eki Görüntüle 875510 Eki Görüntüle 875513 Eki Görüntüle 875512 Eki Görüntüle 875511

nuby aldım kızlar.baya meth ediliyor:KK3:inşallah SAĞLICAKLA kullanmak nasip olur.AMİN.:emir_bebek::emir_bebek:
Hayırlı olsun canım:))ne kadar aldın?ana kucağınıdamı aldın:)
:KK1: kültür sorumla azıcık topiği karıştırmışım:KK1:
Kızlar benimki de bir kere alıyormuş tekrar almiyormuş. Alttan uzuun kulak çöpü gibi çubukla vajen içindeki sıvı alınıyor. Yani bakılmış olsa anlardınız. Bana da öyle her ay kan idrar falan bakılmıyor. Ben biraz araştırdım bahsettiğim enfeksiyonun falan erken doğuma vs sebep olması çok çok nadir olabilecek bir şeymiş nerdeyse sadece literatürde geçiyormuş biz ikiz olunca belki daha dikkat etmeli, yoksa hiç kültür almamayı savunan doktor çokmuş. Birde ciddi enfeksiyonlarda kandaki wbc değeri çok yükseliyor, o yülselmeyince de daha rahat davraniyorlardir belki... Bu arada bana transfer öncesi benim isteğim ile (çok kedi beslediğim için) toksoplazma bakılmıştı. Rubella ve toksoplazmaya baktırmakta fayda var... Bana da hepatit-b vs bakılmadı hiç sizlere bakıldı mı??

Canım çok sağol bende biraz araştırınca o kadar endişe edilecek birşey olmadığını anladım. İnşallah da bir sorun olmaz, zaten bu bakteri vücudumuzda çoğumuzun varmış kültür şuanda aktifleştiğini gösteriyormuş.
Hulusi hoca transferden sonra çok rahatti hiç yatmana gerek yok derken hamilelikte pek sıkar oldu :KK1: dediğin gibi her hafta pruloton da vuruluyorum.... gerçi söyledikleri mantıklı da geldi, rahimboyu kısalıp yada açılma olduktan sonra dinlenmenin faydası yok diyor. Tabi ben rapor aldiktan sonra da hep eve kapali kalamam zaten yüksek lisans derslerim var haftada 2-3 gün... Ama şimdikinden daha fazla dinlenebilirim:KK34:

Kızlara öyle cici şeyler var ki onun önce tamamlanması çok normal:KK1: hepsi çook güzeller...ben ortadakini daha bi beğendim ama köpeklide de aklım kalmadı değil :KK1:

Canım iyi olmana sevindim :KK16: benim doktorum 13. Hafta progeston kapsülü kesti haftalık pruloton iğne vuruluyorum sadece...

O gazdır canım :KK1: ilk zamanlar öyle bir sorun oluyor, sonra iniyor merak etme gerçi tam indi derken hamilelik göbişi başlıyor, o pek bi mutlu ediyor ama :KK16:

:KK52: gözün aydiin canım gelsin kızlaar :21:Gerçi birisi sürpriz yapabilir annesine:KK1: Bebeklerin her türlüsü sevilir de kızlar da ayrı bir güzel oluyoor :KK16: bakalım bizimki de 15 gün sonra gidince daha netleşir herhalde, şimdilik ilk tahmin bi kız bi erkekti, çok merak ediyorum değişecek mi :KK52:

Ben dün bir bardak içtim valla, gecen de küçük paket cips yedim, ayda bir iki kere de dayanamiyorum MC danolds yiyorum:KK17: çayı arada sırada kahveyi canım istemediği için neredeyse hiç içmiyorum... Arada sırada kaçamaklar yapmak da birşey olmaz bence:KK34:

:KK9::KK9::KK9: kız olur mi öyle ziyan etmişin dökülür mü:KK1: Allah Sedef güldürdün beni:KK1: inşallah güzel sonuçlarını al hiçbirşey olmaz...

:KK9:ne biliyim kız korktum sonuç yanlış çıkarsa diye:))cips bende yiyorum arada:)hepatit b banada bakılmadı canım.uzak dur bu ara hayvanlardan:KK20:

ben bu gün öğrendim ikiz olduklarını napıcam ben yaaa şoktayım nasıl doğacaklar offf çok zor allhım hayırlısıyla sağ sağlim doğarlar inşallahhh

hayırlı olsun canım.. bol sütlü, mutlu emişli günlerimiz olsun inşallah :KK52::KK52:
amin tatlım.inşallah:)
:KK9:ne biliyim kız korktum sonuç yanlış çıkarsa diye:))cips bende yiyorum arada:)hepatit b banada bakılmadı canım.uzak dur bu ara hayvanlardan:KK20:

ana dizi de aldım ev için.90 a 50..
seybilcim resim bu
$ddddd.jpg
ben 158 e aldım.aynısı anne lütfen de 299 liraydı:KK53:

valla ben canımın çektiği herşeyden az da olsa yiyor, içiyorum.. cips de yedim ara ara, kola da içtim..
canım bişey soracam; normal de ağzıma bile almam ama geçenlerde canım ciğer şiş çekti.. bir şiş yedim :KK37:
sakatat yiyor musunuz? sakıncalı olduğunu duymuştum??

:KK9:ne biliyim kız korktum sonuç yanlış çıkarsa diye:))cips yiyorum arada:)hepatit b banada bakılmadı canım.uzak dur bu ara hayvanlardan:KK20:

Aslında hepatit'e de bakılmalı bence, iyi ki doktor olmamışım:KK1:... Ayyy o kadar seviyorum ki hayvanları uzak durmak çok zor oluyor :KK43:( zaten evde yok artik ama dışarıdakileri sevmemek için dişlerimi sıkıyorum resmen :KK1:

valla ben canımın çektiği herşeyden az da olsa yiyor, içiyorum.. cips de yedim ara ara, kola da içtim..
canım bişey soracam; normal de ağzıma bile almam ama geçenlerde canım ciğer şiş çekti.. bir şiş yedim :KK37:

İşkembe çorbası içtim bende gecenlerde:)nolcak ya eskiden nineler fındık fıstık ceviz sütlemi besleniyodu:)boşver ya can boğazdan gelir kuzum:KK9:

bende canımın çektiğinden azda olsa yiyorum walla:)
sakatat ben hiç yemedim ömrümde ama fazla a vitamini içerdiği için sakıncalı.başka bir sorun yaratacağını sanmam.1 şişten hiiiiç bişey olmaz canım.
afiyet olsun:KK16:

Kızlar benim mi gözümden kaçtı? Asbolve hala yazmamış sanki, dün ultrasona girecekti diye hatırlıyorum. İnşallah iyi haberler getirir, Oğluşuydu diye hatirliyorum umarım gelişimi iyidir...

ben bu gün öğrendim ikiz olduklarını napıcam ben yaaa şoktayım nasıl doğacaklar offf çok zor allhım hayırlısıyla sağ sağlim doğarlar inşallahhh
Hayırlı olsun canım niye telaş ediyosun ins büyürler doğarlar bak bi sürü ikiz hamile var burda cok da mutlu ve özel hissediyoruz..sen simdi sokdasin tabi belkide..ama bence dunyanın en guzel şeyi..

seybilcim resim bu
Eki Görüntüle 875520
Hayırlı olsun canım güle güle kullanın ogluslarinla:)
Ben yedim canım hem ciğer sis hem böbrek sis yedim o kadardan bisi olmaz bence..ama köfteden nefret ediyorum cok severdim aslında:KK43: napicam bilmiyorum boyle giderse..

Son düzenleme:
Hayırlı olsun canım güle güle kullanın ogluslarinla:)

Ben yedim canım hem ciğer sis hem böbrek sis yedim o kadardan bisi olmaz bence..ama köfteden nefret ediyorum cok severdim aslında:KK43: napicam bilmiyorum boyle giderse..

Kırmızı et bol yememiz lazım ama bende pek sevmiyorum artık:KK43:

Güle güle kullansınlar cnım:)bende ew tipi ana kucağı alcam.tekmi aldın ikimi:)tek alan ikiz anneleride varmış:)
iki tane aldım canım..orda burda yatmasınlar istiyorum canım ya..ilk doğduklarında da sürekli beşiği kullanamazsın.
o yüzden ikisinede aldım.80 lira tanesi zaten.
güle güle kullansınlar inşallah:)teşekkür ederiz:KK54:
Kızlar benim mi gözümden kaçtı? Asbolve hala yazmamış sanki, dün ultrasona girecekti diye hatırlıyorum. İnşallah iyi haberler getirir, Oğluşuydu diye hatirliyorum umarım gelişimi iyidir...

haber vermedi canım daha.inşallah iyi haberlerle gelir.

seybilcim resim bu
Eki Görüntüle 875520

tekli olandan almışsın bebişlerin cüp cüp emsin inşallah ben çiftli düşünüyordum ama benimkine daha var

canım aile hekimi bana haftada bir ciğer yememi istedi ben de ciğer şiş yiyorum çünkü demir az bi şi düşüktü ben de o yüzden demişti
Güle güle kullansınlar cnım:)bende ew tipi ana kucağı alcam.tekmi aldın ikimi:)tek alan ikiz anneleride varmış:)

tek ana kucağı ama ikisi de yatabiliyor ikizler için öyle mi yaa o kadar baktım ben niye görememişim iyice köreldim kızlar :KK52: canım bildiğin bi adres varsa yazar mısın :KK53:

tekli olandan almışsın bebişlerin cüp cüp emsin inşallah ben çiftli düşünüyordum ama benimkine daha var

canım aile hekimi bana haftada bir ciğer yememi istedi ben de ciğer şiş yiyorum çünkü demir az bi şi düşüktü ben de o yüzden demişti

tek ana kucağı ama ikisi de yatabiliyor ikizler için öyle mi yaa o kadar baktım ben niye görememişim iyice köreldim kızlar :KK52: canım bildiğin bi adres varsa yazar mısın :KK53:

Yok kız ikisi yatmıyo:KK9:sırayla yatırıyolarmış:))

İşkembe çorbası içtim bende gecenlerde:)nolcak ya eskiden nineler fındık fıstık ceviz sütlemi besleniyodu:)boşver ya can boğazdan gelir kuzum:KK9:

bende canımın çektiğinden azda olsa yiyorum walla:)
sakatat ben hiç yemedim ömrümde ama fazla a vitamini içerdiği için sakıncalı.başka bir sorun yaratacağını sanmam.1 şişten hiiiiç bişey olmaz canım.
afiyet olsun:KK16:

ohhhh içimi rahatlattınız. koladan cipsten korkmadım ciğerden korktuğum kadar :KK37::KK37:

Son düzenleme:
ikili olması şart değil şekercim...tek göğüsü 10 dk da sağıyomuş zaten.
Yok kız ikisi yatmıyo:KK9:sırayla yatırıyolarmış:))

:KK1::KK1::KK1:
muhteşem ikili siziiii:KK30:

X