2014 ikiz anneleri

Dün kansızlıktan dolayı doktorum gyno ferro verdi. Günde bir kere alıcam sabah portakal suyuyla al dedi ama ben o an söylemeyi unuttum daha önce birkaç gün bu ilacı hastanede kullanmıştım çoook bulantı yapmıştı, hele ki zaten portakal suyu sabahları bende bulantı yapıyor.

Size sorum, akşam yatarken içsem olur mu? Siz nasıl aldınız? Bu arada ben 15. Haftadayım siz kaçıncı haftada başlamıştınız?

Bu arada geçmişi okuyamadım bakalım neler kaynatmışınız :KK1: inşallah güzel haberler vardır şimdi okuycam :KK16:
benimde de midemi bulandırıyordu akşam içiyordum ama şimdi günde 2 tane içmem gerekiyormuş mecbur birini sabah içiyorum

kızlar benim kuzular popo ve kafalarını pek bir dayıyolar karnıma:18::18:.bazen dikdörtgen oluyo göbüşüm ve bir an kalbim duracak sanıyorum.normal dimi bunlar?
bu arada tombikbebekler arkadaş bir topik açmış.2014 ikiz annelerinin doğum listesini hazırlıycakmış.bilgilerinizi yazında birbirimizden haberdar olalım.unutmayalım cinsiyetleri felan:KK34:..

Normal canım No panik :KK34:
Listeyede ekledim hatırlattığın için teşekkürler:KK16:

ben varım rim canım Allah nasip ederse 2 tane kızım olucak yani 3 kızım 1 oğlum olmuş olacak evde kızlar çoğunlukta olucak :KK12:

Aramıza hoşgeldin

aşk olsun Sedef benim de kızlarım olucak:KK34:
Ayy canım benim:KK43:bi kız bi oğlan hatırlıyodum seni.şaşkın gebeyim ben:)
Bende ikisinin kız olmasını istiyorum ama bakalım ne olucak ,
Gönlüne göre versin allah canım
Dün kansızlıktan dolayı doktorum gyno ferro verdi. Günde bir kere alıcam sabah portakal suyuyla al dedi ama ben o an söylemeyi unuttum daha önce birkaç gün bu ilacı hastanede kullanmıştım çoook bulantı yapmıştı, hele ki zaten portakal suyu sabahları bende bulantı yapıyor.

Size sorum, akşam yatarken içsem olur mu? Siz nasıl aldınız? Bu arada ben 15. Haftadayım siz kaçıncı haftada başlamıştınız?

Bu arada geçmişi okuyamadım bakalım neler kaynatmışınız :KK1: inşallah güzel haberler vardır şimdi okuycam :KK16:
Ben sabah akşam iki kere kullanıyom canım 3 aydan sona başlamıştım

kızlar benim kuzular popo ve kafalarını pek bir dayıyolar karnıma:18::18:.bazen dikdörtgen oluyo göbüşüm ve bir an kalbim duracak sanıyorum.normal dimi bunlar?
bu arada tombikbebekler arkadaş bir topik açmış.2014 ikiz annelerinin doğum listesini hazırlıycakmış.bilgilerinizi yazında birbirimizden haberdar olalım.unutmayalım cinsiyetleri felan:KK34:..

Kare üçgen her şekle giriyo benimkide:))nefesim kesilşyo sanki o an boğuluyo gibi oluyorum

ben akşam yemeğinden sonra kullanıyorum cnm

Size bişey dicem ama gülmeyin:KK9:yada gülün:KK9:bugün idrar tahlili vermeye gittim bardak ağzına kadar doldu:)biraz boşalttım biiey olurmu:44:

Beyazzzzz hayirli olsun kizlarin tahminim dogru cikmiss;-);-)
Oleyyyy kizlarrr geliyooo..benimkilerde biyuk ihtimal kiz biri kizda dgerinide dger sefer belli olur dedi goremedi....
Hayirli olsun

Tek tek alıp alıp giderler o kızları büyüyünce:))130-145 gr:)ne tuhaf geliyo ya.bi zamanlarda bende o haftalardaydım zaman hiç geçmez derdim:)ama öyle bi geçiyoki

ahh sedefcimm hemen geçse de sizin haftalara gelsek sayılı gün geçmiyo güzümü açsam kapasam baksam aaaa 35.haftaya girmişiz ne güzel olurdu allahım nasip etsin hepimize :97: :97:

yaaa kızlar bebeklerime banyo için küvet seti alıcam indirime girmiş küveti filesi maşrabası kovası 35 tl alsam mı yoksa daha erken mi mavi renk düşünüyorum kız erkek fark etmez sanki biraz erken gibime geliyo 6 aylık olunca mı alsam :KK53:

ahh sedefcimm hemen geçse de sizin haftalara gelsek sayılı gün geçmiyo güzümü açsam kapasam baksam aaaa 35.haftaya girmişiz ne güzel olurdu allahım nasip etsin hepimize :97: :97:

yaaa kızlar bebeklerime banyo için küvet seti alıcam indirime girmiş küveti filesi maşrabası kovası 35 tl alsam mı yoksa daha erken mi mavi renk düşünüyorum kız erkek fark etmez sanki biraz erken gibime geliyo 6 aylık olunca mı alsam :KK53:

Sen bilirsin canım ben daha yeni aldım gitti gidiyordan 40 liraya falan gelmişti takımı:)

ben 10.haftada başladım.14. haftadan bu yana 2 tane içiyorum.ben ikisini de yatarken içiyorum.üstüne de bir meyve:KK9:
Kare üçgen her şekle giriyo benimkide:))nefesim kesilşyo sanki o an boğuluyo gibi oluyorum
ayyy.iyiki varsınızzzzzz...bende öyle bayılıcam sanıyorum:18:
Size bişey dicem ama gülmeyin:KK9:yada gülün:KK9:bugün idrar tahlili vermeye gittim bardak ağzına kadar doldu:)biraz boşalttım biiey olurmu:44:
:KK33::KK33::KK33:
kız sen beni öldürücen...bişi olmaz korkma:KK1::KK1:

ben 10.haftada başladım.14. haftadan bu yana 2 tane içiyorum.ben ikisini de yatarken içiyorum.üstüne de bir meyve:KK9:

ayyy.iyiki varsınızzzzzz...bende öyle bayılıcam sanıyorum:18:

:KK33::KK33::KK33:
kız sen beni öldürücen...bişi olmaz korkma:KK1::KK1:

Dışarısı çok kalabalıktı utandım bi bardak çiş götürmeye:)tuvalette peçetede yoktu saramadım bardağı boşalttım bende biraz:)

çok teşekkür ederim .. :) 13 haftalık olduk
Allah tamamına erdirsin canım..
Başka yok diye hatırlıyorum:KK9:
Kengo varmış bak insan unutuyo yaben de hatirlayamadim..
Bende ikisinin kız olmasını istiyorum ama bakalım ne olucak ,
Allah gonlundekini hayırlı kılsın canım..
çok haklısın canım.biz herşeyi abartıyoruz,ama zor bulduk ve tüm risklerin farkındayız.
ablamın 3 çocuğu var ve bana haftana göre çok iyisin bacım,benim bebeler o kadar aşağıdaydı ki adım atamazdım diyor.ama gel sen bana sor birde.
bu arada bende okul önceciyim:KK1:

sen şuan gazdan ibaretsin tatlım:KK9:...ben öyleydim ,çok fena:KK30:

vawwwwwwww....çok güzel haber kız.yerim ben o kızçeleri:nazar::nazar:
Bende cok sevindim kız annesine iki tane arkadas geliyo :) babası şimdiden kıskanmaya başladı yalnız onu napicaz bilmiyom :)
Aaa niye boşalttın bardağın tam dolu olması gerekiyo bilmiyomusun kiiiz :) bi damlayla falan belli olmaz oyle sonuclar:)
Beyazzzzz hayirli olsun kizlarin tahminim dogru cikmiss;-);-)
Oleyyyy kizlarrr geliyooo..benimkilerde biyuk ihtimal kiz biri kizda dgerinide dger sefer belli olur dedi goremedi....
Hayirli olsun
Benimkinin biri de göstermedi canım ama doktorum tahminimce o da kız dedi bir ay sonra oğlan çıkarsa da napıyım şimdilik iki kızın keyfini yasamak istiyorum..ve bence iki kız zaten bastan oyle istemiştim hep:)

Menac canım benim telefondan girince mesajlarin cogu gözümden kaçıyor. Kizim yine minnacik. Pek kilo almıyor. Bir haftada 75 gr almış. 1015 gr olmuş. Cok şükür 1 kiloyu geçti en azından. Hala 4 hafta geriligi var.

canım inşallahhh çok daha iyi olacak, mücadeleci bebeler bunlar biliyorsun:KK16: dün tvde 5.5 ayında 650 gram doğan bir bebeği gösterdiler gün be gün gelişimini bir yaşını kutlayışını, ben güveniyorum bizim kuzulara çok güçlü onlar:nazar::nazar:

tetanoz aşısı vuruldunuzmu arkadaşlar benim aile hekimim 3 aralıkta çağırıyor kimisi gerrekli görmüyormuş
cabım, benim doktorum "gerek yok, tarlada doğurmayacağına göre sorun olmaz" dedi. yaptırmadım yani..
benimde bunların mavi olanı.şapkası ayakkabısı da var. Ay terlemezler inşallah.
Biz birde akdenizdeyiz.sıcak buralar. Hastalanmanın en kolay yolu biliyorsunuz.:18:
Benimkilerin aynısı :))) :KK1::KK1: çok tatlı ya ama bi arkadaşım bu çocukları terletir demişti benim annem aldıktan sonra. inşallah terletmez.
yok canım yaa, neden terletsin ki? hem kış bebeği olacaklar hem de gece gündüz buna sarılı olmayacaklar ya..

Kızlar 2014 ikiz anneleri paylaşım alanı diye yeni bi topik var oraya bilgilerinizi yazın anketi de oylayın liste olusacak

$89407790_tn9_0.jpg $97760914_tn9_0.jpg $96744931_R_726392_0.jpg $95603845_tn9_0.jpg

nuby aldım kızlar.baya meth ediliyor:KK3:inşallah SAĞLICAKLA kullanmak nasip olur.AMİN.:emir_bebek::emir_bebek:

Son düzenleme:
:26:
Valla yapılmadı canım ya.bu kültür tahlil gibi değil demi.yani idrardan yapılmıyo...her ay idrar ve kan tahlilslerim yapılıyo

Annem aldı canım bunları.intten değil.çıtçıtlı ve çok kullanışlı sende al bulursun intte.google a yazarsan
Sedef, kültür herkesin yaptırması gerekiyor mu ya? ben de yaptırmadım ama şimdi erken doğum filan diyince korktum açıkçası. bi de kızlar kültür nasıl veriliyo bilen var mı? benim doktorum çok çok iyi ama erkek, hala biraz rahatsız hissediyorum kendimi alttan bakacak olursa diye, hoş doğumu da kendisi yaptıracak ama... böyle saçma sapan bi çıkmazdayım işte...

Canım benim de akıntım oluyo aslında. hem de hafif kokusu da oluyo ama ben önemsememiştim. benimkine de baksın ya neme lazım, nolur nolmaz di mi... kan ve idrar benim de temiz çıkmıştı ama ben her ay kan filan vermedim, benim doktor niye böyle yaptı ki, herkesin doktorları her ay kan idrar tahlili istemişler ya...

ben de bi kere yaptırsam, korkum geçecek ya işte, o bi kereyi yaptırabilmek lazım di mi :KK1: yok yok canım, ben bu hafta sonu sorarım doktora niye yapmadın efendiiiii diye... bi de bu taxoplazma testi falan yapıldı mı size? benim doktor ona da gerek görmedi.
:KK1: kültür sorumla azıcık topiği karıştırmışım:KK1:
Kızlar benimki de bir kere alıyormuş tekrar almiyormuş. Alttan uzuun kulak çöpü gibi çubukla vajen içindeki sıvı alınıyor. Yani bakılmış olsa anlardınız. Bana da öyle her ay kan idrar falan bakılmıyor. Ben biraz araştırdım bahsettiğim enfeksiyonun falan erken doğuma vs sebep olması çok çok nadir olabilecek bir şeymiş nerdeyse sadece literatürde geçiyormuş biz ikiz olunca belki daha dikkat etmeli, yoksa hiç kültür almamayı savunan doktor çokmuş. Birde ciddi enfeksiyonlarda kandaki wbc değeri çok yükseliyor, o yülselmeyince de daha rahat davraniyorlardir belki... Bu arada bana transfer öncesi benim isteğim ile (çok kedi beslediğim için) toksoplazma bakılmıştı. Rubella ve toksoplazmaya baktırmakta fayda var... Bana da hepatit-b vs bakılmadı hiç sizlere bakıldı mı??
canım biliyorsun ben hulusiye devam etmiyorum ama bana kritik haftalarda gel demişti. senin zamanlarında gitmiştim ve kültür almıştı benden. aynı şey çıktı ve aynı antibiyotiği verdi bana da. sonra bir daha kontrol falan demedi. bence sen de kafana takma. bak şuan takibimi yapan doktor kültür falan almıyor. o da çok iyi bir adam, gerçekten risk oluşturacak olsa atlamazdı diyorum. rapor kopnusu da biraz sana kalmış. bana da 16dan sonra çalışma demişti, şimdi 21 bitti. geçen ayrıntılı için gittiğimde karşılaştık ve yine çalışma gel rapor vericem dedi. her doktorun ayrı bir tarzı var. hulusi hoca daha proaktif biri, yani sorun olmadan bütün ihtimalleri yok etmeye çalışıyor. proluton iğne vırdırmak istiyor her hafta risk olmasa bile, ya da daha erken yatak istirahati vermek istiyor. önemli olan senin psikolojik ve fiziksel rahatlığın. ben mesela çalışmak istedim, o kadar erken risk var psikolojisine girmek istemedim. iğne de vurdurmuyorum. ama dedim ya senin tercihin. kendini nasıl rahat hissedeceksen öyle yap. psikoloji ve stres bu süreçte çok çok önemli :KK16:

Canım çok sağol bende biraz araştırınca o kadar endişe edilecek birşey olmadığını anladım. İnşallah da bir sorun olmaz, zaten bu bakteri vücudumuzda çoğumuzun varmış kültür şuanda aktifleştiğini gösteriyormuş.
Hulusi hoca transferden sonra çok rahatti hiç yatmana gerek yok derken hamilelikte pek sıkar oldu :KK1: dediğin gibi her hafta pruloton da vuruluyorum.... gerçi söyledikleri mantıklı da geldi, rahimboyu kısalıp yada açılma olduktan sonra dinlenmenin faydası yok diyor. Tabi ben rapor aldiktan sonra da hep eve kapali kalamam zaten yüksek lisans derslerim var haftada 2-3 gün... Ama şimdikinden daha fazla dinlenebilirim:KK34:
Eki Görüntüle 874771 Eki Görüntüle 874772 Eki Görüntüle 874774

arkadaşlar bu üç takım arasında kararsız kaldım hangisi sizce

kızınkiler tamam ama oğluma daha bişey alamadım beğenemedim ki
Kızlara öyle cici şeyler var ki onun önce tamamlanması çok normal:KK1: hepsi çook güzeller...ben ortadakini daha bi beğendim ama köpeklide de aklım kalmadı değil :KK1:
Merhaba hanimlar hepinize hayırlı günler.
orkide iyi olmaniza sevindim.insallah kizinda büyüyecek.saglikli olsun kiloyu emerken alir canim.ikiside vakti zamaninda kucagina alir almaz evine getirmek nasib olsun.aklimda ve dualarimdasiniz.
durudenizderya sende bebeklerde iyisiniz insallah cok detayli okuyamadim geçmişi hayirli haberlerinizi duymak uzere Rabbime emanetsiniz.
flufem iyiyiz biz cok şükür.gecmis olsun bebislerin yine korkutmus seni.3 dr da normal hersey yolunda demis cok şükür Rabbim saglik sihhat versin ins.kanama bizlerde artik siradan bisey gibi ama gel gelelim telafuzu bile ürkütücü.ins birdaha yasamazsin cnm.
bende biraz alisverise biraz bebeklerimin cicilerini yikayip utulemekle eh birde annelerinin elinden bir örgü olsun diye ikisine de ceket ve patik ördum.cok zevkli oluyor yoksa zmaan gecmek bilmiyordu.annanesi birsuru örgü ceket yelek suveter ormus ama benim elimden olsun diye heveslendim.simdide pantolon gibi askili sirttan caprazli bisey oruyorum.bebislerin boyle giysi icinde fotolarini cekiyorlar cok hosuma gidiyor bende onun icin oruyorum.Rabbim o günleri saglikli sihhatli yavrularimla gostersin insallah.bugunde pijama ve sabahlik aldim.yavas yavas cantayi hazir bulundurmak lazim.birde biberon dr browns gaz önleyici biberonu aldim.emzikte silikon emzik olmaliymis diye chicco nun silikon emzigini aldim.kaucuk iyi diye soyleniyordu ama disler cikinca kaucuk olmaliymis yeni dogan silikon olmaliymis cok arastirdim boyle karar verdim.sizinlede paylasmak istedim.
sut sagma makinasi bende istiyorum ama fiyatlar cok uçuk manuelle de iki cocuk icin sag sag bas olmaz.bilmiyorum hem iyisi olsun hem ucuz olsun diye bakiniyorum ama 150 altinda hicbir marka bulamadim.sanirim bunu son zamana kadar bekleticem cunku erken dogum olmazsa bebislerin de kilosu iyi olursa kendileri emebilir diye düşünüyorum.inşallah gerek kalmaz ama bu konuda beklemedeyim.
bu arada dr a 10 gun kaldi gitmem icin.ama ben tup dr umu aradim progestan kapsülü her gun 2 tane fitil gibi kullaniyorum ve ne zamana kadar daha kullanicam dedim 34e kadar kullan dedi.sizlerde hala kullaniyormusunuz ne zamana kadar kullanilicak yada?
Bu arada 26+3 oldum ve 12 kilo almis bulunuyorum.gobekte 94cm oldu.bugun pijama icin 2 magaza gezdim nefes nefese zor yurudum.sabahları siddetli bel agrisiyla uyaniyorum ama gece uyku esnasinda problem yok cok sukur.simdilik iyiyiz.
Mrsbeyaz canim bende tahminde bulunayim 1 kiz 1 erkek gibi icimden gecti.insallah ikiside saglikli sihhatli olsunlar.
Canım iyi olmana sevindim :KK16: benim doktorum 13. Hafta progeston kapsülü kesti haftalık pruloton iğne vuruluyorum sadece...
kızlar ya 2 ayda karın büyür mü yoksa ben şiştim mi?noldum anlayamadım göbeğim kocaman gibi hissetmeye başladım
O gazdır canım :KK1: ilk zamanlar öyle bir sorun oluyor, sonra iniyor merak etme gerçi tam indi derken hamilelik göbişi başlıyor, o pek bi mutlu ediyor ama :KK16:

jelybondsdf,Cansu
Tebrik ederim tamininiz dogru çıktı iki kızım geliyormuş allahım cok mutluyum ağzım ayrılıyor resmen:)
birisi gostermedi ama doktor o da tahminimce kız dedi birisi kesin dedi ben artık iki kız olarak düşünüyorum..
önceden biri erkek gibi demisti ama kesin demiyorum demisti tabi..ins 1 ay sonra ayrıntılı ultrason yapıcaz o zaman iyice kesinleşir heralde :) ama sanırım ben cicili bicili seylere bakmaya başlıcam :) kafa kafaya vermişler benim kizlar öylece uyuyorlardı..:)
:KK52: gözün aydiin canım gelsin kızlaar :21:Gerçi birisi sürpriz yapabilir annesine:KK1: Bebeklerin her türlüsü sevilir de kızlar da ayrı bir güzel oluyoor :KK16: bakalım bizimki de 15 gün sonra gidince daha netleşir herhalde, şimdilik ilk tahmin bi kız bi erkekti, çok merak ediyorum değişecek mi :KK52:
Ayy kızlar ya benim cnımda acaip kola istedi.7 ayda 3 kere falan içmişimdir toplam
Ben dün bir bardak içtim valla, gecen de küçük paket cips yedim, ayda bir iki kere de dayanamiyorum MC danolds yiyorum:KK17: çayı arada sırada kahveyi canım istemediği için neredeyse hiç içmiyorum... Arada sırada kaçamaklar yapmak da birşey olmaz bence:KK34:
:KK9::KK9::KK9: kız olur mi öyle ziyan etmişin dökülür mü:KK1: Allah Sedef güldürdün beni:KK1: inşallah güzel sonuçlarını al hiçbirşey olmaz...

Son düzenleme:
X