2014 ikiz anneleri

Veee beklenen gun geldiiii bugun 12.30 da randevum var:) Ne cok muhabbet etmissiniz ya her doktor farklı boşverin doktorumuza güvenelim bunaltmayalim onları:) benim doktor hala kan testi yapmadı bende sormadım bebeklerime bakıyo şikayetimi soruyo bana bebeklerimi anlatırken sarhoş olup unutuyorum ben soracaklarımi:) eve gelince de arayım sorayım diyorum neyse hadi bi dahaki randevu derken yine kalıyo doktorum beni cok seviyo bu yüzden:) bende onu:) panik yapmıyorum kan almadı diye bebeklerim de stresten uzak rahat ediyo:) ama fazla bi genişlik var bu ara bende daha saglık Ocağı'na bile hamile oldugumu söylemedim ah dayaklik ben:) bu hafta gideyim artık :)
Canım sana moral olabilirim hamile kaldığımdan beri nefesim bana yetmiyo bunu doktoruma soruyorum normal diyo kalbimiz hızlı atıyo ya ondan..her yemekten sonra nefesim daralıyor bende hemen yan pozisyonda uzanıyorum 10 dk fakan biraz rahatlıyorum sonra da nirmal oturmuyorum hep uzun oturuyorum canım..haline şükret ben bu haftada böyleyim :)

Son düzenleme:
Ya kızlar yatmaktan çok yoruldum sağlıkla kucağımıza alalım da gerisi önemli değil.belim çok şiddetli ağrıyor hep dua ediyorum.Allaha çok şükür eksiğimiz kalmadı çantalarımızda hazır....korkularım hiç bitmiyor...

Kızlar, özellikle 22. haftayı geçmiş olanlar, karnınız sert mi yoksa yumuşak mı? benim çoğunlukla sert, tedirgin oluyorum ister istemez...

Bide ruya gordum bugun heryerim nası çatlamış allahım bunları niye girmedim ben hiç diyorum 17. Haftada kollarım bacaklarım falan uyandım cok sükür ruyaymis :)

Kızlar, özellikle 22. haftayı geçmiş olanlar, karnınız sert mi yoksa yumuşak mı? benim çoğunlukla sert, tedirgin oluyorum ister istemez...
genelde sert benimki de ama normal canımcım artık büyüdüler
ama benim aşağısı boş resmen midemde yaşıyo benim kuzular
ayşecim ayyrıntılı anlat biraz.merak ediyorum soru soruyorum ama görmüyosun arkadaşım...
nerdesin?neden bu kadar paniksin?
bebişler nasıll kaç kilo oldular? öpüyorum üçünüzü de
Eki Görüntüle 874771 Eki Görüntüle 874772 Eki Görüntüle 874774
arkadaşlar bu üç takım arasında kararsız kaldım hangisi sizce
bence 1. takım daha tatlı

hadi git bakalım, gelince anlatırsın uzun uzun

bu arada benim de nefes yetmiyor, dediğin gibi özellikle yemeklerden sonra. benim doktorum da pek rahat. çok normal hamilelik hormonları da böyle yapıyor zaten, daha da artacak bu durum dedi adam çok gerçekçi

daha geçmedim ama bugün 21 bitti. benim karnım da genelde sert. hatta özellikle ayaktayken falan bayağa sert, yatarken ya da otururken daha yumuşak oluyor

Eki Görüntüle 874771 Eki Görüntüle 874772 Eki Görüntüle 874774

arkadaşlar bu üç takım arasında kararsız kaldım hangisi sizce

hepsi güzel. bu açık mavi tonu çok bulacaksın, standart bebek mavisi, hep bu rengi kulanıyorlar. başka şeyleri de o maviden alma şansın var. koyu olan çok sık bulunan renk değil. onu da düşünebilirsin bence bu yüzden

günaydın kızlar...uzun yağmurlu izmir günlerinden sonra güneşli bir günden hepinize merhaba.güneşi görünce içim kıpır kıpır oldu.vajinal akıntım var yine şeffatı bugün kremsi oldu neden acaba korkudan ayağa kalkmıyorum. doktor haftaya (24.hafta için)trioid fonksiyon teti şeker teti ve toksoplazma testi istedi.bu haftalarda sizden de istenmiş miydi?

ayşe aynı haftalarda gibiyiz bebeklerin kilosu falan nasıl canım bende de bel ağrısı çok fazla sabredeceğiz artık

Kişiye göre değişebilir ama benimde genelde sert ti ve git gide sertleşiyor

Son düzenleme:
Merhaba hanimlar hepinize hayırlı günler.
orkide iyi olmaniza sevindim.insallah kizinda büyüyecek.saglikli olsun kiloyu emerken alir canim.ikiside vakti zamaninda kucagina alir almaz evine getirmek nasib olsun.aklimda ve dualarimdasiniz.
durudenizderya sende bebeklerde iyisiniz insallah cok detayli okuyamadim geçmişi hayirli haberlerinizi duymak uzere Rabbime emanetsiniz.
flufem iyiyiz biz cok şükür.gecmis olsun bebislerin yine korkutmus seni.3 dr da normal hersey yolunda demis cok şükür Rabbim saglik sihhat versin ins.kanama bizlerde artik siradan bisey gibi ama gel gelelim telafuzu bile ürkütücü.ins birdaha yasamazsin cnm.
bende biraz alisverise biraz bebeklerimin cicilerini yikayip utulemekle eh birde annelerinin elinden bir örgü olsun diye ikisine de ceket ve patik ördum.cok zevkli oluyor yoksa zmaan gecmek bilmiyordu.annanesi birsuru örgü ceket yelek suveter ormus ama benim elimden olsun diye heveslendim.simdide pantolon gibi askili sirttan caprazli bisey oruyorum.bebislerin boyle giysi icinde fotolarini cekiyorlar cok hosuma gidiyor bende onun icin oruyorum.Rabbim o günleri saglikli sihhatli yavrularimla gostersin insallah.bugunde pijama ve sabahlik aldim.yavas yavas cantayi hazir bulundurmak lazim.birde biberon dr browns gaz önleyici biberonu aldim.emzikte silikon emzik olmaliymis diye chicco nun silikon emzigini aldim.kaucuk iyi diye soyleniyordu ama disler cikinca kaucuk olmaliymis yeni dogan silikon olmaliymis cok arastirdim boyle karar verdim.sizinlede paylasmak istedim.
sut sagma makinasi bende istiyorum ama fiyatlar cok uçuk manuelle de iki cocuk icin sag sag bas olmaz.bilmiyorum hem iyisi olsun hem ucuz olsun diye bakiniyorum ama 150 altinda hicbir marka bulamadim.sanirim bunu son zamana kadar bekleticem cunku erken dogum olmazsa bebislerin de kilosu iyi olursa kendileri emebilir diye düşünüyorum.inşallah gerek kalmaz ama bu konuda beklemedeyim.
bu arada dr a 10 gun kaldi gitmem icin.ama ben tup dr umu aradim progestan kapsülü her gun 2 tane fitil gibi kullaniyorum ve ne zamana kadar daha kullanicam dedim 34e kadar kullan dedi.sizlerde hala kullaniyormusunuz ne zamana kadar kullanilicak yada?
Bu arada 26+3 oldum ve 12 kilo almis bulunuyorum.gobekte 94cm oldu.bugun pijama icin 2 magaza gezdim nefes nefese zor yurudum.sabahları siddetli bel agrisiyla uyaniyorum ama gece uyku esnasinda problem yok cok sukur.simdilik iyiyiz.
Mrsbeyaz canim bende tahminde bulunayim 1 kiz 1 erkek gibi icimden gecti.insallah ikiside saglikli sihhatli olsunlar.

flufem canım benimmm hergün yazdıklarınızı okuyorum senin kanama olayı oldukça sıkıntılı biliyorum ama Allah'ın izniyle hiçbirşey olmayacak sende benim gibi çok telaşlısın herşeyi çok ayrıntılı düşünüyorsun aslında bu kadar herşeyi bilmek ve araştırmak iyi değil keşke bende yapabilsem daha rahat olmayı geçen gün annemin bir arkadaşı anlatıyor kadın doğuma gitmeden önce altına kaçırırsın diye kayınvalidesi 2 gün yemek vermemiş ve 2 gün doğum sancısı çekmiş sonra yarı baygın doğuma gitmiş doğum olmuş bi 10 dak sonra hala sancıları gitmemiş ve ebe bir bakmış 2. Çocuğun kafası çıkmaya başlamış kadın ikiz hamile olduğunu bile bilmiyormuş ve sağlıklı iki tane çocuğu olmuş ve kadın doğru düzgün beslenmiyormuş bile bizim gibi içtiği suyun litre hesabınımı yapıyorlarmış:))bundan birkaç sene önce Nevşehir'in bi köyünde görev yapıyordum bu arada ben anasınıfı öğretmeniyim bi Veli'm vardı çocuğu öyle zayıftıki biraz beslenmesine dikkat et bol sebze süt yedir dedim ve kadının evine ziyarette bulundum evde ne buzdolabı var ne pencere naylon germişler ve kadın orda doğum yapmış hocam çocuğuma buzdolabı olmadığı için süt veremiyorum dedi içim parçalandı kızlar yaşadığımız tüm sıkıntılara rağmen şükrediyorum istediğimiz gibi beslenip istediğimiz zaman doktora gidebiliyoruz her zaman kendimiz den kötü durumda olanları düşünelim ve şükredelim ayyyy çok yazdım can sıkıntısından)) inşallah güzel haberlerimizi paylaşcaz burdan...

kızlar ya 2 ayda karın büyür mü yoksa ben şiştim mi?noldum anlayamadım göbeğim kocaman gibi hissetmeye başladım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…