2014 ikiz anneleri

amin canımcım amin...
merakla bekliyorum haberini
tetanoz aşısı vuruldunuzmu arkadaşlar benim aile hekimim 3 aralıkta çağırıyor kimisi gerrekli görmüyormuş
23.haftada 1. dozu oldum.pazarteside 2. yi olucam.
Canım kültür nasıl veriliyo? Ben de vermek istiyorum ama çekiniyorum
korkulacak birşey yok basit bir işlem.vajina girişinden pamukla sıvı alıyor...o kadar
canım drlarınızın bildiği bişey vardır.benim fazla akıntı şikayetim vardı idrar ve kan temiz çıktığı için baktı.
sonrada rutinimiz oldu gerek görmemiştir drlarınız.
alexandria; kız ben tüp yaptırırken sayısı belli değildi alttan muayenenin.alıştım artıkın.
geçmiş olsun canım tekrar.inan yalnız değilsin.hepimizin kendine göre yaşadığı farklı problemler var.mesela bende tekrarlayan kanamalar yüzünden çok korkuyla geçiriyorum günlerimi.bize de zor geliyor.
ama yapılacak tek şey dua ile sabretmek.benim nefes problemim yok şükür.bel ağrım oluyor fazla oturup ayakta dolaşınca.
inan bebeklerim iyi olsun ben herşeye dayanırım.
allah hepimize kolaylıklar ve sabır versin.AMİN

Canım ya Allah yardımcın olsun. Zor inan ki, çok zor. ama olsun, bak bu haftaya kadar sağ salim gelmişsin 2 bebişinle, bundan sonra da gidersin inşallah. hepimizin elinde takvim, zaman geçsin diye dua edip duruyoruz. birbirimize de dua ediyoruz. bu nefes darlığı için yan yatmayı denesen? bi işe yarar mı acaba? bi de burun bantı var ya şu reklamlarda çıkan, bi işe yarar mı bilemiyorum ama denemedim demezsin en azından...

benimkilerin aynısı :))) çok tatlı ya ama bi arkadaşım bu çocukları terletir demişti benim annem aldıktan sonra. Inşallah terletmez.

benimde bunların mavi olanı.şapkası ayakkabısı da var. Ay terlemezler inşallah.
Biz birde akdenizdeyiz.sıcak buralar. Hastalanmanın en kolay yolu biliyorsunuz.:18:

Canım benim de akıntım oluyo aslında. hem de hafif kokusu da oluyo ama ben önemsememiştim. benimkine de baksın ya neme lazım, nolur nolmaz di mi... kan ve idrar benim de temiz çıkmıştı ama ben her ay kan filan vermedim, benim doktor niye böyle yaptı ki, herkesin doktorları her ay kan idrar tahlili istemişler ya...

ben de bi kere yaptırsam, korkum geçecek ya işte, o bi kereyi yaptırabilmek lazım di mi yok yok canım, ben bu hafta sonu sorarım doktora niye yapmadın efendiiiii diye... bi de bu taxoplazma testi falan yapıldı mı size? benim doktor ona da gerek görmedi.

Şekerim göğüs pompasına karar verdin mi?
ben bugün netten alayım diyorum.biberonlarını da alıcam.son kararım avent gibi ama netleştiremiyorum

Kızlar, benim hamileliğimin büyük çoğunluğu ishal olarak geçti. yani ishal derken öyle bildiğiniz ishal değil de böyle afedersiniz büyük geldiğinde ishal modunda yapabiliyodum, ama onun dışında karın ağrısı mide bulantısı gibi diğer belirtiler yoktu. elevit, magnezyum ve kan hapı kullanıyorum ama kan hapına başlamadan önce de vardı bu problem. doktora sordum, bişi olmaz, magnezyum ishal yapar dedi ama bi büyük tuvalet testi mesti bişi yapmadı. bi problem olsa, anlaşılırdı di mi kan testinden falan... ne bileyim, bakteri olur, virüs olur, anlaşılırdı di mi...

ben bugün netten alayım diyorum.biberonlarını da alıcam.son kararım avent gibi ama netleştiremiyorum

Canım ben hellobaby de aldığım tavsiyeleri sizinle de paylaşayım dedim kesin karar vermeden. ben orda lansinoh u gördüm, emiş gücü iyi, hatta fazla iyi bence yıpratabilir. eşim insani değil dedi mesela ona. ama fiyatı uygun. bi de çok ses çıkarıyo. aventinki iyi, insan gibi emiyo. sesi de az. ama en iyi medela gibi geldi bana. hem yumuşak, bebek hareketlerine uygun yapılmış (kadın öyle söyledi) hem de sessiz. ama onun dez avatajı da tekli olması. ben biraz daha bakcam ama galiba medela alcam, emin değilim ben de.

canım biliyorsun ben hulusiye devam etmiyorum ama bana kritik haftalarda gel demişti. senin zamanlarında gitmiştim ve kültür almıştı benden. aynı şey çıktı ve aynı antibiyotiği verdi bana da. sonra bir daha kontrol falan demedi. bence sen de kafana takma. bak şuan takibimi yapan doktor kültür falan almıyor. o da çok iyi bir adam, gerçekten risk oluşturacak olsa atlamazdı diyorum. rapor konusu da biraz sana kalmış. bana da 16dan sonra çalışma demişti, şimdi 21 bitti. geçen ayrıntılı için gittiğimde karşılaştık ve yine çalışma gel rapor vericem dedi. her doktorun ayrı bir tarzı var. hulusi hoca daha proaktif biri, yani sorun olmadan bütün ihtimalleri yok etmeye çalışıyor. proluton iğne vırdırmak istiyor her hafta risk olmasa bile, ya da daha erken yatak istirahati vermek istiyor. önemli olan senin psikolojik ve fiziksel rahatlığın. ben mesela çalışmak istedim, o kadar erken risk var psikolojisine girmek istemedim. iğne de vurdurmuyorum. ama dedim ya senin tercihin. kendini nasıl rahat hissedeceksen öyle yap. psikoloji ve stres bu süreçte çok çok önemli

canım sanırım bahsettiğin battaniyeler bunlar..
bunlar da benim kuzularımın kundak battaniyeleri.. sağlıkla güzel günlerde kullanırlar inşallah..

Eki Görüntüle 874190

Benimkilerin aynısı :))) çok tatlı ya ama bi arkadaşım bu çocukları terletir demişti benim annem aldıktan sonra. inşallah terletmez.

evet benimkiler de bundan arkadaşım kullanıyor, hiç şikayet duymadım. biz de güzel günlerde kullanırız inşallah

tetanoz aşısı vuruldunuzmu arkadaşlar benim aile hekimim 3 aralıkta çağırıyor kimisi gerrekli görmüyormuş

benim doktorum vurulmana gerek yok dedi. aile hekimliğinden aradıklarında bunu söyledim, onlar da mecbur değil zaten, sağlık bakanlığı öneriyor biz de sizi bilgilendiriyoruz dediler

canım aralığın ortasına bir geleyim düşünüyorum bakalım. hem daha soğuklarda gidip gelmek de zor olacak. Bir tez yazmam gerekiyor iş yerinde. onu bitirmeye yakın ayrılacağım. yoksa evde çalışmam daha zor olabilir

Bugün bende o işi halletmeyi düşünüyodum canım:)gitti gidiyordan alcam büyük ihtimal.lansinoh marka.yanında 25 tane süt saklama poşeti ile beraber 148 liraydı

Kız sen bendende paniksin:))kabızlıktan iyidir heralderahat ol canım doktorunda bişi olmaz demiş bak.

benim dr titiz bu konularda.her ay idrar-kan kültür yapıyor.evet insan kndini dha rahat hissediyor canım yaa.
benim geçen hafta taxoplazma yapldı.kullandığım antibiyotikle yararlı bakterilerimde kalmamış.onun için vaji flora verdi.şuan akıntım yok çok şükür
canım ben tam aksine kan ve decavitten dolayı biraz zorluk yaşıyorum.dr magnezyum yazdığında ishal olabilirsin korkma ama günde 1-2 soda iç dedi.ama ishal de devamlı olduğunda çok sıvı ve mineral kaybettirir. günde bir soda içmelisin canım.ihmal etme.
:26::26:
hımmm.benim ikiz doğuran arkadaşlarımda manuel yetti,elektirikli gerekmez diyor.ama ben onunla çok zaman harcamak istemiyorum

Bugün bende o işi halletmeyi düşünüyodum canım:)gitti gidiyordan alcam büyük ihtimal.lansinoh marka.yanında 25 tane süt saklama poşeti ile beraber 148 liraydı
bu markayı da kullananlar menun.ama ben hiç bilemiyorum..napsam ki?
fiyatıda iyiymiş.
Kız sen bendende paniksin:))kabızlıktan iyidir heralderahat ol canım doktorunda bişi olmaz demiş bak.
sen panik misin ki?maşallah soğuk kanlısın sedefcimm sen topiğin enlerini yapsak;
en tombik ve en panik FLUFEM olur

Ya var ya eşim bıktı yoruldu benim şu panik pimpirik halimden...kendini bilgisayar oyunlarına verdi artık garibim benim doktor iyi, hoş, deneyimli filan da biraz rahat adam. her gidişimde 40 tane soruyla gidiyorum pehh yeter be diyodur içinden. geçende sordum rubella bilemm ne geçirmiş miyimdir ben diye, "geçirmiş olsan nolcak, bu bebekler nasılsa doğmayacak mı, ne kendini strese sokuyosun geçirdiysen geçirdin, geçirmediysen geçirmedin" dedi sonra ben "neeey!?!?!" diye bakınca, "geçirsen, kan testinde çıkardı" dedi

senin drun olmak istemezdimmmmm canım.adamın imsattt diye bağırasıı geliyodur

bu markayı da kullananlar menun.ama ben hiç bilemiyorum..napsam ki?
fiyatıda iyiymiş.

sen panik misin ki?maşallah soğuk kanlısın sedefcimm sen topiğin enlerini yapsak;
en tombik ve en panik FLUFEM olur
kendime göre paniğim:)tombul kuş seni:))şaka şaka:)bebekler doğumca kilo falan kalamz bizde ben eminim

Ay yok canım manuel alma.benim dediğim hem çift pompa daha rahat ederiz

ya ben şu akıntıya baktırayım. benim bildiğin var yani. kaşıntı falan yok ama akıntım var. yok yok, ben bi baktırayım. bence de her ay idrar, kan kültür yaptırması çok iyi canım. dediğin gibi daha güvende hissedersin kendini. taxoplazma da yaptırayım hatta. yapmam derse de yaptırayım. ishal için de soda içeyim canım çok saol. iyi oldu şu söylediklerin.

pompaya gelince, ben kesin elektrikli alcam canım ya. benim genetik olarak az oluyo zaten (annem ve ablamdan biliyorum) bi de gelmeyiverirse, çok üzülürüm. ablam manuelle uğraşamadı. çok uğraştırıyodu, bıraktı, mamaya başladı. ben de öyle olmak istemiyorum ya...

Iyi olucak inşallah cnım dualarımız sizinle

ah bende yatıyorum inşallah o haftaları görürüz

biz kahvaltıya gidiyoruz şekerler...
1 sene sonra allah izin verirse masamız 4 kişilik olucak
yıllardır iki kişiyiz.rabbim ne büyük

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…