2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Canim herkez yasadigini iyi bilir canim yazdiklarin beni hem dusundurdu hem uzdu.umarim rabbim sana acil sifalar versin.yazdiklarinda tabiki haklisinrahat nefes almak hepimizin hakki helede rabbimizin bize emanet verdigi meleklerimizin en dogal hakki.bunlarin hepsinin bilincindeyim.allah birakmak isteyenlerin de yardimcisi olsun diyelim

Bende hamileligimi ogrendigim andan sonra paket almadim elimdeki yarim paketide bi kac gunde bitirdim ve oylece biraktim gunde yaklasik 1 paket iciyordum kendime ve esime sozum vardi hamileyken icmicem diye ki benim sansli oldugum sey esimin icmemesi ve sureklide bana soylenmesiydi. Denedim artk bi yudum bile icemiyorum hayatimda hic icmemisim gibi ve icen biri yanima geldiginde kokusundan igreniyorum. Ve bisi dicem inanmasi zor ama bol sigara icilen bi yerde kaldigimda sonraki gun oksure oksure mahboluyorum

Kocisi aradim bize cikolata gonder diyecegime bize sigara gonder demisim :)) hey Allahim ya..

Canim bende seni gibi ilk 6 ay sadece anne sutuyle beslemistim kizimi.ama sonrasinda iki bucuk yasinda zor biraktirdim.sadece bol bol su iciyodum.ayrica acaip kilo verdim emzirirken..insallah simdide olur sutum.canim kizim dogar dogmaz emmisti zorluk cikarmadan.

Güzel annişlerrrr; nasılsınız? uzun zamandır ne okuyabildim ne yazabildim, özlemişim sizleri... ben oğluşum iyiyiz çok şükür, annem ve halam bendeydi çok keyifli 4 gün geçirdik, öncesinde de işyerinde işler çok yoğundu derken ayrı kaldım sizden geçmişi okuyamadım ara ara dönüp okuyacağım, umarım herkes iyidir...

selam kızlar, dünkü sonuçlarımı bugün kendi doktoruma gösterdim, korkulacak bir şey yok dedi. biz sıvı az olunca korkarız erken doğumu tetikler dedi. bu durum bebeğin kilolu olacağını gösterir dedi. bakalım inşaalah sağlıklı olsunda zayıf kilolu farketmez

kızlar selam 40 gün rapor hakkını bir kerede nasıl kullancaz? onu sağlık ocakları en fazla 1 hafta veriyor, diyelim 10 gün aldın 11. gün gidip işe başlamamız gerekmiyor mu. bilgisi olan cevap verebilirmi?

2. gebeliğinse bu haftalarda hissedermişsin ama ilk gebelikse 22. haftaya kadar bile hissedilmiyormuş. dün gittiğim doktor öyle dedi. endişelenme.

Ay anlattığın bence içenleri korkutmalı. ben hep allaha yalvardım allahım bırakamıyorum ama hamile kalırsam bana öyle bir tiksinti ver ki sigara lafı geçtiğinde bile midem bulansın ve kusayım. (kusmaktan çok korkarım, kusmaya başladımmı durmaz, onun için üşütmek, grip, nezle korkulu rüyam) ve allahım dualarımı kabul etti ve ben öğrendiğim gün bıraktım ve öğrenmeden öncede sigara içerken midem bulanıyordu, çok azaltmıştım 3-4 bile içemiyordum, hep yarım söndürüyordum. allahım herkese bırakmayı nasip etsin....inşaallah başlamam bir daha.:18::18:

geçmiş olsun canım, uyu dinlen geçmez başka türlü.

Canım ben 13 yıl içtim ama hamileliğimde bıraktım.Şuan canım çok istiyor ama içmiyorum.İnternetten yada başka kişileri örnek alıp kafanı karıştırma bence.1 tane de içsen 3-5 de içsen bebeğine illaki zararı var.Çevremde hamileliğinde sigara içip çok sağlıklı bebekler doğuran da,sağlıksız doğuranda var.böyle bir vicdan muhasebesini hergün veya ömrün boyunca yaşayacağına bırak sigarayı olsun bitsin canım.

Bende esimde sigara kullanmiyoruz ve sigara icilin ortamda rahatsiz oluyoruz. Biz koca insanlar rahatsiz oluyorsak o minicik yavrulari dusunmek bile istemiyorum. Bence de sigarayi birakmak icin en gecerli sebep karninizdaki savunmasiz yavrunuz. Bebeginiz icin iradeli olmalisiniz. Enistem 30 yillik iciciyken koah hastasi birini gordugu icin birakabiliyorsa sigarayi sizde bebeginiz ve sagliginiz icin birakmalisiniz

ben 4 kilo almişim 56 olmuşum ve bebeginizi nerde hissediyorsunuz benim sürekli göbegimin altinda ve hafif bir baskı bile çok rahatsizlik veriyor bu 2. hamileligim ilkinde hiç böyle degildi

Ben hamile kaldigim icin 15 aylikken kesmek zorunda kaldim. Masallah senin kizin emmis 2.5 yil. Ohh ne guzel. Boyle emen bebekleri duyunca cok mutlu oluyorum. Bende bu bebegimi en az iki yil emzirmek istiyorum insallah.

içmeyenleri anlayabilmiş olmana çok sevindim. Sen hasta değilsin bu kadar rahatsız olmuşsun bi de biz hastaları düşünün. Allah muvaffak etsin ve inşallah doğumdan sonra başlamazsın. İnanın utanarak söylüyorum
ama iğrenç kokuyosunuz kızlar sigara içince. Eminim yediklerinin tadını sigarayı bırakınca farkettin ve bu kadar leziz şeyler olduğuna şaşırdın değil mi

ben 4 kilo almişim 56 olmuşum ve bebeginizi nerde hissediyorsunuz benim sürekli göbegimin altinda ve hafif bir baskı bile çok rahatsizlik veriyor bu 2. hamileligim ilkinde hiç böyle degildi

ben de 3 kilo aldım ve benimde aşağıda duruyo evde bile eşofmanın bol lastiği sıkıyor hep indirip giyiyorum her şeyi. otururken filan çok rahatsızım

Valla mı yaa off yaa benim göğüs uçlarımda iri destekiz kullanınca ped falan koyuyuorum elbisen uçları belirgin olmasın diye Ben çok kilo aldım birde o yüzden 2 gündür dikkat ediyorum tatlı ve hamur işiyemiyorum. ve ürüyüşe başladım.

Canım ben daha hiç hissetmedim sen galiba beni önce hissedip sonra hissetmiyor sandın.

Kızlar merhaba gripten yıkılıyorum ama aklım burda eşim telefonu alacak elimden.napayım ama yaaaaa herkesi merak ediyorum kardeş gibi olduk valla akşam acillik olduk astımım var benimde grip malum ilaçta kullanamayınca nefes gitti buhar ve oksijen verdiler uyku zaten yok bugün acayip ter atıyorum sanırım iyileşiyorum. Annemle babam geldi memleketten o yüzden ben maskeyle dolaşıyorum evde inşallah çabuk geçer.
Ya kızlar benim Perşembe detaylı usg var ama. Ben Cumartesi çok üzülmüştüm ya kocişten ötürü şimdi çok korkuyorum bebişim iyimi die 20. Hafta bitiyor daha hissetmiyorum endişeliyim.

canım ben 58 kaldım en son 63 tüm 5 kilo aldım yani bi iki kilo daha aldım doktorun tartısıyla farklı oluyo ama bende tam tersi çok aşağıda hissediyorum tam kasıklarımda

Canim tekrardan gecmis olsun. Allah sifa versin.
Bazen hareketlerin azalmasi cok normal demissin. Sende de mi oluyor. Benim minigimde iki uc gundur cok hareketli degil. Merak ediyorum bende
Cumartesi hastalanip pazartesi doktora gidince tabi merak ediyordum .bebegi bir kac gundur hissetmiyorum dedim o da suyu az ictiysen yada suyun azaldiysa olabilir dedi. Ama bir baktik suyum normal. 2 de doktora gidi uzun süre kalinca acikmistim.ben ac oldugumdan bir baktik o da yalaniyordu agzini acip kapayip emer gibi yapiyordu. Cok tatliydi.bi ara az su icmis olabikirsin. Bazen bebek ters durunca da hissedilmiyor. Pozisyonu yuzunden hissetmiyorsundur. Ayrica doktor dediki yuzde 75 bu donemde uyurlar. Sen hareket ederken bedik gibi helip uyuyor. Uyudugunda o uyaniyor olabilir. Hepsi muhtemel ama her zaman hissetmemek cok normal.su haftalar icin.belli bir haftadan sonra ki daha ona 2 3 haftamiz varo zaman gun icindeki hareket sayisi onemli olacak

huzeyfen geçmiş olsun bende hastaliğın ilk evreleirndeyim ilerlemesi içn uğraşıyorum ama bendede astım var çok iler derecede değil ama hemen ciğerler göğüs etkileniyo o yüzden ilerletmek istemiyorum hastalığı bugün burda sigara konusu konuşulmuş bende eşimde içmiyoruz çok şanslı hissediyorum kendimi ve bebeğimi yanlız işyerimde kapalı ortamdada içiliyo uzak durmaya çalışıyorum ama mecbur olduğum için bazen o daya girmek zorunda oluyorum oan bil nefesim kesiliyo kadraj arkadaşımız çok üzüldüm seninki çok ileri derece Allah şifalar versin yavrunun hürmetine ve yazdığın yazının harfi harfine katılıyorum arkadaşlarımın çoğu içiyor zaten çok rahatsızdım şimdi bide bebek olunca bende görüşmüyorum desem yeri yani benim helede bebeğimin sağlığı ne yapayım geçenlerde bi akşam biyerde toplandık hadi azıcık gideyim dedim bi hamile arkadaşım daha var odanın içinde içtiler ben hep kızıyodum kızlar şimdi farklı dışarı çıkın dedim ama içmeyenler az dediler bende kalktım çıktım hepsi şok oldu belki kızdılar ama hiç umurumda değil öbür sigaraları mutfağa gittiler ama tabi heryer çok fena koktu duyarsız insanlardan nefret ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…