2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Evet kızlar kilo hiç önemli değil, sağlıklı olsun yeterki bebişlerimiz. Nasıl olsa onların peşinde koşturmaktan zayıflayacağız

o günleri hayal etmek bile müthiş güzel...Allah herkese bu duyguları yaşamayı nasip etsin inşallah. kızlar sizin minişlerin cinsiyeti ne? benimki aşırı hareketli bi erkek miniş...bayağı yoracak beni sanırım :) kiloları verememekten korkuyorum o yüzden, eger bu ay da kilom artarsa diyetisyene gitmeye başlıcam.

Ben de 49 la başladım canım şimdi 53 kiloyum.ama hiç kısmadım boğazımı gece yarıları bile yemek yedim:))bulantı ve kusma da yaşamadım çok şükür :)bakalım kaç kiloya bitircez hamileliği:)takılma kilona nasıl olsa verirsin hepsini bebeğine yarasın aldıkların inş

Çok geçmiş olsun canım çabucak iyileşirsin inşallahhhh

Benim oğlum olacak canım, ( Allah kısmet ederse) Ben ilk kıpırtılarını çok erkek hissetmeme rağmen bizim bebek ne zaman gitsem keyif yapıyor, doktora son gittiğimde bizim bebek pek hareket etmiyor dedim, doktorda evet dediği anda bizimki hareketlendi doktor aman aman hareketlere bak sen diyor Doktor iyi dediği için içim rahat, Allah'a emanet miniklerimiz. Ben çok stresli bir işte çalışıyorum, bazen diyorum bebeğim bu durumdan mı etkileniyor acaba diye, sonra kendime teselli veriyorum geçiştiriyorum.

benim de bulantım çok az oldu, bazı günler banyodan çıkamadım ama öyle dayanılmayacak gibi değildi yani...kilo vermedim hiç o süreçte nasıl olduysa aldım bile :) zayıflar daha çok kilo alıyomuş nedense... tabi cnm bebeklerimiz bırak kiloyu hayatımızdaki her şeyden önemli...onun tekmelerini hareketlerini hissettiğim anda dünyalar benim oluyo sanki, hele sabahları tekmeyle uyandırıp ben acıktım hadi kahvaltıya demesi yok mu...

Sagol azericim. Galiba benim minnosum da sakin bu aralar. Hic hissetmiyor degilim ama her zamanki gibi kipir kipir degil. Bu aralar daha cok dinleyecegim anlasilan

bizimki de 10.haftada eli ensesinde, bacaklar havada o kadar şirindi ki, aşırı keyifli bi bebek bu ya demişti doktorum :) gündüz sürekli hareket halindeysen bebek uyuyodur, hareket etmiyodur ya da hareketleri, tekmeleri yavaştır hissedemiyosundur... keyif yapıyodur yine minişin :) benimki de gündüzleri pek hareketli değil, babası dokunup onunla konuşunca hareketleniyor genelde. ama gece yatarken resmen sag sol yüzünden kavga halindeyiz minişimle :)

Ayyy yerim ben onu besle onu annesi ihmal etme sakın:)dediğin gibi o hareketleri hissetmek herşeye bedel:)

Slm kızlar.Kaç gündür giremedim misafirden başımı kaşıyamadım bu ara.
Bugün kontrolümüz vardı.Önce 3 lü test ve rutin kontroller için kan verdim.Akşam üzeri de ultroasona gittim.Saat 4 te koşa koşa yetişmeye çalıştım, dr kapıda yakaladım.Bir gùzel de azarımı yedim.Devlette işler böyle gidiyor heralde.Dr bir daha asla böyle bir şeyi kabul etmem dedi, sanki bir hata yapmışım gibi. Neyse bir şekilde içeri girdik.Bebegimi gördüm.Gayet iyiydi.organlarını inceledi hızlıca.Sonra da ayrıntılı ultrason için dr ismi verdi.Ankarada Eyüp Ekici diye biriymiş.Israrla sordum bir sorun mu var diye. Ama hiç bir sorun yok başka dr. Görmesi gerekli bu aşamada dedi.Ayrıntılı ultrasona yönlendirilen veya Eyüp Ekiciye giden, gitmeyi düsünen var mı? Yardımcı olun kızlar.Eve geldigimden beri aglıyorum acaba bir sey mi var diye:-(

3 lü test sonuçların kaç çıktı? Çok mu yüksek risk çıktı? Ben Eyüp hocayı tavsiye ederim, çok rahatlatıyor. Bence git canım rahatlarsın

Ay ne güzel allah ömür versin onlara, bizede nasip etsin seneye bu zamanlar yazalım bizde :)

Evet yaa... bizde adayız dimi... Isim konusun da karar vermek gerçekten de zor ama seçtiginiz isimler kulağa hoş geliyor bence... :)

merhaba kızlar...
dün gece feci bir şekilde bulantım oldu ve karnım ağrıdı, sabah kalktığımda ise her yerim dökülüyordu... hemen doktoruma gittik...
doktor hemen enfeksiyon var mı diye test yaptı ve ultrasona aldı bizi...
neden bebek bu kadar yorgun görünüyor sen ne yapıyorsun böyle dedi.....
geçen hafta çok çalıştım akşam 22:00-22:30 gibi eve gelebldim dedim.. ben sana böyle mi yaşamanı söylüyorum nasıl kendine ve bebeğine bunu yaparsın dedii ve çok kızdı haklı olarak...
o an dünya benim için durdu...
o kadar üzüldüm ki razı olduğum için bu mesailere... saatlerce ağladım.. hastaneye yatırdılar... serum verilirken ağlamaktan uyuyakalmışım...
yeni mezun ve yine hiçbir şey bilmeyen başka bir hemşire kolumu hiç kontrol etmemişler...
tuvalete diye kalktım bir baktım kolum BALON!!!!
fotoğrafına isntagramda beybilianne adımla bakabilirsiniz... böyle birşey olamaz... ve biraz daha fark edilmese patlama tehlilkesi varmış...
bizi Allah korudu... Kandil gecesi namaz kılıp çok Kuran-ı Kerim okumuştum... Onun yüzü suyu hürmetine Allahım bizi birbirimze bağışladı... Serum alırsanız çok çok dikkat edin diye anlatmak istedim...

Sevgiler, Allahım hepimizi korusun...

beni eklememişsiniz
Kızım olacak istanbuldayım 28 yaşındayım ilk çocuğum muhtemel doğum tarihi 21 haziran ama biraz öne gelmiş de olabilir :)
İsmi Liya :)

aynı problem bende de var... kaç kez acillik olduk serumlar takıldı iğneler yapıldı kafam yanıyo beyin kanaması geçiriyorum sandım birkaçında...
en son bana suyun içine o keskin nane yağını döküp içime çekmek biraz rahatlamış gibi gelmişti...
5-6 gün sürüyo benim ataklarım artık ne iyi geliyo ne fena yapıyo seçemiyorum ki...
magnezyum yağı da çok iyi geliyo diyorlar, netten başka bir yerde satılmıyor... son çare onu alıp deneyeceğim ben de... Allah yardımcımız olsun...

canım o ne öyle allah korumuş şimdi baktım çok geçmiş olsun.ekledim seni az önce
:)

İnşallah canımcım heyecan stres korku hepsi bir arada :)
aynen cnm hadi bakalım iyi haberlerini bekliyoruz
off cnm ya yazını okurken içim cız etti çünkü aynı şeyi geçen hafta bende yaaptım mesailere kaldım kendime hiç dikkat etmedim yüreğim hiç rahat değil cumartesi günü doktorum ne dicek diye kafamda kurup duruyorum ama Rabbime emanetiz O bizi bizden daha çok düşünüyo inşallah hep iyi olucak bebişlerimiz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…