2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497
kızlar çatlakların oluşmaması için bişi kullanıyor musunuz? benim şimdiden göğüslerimde çatlaklar oluşmaya başladı. karnımdada başlamasından korkuyorum. gerçi bunun olması da genetik diyorlar. annemde de olmuş. o bilmediği için krem yada yağ kullanmamış. ben bio-oil diye bir yağ duydum arkadaşım kullandı hiç çatlağı olmamış. badem yağını kullanacaktım tüylenme yapıyormuş heralde o da

Vay hiç birşey beni yıldıramaz diyorsun yani helal olsun sana takdir ediyorum seni ben henüz hiç birşey almadım bende başlıycam inşallah dayanamıyorum

aynen canım ne yapayım hevesimi kıramazlar benim. Allah'ın izniyle sağlıkla büyüyor bebişim.. aydan aya anca görüyprum zaten ultrasonla. miniş miniş kıyafetleri sevip karnıma koyuyorum.. bu zevkimi de almasın mümkünse elimden kimseler

ben önceden biraz kıpırtı hissediyordum fakat dün akşamdan beri hiçbişey hissetmiyorum. dün biraz yorulmuştum bişey mi oldu acaba. bir de sol kasığım ağrıyor neden acaba
cnm o ağrılar bendede var kasıklarda batmalar falan
al bende okadar... senden 12 gün ileride olmama rağmen

kızlar kaç haftalık gebesiniz ve kilolarınız ne alemde merak ettim :44:

bende hissedemiyorum canım zaten 20. haftada başlarmışız hissetemeye acele etme

ahh nasıl rahatladım bilemezsiniz çok tedirgin oluyorum hissedemi
yorum diye..zaten doktora gidiyorum 2 gün rahatım sonra kaygılar endişeler mesken tutuyo beynimi :18:

evet haklısın canım ben neredeyse 2 yıldır uht süt meyve suyu hiçbir şey almıyorum. Aoç nin 5 kiloluk günlük sütlerinden alıyorum yoğurdumuda kendim yapıyorum ve hazır yoğurt tadı artık bana garip geliyor yiyemiyorum. alabiliyorsanız mahalleleri gezen günlük sütçülerden alın iyice kaynatın, UHT lerin hiçbir faydası yok sadece kek, börek için alıyorum.

yaa bebekler erken doğarsa. bence 7. ayda herşeyin tamam olması gerekiyor. ben 7 aylık doğmuşum mesela.. belli olmaz yani durum neyin göstereceğini. bence sen gizlide olsa almaya başla ben öyle yapcam :)

çok şirin bi oda canım beşik ilk 4-5 ay için kullanışlı daha sonrasında düşme riski var bebişin ona dikkat.. dolabı felan çok şirin ama şimdiden hayırlı uğurlu olsun inşallah..

kızlar size çok özendim ne güzel bebeğinizin cinsiyetini biliyrsunuz gizlide olsa alıyorsunuz :) harika heralde belli olsaydı benimde eşim erkenderdi bende sizin gibi gizli alırdım ama daha çok var benim öğrenmeme beni bebeğim göstermiyor 4 kere ultrasona girdim ayrıntılıya kaldı cinsiyet inşallah o da 25 ocakda daha çok varrrr

yatak odamıza güzel bir beşik alıcak babannemiz , Çocuk odasını şimdilik düşünmemiştim ama benimde kafam karıştı =)

aynen biz de park yatak alıcaz hatta babaannesi alıcaktı eşim yok anne biz bunu alırız sen ilerde oda alırsın şimdiden paranı biriktir dedi açıkgözlülük yaptı yani biraz o da tamam o zaman ben şimdiden biriktiriyim ne zaman isterseniz o zaman oda alırım dedi
ama şu mobilyalı yatakları çok beğeniyorum ben tayinci olmasak yer problemimiz olmasa almayı düşünürdüm şimdiden

anaaa tesadüfe bak benimde canım istedi az önce.. Salçalı yaptım yedim

Ah canım ya ben kaç gündür istiyordum bi kaç gün direndim yememek için ama dün akşam sonunda yaptım yedim sende ye afiyet olsun

offffff demeyin yaaa canım çok çekiyor ama doktor yasakladı ekmek makarna pilav tatlı yasak yiyemiyorum ondan canım daha çok çekiyor.

Kizlar ben geldim..nihayet pipiyi gorebildik :)) bide resmini aldik geldik oh yaaa oglusum geliyoooo

Maşallah hoşgelsin oğluşun :)

Ayy canım benim benim özeldeki doktorumda maalesef bişey anlaşılmıyor çok fazla özel olduğu halde. özellikle soruyorum uğraşıp görüyoruz ama net değil neden acaba? Sen hangi hastanede muayene oluyorsun canım özelde?

Ama çok sık ultrasona girmek iyi olmuyor diyorlar. Boşver aileleri salla gitsin ya. Onlar değil sen önemlisin ama bebeğin için biraz daha sabredip gitmelisin bence.

ayyyyy ne güzel olurdu valla ohhh gelsin kilolar

oooohhh prensessss maşallah büyüsün büyüsün cici bi kız olsun. Yer onu teyzesi

Bende de bişey yok , ne pır pır ne kelebek =) takmayın kafanıza , Dr. 22. haftada ilk hareketlerini hisseden annelerimiz var dedi , bu çok normal dedi hatta..

canlar moralinizi bozmayın ilk gebeliklerde daha geç hissedilirmiş ben de araştırdım her yerde böyle yazıyo o yüzden ben de sıkıntı yapmıyorum artık er geç hissedecez inşallah.

Evet canim elimden gelse bas bas bagiracagim uht sut icmeyin diye hatta hazir olan seylerden mumkun oldugunca uzak durun. Benim babam meyve sebze isiyle ugrasiyor bu hazir meyve sulariyla ilgili birsey anlatmisti cok sasirmistim. Zaten google yazdigimiz zaman cikiyor hersey ortaya. Uht sutun zararlari diye yazarsaniz gorursunuz. Ve istisnasiz gittigim butun doktorlar uht degil mumkunse acik alip kaynattigim sutu degilse buyuk marketlerde satilan gunluk sutu tuketmemi soylediler.Ben kapima gelen guvendigim bir sutcuden aliyorum sutumu bir guzel kaynatip birazini mayaliyorum birazini da hem kizima iciriyorum hem biz iciyoruz. Mevsim meyvelerinden sikip iciriyorum kizima pekmezi serbet yapip iciriyorum. Hic o hazir mamalardan meyve purelerinden falanda yedirmedim. Butun bunlara, yasayip gordugum icin cektigim icin ozen gosteriyorum elimden geldigi kadar. Siz de dikkat edin nolur. Nereye kadar, hersey hormonlu hersey zararli deyip kolaya kacmayin en azindan elinizden geldigi kadar ozen gostermeye calisin. Hele hamileyken hele o minicik savunmasiz yavrularimiz icin

ben oda yapmayacağım. tayinciyim sadece beşiğni alcam şimdilik tayin durumum belli olunca 1-2 taşında odasını almayı planlıyorum ama odayı da turkuaz renk düşünüyorum

Canlarım tek tek cevap veremedim kusura bakmayın evi temizlemekle uğraşıyorum hepinize çok çok tesekkur ederim akşama misafir var hem yemek hem temizlik uğraşıyorum :)

kesinlikle katılıyorum canım sana bizim de güvendiğimiz bir sütçü var saolsun kapıya kadar getirir hamile olmadan önce süt içmiyodum sadece alıp yoğurdunu mayalıyodum.. ama hamile olduğumdan beri bir kaç bilgi kafamı karıştırdı ilk üç ay pastörize olmayan süt ve süt ürünleri tüketilmemesi gerektiğini öğrendim o yüzden süt almıyorum artık ama yine köy yoğurdu alıyorum yoğurtçudan çünkü oldum olası hazır yoğurt ağzıma sürmem.. ama o gün canan karatay hoca yı dinledim köy sütleri elinize geçiyosa kesinlikle alın dedi sütün içindeki mikroplar 100 derecede kaynayınca (yani bir taşımlık) ölüyor dedi gönül rahatlığıyla içmemizi önerdi.. tekrar köy sütü içmeye başlıycam yani ben de artık allah a emanet napalım ne yiyip içeceğimizi şaşırdık..

canım Eskişehir Acıbadem hastanesi benim hastane...

Tatlı hamişler merhaba içinizde Ankarada yaşayan ve bana doktr tavsiyesinde bulunacak biri varmı ben bilgi hast gidiyodum doktorumdan memnunum ama randevu bulmak zulüm devlet olursa iyi olursa çok dh iyi olur <3

ah canım bizimki de belli değil.. ama ben alıyorum vallahi beyaz sarı krem rengi.. hem de kaçak göçek azar işite işite

kızlar 2 gündür karnımın içinde bir telaş,bir koşturmaca var gibibüyüyoruz ve tekmelere hazırlanıyoruz galiba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…