2014 Haziran Anneleri

Bebeğinizin cinsiyeti ne olacak ?

• Ankete Katılan
    497

Canım ben ikili test yaptırdıktan sonra doktor diğerlerine gerek görmedi ama ayrıntılı yapalım dedi. Ayrıntılı için gittiğim doktorda küçük şeyler hariç herşey belli olur ayrıntılıda dedi... Senin gittigin doktora giden birilerine sor için rahat edicekse yada bi perinatoloğa gözük canım veya doktoruna bi sor ama böyle endişeli kalma... İnsan tedirgin olunca daha kötü oluyor....

Son düzenleme:
Tatlım, ayrıntılı ultrason, bebek dogdugunda organlarında problem varsa hemen müdahale edilebilsin diye yapılıyor. Önemli diyorlar ben de aklımda kalmasın diye yaptırdım. 24 e kadar yapılıyor
Erken geldi bana hafta olarak canım. Acaba yanlış mı söyledi? Sen yine de gitmeden önce bi telefon et sor bakalım

gidince sorayım bakalım:44:

Benım doktorumda aynı şeyleri söyledi canım. 50 gramlık yüklemelerde o şekilde olabılıyor galıba.

benim doktorum da hafif bi kahvaltı yap, çikolata falan yeme 1 saat geçsin üzerinden öyle yapalım testi dedi.

Anladigim kadariyla ac gidenlerin aclik ,kahvaltidan sonra gidenlerin tokluk sekerine bakiyor doktorlar.Bana da ac olmana gerek yok dedi ve11:45 e randevu verdi.zaten paylastigim linktede benzer seyler yaziyordu.Forumdaki diger kizlarin aclik bizim sanirim tokluga bakilacak.Gerekli olursa aclik istenecek.yani ben kesin eminim doktoruma sordum siz de sorun kizlar isterseniz.Sagol babygel bizim adimiza endiselendigin icin.Burda yanlis yapmamak icin herkes ysrdimci olmaya calisiyor bu cok güzel bir sey

Son düzenleme:
Acaba aramızda hem kan sulandırıcı hemde balık yağı kullanan varmı... internette ikisini bir arada kullanmayın diyorda... :44:

Bende MTHFR C677T heterezigot var. Sabah yemekten sonra solgar marka omega-3 950, akşam yemekten sonra 100 lük coraspin kullanıyorum. Coraspini 32. haftadan sonra kullanmayacağımı söyledi doktor. Doktorlarım kullandığım ilaçları biliyor.

kızlar bi sorum olucak size ben hala kan ilacına başlamadım kan değerlerim normal ama doktor vermişti kan sulandırıcı falan kullanıyorum bundan önce 2 düşük yaptım o yüzden şimdi sanki kan ilacı ters etki yapcakmış gibi geliyor ve bu yüzden başlayamıyorum sizce kullanmasam bi zararı olurmu yada bnm gibi kullanmayanlar oldumu :18:

yürüyüş yapan anneler..

bu aralar yürüyüş yaptıkça kasıklarımın alt kısmında vajen diyeyim bi kasılmayla birlikte sancı oluyor..bende korkuyorum açıkcası bişi olucak diye ama yürüyüşe devam ediyorum neticede artık kilo almaya meyilii haftalardayız diyerekten.. sizlerde de oluyor mu diye merak içerisindeyim?

bu arada tetanoz aşımıda oldum.. bakalım bu gece uyuyabilecekmiyim...

gerçi kolumun sızısı ilk vurunduğum zaman çoktu ama şimdi kayboldu o acı.. gece uyurkende sızlamasın diye umuyorum.

vurdurmayanlar hangi kolunuzu az kullanıyorsanız o kolunuza vurdurtun.. size aşı takvimi verecekler onu da almayı unutmayın.

Kızlar hepinize günaydın sabah gazetemi okurken dikatimi çekti paylaşmak istedim biz değilse bile etrafımızdaki yeni doğan bebekler için annelerin kullandığı bir ürünse lütfen seri numaralaını onlarla paylaşın ve imha edilmesini sağlayın.(belki aldıkları yere iade etme imkanları olabilir emin değilim bakanlık tarafından toplatılıyor çünkü )

Bu bebek maması toplatılıyor!
Dünya Sağlık Örgütü'nün uyarısı üzerine daha çok prematüre bebekler için kullanılan "Aptamil PDF" adlı beslenme ürününün bazı partileri toplatılacak. Söz konusu ürün için 1. sınıf A seviyesinde geri çekme işlemi uygulanacak*

Yorum Yaz0
Bu bebek maması toplatılıyor!
12 Şubat 2014 - 13:38Yazı Boyutu:
Dünya Sağlık Örgütü'ne bağlı International Food Safety Authorities Network (INFOSAN) (Uluslararası Gıda Güvenliği Yetkili Bilgi Ağı), "Numil Gıda Ürünleri San. ve Tic. A.Ş" tarafından ithal edilen "Aptamil PDF" adlı tıbbi amaçlı beslenme ürününün 294421 ve 294433 parti numaralılarının yüksek oranda iyodin (tuz) içerdiğini bildirdi.
Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, bu nedenle söz konusu ürünün 294421 ve 294433 parti numaralıları hakkında ilgili yönetmelik çerçevesinde 1. sınıf A seviyesinde geri çekme işlemi uygulanmasına karar verdi.
Bakanlık bu ürünle ilgili toplatma kararının yerine getirilmesi için gereğinin yapılmasını ilgili firmaya duyurdu.
*1. sınıf A seviyesinde geri çekme, söz konusu ürünün hasta, eczane, ecza deposu ve hastane düzeyinde toplatılması anlamına geliyor.

neden kimse cevap vermiyo

günaydın canım ,
beniim ayrıntılı ugs yarın bildiğim kadarıyla organların ve damarların gelisimi kontrol ediliyor ve bi sıkıntı görülürse doğumdan once veya sonra müdehalede gecikmemesi için yapılıyor ama yengem gecen yıl dogum yaptı ve o ne seker yuklemesı ne ayrıntılı ugs nede 2 lı 3 lu tarama testı yaptırdı ne gelirse mevlamdan dedi kabulumdur ama kontrollerini aksatmıyordu doktorunada guvenıyordu gerek gormedıler
yanı bir nevi senin insiyatıfinde olan bir durum ben ilk cocugum oldugundan cok merak edıyorum karnımdakı bebegı o yuzden butun test tahlil ne varsa yaptırıyorum :)

canım benım bildiğimde 24-26 arası haftalarda seker yuklemesı yapılıyo
ben bu hafta 22 yım daha ıstemedı doktorumuz

Günaydın kızlar ben de bgn öğlen aramda tetanoz aşısı olcam inşallah acımaz gecen seferki gibi

amin inşallah canım tek temennimiz o erken geç farketmez sağlıkla gelsin yavrularımız
tekme konusundada bence oyle hissediyorsun dur çünkü 12.ayda ben doktora gittiğimde hissetmen lazım artık demıstı dedım küçük kıpırtılar var böyle baloncuk gibi pıtpıtlar o hareketler bebegıne aıt dedı

Özellikle pufpuff sana acil tekmeler canım oğluşunu dinle akşam çikolata yiyip bacaklarını uzat ellerini karnına koyup konus kesin hissedeceksin bu aksam kesin
içimden öyle geliyo

tamam kızzz sırf bu dediğini deneyeceğim.. bugün 2-3 saat dışarda işim var annem,teyzem ve anneannemle bebek mağazasına gitcez yine sonra eve gelince deneyeceğim..

markası modeli nedir canım arabanın..bide ayıp olmazsa fiyatı

Kraft Twist Rlx Travel Sistem canım (kırmızı-siyah) , e-bebek'ten aldım 1200 tl
hatta bu da videosu özellikleri gösteriliyor bakabilirsin :
http://m.youtube.com/watch?v=su_QG_3axeg

Acaba aramızda hem kan sulandırıcı hemde balık yağı kullanan varmı... internette ikisini bir arada kullanmayın diyorda... :44:

ben kullanıyorum canım.. Önceden 2 kez düşüğüm olduğu için önlem amaçlı coraspirin kullanıyorum gebelik başından beri.. Bide balık yağı

ay gercek mı bu ben kızıma 2 ay verdım aptamıl1 sutum az gelıyodu ama Allah sutum sonradan arttıda kestım mamayı

ayyy bnde gördüm sabah ya zaten o mama hakkında çok haber çıktı gözümden iyice düştü
günaydın bacılar sahlıklı sıhhatli günler grip boğaz ağrısı ile ilaçsız savaşıyoruz
geçmiş olsn cnmm ilaçsız zor günler bunlar...
bndede oluyo cnm telaşlanma sabah işe giderken hızlı hızlı yürüyorum hemen ağrı girio

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…