2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ne güzel senin ki kesilmis, insallah benimkide kesilir. Ne yapsam fayda etmiyor bendede. Sürekli mide bulanti ve akabinde cikariyorum.
Herseyden tiksinir oldum resmen. Bende limonlu sodaya sardim, sanki biraz rahatliyor gibi.
Dua ediyorum benimde yakinda kesilsin diye.

Rabbimizin bu bize testi olarak görüyorum anne nasıl fedakarlıklar gegerktiğini göstergesi geçek senin de hemde bir anda kesilecek bende sadece sigara ve limon kolonyası kokusnu duyduğumda çıkarıyorum o kadar şimdi çok şükür kusmalarım yok kullandığım ilaç mide bulandıryor ama değim gibi limon iyi geldi portakal gibi soyup soyup yiyorum :)

meraba anniş adayları çok üzgünüm bu yüzden bi haftadır netin başına bile oturamadım idrar yolu iltihabı varmış doktorun anlattığına göre baya kötüymüş ağrıdan ölüyorum belim çok ağrıyo kasıklarım ağrıyor kendimi hep yorgun hissediyorum hastaneden yeni çıktım ordadada durmak istemdim imzayı atıp geldim bi kızım vardı bide oğluşum olsun diyodum ama şimdi sağlılka gelsin başka bişi istemiyorum dr progestan elevit verdi o kdr antibyotik kullanamıyorum zaten offf varmı yaşayan .....bebşimde şuan iyi gibi 8 +4 günlük elvit kullanıyor musunuz yada ne kullanıyorsunuz kızımda hiçbişi kullanmadım hamileliğimde bebbişimde çok iyiydi pek bişii kullanmak istemiyorum bilmiyorummm ya allah hepimizn yardımcısı olsun

çok geçmiş olsun canım, iltihabın sökülmesi için bol su içmeni tavsiye ederim.. elevitte domuz jelatini kullanıldığını duyduğum için ben previt kullanıyorum ama 11.haftamda başladım, senin için erken sanırım daha folik asite devam etmen gerekir?

şimdi biraz araştırdım progestanda da jelatin olduğu yazıyor... ben şuan kullanıyorum.. bir sürü hamile kullanıyor bu ilacı. alternatifi var mı acaba değiştirsek..

canım her ilaçtaki domuz jelatini değil
bitkisel veya dana gibi hayvanlardan yapılan jelatinler de var
progestandaki jelatin ne bilmiyorum ama
eğer alternatif yoksa ve hayati tehlike yaratacaksa kullanmamak kullanılabilir diyor din adamları
progestanda domuz jelatini varsa bile alternatifi yoksa kullanmamak bebeğin hayatını tehlikeye atacağı için kullanabilirsin sanırım

doğum için yaptırdığınız? o nasıl oluyo neyi kapsıyor acaba?

Özel sağlık sigortalarına doğum teminatı ekletiyorsunuz, burada ayakta (bütün rutin kontroller-tahlilleri kapsıyor) ve yatarak tedaviler (doğum masraflarını kapsıyor) seçeneği ve limitli- limitsiz seçenekleri var, limitli seçerseniz seçtiniz miktar kadar masrafınız var limitsiz de ise rahat oluyor. Sigortaların hepsinin bekleme süresi var, yani sigortayı yaptırdıktan sonra 12 ay beklemelisiniz, eğer bu süre öncesinde gebelik oluşursa sigortadan faydalanamıyorsunuz, allianzda bu süre 5 ay, biz bu yüzden tercih ettik, ayrıca yeni doğan bebek doğar doğmaz sigortalı yani diğerleri gibi dogduktan 15 gün sonra sigortalı olmuyor...

Umarım anlatabilmişimdir :)

maşşallah halozy büyütmüşsün bayağı bizde görürüz inşallah :) birde ultrasondan önce çikolata yiyince bebek çok hareket ettiği için cinsiyetini tespit etme şansı daha yüksek oluyormuşı

Evet canım şükür :)
Tatlı yediğinde hareketleniyormuş, doktora gitmeden yarım saat önce kadar bende 1 dilim baklava yedim, kıpır kıpırdı :)

günaydın arkadaşlar gebelikte açık sarı kokusuz kaşıntısız akıntısı olan var mı?

kızlar ikili testlerimizin zamanı geldimi ben 10+4 üm şu anda 3 şubata randevu aldım sizce tarih nasıl? geç kalmıyorum dimi

Canım gittiğinde doktor bakıp karar veriyor zaten.

Biz c.tesi 11+2 de gittik, kontrole, doktor baktı, baş-popo uzunluğu 4,5cm, baş-popo uzunluğu 5cm altında olduğunda değerlerin negatifliği artıyor bu yüzden biraz bekleyelim, perşembe gel dedi. Kısmetse yarın yaptıracağız, yarın tam 11 haftamız bitiyor 11+7 inşallah.
Yani sen gittiğinde doktor yönlendirir zaten.

günaydın arkadaşlar gebelikte açık sarı kokusuz kaşıntısız akıntısı olan var mı?

Bende de var efser, doktorum rengi acık, kokusuz ve kaşıntısız olduktan sonra sorun yok dedi, vücudun savunma mekanizmasından kaynaklı tamamen hamilelikte artış olabilir dedi..

Ne güzel senin ki kesilmis, insallah benimkide kesilir. Ne yapsam fayda etmiyor bendede. Sürekli mide bulanti ve akabinde cikariyorum.
Herseyden tiksinir oldum resmen. Bende limonlu sodaya sardim, sanki biraz rahatliyor gibi.
Dua ediyorum benimde yakinda kesilsin diye.

Sabredip, sana iyi gelen yiyecekleri deneyeceksin canım, 11. haftadan sonra azalıyor sanırım sonrasında da kesilecek, ben şu an eskiye göre çok iyiyim şükür... Sen de öyle olacaksın merak etme. O dönemde bende durduracak birşey bulamıyordum sürekli tiksinme, sadece peynir ekmek yedim, uyudum. Muz iyi geliyordu onu dene, limonlu su iç ara ara, idare et bakalım biraz, olmadı doktorundan ilaç iste bunun için..

en son dr .muayenem geçen hafta idi bana bi kağıt yazdı 11_13 hafta yazıyo bu aralıkta gel dedi ben devam ettiğim dr değil de farklı bi hastanede yaptırıcam bide merak ettiğim acaba her dr o anda yorumluyormu yoksa sonucu verip yolluyomu.

en son dr .muayenem geçen hafta idi bana bi kağıt yazdı 11_13 hafta yazıyo bu aralıkta gel dedi ben devam ettiğim dr değil de farklı bi hastanede yaptırıcam bide merak ettiğim acaba her dr o anda yorumluyormu yoksa sonucu verip yolluyomu.

kan sonucun birkaç gün içinde çıkıyor canım, o anda ense kalınlığına bakıyor doktor, onun normal olup olmadığını söyler..

selam kızlar, bende aranıza yeni katıldım. 11+4.günüm yarın 2li teste gideceğim ama öncesinde kan testi yaptırmak gerekiyormu_ yoksa muayene öncesi filan mı kan testini yaptırmamı söylerler.bilgisi olan var mı? Bu arada medipol hakana gideceğim giden var mı?

Rabbimizin bu bize testi olarak görüyorum anne nasıl fedakarlıklar gegerktiğini göstergesi geçek senin de hemde bir anda kesilecek bende sadece sigara ve limon kolonyası kokusnu duyduğumda çıkarıyorum o kadar şimdi çok şükür kusmalarım yok kullandığım ilaç mide bulandıryor ama değim gibi limon iyi geldi portakal gibi soyup soyup yiyorum :)

Sabredip, sana iyi gelen yiyecekleri deneyeceksin canım, 11. haftadan sonra azalıyor sanırım sonrasında da kesilecek, ben şu an eskiye göre çok iyiyim şükür... Sen de öyle olacaksın merak etme. O dönemde bende durduracak birşey bulamıyordum sürekli tiksinme, sadece peynir ekmek yedim, uyudum. Muz iyi geliyordu onu dene, limonlu su iç ara ara, idare et bakalım biraz, olmadı doktorundan ilaç iste bunun için..

Sagolun kizlar, limonlu su iciyorum. Ve bende sadece beyaz peynir ve kuru ekmek yiyebiliyorum. Doktorum mide bulantisi icin ilac verdi ama pek bi ise yaramadi. Idare ediyorum valla, bebislerimiz icin herseye katlaniriz :) Yeter ki onlar saglikli olsunlar.

Sagolun kizlar, limonlu su iciyorum. Ve bende sadece beyaz peynir ve kuru ekmek yiyebiliyorum. Doktorum mide bulantisi icin ilac verdi ama pek bi ise yaramadi. Idare ediyorum valla, bebislerimiz icin herseye katlaniriz :) Yeter ki onlar saglikli olsunlar.

canım işine yararmı bilmem ama bende balık kraker ve muz çok işe yaradı. birde doktor asitli yiyecekleri az tüket demişti ( turşu portakal greyfurt gibi)

X