2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

iyi dedin ben de gireyim iddiaya bi kazancım olsun madem o kadar büyütüyorum karnımda :) valla 27sinde beklicem haberlerini inşallahh dilediğin gibi olur

Gir tabi vallah ben kuzenimin kınası için dimija diktireceğim yeni bitane onun için girdim iddiaya yoksa evde ki giyeceğim:):)

bulantım geri gelsin diye dua edeceğimi hiiiiçç tahmin etmezdim doğrusu Allahımm inşallah bişeyi yoktur bebeğimin kontrolümüz cumartesi günü ama kendimi zor tutuyorum valla

bugün zaten bitti cmt de kontrol günü o zaman geriye 3 güncük kalmış azcık sabret :) cmt günü bebişini sağlıklı göreceksin inşallah

canım panik yapma hemen yediğin bişey iyi gelmiştir midene belki..benimde oluyor öyle bazen.. 1 gün 2 gün sürüyor sonra yine aynı...

Evet özellikle tahliller epey sıkıntı, bir önceki detaylı kan sayımı ve idrar test için 1390tl istediler düşünün, kafayı yemiş olmalılar...

bu ne ya üzerine azdaha ekledinmi doğum parası neredeyse wallah ben tahlillerimin hepsi devlet hastanesinde yaptırdım tanıdık hemşir arkadaşlarım var onlar söyledi zaten birde dr dedi istersen dışarda yaptıra bilirsin burda yaptırmak zorunda değilsin diye

ehh fena değilmiş o zaman ben de epiduralli normal doğum istiyorum .. paket derken içinde ne varmış neleri kapsıyomuş acaba söylediler mi? yeni doğan yoğun bakım üntesi falan da olduğu için zaten medipolde yapacağım doğumu. tek kötülüğü gece birden doğum başlarsa doktorun gelmiyormuş ben bugün sordum artık nöbetçi doktor kimse o giriyor doğuma

Canım benim beklenen doğum tarihim 7 ağustos yani senden 1 hafta önce, 11. haftaya geldğimizde bir gün benimde bulantım birden kesildi, ki gün boyu sürüyordu, 2-3 gün böyle sonra bir geldi sorma unutturdu o geçen bir kaç günü, sonra tekrar gitti geldi, şimdi azaldı ama arada yokluyor, midem ekşiyor, yanıyor vs, senin başına da gelen normaldir bence kendini üzme, birşey olmaz inşallah bebeklerimize, Allah'a emanetler

hadiya bak bunu bilmiyordum o zaman o dr gitmenin ne anlamı var ki doğuma girmeycekse ben bir konuşayım onu cevahir hanımla bende ya medipol yada medicalpark isityordum evime medipol daha yakın olduğundan eşim medipol dedi .

benimde hafiften çıkmaya başladı gibi sanki.. :)

hadiya bak bunu bilmiyordum o zaman o dr gitmenin ne anlamı var ki doğuma girmeycekse ben bir konuşayım onu cevahir hanımla bende ya medipol yada medicalpark isityordum evime medipol daha yakın olduğundan eşim medipol dedi .

hem doğum hem de doğum sonrası için medipol çok yeterli bi hastane.. ama tabi şu seçenek de var suni sancı :) ya da doğum gündüz olsun diye allaha dua edicez :) eskiden alınan hasta sayısı 10 u geçmezken geceli gündüzlü geliyorlarmış ama artık malesef hasta sayısı artınca yetişememe durumu var

Haklısın valla, ben sadece yatarak doğumu kapsayan sigorta yaptırdım, o konuda kafamız rahat, amerikan hastanesi dışında tüm hastaneleri tercih edebiliyoruz + yenidoğan sigortası dahil (doğar doğmaz)

Medipoldeki doğum ücreti hakkında bilginiz var mı?

wallah yılbaşı gecesinde dr kalkıp gelmişler biizm apartman görevlimizin eşi orda çalışıyorda o dedi bana evet doğum sonrasıda gerçekten çok yetrli bir hastane allah nasıp ederse de bebeişim çocuk dr hüseyin beğe götürmek isiyorum konusunda gerçekden uzman bir dr ..

Haklısın valla, ben sadece yatarak doğumu kapsayan sigorta yaptırdım, o konuda kafamız rahat, amerikan hastanesi dışında tüm hastaneleri tercih edebiliyoruz + yenidoğan sigortası dahil (doğar doğmaz)

bu güzelmiş bende çalıştığım için sadece sgk var eski çalıştığım firmanda ne güzek koçalyans vardı o zaman herşeyi kapsıyordu malesef bu işyerimde yok

şimdi bu benim doktoru 3 ya da 4. görüşüm belki de hastalara böyle diyordur ama gelebilir de geceleri kendi tercihi sanırım zaman gösterecek.. sadece tek korkum beni normalden vazgeçirmeye çalışacak bi doktor olmasın o gece nöbette

bu güzelmiş bende çalıştığım için sadece sgk var eski çalıştığım firmanda ne güzek koçalyans vardı o zaman herşeyi kapsıyordu malesef bu işyerimde yok

Geçen eşimle de konuşuyoruz da bebişimiz kısmetiyle geliyor herhalde,

Kendi iş yerimden SGK + Anadolu hayat (gebelikle ilgili bazı testler dahil sadece) + eşimin işyerinden özel ak sağlık sigortamız ve bizim doğum için yaptırdığımız koç allianz olmak üzere 4 tane sigortam var :)

Son düzenleme:

ama medipolde şunu duydum çok bir aksilik çıkmadığı sürece normal ikna ediyorlarmış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…