2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

Allah sabır versin arkadaşım dualarımız seninle

şimdi yemeğimizi ocağa koyup yürüyüşe gidicez... bi yarım saat yürümemiz lazım... otur otur nereye kadar dimi ama... hadi kızlar... için kocaman birer bardak su... evdeyseniz turlayın odaların içinde... öpüyoruz kızımla sizi...

bak canım durumlar kötüymüş,allah herseyı goruyor bebegım zamanı değilmiş,yıpratma kendını cok
bol bol dınlen sakın bır odada
sonra cok guzel bır dus al misler gibi arındıgını hısset,bundan sonra daha nasıl guzel olur onları dusun
hayat devam edıyor dediğim gibi ben 8 haftalık bebege 1 ay ağladım gözyaslarım kuruyodu her aksam
ama dusundum allahım bu bebegı benden aldın ama galıba hayırlı olan bu dedım,daha da kötü olabilirdi belki hersey ya bakamasaydım ebbegıme
allaha sukur o gunkunden daha ıyıyız bu bebege hamıle kaldım esıme kac ay maas vermedıler
gecen hafta gorusme yaptı bı yerle p.tesi işe başlıyor
bereketiyle geliyorlar yanı hayırlısıyla

Canım okurken içim nasıl parçalandı anlatamam. Bunun tesellisi yoktur eminim ki teselli cümlelerinin hiçbiri fayda etmez. üzüntünü paylaşmaktan başka bir şey elimizden gelmez. Rabbim herşeyin hayırlısını verir demekten başka bir şey yok. Biraz zamana ihtiyacın olacak sanırım. Allah sana ve eşine sabırlar versin.

Rabbim biranönce içini ferahlatır inşallah arkadasım,okurken bile okadar ağladımki Allah kımsenın başına vermesın.elim karnımda kızımla okudum yazdıklarını suan bızde zor bır dönemden geçiyoruz plesantamız öndeymiş erken doğum riskimiz var ve bız daha çok küçüğüz,Allahım kımseye acı göstermesin sağsağlım kucagımıza almayı nasıb etsın,o melek senın hep yanında olacak annesi inşallah en yakın zamanda sağsağlım bır kardeş getirir sana,öyle hissediyorumki sen güçlü bir kadınsın çok üzgünüm ama sen bır melek annesısın artık bundan sonrası için hem kendıne hemde bizlere dua et inan bana yazdıklarını okuyup senınle uzulmeyen sana ve bebegıne dua etmeyen kımse yoktur bu topıkte.Allaha emanet ol arkadasım..

canımm o kadar üzüldümki sana anlatamam seni çok iyi anlıyorum bende 2 sene üzerine hamile kalmıştım ve daha onu içimde büyütemeden gitti ellerimden nasıl üzüldüm nasıl acılar çektim senin yazını okurken o günler geldi aklıma tek tesellim artık hamile kalabiliyorum olmuştu ve çok geçmeden tekrar hamile kaldım ALLAHIMM İNŞALLAH SANADA EN KISA ZAMANDA BİR BEBEK NASİP ETSİN SAĞLIKLI...ALLAHIM inşallah isteyen dileyen herkesi bebek sahibi etsin aratmadan...

canım benim de ikiz.biliyorsun ki bizler riskli gebelikler kategorisindeyiz.bu yüzden bir rahatsızlık duyduğunda hemen istirahate geçmen gerek,kendini yoracak işler yapma,stresten uzak dur,uzan ve rahatla..eğer bu kasılma seni çok rahatsız ederse de randevu tarihini beklemeden druna görün derim

ay kızlar yenı bır haber aldımmm arkadasım 25 haftalık gebe diii hep dr ları kız dıyordu bugunseker ıcın gııttı ve dr pipi göstermıss al sana erkek dıye heheheheayy garıp imm bir suru pembe cıcıler yaptıydııı hehehhehehe

heyecanlı neşe dolu sağlıklı anne adayı dostlarım,, bir fikrimi sizlerle paylaşmak istiyorum bakalım sizler ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında.. şuanda bu sayfadaysak hepimiz hemen hemen 18-20 hafta arası hamileyiz ve göbüşlerimiz baya baya çıktı,, şimdi ben çevremde görüyorum özellikle erkeklerim olduğu ortamda birazda olsa gizlemek yerine "BURADA BEBEK VAR" "BABY IS LOADING " yazan hamile t-shirtleri giyiyorlar e zaten belli Rabbim nasip etmiş hamilesin okadar gözler önüne sermek ne derece doğru annelerimize sorarsak doğururlarmışta kayınpederler falan aa bu gelin hamilemiymiş dermişş.. hoş biz ilk haftalarda hcg testiyle ortaya çıkıyoruz gitgide bu tarz şeyler gizlenmez hale geldi ama bence bizlerde mümkün olduğu kadar çok göze sokmamaya çalışalım nazar var hased var kötü niyet var.. onları şimdiden gözümüz gibi koruyalım mütevazi bir şekilde.. sayfaya birde böyle bir boyut atayım dedimm.. opüyoyummucksss

acını paylaşıyoruz.yazdıklarını gözyaşları içinde okudum.hiçbir teselli cümlesi acını hafifletmeyecektir bunu tahmin edebiliyorum.Allah sana ve eşine sabır versin canım.hayırlısıyla tez zamanda yine hamile kalıp bu kez güzel bir hamilelik geçirip bebeğini kucağına sevinç gözyaşlarıyla alırsın inşallah...

canım Allah sabır versin.
veren de o alan da o. bize sadece kabullenmek düşer. ahirette sana şefaat edecek annemi babamı da cennete al Allahım diye ağlayacak bir yavrun var. Yaşamamış olsa da hayırlı bir evladın var say... Rabbim sabrını versin. ismini vermişsin zaten, bu konuda yine de bir danışın derim. çünkü isim vermeden ahirete giden bebekler düşük erken doğum gibi, orada ziyan olmasın diye isim verilmesi gerekir diye okumuştum bir yerde. bilen birilerine sorarsanız canım hem siz hem o huzurlu olursunuz.
acını paylaşsak da azaltamayız belki ama yeni bebeklerini kucağına alman için dualarımıza katabiliriz....

ayne katılıyorum cnm hem bu tarz gıyınnmek bebegın dogduktan sonrakı hallerını alıskanlıklarını bozuyorr mısall cok yaramaz her sekılde goz onunde batan bebeler oluyor bende o tsort lerden gıyıyorum ama erkelı ortamlarda yeleksız zaten cıkmıyorumkı gobısım bellı olmasın dıyee kıı pardussız cıkmam dısarıya kı oglum edep lı adaplı olsunn bebe dogdukdan sonra anneler dıyorkı (ailede amcasını mı sevmıyor yada dayı ada hala )benzıyor dıye ama ben hamıleyken ne yedım ne ıctım ne gıydım hangı ortamlarda ne yaptım demıyorr hep bırılerınıe benzetmelerrr modern mmuzıkler dınletmeler fılann bebegımızın knumunu ahlakını bıraz da olsa bız belırlıyoruz hamsıken zatennn aklıma gelenler ve ıcımdekıler bunlarr erkesın kendı goruzu tabıı ama genede yorumlamak ıstedımmm saygıileee

biz geldikkk kızlarrrrrr.......
biraz daha geç kalsaymışız, yemeğimiz yanarmış neyse... yürüdük ama epey de yorulduk... yağmur da başlıyodu kaçtık geldik evimize...

Rabbim sabir versin balah Allahim gonlune gore hayirli saglikli evlatlar nasip etsin,aglamaktan kendimi alamadim 1 yil oncesine kadar bende bunlari yasadim seni cok iyi anliyorum bu durumda butun kelimeler anlamsiz kaliyor biliyorum Allah yardimcin olsun kardesim

ne söylenir ne konuşulur hiç bilmiyorumrabbim sabır versin çok büyük acı.
umarım en yakın zamanda tekrardan aynı duyguları yaşarsın cnm

Allah sabirlar versin arkadasim. Hicbir teselli cumlesi yetmez sana suan biliyorum. Ama yazdiklarini okuyup da sana dua etmeyen kimse yoktur inan. Diger arkadaslarin da dedigi gibi her serde bir hayir var, Allah im daha buyuk bi aci yasatmasin. Bundan sonra her sey gonlunuzce olsun insallah.

Merhaba...Benzer bir konuda bir arkadaşımla sohbetimiz olmuştu.Ben bu tür ben hamileyim diye bağıran özellikle dar kıyafetlerin hiç estetik durmadığını,hatta o kıyafetle gerine gerine gezerken yanımdan geçen kadının yıllardır isteyip bebek sahibi olmamış olma ihtimali karşısında düşeceği duygu dünyasını istemeden etkileyebileceğimden bahsetmiştim.Bu duruma sebep olma ihtimalim bile beni üzeceği için bu tür kıyafetler tercih etmem demiştim.Arkadaşımda belkide onu giyen kadının yıllardır verdiği mücadeleler sonucunda kazandığı zafer gibi o dar kıyafeti giymeyi tercihi olabileceğinden bahsetmişti.Farklı bir bakış açısıydı ama öylede olsa empati yapabilmek önemli.Sonuç olarak benim tercihim evde olabilir belki ama toplum içinde pek tercih etmezdim :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…