2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
yarasınnn yarasınnn ben de geçen 6-7 tane kurabiye yemiştim belki de 10 saymadım

aynen aynen artık eşime diyorum al şunları önümden diye
:26:

ayyyyy....
bizdede durum çok farklı değil...
her yemeğe oturduğumuzda kocam başlıyo "kızlarrr ne zaman doyucaksınız! beni de yiyebilirsiniz" diye dalga geçiyoo

benimki belki kızarım diye bişey söyliyemiyo adamcağz yazık ruh halim o kadar değişken ki

Allahtan ben hep evdeyim yoksa millet şoka girer porsiyonlarımı görünce

evet zaten dün acıdım mideme. dedimki kesin bana sayıştırıyordur yazık hangi birini öğütsün dedim ama çok geçti

Demek hepimiz ayni durumdayiz:)) bir tabak yiyorum, tik yok sanki hicbisey yememisim. Ne zaman ki ikinci tabagi da deviriyorum iste o zaman mideme bisiler girdigini anliyorum

aynen ben de öyleyim gelir gelmez ne bulursam silip süpürüyorum yemekte de öyleyim tabi hamurişi olanlarda

ya ben de önce çektiriyorum önümden sonra tekrar alıyorum :)))

Bende zaten normalde de var reflü. İlacımda var hamilelikte kullanılabiliyor. Ama ilaç kullanmakta içime sinmiyor açıkçası. O yüzden de gün içinde yediklerimi kontrol edicem ne yanma yapıyor diye. Bulurum belki

Kızma kızma tatlım valla üzmücez bundan sonra bebişlerii

merhaba kızlar... hamileliğinin başından beri cildi için evde veya hazır ürünlerle bakım yapan var mı? tavsiye istiyorum sizlerden. Hamilelikte cıkabilecek olan cilt lekeleri beni cok korkutuyor..:18:

ben yapmadım hiç ama 8.ayında olan bi arkadşımda resmen çıkmış lekler çok beyaz tenli kararmış kız morali bozulmuş gitmiş cildiyeye ilaç vermiş ama doktoru pek önermemiş. doktorlara danışmak lazım ya oluşmadan alabilecek önlem car mı diye.

ayyyyy....
bizdede durum çok farklı değil...
her yemeğe oturduğumuzda kocam başlıyo "kızlarrr ne zaman doyucaksınız! beni de yiyebilirsiniz" diye dalga geçiyoo

aynen ya benim eşimde öyle devamlı kilomla dalga geçiyor. hanginiz yiyosunuz oğlan mı sen mi diyor. daha haftasonu gelmeden yarın şunu mu yesek dişarda diyorum gülüyor bana :) aşı olurken hemşire tarttı bizi geçen geldiğinizde 65 mişsiniz şimdi 69 dedi eşimde maşallah dedi dalga geçti hemşire gülüyor normal ama 21 haftada diye. gördün mü dedim. ya bırak hemşire moral verdi sana göbeğinden tanıyorum artık diyor :)

o göbek değil bebek deseydin şekerim
benim kocacım espri dışına çıkamıyor çünkü o da benimle kilo alıyo... annem - halam hep soruyolar ona "hanginiz hamile oğlum" diye... ama öncesinde iyi kilo verişime şahit olduğundan çok rahat paşa... "diyet yapıcaz biz, karıma destek oluyorum" diyo... aklısıra kendini motive ediyo garibim

kızlar bi site buldum... fiyatlar da oldukça uygun...
Kiraz Bebe
herşey indirimli görünüyor baktım da

bu arada kızlar bebişlere şampuan krem şu bu için hangi markayı düşünüyorsunuz?

onun içinde şu bunun içinde bu var diye yazılar okudum ya ne alacagıma karar veremiyorm. daha erken ama olsun..

bebek yagı da zararlı diye bıraktım zaten..

bence sebamed uygundur... ama bu tip ürünleri stok yapmamak lazım diye düşünüyorum... çünkü bebekler alerjik reaksiyonlar gösterebiliyorlar şampuanlara karşı...
ablam dalin ve Johnson's Baby kullanıyor... çok şükür alerji olmadı bebeği... bende ikisinden birer şişe aldım.. bide sebamed düşünüyorum... deneyerek karar verebilicem ancak...

aynen sağolsun espiri yapıyr ama bazen de batıyır o espiriler malum alıngan dönemdeyiz :)

ben almıyıorum almayacağımda tabi fikrim değişmezse. defne ve zeytinyağı sabununun iyi geldiğini duydum bir sürü defne sabunu aldım. doğuncada onunla devam etmek isitoyum tabi doktora sorup. bebek yağı yerinede zeytinyağı kullanacağım. arkadaşım hep zeytinyağı kullandı onu da ordan biliyorum çok güzel oldu saf zeytinyağı.

ben bi giremedim o alıngan döneme... niye ki acaba... :26:

defneyi de fazla stoklama istersen... bi bak bakalım kuzucuğa dokunucakmı?... zeytinyağı konusundan katılıyorum... organik bulup onu kullanmak en doğrusu... ben yeğenime gittiğimde onunla masaj yapıyorum... misss oluyo sıpa...

canlar şimdi ben gittiğim hastaneyi aradım
2.düzey ultrason(detaylı) için renkli yapmadıklarını soyledıler buna karşın 200 tl istediler
sonra dr uma dedım ben renklı gormek ıstıyorum oda ıstersen dısarıda yaptırabılırsın dedı,
ve bana iki isim önerdi sonra arastırdım
istanbulda yaşıyorum bakırköy doç.dr ahmet gül den randevu aldım
4 mart için
250 tl
cd veriliyor yaklasık 40 DKinceleniyor
bu detaylıyı yapanın bölümünün Perinatoloji olması gerekiyormuş
bilginiz olsun kızlar

benim ablam da hep dalin falan kullandı aslında çevrede herkes bildiğimiz şeyleri kullanıyor.

bişey de olmuyor ama işte insan araştırınca rahat edemiyor.
sanki biz dalinle falan büyümedik mi kim bilir ne kullandılar.. evhamlanıyorum yine de.
bi de öyle herşeye takmamak lazım diye düşünüyorum kendi kendime ama sonra dvm ediyorum aynı evhamlara :)

ne bileyim işte ya zeytinyağından da ben hiç hoşlanmıyorum yemekte falan rahtsız oluyorum bi de öyle sürsem koklayamam sanki..

defneyi ona kullanmasam bile çamaşırların arasıan banyoya felan koyarım çok güzel kokusu tavsiye ederim :)

ayy çok istiyolarmış ben 80 tlye yaptırdım ayrıntılı ultrasonu.

renkli için cd falan veriyorlar ya ona değer ama ayrıntılı için çok pahalı geldi bana..

ben öyle ince eleyip sık dokuyanlardan değilim nedense... çünkü benim bebekliğimde hazır bezler falan yurtdışından geliyomuş ve hep onları kullanmışlar... sözde organikmiş bilmemne... ama en katkısızı da kullansan bebek hassassa reaksiyon gösterecektir... bence denemek o yüzden daha mantıklı geliyo... en iyi en pahalı en organik bebek bezinden de aldım en ucuz en dandiğinden de...

ben önümüzdeki haafta gidicem ayrıntılı ultroson a ve hep renkli sanıodummm:S gene mi siyahh beyaz:S

sana katılıyorum. biraz rahat olabilmek gerekiyo. ben ilk çocuğum doğduğunda en pahalı bebek bezinden aldım aman pişik olmasın diye. sonra bi gün denemek için fiyatı en uygun olandan aldım pişik olmadı? şimdi de bebek doğduğunda denicem eğer pişik olmazsa yine uygun olandan alıcam. zaten doğduklarında öyle paralar gidiyo ki... :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…