2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

bızzde o yusden dr da olur derse bgn yaptıralm dıyoruzz gorumcemın bebesı 4 aylık olduu ve down dendromu var dedıler dogunca cok kucuk ıhtımal var dedı prof ama asıl olan kalbı delık dedı bız yaptırmayacaktık ama gorumcem ısrar edıyorr ondan dolayı yaptıralım dedık hayırlısı ınsl dua edın kızlarr yaaaaa:18::18::18:
1 de otoubuse bınacegım kocısle hastanede bulusacagız hayırlısı ıle ınsll saglıcaklı gunler ınsll bol duaa ılee

merhaba kızlar... hamileliğinin başından beri cildi için evde veya hazır ürünlerle bakım yapan var mı? tavsiye istiyorum sizlerden. Hamilelikte cıkabilecek olan cilt lekeleri beni cok korkutuyor..:18:

inşaallah canım güzel şeyler duyacaksın ve bize anlatacaksın, dualarımdasın sen de tüm hamişler de mucxx

ben de kullanıyorum demir de 10 kg aldım ama ne yapayım gerekiyorsa alayım sadece tatlı matlı dikakt et dedi dr

haklısın da yemeden durabilsem bir de

ben hamileliğimden bu yana pek kullanmamaya çalışıyrum sanki sağlıklı değilmiş gibi hissediyorum kullansam da çok sık değiştiriyorum, günde bir kaç kez

Kizlar uclu testim geldi.bi anormallik goremedim.normal aralikta degerlerin hepsi.hersey de negatif yaziyor sanirim iyi cikti ne dersiniz.

bence güzeldir gözün aydın :))

merhaba kızlar... hamileliğinin başından beri cildi için evde veya hazır ürünlerle bakım yapan var mı? tavsiye istiyorum sizlerden. Hamilelikte cıkabilecek olan cilt lekeleri beni cok korkutuyor..:18:

canım biraz da güneş olmamasından birşey yapmadım henüz ama güneş çıkınca en azından koruma kullanmak gerek

tünaydın kızlar
biz geldik...
bugün kendimizi daha iyi hissediyoruz... mide ağrımız da bulantımız da yok çok şükür... inşallah bi daha da olmaz...

İçini ferah tut canım. Detaylı detaylı görüp bebişini mutlu mesut geri dönüceksin inşallah

tünaydın kızlar
biz geldik...
bugün kendimizi daha iyi hissediyoruz... mide ağrımız da bulantımız da yok çok şükür... inşallah bi daha da olmaz...

Bu aralar mide bulantıları ağrılar hep yediklerimizden oluyor sanırım. Benimde geceleri midem yanıyor. Ama ne yememem gerektiğini henüz bulamadım

Bu aralar mide bulantıları ağrılar hep yediklerimizden oluyor sanırım. Benimde geceleri midem yanıyor. Ama ne yememem gerektiğini henüz bulamadım

ayrıntılı ultrasona gittiğimizde doktor bende bişeyi farketti... sürekli gıcık şeklinde öksürüyorum... bazı geceler nerdeyse kusacak kadar çok gıcıklanıp öksürüyorum... meğersem hamileliğe bağlı reflü oluşurmuş... bunun için ilaç yazıcaktı ama biz kızımızı görünce unuttuk tabi... doktorumuzda unuttu... kısmet olursa pazartesi yada salı tekrar gidicez o zaman hatırlatmam lazım... bildiğim kadarıyla reflü mide yanması da yapar... sende de reflü oluşmuş olabilir belki...

moralim çok bozuk... Biliyorum ki hamileliği boyunca bir çok sorun yaşamış kadın var fakat ilk gebeliğim ve açıkçası çok tecrübesizim... 2 hafta önceki kontrollerde herşey normaldi fakat dünkü kontrolde bebeğimin 1 hafta geriden geldiğini söyledi doktor hanım. Fakat dün her zaman gittiğim yere gitmedim kontrole, internette ultrason cihazından cihazına bile fark ettiği, 1 hafta geri ya da ileri olmasının çok önemli bir sorun olmadığı yazıyor fakat yine de kafaya taktım, çok üzüldüm. Hamileliğimin başından beri sürekli mide bulantısı çekiyorum ben. Yeterince beslenemiyor olabilirim. Çünkü yediklerimi tutamıyorum içimde.

Benim gibi bir hafta gerileyen yani bebeği 18. haftalıkken 17 haftalık gibi görünen var mı aranızda acaba?

Anlatamam şuan ruh halimi. Allaha emanet ettim ben yavrumu. Sağlıkla gelsin İnşallah kucağıma. Siz de dua edin bana ne olur.

kızlar genel olarak bişi söylicem, ufak tefek şeyleri kafanıza takıp moralinizi bozmayın, bebişlerinizi de boş yere üzmeyin etkilemeyin. Herşey moda mod gidicek die bişi yok robot diilizki hepimizin bünyesi farklı, muhakkak ufak tefek pürüzler olucak,olmazsa ne mutlu ama çoğumuzda oluo. En önemli şey moralini sıkı tutmak ve olumlu düşünmek unutmayın bebişlerinizi de etkilemeyin yok yere. kızıyorum haaa:

E çok iyimiş senin o zaman. Bebişin bütün detayını inceliyor doktorun her zaman. Sonuçların güzel olduğunu da duymuşsun iyice rahatlamışsındır.
Evet canim.cok rahatladim rabbime sukur.

Canim gececektir emin ol.azar azar ye.sevdigin seyleri ye ve surekli ekmek kraker tarzi mide suyunu emecek seyler ye yemekten once.bebise gelince bi gittigimde 1 gun geri dedi.sonrakinde de 4 gun geri dedi.bebek azicik egilse ya da 5 mm yandan olcse az cikiyor gunu onu onemseme sen.bi dahaki gittiginde gelismesi devam etmis mi ona bak yeter.bi bakmissin bir anda 1 hafta buyuk cikmis haftasi.

canım beimki de bu sefer bir kaç gün geri gözüktü ama duydum ki bebişi karnında oynatınca anında günü değişebiliyor ileri gidebiliyormuş yani o anki pozisyonuyla alakalı, ben de senin gibi sıkılıyordum ama sıkma canını

çok doğru... hadi bebişlerimizin şerefine kocaamannnnn bi ardak su içelim

kızlar ben kendimi aşıyorum dün akşam 2 buçuk küçük boy pizza yedim.

o an hala bişey hissetmiyordum ama 1 saat geçince iyice oturdu mideme kımıldayamıyordum resmen

artık bi tabak yiyorum hiç yememişim gibi boşa gidiyormuş gibi geliyor 2.yi yeyince anca hissediyorum doydugumu nolacak böyle

yarasınnn yarasınnn ben de geçen 6-7 tane kurabiye yemiştim belki de 10 saymadım

ayyyyy....
bizdede durum çok farklı değil...
her yemeğe oturduğumuzda kocam başlıyo "kızlarrr ne zaman doyucaksınız! beni de yiyebilirsiniz" diye dalga geçiyoo

ayy alemsin ya ne güldüm
bende bugun öğle yemeğinde arkadaşım yemeğini yemedı onun hakkını ben alıyorum dedım
yemeklerı dağıtan abla şöyleeeters ters baktı bana
ne var canım alla alla doymuyorum

canım en tehlikeli döneme girmişsin:):) geçen gün diş hekimim sölemişti böle bi dönem olucak die:)sen normalde yediğin porsiyonlarını geçmemeye dikkat et bence az gelicektir yediğin ama bekle bi saat falan baktın doymamışsın yine yersin fazla kilolar almayasınhem midene de yazık

yarasınnn yarasınnn ben de geçen 6-7 tane kurabiye yemiştim belki de 10 saymadım

ahahahahhahaa...
biz markete gittik geçen akşam... kocam kuru pasta alıyo (tatlı) size de alıyım dedi yok dedim yemiycez...
3 tek o zaman tuzlu al dedim... eve gelince o daha yemeye başlamadan ben bitirdim bile... sözde yemiycektiniz diyo

ayy çok güldüm iştahlar baya açılmış:):) halimize bak hahaha:) ben kalkiim evi bi süpürüp siliim hiçte yerimden kalkasım yok ama hadi bana kolay gelsin mecbur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…