2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Selam herkese
2 li testte yapılan kan sonuçları yüzünden bir türlü hamileliğin tadını çıkartamadım. 3 hafta önce Amniyosentez yaptırdım bugün nihayet sonuçları aldık..
Çok şükür kızım gayet sağlıklı sonuçlar süper çıktıııııııııııııııııııı haberi aldığımda şok gerilim sevinç hepsi birden önce bir güzel ağladım kendime geldim.
Nihayet artık bizde hazırlıklara başlayacağız. :nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar:
Yüreğinde bebek özlemi olan herkesin ,sağlıkla bebeğine kavuşmasını nasip etsin tanrım :)
Herkese sevgiler

gözün aydın olsun canım. kızlar bebek arabasını sonraya bırakırsak benim evde bakacak kimse yok bebekle alması daha zor olmaz mı

iyi aksamlar kizlar.. Ben 20.haftanin icindeyim.. cok sukur hersey yolunda gidiyor.. ama dun gece bir nefes darligi basladi bende, sanki aldigim nefes bana yetmiyo daraldim, bunaldim kalktim sonunda.. tansiyonuma baktim her zamanki gibi dusuk kalp atisim 55 cikti.. nete girdim baktim olabiliyormuss.. peki bunu nasil hafifletebiliriz? bir bilen var mi...

Kizlar yaaaa ben 58 kilo hamile kaldim simdi 68 kiloyum ama 18 haftamdayim cokmu aldim ben ya herkes cok almisin diyo ama
1.65 boyum biseyde yemiyom cok ama aldim kiloyu nasil oldu bende anlamadim:KK43:
canım kiloya çok fazla takma bence yengeminde boyu sen kadar bile yok 60 kilo ile hamile kaldı tam 96da doğurdu, ikinci çocuğundada ayynıı kiloyu aldı, herkesin bünyesi farklı kuzum, çoğu doğumda gidiyo zaten. emzirirkende veriyosun bikısmını, bize vermemiz gereken az bişi kalıcak yani :KK9: sen sadece yağlı ve karbonhidratlı şeyler değilde daha faydalı şeyler yemeye çalış abur cuburdan uzak durmaya çalış yeter :KK9: takma fazla kafanı kilolara bebeğini ve kendini iyi besle senki miniğimiz güzelce büyüsün annesi :KK9: :KK16:

kılar dünden beri cok akıntım var.
Sizde de var mı?

2-3 gündür cok koşturuyorum hastanelerde cok yürüyorum ondan mıdır acaba?:44:
bendede oluyor canım kendimi devamlı temiz tutmaya çalışıyorum genelde adet olmam gereken zamanlarda çoğalıyor onuda farkettim. eğer kokusuz ve yeşilimsi değilse hepimizde olması normal olan akıntı cinsiymiş :KK9:

Herkese merhaba :) Ben izmir'den seckinnn. Bir kızımız olacak ve ilk çocuğumuz hayırlısıyla :)

Eşim beni çok üzüyor ve ağlatıyor :KK43: İçimden hiçbi şey yapmak gelmiyo :KK43: Alışveriş felan yapmak aklımdan bile geçmiyo. Sadece netten bikaç fiyat araştırması yaptık o kadar. Bebeğin hareketlerini hissetmiyorum, bu durum normal mi onu da bilmiyorum. Üzüldükçe ağrılarım artıyo :KK43: Hissettiklerimi anlatsam kelimelere sığmaz. Çocuğumuz olacağı için hiç sevinçli değilim sanki :KK43: İsteyerek oldu, o değil de, ne biliyim of ya :KK43:

Dualarınızı beklerim.

RABBim hepinize güzellikler versin.
kuzum allah yardımcın olsun. aynen benim eşimde ilgisiz hiç birşey almadık bizde daha bakmadık bile hatta diyebilirim. hatta geçen konuştuk burda kızlarla, beni rahatlattılar bayabi, eşler için bu durumun normal olabileceğini söylediler bende takmıyorum artık, ve daha mutluyum :KK9: ama sen sakın bebeğinden soğuma, senin hissettiğin herşeyi hissedicek durumda çünkü, kendinide bebişinide rahatlatmaya çalış, istediğiniz bir çocuksa eğer, zaman zaman eşinle konuşarak belki üstesinden gelebilirsin.
hareketlerinide hissetmek için geç değil hala. kendini iyi dinlemen gerek tatlı yedikten 1-2 sa. sonra fln bi bak bakalım ne yapcak minnakın :KK9:

bende burdayım ama bugün nedense hoşaf gibiyim... öğleden sonra bi mide ağrısı başladı... 1 saat uyuyakalmışım... sonra bi uyandım... wc zor yetiştim... kustum :KK43:
doktorumu aradım korkulucak bişey yoktur ama bi hastaneye uğra kan ve idrar ver bebeğininn kalp atışlarını dinle rahatlarsın dedi... ama kızım kıpır kıpır içimde... iyidir dimi üşütmüş olma ihtimalim var çıplak ayakla gezdim evin içinde kısa bi süre...

:) nası gidio kızlar hamilelik? yeni anne olacakların heyecanı görülmeye değer gerçekten:) bende hayırlısıyla cinsiyetini bi öğrensemde biraz heyecan beni de sarsa:)

ya kızlar ben korkumdan aşıya gidemiyorum naapcam yaa? :18::18: yarın 22 haftalık oluyorum çok geç kalmadım daha heralde 24. haftaya kadar vuruluyodu deemi? :KK43::KK43:

ya kızlar ben korkumdan aşıya gidemiyorum naapcam yaa? :18::18: yarın 22 haftalık oluyorum çok geç kalmadım daha heralde 24. haftaya kadar vuruluyodu deemi? :KK43::KK43:

korkulcak bişe yok dicem ama kol ağrısı gerçekten fena! herkeste ağrı olmuyomuş ama? bende hala gitmedim:)

bende burdayım ama bugün nedense hoşaf gibiyim... öğleden sonra bi mide ağrısı başladı... 1 saat uyuyakalmışım... sonra bi uyandım... wc zor yetiştim... kustum :KK43:
doktorumu aradım korkulucak bişey yoktur ama bi hastaneye uğra kan ve idrar ver bebeğininn kalp atışlarını dinle rahatlarsın dedi... ama kızım kıpır kıpır içimde... iyidir dimi üşütmüş olma ihtimalim var çıplak ayakla gezdim evin içinde kısa bi süre...

aklına kötü şeyler getirme çıplak ayakla gezdim diyosun belki o yüzdendir. zaten bebeğin kendini hissettiriyosa bişey yoktur inşallah

canım ben dün yaptırdım aşımı. ağrır sanıyordum ama bişey yok ya korkma falza :)) sadece kolumu elleyince hafif bi sertlik ağrı var ama hiç önemsenecek bişey değil yani..

aklına kötü şeyler getirme çıplak ayakla gezdim diyosun belki o yüzdendir. zaten bebeğin kendini hissettiriyosa bişey yoktur inşallah
doğru söylüyosun ama insan ister istemez meraklanıyo... inşallah iyidir minik meleğim...:nazar:

kızlarr iyi akşamlar dün sabah aşımı oldum bugün çok kötüyüm kolumu kaldıramıyorum ve ateşim yükseldi hiç halim yok acaba normalmi yoksa hasta olacağım vardıda üzerinemi geldi bilemedim ebe olur demişti ama

kızlar yaaa ben daha bebişimin hareketlerini hissedemiyom 20. haftanın içindeyim siz hissediyo musunuz bazen bi kıpırtı hissediyorum çok kısa ama emin değilim işin doğrusu

Son düzenleme:
doğru söylüyosun ama insan ister istemez meraklanıyo... inşallah iyidir minik meleğim...:nazar:

kendini ne kadar sıkıntıya sokarsan bebeğinde bundan etkileniyo o yüzden takmamaya çalış. kendini iyi hisset anne olcaksın inşallah herkese nasip olmuyo..

aslında ben çok stres içindeyim kızlar yaw:18:
pazt sabah kontrole gidicez kötü bişey duyucam diye ödüm çıkıyo desem yeridir ama belli etmemeye, düşünmemeye çalışıyorum. şöyle deseki doktor ''artık dışardaki bağırsağı bayabi küçülmüş. ameliyata gerek yok. gelişim geriliğide yok.herşey normale yakın'' öyle çok istiyorumki artık birazcık güzel şeyler duymayı :KK31: aklınıza gelirsem nolur kızıma dua etmeyi unutmayın olurmu canlarım :KK16:

kızlar yaaa ben daha bebişimin hareketlerini hissedemiyom 20. haftanın içindeyim siz hissediyo musunuz bazen bi kıpırtı hissediyorum çok kısa ama emin değilim işin doğrusu

canım ilk gebeliğinse normal 24.haftaya kadar hissedemeyebilirsinde zaten ilk başlarda kelebek pır pır ediyo gibi oluyo :KK16: bi dalgalanma seyirme gibi falan deyim. kendini dinlemeye çalışınca zamanla hissedersin minnoşunu kuzum. :KK1:

Son düzenleme:
kızlarr iyi akşamlar dün sabah aşımı oldum bugün çok kötüyüm kolumu kaldıramıyorum ve ateşim yükseldi hiç halim yok acaba normalmi yoksa hasta olacağım vardıda üzerinemi geldi bilemedim ebe olur demişti ama

ben ilk hamileliğimde 3 gün kendime gelemedim ateşimde hep yüksekti o yüzden şimdi gidemiyorum erteliyorum hep. ama geçicek endişelenme:)

aslında ben çok stres içindeyim kızlar yaw:18:
pazt sabah kontrole gidicez kötü bişey duyucam diye ödüm çıkıyo desem yeridir ama belli etmemeye, düşünmemeye çalışıyorum. şöyle deseki doktor ''artık dışardaki bağırsağı bayabi küçülmüş. ameliyata gerek yok. gelişim geriliğide yok.herşey normale yakın'' öyle çok istiyorumki artık birazcık güzel şeyler duymayı :KK31: aklınıza gelirsem nolur kızıma dua etmeyi unutmayın olurmu canlarım :KK16:

inşallah iyi haberler alırsın. Allahu teala buyuruyor ki; bana dua edin icabet edeyim. sende bol bol dua et

Son düzenleme:
X