2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530

Hamile arkadasim var.sabah dogum izni 6 aya cikmis dedi.onaylanmis yaniiii.oyle mii

Sayfa yüklenirken hata veriyorrr!!!

Slm.larrr..Bu topikte karşılaştığım 4. İzmitlisinizzz
Doğum tarihimiz aynı...Son gittiğimde 27 Temmuz demişti dr.um...Siz hangi dr.dasınız ?

Harikaaaa :) çok sevindim.Aynı şehirden tavsiyelerde bulunabiliriz

Benim 26 temmuz şimdilik.Konakta Funda hanım dr um .Senin?

3 günlük bebeği yalnız bırakmak hiç mantıklı gelmiyor bana...Bence anneniz haklı hiç olmazsa 6 ay yanımızda kalmalı bebişlerimiz :)

Kızlar heyecanınıza heyecan katsın diye okuyun istedim belki daha önce okumuşsunuzdur.. Ama çok keyifli!

Canım anneciğim;
seni çok özledim.aylardır karnından çıkmayı bekliyorum.öyle yalnız hissettiğim anlar oldu ki,seni tekmeledim,benimle konuşmanı istedim,en azından sıcacık elini karnında gezdir de beni sevdiğini hissedeyim istedim,şöyle bir geriye uzanıp kitap okurken bir yandan da meyve yediğinde ara sıra okşamıyor musun karnını,bayılıyorum. Çırpınıyorum
içinde biraz daha sev diye. dışarı çıkıp ellerinin arasında olmayı ne de çok istiyorum o anlarda. bazen sen babamla sarmaş dolaş uyurken onun elleri de sarıyor beni, hoşuma gidiyor ama seninkiler kadar değil. senin ellerin bambaşka anneciğim. seni en derin uykundan uyandırıp bir bardak süt içmeni sağlamak için tekmelememe sebep olacak kadar tatlı,yumuşacık ellerini özledim.

ya sen? benim yumuk yumuk minicik ellerimi özlemedin mi?
bir türlü açmadığım yumruğumu yavaşça açarak parmaklarımı tek tek öpmeyi istemez misin? sütle dolu memeni bir yandan emerken, diğer yandan küçücük elimle bastırsam...''bu meme,bu sütler benim,başka kedilere asla vermem,''der gibi sıkıca tutsam,istemez misin?

anneciğim, seni çok özledim.buradan duyuyorum,herkes senin gözlerinin ne kadar güzel olduğunu söylüyor. kıskanıyorum. burası öyle karanlık ki,ışığın ne demek olduğunu bir an önce öğrenmek istiyorum.ama dünyaya ilk baktığımda ışıktan önce senin gözlerini görmek isterim. söylediklerini ilk başlarda anlamayacağımı düşünüyorsun.ama ben gözlerinin beni hep,her zaman ve her şeyden koruyacağını söylemesini isterim. inan,anlarım. beni en çok sevenin sen olacağını,her an yanımda ve destek olacağını,her an yanımda ve destek olacağını hissettiren en güzel şey olan gözlerini özledim.

ya sen? sana ilk baktığımda içini eriteceğini ikimizinde bildiği gözlerimi bir an önce görmek için sabırsızlanmıyor musun? uyuyup uyandığımda önce seni arayacak olan,seni görmediğinde yaşarıp çeşme gibi akacak olan gözlerimi merak etmiyor musun?her geçen gün gürleşecek olan kirpiklerimin altından sana doğru''Bni dünyana getirdiğin için,beslediğin ve hep yanımda olduğun kimselere bırakmadığın için teşekkür ederim,'' diyen gözlerle sana baksam,istemez misin?

seni çok özledim anneciğim bazen bana şarkılar söylüyorsun,sesin öyle tatlı geliyor ki buraya. yalnız olduğumu bile unutturuyorsun bazen.o güzel sesinin bana, sadece bana söyleceği ninnileri duymayı iple çekiyorum. bazı şarkıları bana özel hale getirerek söyleyeceğin,duymaktan hoşlandığımı anladığında tekrar tekrar söylemekten zevk alacağın günler bir an önce gelse...karnım ağrıdığında,içim bulandığında,aşı olduğumda canım yanarken bana tüm bunların geçeceğini söyleyen,inandıran ve rahatlatan sesini özledim.

ya sen? ilk kahkahamı duymak için oramı buramı gıdıkladığında çıkaracağım sesleri,aguları,çığlıkları özlemedin mi?biliyorum,altım kirli olduğunda,acıktığımda,gazım canımı çok yaktığında karnım ağrırken çıkardığım sesler seni çok üzecek,hatta ilk günler belki uyumana bile izin vermeyeceğim.ama sen tüm bunların sana ilk kez anne diyeceğim güne kadar çoktan unutulacak şeyler olduğunu biliyorsun.peki o gün geldiğinde söyleyeceğim ilk ''anne''yi özlemedin mi?

anneciğim,benimle ilgili hayaller kuruyor musun?beni en güzel yataklarda yatırmak,en cici giysileri giydirmek,en şeker oyuncakları almak gibi hayallerden bahsetmiyorum.mesela,karnındaki resmimi çeken doktor gibi bir doktor ya da avukat,subay filan olmamı isteyip hayallere dalıyor musun?üniformalı, cüppeli yada önlüklü bir resmimi, ultrason resmimin olduğu çerçevenin yanında bir başka çerçeveye bakarak''işte bu benim oğlum/ kızım'' deyip gururlanmayı filan hayal ediyor musun?evlendiğimi,çocuklarımın olduğunu...

hayallerini gerçekleştirmek için söz veriyorum anne.

peki,ya seni hayal kırıklığına uğratacak bir şey yaparsam?
ayakkabılarımı bağlamayı bir türlü beceremezsem örneğin ya da matematiğe aklım yatmazsa hiç...oyun oynarken akşam olduğunu anlayamaz,hep geç kalırsam eve...kola içmeden köftelerimi bitirmezsem inat edip,ya senin hiç hoşlanmadığın o kızla/ erkekle evcilik oynamayı istersem hep...evleniverirsem bir gün pat diye hiç habersiz,ya da yurt dışında okumak için ısrar eder,senden uzaklaşmaya kalkarsam...çok üzülürsün değil mi?

seni hayal kırıklığına uğratıp üzmemek için çok uğraşacağıma söz veriyorum,anne.

beni ne olursa olsun sevecek misin anne?
her tülü kötü şeyden koruyabilecek misin?
yanında olmadığım zamanlarda nasıl davranmam gerektiğini öğretebilecek misin?

beni koruyamadığın kadar büyük tehlikelerin neler olduğunu öğretip kendi kendimi koruyabilmem için hazırlayacak mısın?

senden daha çok sevebilecek kimseyi bulamayacağım halde,beni sevecek ve anlayacak birini nasıl aramam gerektiğini anlatacak mısın?

bana yapacaklarım,yapamayacaklarım ve yapmak istediklerim konusunda sonsuz destek verecek misin?

kimsenin inanıp arkamda olmayacağı fikirlerim olsa bile,sen bana inanıp istediğim her şeyi yapabileceğime beni inandırabilecek misin?

saklanmak istediğimde,kimseyi görmek istemediğimde,uzaklaşıp kendimi dinlemek istediğimde yanına sığınmak istediğim tek liman olabilecek misin?

anne,beni ne olursa olsun sevebilecek misin?

ben mi?

ben seni hep seveceğime söz veriyorum,anne!

Günaydınlar günaydınlar
Süslü,kokuş kızımızla biz geldik Dualarınızı
okuyarak geldik her zaman ki gibi
ALLAH'ım kabul eylesin(amin)Biz akşam misafirliğe
gittik ve oradaki mamacıklardan fazla kaçırınca ilk defa
hamilelğim boyunca olmayan bulantı başıma geldi ve
istifra etmek zorunda kaldıkNeyse şimdi
iyiyiz akşamki mamacıklardan sonra kzıçem içeride
jöle gibi sallanıp sallanıp tekmeleri bastı.Annemmm
benim yerim ben onu.Çok özlüyorum kızçemi
Aşık oldum resmen Rabbime binlerce kez şükürler olsun
Şimdi de kahvaltı yaptık ve günün ilk tekmesini bekliyorum
heyecanla.Tekmeyi yiyince rahatlıyorum
Şimdi de kızçemle yine mamacıklar yemeye gidiyoruzgel kız buraya
Kuzenimin de 6 aylık kızçesi var özlemiştik onu seveceğiz
Hepinize hayırlı günler

Bırakın kiloları ne kadar kafanıza takarsanız kilo olarak
geri dönüyor.Bebeğimiz için gerekli şeyleri tüketiyoruz zaten
azıcıkta kaçamaklar yapmak hele ki bu muhteşem
süreçteEşimin lafı aklıma geliyor
bu mucizeyi ben vücudumda taşısaydım oooooooo
gerisini siz tahmin edin.Ayrıcalıklıyız biz kadınız,biz gebeyiz,
biz anne adayıyız....Sadece tavsiyem:Az tuzlu yiyin,şekerli
şeylere çok yüklenmeyin ve bol bol su için.Hatta su içemeyenler
sabah aç karnına atın bir kaşık zeytinyağı ya da pekmez.Gün içerisinde
içiniz yanacak yanacak.Su içemeyen anneanneme bu yöntemle su içirir olduk
Haftada 1 bardak su içerdi o yüzden gözünü kaybetme riskiyle karşı
karşıya kaldı.Ama şimdi su içince sorun ortadan kayboldu....SU HER DERDE
DEVA.
Kızçemle hazırlanayayım ben çok konuştum çok:118::118::118::118::118:

Her aksam
Meyve yiyorum belkide ondanmi ne bilim vitamindir diye dikkat edim bari

Her aksam
Meyve yiyorum belkide ondanmi ne bilim vitamindir diye dikkat edim bari

valla bana öyle dedi ben de gün içinde tüketiyorum meyveyi 1 elma 1 portakal şeklinde..ama dün akşam nar yedim :)sonunda sağlam bir nar buldum :)

4 Lü sonucumu aldım şimdii....Telefonla aldığım için birini anlamadım ama spinli birşey dedi işte o; 2350 de 1....Down 371.000 de 1....Trizomi 70.000 de 1....Yaş 170 de 1...
2 lide de hepsi normal yaş 101 de 1 çıkmıştı...Bu sefer daha iyi yani....Ki doktorum 38 yaşındaki her hamilede yaş riski aynıdır deyip beni rahatlatmıştı...Yani acayip rahatladım kızlar..Şimdi 9 Mart ayrıntılıda sıra :)

Herkese merhaba :) Ben izmir'den seckinnn. Bir kızımız olacak ve ilk çocuğumuz hayırlısıyla :)

Eşim beni çok üzüyor ve ağlatıyor İçimden hiçbi şey yapmak gelmiyo Alışveriş felan yapmak aklımdan bile geçmiyo. Sadece netten bikaç fiyat araştırması yaptık o kadar. Bebeğin hareketlerini hissetmiyorum, bu durum normal mi onu da bilmiyorum. Üzüldükçe ağrılarım artıyo Hissettiklerimi anlatsam kelimelere sığmaz. Çocuğumuz olacağı için hiç sevinçli değilim sanki İsteyerek oldu, o değil de, ne biliyim of ya

Dualarınızı beklerim.

RABBim hepinize güzellikler versin.

ağlamaktan okuyamıyorum ,çook güsel
daha sonra tekrar deniycem

0 101 170 ne oluyor biliyor musun...
senin yaşında ikili test yaptıran kişi sayısı(101)
4lü test yaptıran kişi sayıdı(170)
bana da arkadaş anlattı.... yani riski 170 kişide 1

canım sen farketmiyorsundur hissettiğini..zaten belirgin bir his değil..tamamen konstre olman laızm dinlemen için zaten ik gebeliklerde 20-24 hafta arası hisediliyomiş..gaz dalgalanması gibi bir şey...konstre ol sen de hissedersin..zaten devamlı olan bişe değil..eşine gelince eminim çok üzmüyordur seni,biz bu dönemde fazla alıngan olduğumuz hiç her şeyleri batıyor bize...kıyafet ve alışveriş için de doktor bana çok erken daha şimdiden alma dedi ama ben gittim aldım..yani alışveriş yapmayan çok insan var..bunu kafana takma,durduk yere de üzülme!!

arkadaşlar birkaç gündür kardeşim geldiği için onnla zaman geçirdim giremedim ama ıkumaya çalıştım girdikçe eskileri,

canım ben hala işe gierken pamnt altından tayt giyiyyorum ama hamileliğimin ilk zamanlarına göre daha iyiym

canım ge.m
ş olsun çok, ayrıntılıyla ilgili sormadım açıkçası ama risk vardır mutlaka insan yapmı zaten bu testleri vs vs gördükçe kendimizi kobay gibi görüyorum, çatlak kremi için badem-kakao-kayısı yağı karıştıyıroum bir de bella b diye doğal baldan yapıldıgı spoylenen bir krem kulalnıyorum lieracta paraben var,
araba konusunda da pedallara bas bıraktan kasıkların ağrıyor olabilir

bang bang güldürdün beni kız:):) yoğurt ve tereyağı bile mi yaptılar??

sorma canım ya seri üretime gececekti az daha peynir falan bile yaptılar, yağını tereyağı kalanını peynir

canım benim de aynı sıkıntım var 3+1 ama odalar full 3. odada hem koca bir gardırop hem bir çekyat var off ya nasıl üstesinden geleceğiz bunarın

of yandık ben sürekli külotlu çorapgiyiyorum nhamileler için olanından olmayınca acaba zarar vermis midir

bişi sorcam, günde iki bardak süt ve bi kase yoğurt yiyen varmı???

canım bazen oluyor bazen hiç birini yiyemiyorum

canım benim bir arkadasıma da aynısını souylemilerdi şimdi turp gibi 2,5 yaşında bi
r kızı var maaşallah

canım cok geçmiş olsun

ben sağlıklı diye eski zeytinyağlı kalıp sabunları kullanıyorum

en iyisi haftayı söylemek

canım bizimkinin cinsiyetini nasılsa söylediler ama bizim ufaklık da son 3-4 gidişimizde hep arkasını dönüyor falan hiç yüz vermiyor ben de acaba mutsuz mu diye üzülüyorum

yürüyüşe çıksam 10 dakika ancak gidebiliyorum mahvoluyorum geri dönüyorum şu anda görünürde bişi yok ama acaba sonradanmı belli edecek kendini
,

canım ben de öyleyim o yüzden yavaş çok yavaş yürümeye çalışıyorum

canım ilk kez duydum o testi

Kizlar yaaaa ben 58 kilo hamile kaldim simdi 68 kiloyum ama 18 haftamdayim cokmu aldim ben ya herkes cok almisin diyo ama
1.65 boyum biseyde yemiyom cok ama aldim kiloyu nasil oldu bende anlamadim

canım ben de 10 kilo aldım dr belki şeker çıkar yükleme yapınca anlklarız dedi

kılar dünden beri cok akıntım var.
Sizde de var mı?

2-3 gündür cok koşturuyorum hastanelerde cok yürüyorum ondan mıdır acaba?:44:

canım benim de dönem dönem azalıyor dnem dönem arıyor neye bağlı bilmiyorum

canım bizim arkadaşlar da genelde yanlarıns yatırıyorlar ama bence ilk günden ayırmk mantıklı bi zorluğu gece kalkıp gideceksin yanına emzirmeye

Hamile arkadasim var.sabah dogum izni 6 aya cikmis dedi.onaylanmis yaniiii.oyle mii
canım onaylanacak diyorar ama ses yok memurlar.netten takip etmeye çalıştım ama ses yok en güncel makale bu 6 ay doğum izni kesinleşti mi? - Memurlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…