2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Hmm gitmeden doktoru ariyim o zaman.almam derse ayrintiliya bir hafta sonrasina randevuyu erteliyim garanti olsun.canim 5 boyutlu ultrason doktorumun dedigine gore turkiyede 2-3 tane varmis.fransadan getirtmis.bakalim insallah yapar.bu arada 3 lu test sonuclarim yarin cikiyor.korkuyorum sanki:18:

korkma cnm Allah çok büyük, hayırlı ve sağlıklı haberler alacaksın İnşallah...

kızlar herkese iyi akşamlar bugün 3 lü test için doktora gittim yaptırdım ultrasonda sorun yoktu ama kan ölçüm sonuçlarım 5 gün sonra dediler siz ne kadar sonra aldınız? yaa bir hevesle gittim cinsiyeti için yaawww yine göstermedi geçen kordonu önündeydi şimdide sımsıkı kapatmış bacaklarını dr kıpırdatmaya çalıştı ama hiiiiçççç umursamadı bile onu kucağıma bir alıyımmmmm o poposunu ısırcammmmmmm inatçııı:))))) benim gibi öğrenmeyen kaç kişi kaldık bir benmiyim? birde şeyi merak ediyorum herkez kızdır o zaman diyor benim gibi geç gösteren bebekleriniz hep kızmı olduğunu öğrendiniz??:emir_bebek:

Ben 16. haftada öğrendim bebeğimin cinsiyetini cnm Allah nasip ederse kızımız olacak:KK16::KK16::KK16::KK54: Bebeğin duruşuna göre değişiyor. Rabbim hayırlı evlat versin.

:nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::nazar::emir_bebek::emir_bebek:

Çok zormuş hamilelik. Hem mutluyum, hem huzurlu aynı zamanda stresliyim yani ruh halim karmakarışık:KK53::KK53:

Rabbim hayırlısıyla sağ salim kurtarsın hepimizi. Sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin. Sağ salim kucağımıza alalım yavrularımızı İnşallah...

bize de doktorumuz erkek bu galiba ama kordonunu da almış olabilir diyip druyodu... bu hafta ayrıntılı ultrasonda gördükki kızımız oluyor... bugüne kadar hiç göstermemişti... yüzünü elleriyle kapatan, bacaklarını sımsıkı kiilitleyen utangaç bir kızımız olucak inşallah...

allah sağlıkla kucağına almayınasip etsin benim bir kızım var kızım bunu kız istiyor sağlıklı olsunda

selam kızlar ben celilay yeni üye oldum sevgili graf sat ım 5 ekim 6 temmuzda inşallah oğluşumuzu bekliyoruz. geçen cumartesi ayrıntılı ultrasona grdk .daha önceden oğluşumda koroid pleksus kisti çıkmıştı onun için baya bi ayrıntılı baktı doktor çok şükür organlarda bi sıkıntı yok ;tek başına bişi ifade etmiyomuş sonradan kayboluyomuş dr ler ole bişi derlerse korkmayın lütfen Rabbim hepimize sağlıkla hayırlısıyla inşallah bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip etsin bu arada ünyede olan var mı yaa

bende 17. haftamdayım hala göstermedi kendini:KK43:
2 sefer gittim hemde bi sürü tatlı yedim gittim ama açmadı bacaklarını. doktor baya uğraştı, ufak ufak karnıma vurdu yinede pozisyonunu değiştirmedi. kıza benziyo dedi beni umutlandırdı ama hayırlısı bakalım. şimdiden gıcıklık yapıo bu bebişler:)

biz sizi özledik oglum la ama siz bizi özlediniz mi.bizim pc bozuk eşim bakıma verdi o yüzden girmiyorm aradasin telden giriyorum şuan aklımdasiniz demeye uğradık özledik sizi bu arda 4 gündür aşırı kaşık ağrım var dr ardim bol şu iç dedi:KK43: öyle yapıyor z bizde cumaya randevumuz var aradasların dua larınıda oluyorm dua ile inşallah öptük sizi:)

biz sizi özledik oglum la ama siz bizi özlediniz mi.bizim pc bozuk eşim bakıma verdi o yüzden girmiyorm aradasin telden giriyorum şuan aklımdasiniz demeye uğradık özledik sizi bu arda 4 gündür aşırı kaşık ağrım var dr ardim bol şu iç dedi:KK43: öyle yapıyor z bizde cumaya randevumuz var aradasların dua larınıda oluyorm dua ile inşallah öptük sizi:)

suzicim nasılsın canım :KK16::KK16:
oğlun oluyormuş çok sevindim inşallah sağlıklı bir doğum yapıp alırsın bebişini kucağına:KK52::KK52::KK52::KK52:
uzun zamandır girmiyordum kk ya yazılarını gördüm tebrik edeyim dedim.

ne güzel yaa herkes öğrenmiş bebeğinin cinsiyetini.. oğlun hayırlı bir evlat olur inşallah. sanada geçmiş olsun. ben kasık ağrılarım için toz poşette magnezyum var suya atılan ondan kullanmıştım. iyide gelmişti. pc'ne en kısa zamanda kavuşman dileğiyle:)

Bu arada arkadaşın biri daha önce yazmış sağ olsun fakat bulduğu site yanlış bilgi vermiş. Gebeliği 9 aydan hesaplamış oysa gebelik 9 ay değil, 9 ay 10 günlük bir süreç...

Önemli olan hafta takibi ama çevremizde sürekli kaç aylık olduğu soruluyor. Ay hesabınızı yapmanız için bulduğum bilgiyi paylaşmak istedim:

4-5 haftalık gebeliklere 1 aylık denilir
8-9 hafta bittiğinde 2 ay bitmiştir
12-13 hafta bittiğinde 3 ay bitmiştir
16-17 haftalar bittiğinde 4 ay bitmiştir
20-21 haftalar bittiğinde 5 ay bitmiştir
24-25 haftalar bittiğinde 6 ay bitmiştir
28-29 haftalar bittiğinde 7 ay bitmiştir
32-33 haftalar bittiğinde 8 ay bitmiştir
36 hafta bittiğinde 9 ay bitmiştir ve son aya girilmiştir. (Doğum 9 ay değil 10 ay gibi oluyor bu durumda)
40 hafta bittiğinde --> 9 ay 10 gün denilen yani toplam 280 gün tamamlanmıştır bu da 40 hafta eder.

kız ama benim kafam şimdi yine karıştı yaa :KK31: tabloya sondan bakıldığında: 40 hafta bittiğinde 9ay 10 gün bitiyorsa 36-37-38-39-40. haftalar son 9.ay ve ongünümüz oluyor. 35-34-33-32.haftalarda 8. ayımız oluyor. önceki tabloyla aynı hesaba geliyor işte kuzum.

Son düzenleme:
suzicim nasılsın canım :KK16::KK16:
oğlun oluyormuş çok sevindim inşallah sağlıklı bir doğum yapıp alırsın bebişini kucağına:KK52::KK52::KK52::KK52:
uzun zamandır girmiyordum kk ya yazılarını gördüm tebrik edeyim dedim.

ne güzel yaa herkes öğrenmiş bebeğinin cinsiyetini.. oğlun hayırlı bir evlat olur inşallah. sanada geçmiş olsun. ben kasık ağrılarım için toz poşette magnezyum var suya atılan ondan kullanmıştım. iyide gelmişti. pc'ne en kısa zamanda kavuşman dileğiyle:)
Nehir cim çok mutlu oldum yazdığına diğer topik kapanmış üzüldüm evet çok şükür kucağımıza almak nasip olur inşallahda oğlumuz olacağıni söyle

Evet canım sn 18 haftadasin bize dr 12 haftada söylemişti hayırlısı sağlıklısından olsunda .magnezyumu ben ay oldu kullanıyorum kollarıma ağrı giriyoduda heralde hafta sonu memleketde üsüttüm geçer inşallah bol wc ye çıkıyorm en fazla yarım saat dayanıyorum yaa:)

kızlar iyi akşamlar herkese aranızda kalça ağrısı çeken yok ben kaç gündür mahvoluyorum kv ve annem yel girmiş sana diolar ama hiç çıkmıo benden doktorada sordum olur hamilellikte diyo bazen dayanamıyorum aranızda böyle olan yokmu

Evet canım sn 18 haftadasin bize dr 12 haftada söylemişti hayırlısı sağlıklısından olsunda .magnezyumu ben ay oldu kullanıyorum kollarıma ağrı giriyoduda heralde hafta sonu memleketde üsüttüm geçer inşallah bol wc ye çıkıyorm en fazla yarım saat dayanıyorum yaa:)

aslında 17. haftadayım ama bu ikinci ve sezaryen olacağı için normal tarihinden 1 hafta veya 10 gün önce doğum gerçekleşecek Allah nasip ederse.. oğlumda 14 haftalıkken gittiğimde çok net belliydi doktor kesin erkek olacak demişti öylede oldu:) ama bu bebişte hareketlerine erken başladı. 1 aydır minik tekmelerini hissediyorum:)

kızlar iyi akşamlar herkese aranızda kalça ağrısı çeken yok ben kaç gündür mahvoluyorum kv ve annem yel girmiş sana diolar ama hiç çıkmıo benden doktorada sordum olur hamilellikte diyo bazen dayanamıyorum aranızda böyle olan yokmu

yengemin böyle bi ağrısı vardı varisten dolayı olmuştu. ilerleyen zamanlarda belli olmustu varisi. bi kontrol etseydin kendini varis varmı diye. fazla ayakta kalmak ve sürekli oturmak varise neden oluyomuş

yürüyüşe çıksam 10 dakika ancak gidebiliyorum mahvoluyorum geri dönüyorum şu anda görünürde bişi yok ama acaba sonradanmı belli edecek kendini

canım kalça ve kasıkta kemiklerdeki genişlemeden dolayı ağrılar olması normal. vücudumuz kendini hazırlıyor artık.
benimde totom felaket ağrıyordu oturup kalkamıyordum eğilemiyordum :KK1: ama bi süre sonra geçti şimdi ara ara kasığım ağrıyor :KK31: senin ağrılarında bu sebeptense geçer inş.

Son düzenleme:
canım kalça ve kasıkta kemiklerdeki genişlemeden dolayı ağrılar olması normal. vücudumuz kendini hazırlıyor artık.
benimde totom felaket ağrıyordu oturup kalkamıyordum eğilemiyordum :KK1: ama bi süre sonra geçti şimdi ara ara kasığım ağrıyor :KK31: senin ağrılarında geçer inş.

inşallah geçer yaa o günü dört gözle bekleyeceğim çevremde kimsede olmamış canımı sıkıyo bazen dayanamıyorum

yürüyüşe çıksam 10 dakika ancak gidebiliyorum mahvoluyorum geri dönüyorum şu anda görünürde bişi yok ama acaba sonradanmı belli edecek kendini

aaa olmaz olurmu bende de var...
özellikle sağ bacağımın iç tarafında ciddi ağrı hissediyorum kasılma gibi... doktoruma sordum bunlar olucak dedi... artarak devam edicek bel ağrıları da eklenicek dedi... dayanamazsan sıcak havlu koyabilirsin dedi...

bacaklara soğuk su tutmakta fayda var. bide otururken yukarı kaldır sandalye, yastık vs..
korkma varis olcak diye yengemin öyle olmuştu oyüzden dedim:)
bebişini kucağına alınca hepsi gecicek inşallah:)

inşallah geçer yaa o günü dört gözle bekleyeceğim çevremde kimsede olmamış canımı sıkıyo bazen dayanamıyorum

yok canım topiğimizde bazı ark.larda vardı hep. konuşuyorduk. herkesin bünyesi farklı sen dinlenmene bak uzan vakit buldukça, belinede yastık falan bi destek koymadan oturma fazla uzun süre. üst bedeninin yükü orantısız binmesin kalçalarına, inş. hemencecik geçer :KK16:

Son düzenleme:
aslında 17. haftadayım ama bu ikinci ve sezaryen olacağı için normal tarihinden 1 hafta veya 10 gün önce doğum gerçekleşecek Allah nasip ederse.. oğlumda 14 haftalıkken gittiğimde çok net belliydi doktor kesin erkek olacak demişti öylede oldu:) ama bu bebişte hareketlerine erken başladı. 1 aydır minik tekmelerini hissediyorum:)

allah inşallah gönlündekini nasip eder. benimde 2. sezeryan olucak 1 hafta önceden alıcaklar kızım var bir tane onu çok erken gördü doktor kız dedi kız oldu bunu aynı doktorum göremiyor 2 dir göstermiyor ve bende 3 haftadır hareketlerini hissediyorum ve sağlıklı bir oğlum olsun isterim kız evladı tattım çok güzel birde erkek evladı yşamak isterim inşallah gönlümüzdeki olur kısmet:)

allah inşallah gönlündekini nasip eder. benimde 2. sezeryan olucak 1 hafta önceden alıcaklar kızım var bir tane onu çok erken gördü doktor kız dedi kız oldu bunu aynı doktorum göremiyor 2 dir göstermiyor ve bende 3 haftadır hareketlerini hissediyorum ve sağlıklı bir oğlum olsun isterim kız evladı tattım çok güzel birde erkek evladı yşamak isterim inşallah gönlümüzdeki olur kısmet:)

ne güzel demişşsin yaaa. kızı olan erkek istio, oğlu olan kız istio çünkü her ikisini yaşamak istiyoruz. inşallah Rabbim gönlümüzden geçeni hayırlısıyla verir bize.. bu arada korku varmı sende? ben çok korkuyorum ameliyattan..

X