2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
arkadaşlar selam
1,5 aydır takip edemiyorum malesef 3. ayımız bittikten sonra kanamalar yüzünden hep hastanelerdeydim ama çok şükür şimdilik iyiyim
Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın daha kucağıma almadan onu kaybetme korkusu yedi bitirdi beni

topiğimiz baya bi ilerlemiş maaşallah

tetenoz aşısını ben pazartesi sabah vurdurdum arkadaşlar bilgi vermek istedim kolum hala ağrıyo o nedenle sol kolunuzu tercih edin bence

hoşgeldin hati
kolun tercihini biz yapabiliyormuyuz sağ yada sol olarak

Kızlar birşey sorucam, benim cildim bu aralar kuruyo, yeteri kadar su içmeme rağmen. ama ben duş alırken sabun kullanıyorum, sanırım ondan. bana önerebileceğiniz bi sabun varmı, duşta kullanabileceğim. Jelleri kullanamıyorum da

canım ben eski eteğimi hamile eteğine cevirttim terziye bi tane ama dar olmuş yapacaksan geniş bi eteğini yaptır bi de düz arkadan gizli yırtmaçlı etek diktirdim kumaşı dikişi 30tlye geldi

ben de istiyorum ama renkli yapmıyortlar canım ben de siyah istem,iyorum yazlık olsun istiyorum

kuzum doğal ürünler satan aktarlar varya oralarda zeytinyağlı fln sabunlar oluyo, en fazla nemlendirenini sorarsın ama ben zeytinyağlı olanı diye biliyorum. onlardan bi dene istersen en azından güvendiğin bi yerden doğal birşey kullanmış olursun kokularıda o kadar kötü değil

Çok geçmiş olsun canım..Allah sağlıkla kavuştursun bebeğini inşallah.

Tetanoz aşını sağlık ocağında mı yoksa dr un mu yaptı?Benim dr um bahsetmedi tetanoz aşısından merak ettim :44:

Merhaba,aynı sorun bendede oldu.Duş jelinin içine birkeç damla bebek yağı damlatıp jeli karıştırıp kullanırsan faydasını görürsün.

Nemlendiricili sabunlarda işe yarar...

Yada duştan sonra nemlendirici losyon sürebilirsin vücuduna

ikiziz fethiye caddesinde öztalay pasajında güzel hamile pantolonları var bakmanı tavsiye ederim

Merhaba :) İzmitten birilerinin olmasına sevindim bende kıyafet sorununu o pasajdan çözdüm.

Bebek alışverişi içinde yer tavsiyelerini beklerim canım

Merhabalar,

Bende pazartesi günü sağlık ocağında tatanoz aşısını yaptırdım hemşire çalışıyormusun diye sordu ve sol kolunu tercih et dedi ilk gün birşey yok gibiydi ama 2 gündür çok ağrı oldu hatta şişti kolanya ile masaj yapabilirsin demişti dün akşam yaptım biraz iyi geldi gibi tavsiye ederim umarım 1-2 güne geçer ağrısı çalışırken zor oluyor.. Tam bir ay sonrayada Hepatit B aşısı için randevu yazdı sağlık ocağı oda son oluyormuş.. Bu arada benim gibi daha 20.haftasında 7 kilo alanınız oldu mu kendimi patlayacak gibi hissediyorum çok aşırı yemiyorum ama iş ve kış şartlarından dolayı oldukça hareketsizim yürüyüş yapmalıyım ve arkadaşlar sırt ağrıları bazen dayanılmaz oluyor daha ilersinde neyapacağım bilmiyorum.. Allah hepimizin yardımcısı olsun ve sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah sevgiyle :)

Kizlar ayrintili ultrason hangi haftada yapiliyor.kontrolum 19+3 de o zaman gidince alirmi ki ayrintiliya.5 boyutlu renkli cihaz ile bakiyor normal gittigimizde.ayrintili farkli cihaz mi oluyor.

Merhaba ..Dr um 2 hafta sonra ayrıntılı ultrason istedi yani 20 haftaya geliyor.Öğrendiğim kadarıyla ayrıntılı ultrasonda bebeğin tüm organlarını damarlarına kadar görebiliyor

Detaylı inceleniyor bebeğin durumu.Cihaz biraz daha detaylı görebilen bir teknolojiye sahip.Zaten fiyatlar bu sebeple biraz farklı yani astaneye göre 150-500 tl arası

olabiliyormuş.

merhaba arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım %70 bir kızımız olacak Allahın izniyle temmuzda eş oldum ve şimdi temmmuzda annede olacağım inşallah 2 martta dr kontrolümüz var umarım kuzucum bu sefer kendini gösterir annecğine babacığına:)

Duruay87 sen aldin mi bebek arabasini ?

Evet brn aldim araba. Once ben de concord neo yu cok beenmistim ama 1600 lerde fiyayi vardi pahali gelmisti. Cok cok arastirdim kafam sisti ama ayni ozelliklerde bebeconfort loola up i buldum ( tabi concord cok daha gorsel) meger inda da indirim varmis hic bi jokerde renk kalmamisti maviden baska bana da hep teshir onerdiler ama almak istemedim. Sansim varmis ki internette mor rengin stogu vardi aldik hemen actim kontrol ettim. Ama soyle de bisey var aldigin urunu her be sebeple olursa olsun 7 gun icinde iade edebiliyosun diye biliyorum ben eger oyle bi niyetin varsa. Sonucta sen kapali icin para vermissin ama acigi gelmis.

Kizlar ayrintili ultrason hangi haftada yapiliyor.kontrolum 19+3 de o zaman gidince alirmi ki ayrintiliya.5 boyutlu renkli cihaz ile bakiyor normal gittigimizde.ayrintili farkli cihaz mi oluyor.

20. ve 22. haftalar arasında öneriyor doktorlar... 20. haftadan erken bakılmıyor tatlım bebeğin organlarını inceledikleri için 20. haftayı bekliyorlar fakat 24. haftaya da geç diyorlar. Bunun nedeni herhangi bir olumsuzlukta gebeliğin sonlandırılma zamanının geç olması. Yani mümkünse 20. ya da 21. hafta yaptır... 5 boyutluyu ilk defa senden duydum. Ayrıntılı ultrason da her zamanki ultrason cihazıyla oluyor farklı bir cihaz yok... Hastaneden hastaneye değişiyor tabi. Kimisi ayrıntılı ultrasonu her zamanki gibi renksiz yapıyor sadece kan akışı renkli gözüküyor, kimisi de bebeği de renkli olarak gösterebiliyor. Tabi fiyat yükseliyor. 19+3 isen zaten 20. haftanın içindesin demektir doktorun ayrtınılı ultrasona alır seni.

Bu arada arkadaşın biri daha önce yazmış sağ olsun fakat bulduğu site yanlış bilgi vermiş. Gebeliği 9 aydan hesaplamış oysa gebelik 9 ay değil, 9 ay 10 günlük bir süreç...

Önemli olan hafta takibi ama çevremizde sürekli kaç aylık olduğu soruluyor. Ay hesabınızı yapmanız için bulduğum bilgiyi paylaşmak istedim:

4-5 haftalık gebeliklere 1 aylık denilir
8-9 hafta bittiğinde 2 ay bitmiştir
12-13 hafta bittiğinde 3 ay bitmiştir
16-17 haftalar bittiğinde 4 ay bitmiştir
20-21 haftalar bittiğinde 5 ay bitmiştir
24-25 haftalar bittiğinde 6 ay bitmiştir
28-29 haftalar bittiğinde 7 ay bitmiştir
32-33 haftalar bittiğinde 8 ay bitmiştir
36 hafta bittiğinde 9 ay bitmiştir ve son aya girilmiştir. (Doğum 9 ay değil 10 ay gibi oluyor bu durumda)
40 hafta bittiğinde --> 9 ay 10 gün denilen yani toplam 280 gün tamamlanmıştır bu da 40 hafta eder.

bende 2 martta 19+5 günlükken kontrole gidicem ama dr bana ayrıntılı olacağına dair birşey demedi bi sonraki kontrolde 23. haftada olcak sanırsam o zaman ayrıntılı olabilir anlamadım

Hmm gitmeden doktoru ariyim o zaman.almam derse ayrintiliya bir hafta sonrasina randevuyu erteliyim garanti olsun.canim 5 boyutlu ultrason doktorumun dedigine gore turkiyede 2-3 tane varmis.fransadan getirtmis.bakalim insallah yapar.bu arada 3 lu test sonuclarim yarin cikiyor.korkuyorum sanki:18:

Ayyy anneme bi turlu su hesabi anlatamadim.kadin tutturmus sen 3 ayini yeni bitirdin diye.4 bitti 5 e girdim diyom anlatamiyom.o zaman cocuk 10 aylik mi doguyor diyor.cildirtti beni.en sonunda tamam anne dedim ben daha hamile degilim -3 aylik hamileyim hatta dedim.su insanlar niye hesapladigimiz tarihleri yanlis cikartma derdine giriyolar anlamiyorum.yanlissa da birak oyle bilek insanin hevesi kiriliyor.biz bir saatin bile hesabini yapiyoruzz.onlar yok daha o kadar olmadi bu kadar oldu diyor

kızlar herkese iyi akşamlar bugün 3 lü test için doktora gittim yaptırdım ultrasonda sorun yoktu ama kan ölçüm sonuçlarım 5 gün sonra dediler siz ne kadar sonra aldınız? yaa bir hevesle gittim cinsiyeti için yaawww yine göstermedi geçen kordonu önündeydi şimdide sımsıkı kapatmış bacaklarını dr kıpırdatmaya çalıştı ama hiiiiçççç umursamadı bile onu kucağıma bir alıyımmmmm o poposunu ısırcammmmmmm inatçııı:))))) benim gibi öğrenmeyen kaç kişi kaldık bir benmiyim? birde şeyi merak ediyorum herkez kızdır o zaman diyor benim gibi geç gösteren bebekleriniz hep kızmı olduğunu öğrendiniz??

bize de doktorumuz erkek bu galiba ama kordonunu da almış olabilir diyip druyodu... bu hafta ayrıntılı ultrasonda gördükki kızımız oluyor... bugüne kadar hiç göstermemişti... yüzünü elleriyle kapatan, bacaklarını sımsıkı kiilitleyen utangaç bir kızımız olucak inşallah...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…