2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
buyumezmi annesi varligini gosteriyor artik :)
Evet kocaman oldu kizim.annesi yer onu uyyyyy minnosummmm
aaa evet cnm da sen nasıl yani ayyy kafam karıştı bu nasıl bi tahmin anlamadım ben kuzum:)))))

Ne tahmini kizdöktürmüşsün demek istedim.güzel seyler yaziyorsun ya ondan dedim.telefondan yaziyorum ya sessizler biraz zaman aliyor.o yuzden seslilerle yaziyom

günaydın teyzeler :))

normalmiş üşümememiz hatta yanmamız kan akışımız hızlandığı için böyle oluyormuşuz. bende karlar içinde yaşıyorum ama üşümüyorum :)

Selam canım,
Sende nasıl kıpırtılar başladımı?birde kaç kilo aldın,ben taktımda bu duruma

çok küçük gibi geldi banada sanki sığsada rahat edemez gibi. arkadaşımın 3 aylık kızı var çok dönüyor mesela hareketli dönerken rahat edemz gibi ama sen bilirsin mama sandalyesi olarak güzel. park yatak bende istemiyorum sevemedim onları pek baktım biraz ama.

oley benden bi tane daha :) bende hep eski kazaklarımı giyiyorum pantolon olarakta geçen kış giydiğime devam ama anlamadım neremde bu kilo :) birlikte yakalım ben bayılırım yakmaya öss kazandığımda ve kpss atandığımda yakmıştım kitaplarımı ordan deneyimim var yakma konusunda :)

bu arada kızlar size bişey söyleyeceğim dün birinden duydum ne kadar doğru bilemem ama malum hamile olunca etkilendim. şimdi pantolon giyiyoruz ya o pantolonun kemerini ya kasıklarda yada göğüs altında tutmak gerekiyormuş. eğer göbek deliğinde tutarsak bunun bebeğe zararı oluyormuş. anlatan kişinin bi tanıdığı hep göbek deliğinde giymiş ve bebeğin doğunca yüzünde iz oluşmuş hafif kemik çöküklüğü varmış. kemikler elastik olduğu için sert olmadığı için iz kalıyormuş. saçmalama plesanta var su var et var nasıl geçer dedim ama yinede şüphelendim. ne kadar doğru bilmiyorum ama dediğim gibi etkilendim zaten ne duysam ciddiyetle dinliyorum. bende hep o şekilde giyiyorum özelikle tayt ve pijamayı artık indirdim aşağıya. ne olur ne olmaz sizde pantolon alırken dikkat edin ya gögüs altında olsun yada kasıkta.

Evet kocaman oldu kizim.annesi yer onu uyyyyy minnosummmm

Ne tahmini kizdöktürmüşsün demek istedim.güzel seyler yaziyorsun ya ondan dedim.telefondan yaziyorum ya sessizler biraz zaman aliyor.o yuzden seslilerle yaziyom

:))) onu gördüm kuzum bide yanında hamile tshırt mi giymişsin sen yazmışsında muhtemelen bana değildi o yorum ama bende giyince bugün üstüme alındım sanırım

Merhaba güzel anne adayları!

Biraz önce doktordan geldik. Her şeyi yolundaymış bebişimizin çok şükür,darısı sizin kontrollerinize inşallah!

Maşallah bebişim kıpır kıpır olmasına rağmen pisine kadar her şeyi görebildik bu sefer rahatca. Yaklaşık 360gr ve 22cm olmuşuz bile. Ayrıntılı ultrasona da gerek görmedi doktorumuz, bir ay sonraki kontrolümüzde de şeker yüklemesi yapılacakmış. Sağlık ocağına da uğradım bugün kaydımı yaptırdım, ebe hanım 2 hafta sonrasına vurulacağını söyledi tetanoz aşımızın.

Şimdilik bizden haberler bu kadar,herkese sağlıklı gebelikler:)

anneannemizi gördükkkk... dedemizi gördükkk... teyzemiz, yengemiz, eniştemiz, dayımız... veeee minik yeğenimi de gördümmm.... herkes bizi gördüğüne çok şaşırdı... bu sabah da erkenden çıkıp evimize geldik... çok yorulduk...kızımız ismini sevmeye başladı... herkes bayıldı ve alışmaya çalışıyorlar... sanırım biz adımızı belirledik (Ayliz=ay parıltısı-cennet bahçesi)...
bende küçük bi dipnot ekliyim yazdıklarına belki birilerinin işine yarar... hamileliğimin başından beri Maltepe Üniversitesi Hastanesine gidiyorum... muayene 80 tl ayrıntılı ultrason 250 tl... ama ayrıntılı ultrason için gittiğimizde 80+250 değil sadece 250 tl ödedik...
kızlar çok kilo alan arkdaşlarım sonra zorlanmıcakmısınız verirken
kendi adıma konuşayım ki; zorlanmıycam... düğünümüz için 3 ayda 17 kilo vermiştim... şimdi işimiz daha kolay... doğum kilosu olduğundan bir kısmı doğumda gidecek zaten... inşallah emziren anneler olduğumuzda zaten ciddi kalori yakıcaz... o yüzden sende gözünü korkutma lütfen...

konu buraya taşınmış yeni görüyorum ya ne zamandır girmiyordum
kazenin yazısını okudum en son:))

benimde oğlum olcak listeden silinmişim gerci ama olsun:))

Adı inşallah Yağız olcak :))

süper... hayırlısıyla kucağınıza almak nasip olsun inşallah... benim de 44 günlük bi yeğenim var... onun da adı YağızAlp...

:))) onu gördüm kuzum bide yanında hamile tshırt mi giymişsin sen yazmışsında muhtemelen bana değildi o yorum ama bende giyince bugün üstüme alındım sanırım

Haha koptum yaaa.allah iyiligini versiniyi tesaduf olmus.kendime demistimresim ekledim ters cikmis ama

artık yatmanı gerektiren bi durum kalmamış ama dimi?? özüne döneceksin:)inşallah sağlıkla doğsunlarda ..
sen liste yap sanada alırıs gitmişken:):)

Günaydın kuzum ben lierac kullananlardanım oldukça da memnunum bir de badem yağı.
Tüylenme sorunum yok bundan sonra da olursa kısmet artık çatlamayayım da.Ama kremden
ziyade çok su içmekte benim 3 ltreyi aşıyor gün içerisinde

süpersin ya ben 3 litre su içersem varya balon gibi olurum zaten 11 12 de kalktığım için yatana kadar onu da yiyim bunu da yiyim bugün bunu yemedim ..şeklindeyim:):) arada su da içiorum zorluorum ama çok dolu oluo midem ancak 1 1 buçuk litre içiyorumdur:):)maşallah diorum sana

çok tatlısın yaa... eski ben gördüm sanki... asla su içmek aklıma gelmezdi benimde...hatta içince midem bile bulanırdı... hamilelikte bi alıştırdım kendimi... içmezsem ağzım kuruyo ve en önemlisi az su tükettiysem migrenim diş gösteriyor... hem çok garptir ki; içtikçe içesin geliyo... o yüzden ben bütün gün sürahi ve bardağımı yanımdan ayırmıyorum... en az 3 kez dolduruyorum sürahiyi... bu da yaklaşık 3,5 lt yapıyo...

Ben de patlayacak balon gibi oluyorum sabah tartıldğımda başka
gece yatarken tartılıyorum 2 kg fark var o da sudan dolayı
Annem ben suyu çok seviyorum hamilelikte de içim yanıyor böyle
soğuk sular içmek istiyorum ama hasta olacağım diye korkuyorum :18::18:
Abur cubur yasak koydum kendime.Çok canım çekerse ince bir dilime nutella
sürüyorum tamamdır.Sonra kızçemin tepikleriyle mutlu oluyorum

bende sen olmak istiyorumm dediğin gibi önceden aklıma su gelmezdi pek içmezdim, şimdi yine iiyim ama dur özendim bende uğraşcam daha az yiyip daha çok su içmeye çalışcam.:):):)

merhaba kızlar bugün İzmir'de bahardan kalma bir hava var çok güzelll, o yüzden arkadaşla dışarı çıkıcaz öptüm hepiniziiiiiii.

BENDE LİERAC KULLANMAYA BAŞLADIM DÜN :) ECZANECİ KIZ BİRAZ PAHALI OLDUĞU İÇİN SÜREKLİ BUNU KULLANMA BEPANTOL KULLAN AKŞAMLARI SABAHLARIDA LİERAC KULLAN DEDİ BAYADA MANTIKLI GELDİ.Zaten çatlak kesinlikle ırsi oluyor.eğer annen yaşamadıysa emin ol sende yaşamassın....

bende sen olmak istiyorumm dediğin gibi önceden aklıma su gelmezdi pek içmezdim, şimdi yine iiyim ama dur özendim bende uğraşcam daha az yiyip daha çok su içmeye çalışcam.:):):)

sen de benim gibi yap al dibine bi sürahi... önce damla damla içiyosun... sonra bi bakmışsın ağzın kurumuş... istemesen de içesin geliyo... 0,50 cl suyu bi dikişte içiyorum öyle kuruyorumki... ama tabi wc olayın sıklaşıyo onu söyliyim... gerçi böyle sık sirkülasyon daha sağlıklı bence... yenileniyo ne güzel... depolanmıyo hiçbişey... hem çok su içersek daha az kilo aırız... ben iri yapılı olmama rağmen süper kiloyla devam ediyorum doktorumda bende çok memnunuz bu kilo ilerleyişinden... şimdiye kadar 5 kilo aldım... ortalamaya vurunca ayda 1 kilo çok çok iyi diyor doktorum (ama yine söylüyorum benim vücut yapıma göre)

Hayırlı günler bu arada
Selamsız sabahsız hemen yazmaya koyulduk
Babamızla güzel bir kahvaltı yaptık evi biraz topladık.
Babamız onsuz evi temzilediğimiz için birazcık kızdı ama
olsun o kadarŞimdi de sizlerle yazışmaya başladık
Dün akşamdan beri vajinamda kaşıntı var kaşımamak için zor
duruyorum uamrım enfeksiyon kapmamışımdır yien antibiyotik
filan kullanmak istemiyorum bademciklerden dolayı kullanmak
zorunda kaldım zaten vicdan üzerine vicdan yaptım:18::18::18:
Doktor bişey olmaz dese de insan korkuyor işte.Dualarınızı da okudum
kızçeler çok öpüyorum sizi

bende oyleyim canim gece bile surahimi ayirmiyorum yanimdan gunde 5 litre falan iciyorum garanti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…