2013 Temmuz Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğinizin cinyeti ne olacak

• Ankete Katılan
    530
Merhaba Kızlar Allah nasip ederse bende temuz annesi olucam.. Hazırlıklara başladınız mı hiç; başladıysanız neler aldınız? bebek odası bakanlar var mı??

Hastane çıkışı, kıyafetler bebek arabası parkyatak şampuan losyon, biz bunları aldık canım

Oh sukur canim.benim bebegim ne kadar oldu acaba.ben de 3 ayin sonuna kadar tayt giyebildim.anliyorum seni.simdi de lcw den pantolon aldim onlari giyiyorum.havalar isinsa da elbiseye gecis yapsak

Aynen bende kızlar yaa kot giymeyi öZledimmm, Eşimde tayt icat edilmese hamileler napcaktı acaba diyor çok gülüyoruz dr a gittiğimizde herkesin altında tayt olmasına

Ben sabah lierac akşam mustela kullanıyorum, unutmazsammmm, birde aklıma gelirse kakao yağı, ben emmesini beklemiyorum hiçç

Günaydın kızlarrr...

Canım aslında yer sıkıntını bilemem ama bu beşik biraz ufak gibi yani 5-6 ay kullanamayabilirsin gibi geliyor bana, bebek 15 kilo olana kadar kullanılabiliyormuş ama çocuk büyüdükçe hareketlenecek ve yanlar dar gelecektir bence.ama tabi daha sonra mama sandalyesi de olur dersen iyi fikir
Biz de daha pek alışveriş yapmadık, biraz zıbın,tulum,battaniye falan aldım.hee bi de netten değişik bi kundak aldım ilk 3 ay kundaklamayı düşünüyorum. beşik gibi büyük seyleri henüz almadım. bebek arabasını da doğumdan sonra almayı düşünüyorum, hemen gerekli olmıcak zaten. Suan almayı düşündüğüm,yani doğuma kadar mutlaka almam gerekenleri liste yaptım (kıyafetler dışında):
Temizlik ürünleri (sabun,krem,şampuan, pişik kremi vs. ama ne marka alacağımı daha araştırmadım)
Ateşölçer (braun düşünüyorum?)
Burun aspiratörü
biberon( cam olmalı diye düşündüm)

Bunların dışında doğum öncesi temin edilmesi gereken neler vardır acaba :44: :44: :44:

canım duanı okudum allah kabul etsın ınsallah

herkese gunaydın bu arada
kızlar yarın haberturk te ali tezel ın konusu dogum ızınlerı mutaka 24 haftaya cıkmasıyla ılgılı paylaşımlar olucaktır.
takıpteyız

Canim ben aldi. 400 e 2013 modelini.ozelcan bebeden.eve getirip kurduk.ici kucuk defil gayet buyuk.minderi kucukmus gibi gosteriyor.benim tahminim 1 yasina kadar cok rahat sigar.sonra da mama sandalyesi.cok sessiz calisiyor tikirdi hirilti yapmiyor.kumandasi da var.iyiki almisim.tavsiye ederim.

gunaydin kizlar, bugun bir yorgunluk halsizlik bir ates uzerimde kolumu kaldiracak halim yok hasta olmam umarim

Selam canım,
Sende nasıl kıpırtılar başladımı?birde kaç kilo aldın,ben taktımda bu duruma

ben tekme olarak hissetmiyorum da bazen karnımın bir tarafında geriliyor bir tarafa toplanıyor gibi geliyor.
kiloya gelince; benim yaşım 43 bu ikinci bebek. plansız programsız olan))
kızım 16 yaşında ve onda 49 kilo ile hamile kalmıştım ilk aylarda doğru düzgün kilo almamıştım 7. aydan itibaren başlamıştı. ve doğumdan sonra eski halime dönmüştüm.
bu hamileliğimi üstüne görür gibi olduğum için ancak 6 hafta 5 günlükken farkettim. o zamana kadar birden kilo almıştım zaten yaklaşık 3-4 kilo falan.
sanırım 52-53 kilo idim hamile kalmadan tam emin değilim ama hamileliğimi öğrendiğimde 56 kilo idim. şu anda 63 ama ama 1 aydır kilo almam durdu gibi. bakalım Allah sonumu hayır etsin.
gerçi işe arabayla gidip geliyorum ve çok fazla hareket edemiyorum evde de.
sanırım ilk hamileliğimde inanılmaz bulantılarım vardı o yüzden kilo alamıyordum ilk aylarda. bunda hiç bir bulantım olmadı ve daha hamile olduğumu öğrenmeden bir anda iştahım deli gibi artmıştı.
kiloya ben de takmıştım özellikle geç yaşta zor kilo veririm diye düşünüyordum ama artık öyle düşünmüyorum. gerekli özeni gösterir spor yaparsam bünyem zaten bu tür şeylere çabuk cevap verir.
Allah sağlıkla sıhhatle doğurmak ve sağlıklı sıhhatli bebek versin de diğerleri kolay işler.
bu arada ben de sigara kullanıyordum ilk aylarda hiç canım çekmedi sigara bir taneyi bile yarım içemiyordum.
yavaş yavaş yine canım çekiyor ama kendimi oyalıyorum ya da etrafımda içen yoksa ben de içmiyorum. kızımda da içmiştim tektük. iyi bir şey değil elbette ama malesef durum bu....

günaydın güzel anneler ve bebişleri :))
öyle yoğunum ki üstüne birde sırt ağrılarım ve halsizlik ( inşallah çabucak geçer :))
dün benim için dua okuyan herkesten Allah razı olsun inşallah hepimizin duaları kabul olur (hayırlısıyla gönlümüze göre :))
gksmry kuşum duanı okudum Allah kabul etsin inşallah ..
sevgilerimle..

Canım duanı okudum allah kabul etsin inş..

Güzel annişler prens ve prensesleri herkese günaydın nasılsınız bakalım minnoşlarınız nasıl

Biz iyiyiz çok şükür kızımda iyi kıpır kıpır ayaktayken bile hissediyorum hareketlerinii ebe hala aramadı bugün tam 20.haftamızdayız arayıp soracağım birazdan bu arada şimdi olacağımız aşı tetenoz aşısıydı dimi çok canının yandımı vurduranlarrr tırsıyorumda biraz ve bişi daha bebeğide kontrol ediyorlarmı ebeler ultrasonla yaniii

gunaydin kizlar, bugun bir yorgunluk halsizlik bir ates uzerimde kolumu kaldiracak halim yok hasta olmam umarim

Gecmis olsun canim.eşim de grip olmus insallah bana bulastirmaz.basim agriyor acayip.kar da var ankarada.

Hadi bırak heybendeki bütün o yorgun yıllarını, hayal kırıklıklarını
Yepyeni bir pencereden bak bu sabah hayata
Geçmişe, yarınlara, umutlarına gülümse
Çocuk masumiyetiyle, bayram sevinciyle karşıla yeni doğan günü..
Sadece kendin ol bu sabah
Gönlünden ne geçiyorsa kalkıp onu yap
Kimsenin ne düşündüğünü umursamadan
Sadece sen istiyorsun diye olması gereken,
Yapılması gereken ve ertelenen ne varsa onu yap..!
... Ve gülümse..!
Sadece gülümse, gerisi nasılsa gelir...
Sağlıklı Olun, Mutlu Olun, Sevgiyle Kalın..
Günaydın, Günaydın Herkese...

Sana da gunaydon canim.dokturmussun yine.bu gun hamile tshirt imi giydim cok seker duruyorr

Gecmis olsun canim.eşim de grip olmus insallah bana bulastirmaz.basim agriyor acayip.kar da var ankarada.

sagol canim,dikkat et bulasmasin sanada ben ozbekistandayim burdada 2 aydir kar vardi ama simdi bisey kalmadi hava isinmaya basladi

günaydın :)bugün itibariyle 5 kg almış bulunmaktayım...her kıyafetim oluyor..pantololarım sıkmıyor vs. vs...öyle kıyafet giydiğimde belli olan bir göbeğim de yok..ben nereye aldım bu kiloyu yaaa....o elevit kutularını biriktircem....doğumdan sonra yakıcam hepsini :)

Nasil monnisum buyumus mu

Niye ters cikiyor anlamadim.yukleyince ters donuyor

Son düzenleme:

sanada gunaydin seker

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…