2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
günaydın ...son 10 günüm.. bugünden sonra eşim de yanımda artık haftaya izin aldı ,bayramda gelen giden olur sanırım görümcem tekrar gelecek ,zaman ne çabuk akıyor yaa ,bayram sonrası işe mi başlayacağım ben şimdi ,inanamıyorum ,zaman geçtikçe korkuyorum ,içim bir tuhaf ,ayyy vakit daralıyorrrrrrrrrrrrrrr..(

olay budur o annelerden olduğuma eminim

Son düzenleme:

bu duyguları iyi biliyorum 2. gün alışıyorsun işe ama bebişlerde uzak kalmaya hayır

8 kilo.Gündüz ayağımda sallıyorum 1-2 saat, bırakınca uyanıyor hemen.

Allah Allah niye acaba büyudü halbüki..bi doktoruna sorsaydin ac degilse niye uyumuyoki hadi bu siralar huzursuzlar ama gecmis aylarda uyumasi lazimdi..

Aç değil biliyorum ama neden ağladığını bilmiyorum.5. aya kadar çok iyiydi, büyüdükçe düzeleceğine bozuldu.

Yeri geliyor sinirleniyorum, kızıyorum, sonra oturup ağlıyorum ama
Allah o evlat aşkını içimize vermese zaten bakamazdık bebelerimize. Biz onların yüzünü görmeden sevdik...

Sağolun arkadaşlar, ben de iyiyim çok şükür Dün oğluşla başbaşa İstanbul turu yaptık, kendimizi aştık Beyazıt, Eminönü, Üsküdar, Beşiktaş.. Arada acayip bir yağmura yakalandık, neyse ki vapurdaydık. Çok iyi hissettim gerçekten, kendime güvenim geldi.

Fatih tramvayda:)

Ayır diyorsun yani? Gece uyanınca yanına yatıp emziriyorum, bana sarılıp uyuyor. Galiba önce onu halletmem lazım. Aşama aşama alıştırıcaz artık. Yoksa adamla her gün ayrı her gün ayrı

Canım Allah korumuş yavruyu, Allah tekrarını göstermesin. Şok olmuşundur, tahmin edebiliyorum insanın aklına neler gelmez...

ay ben çok yaktım cevzeee.. allah korumuş da yangın çıkmamış bacım geçmiş olsun.. ben 1 ay önce oğlumu yıkayacaktım banyoyu ısıtırken bornozu tutuşturdum :18:

Off bu ara bizde kazalar çoğaldı, topiğe bir okuyup üfleyelim

Çok geçmiş olsun, 22 kişi ne demek ya. Yardım edenden de Allah razı olsun boşver atlatmışsın ya

Eki Görüntüle 769818

ben de keçeyle ilk denememi yaptım, daha yapıştıramadım gerçi, yapıştırıcım yok

Çok güzel olmuş ellerine sağlık...

resim nereye gitti be ya

Çok şirinler yaa, çok özendim valla; vakit bulursam ben de yapıcam. İnşaallah telef olmazlar

Dün vapurda oğlum birdenbire ciyak ciyak ağlamaya başladı. Kucağıma filan aldım biraz sonra sustu. İnerken yanıma bir teyze yanaştı, kızım nazar değiyor bu çocuğa bak birden ağlamaya başladı ben okudum öyle sustu, sen bol bol oku bu çocuğa dedi. İlla kötü niyetli bakış olmasa da değiyormuş, nazar hak, okumak lazım arada.

Kolay gelsin canım ya, çocuğun uyumaması ayrı dert, senin kafa bir dünya olur ayrı dert. Uykularında değişiklikler yapsan, ekleyip çıkarsan ya da geciktirsen filan Benimki 8'den sonra arızaya bağlar, geçen gün 6-8 arası uyuttum; bir tatlı bir şeker gece ona kadar... Doğduğundan beri ilk defa...

Hayırlı uğurlu olsun canım, Allah analı babalı büyütsün. Olsun uzaktan da iyi hala teyze olunur; yanında olup hiç yüzünü görememek de var yeter ki bağlar sağlam olsun. Ayaa ayaa diye seslenir büyüyünce

Vaay Saron nerelerdesin bacım ya eskilerden kimse kalmadı. Oluyor arada bazı bebişler biraz tembel oluyor. Bizimki de daha yeni yeni hareketlenmeye başladı; ya yanında oturacak ya kucakta olacak. Yine de için rahat değilse doktora bir sor.

Valla benim görümcem arada anason veriyordu ama süreklilik olursa hem zararı olabilir hem de bağışıklık yapabilir.

Benim de 16 günüm kaldı Bir günlüğüne iki günlüğüne birkaç saat ayrı kalmak, istediğin an dönmek neyse de... Her gün "mecburen" ayrı kalmak çok koyacak Benim iş de eve bir saat filan, çok yakın değil.

kızlar nasıl vakit geçiriyosunuz bebişlerle. 2 saat boyunca öpüp gıdıklayamıyorum.oyuncaklarındanda çabuk sıkılıyor.kucağıma alıp bir o o daya bir bu odaya geziyorum.balkondan bakıtıyorum.siz napıyosunuz?

Merhaba arkadaşlar bebeğim 5 aylıkken adet gördüm ve o zamandan beri saçım avuç avuç dökülüyor sizde de böyle bir sorun oldu mu?cevaplarsanız sevinirim...

ya sabırrr diyerek dolaşıyorum evin içinde ben de,canım gece susuyor olabilir mi?
bide bir dua gördüm bir sitede yazıp yastığının altına koyunca uyuyormuş denemek lazım,
ben de deneyeceğim istersen buraya da yazarım denerizizararı olmaz duanın diye
düşünüyorum
:44:

Ben de bu ara tel.de fotoğraflarla uğraşıyorum bol bol. Bu da bir tanesi. Uğraşan vardır mutlaka ama isterseniz sizin bıdıklar için de yapabilirim bu tarz şeyler

merhabalar sevgili arkadaşlar... odamda tadilat olduğu için yazamıyorum. bir yandan klima takılıyor, bir yandan boya yapılıyor. off yeter artık dedim açtım bilgisayarımı.. sizi özledim yahu..

geçmiş olsun canımcım... kıyamam ben ona. üşüttü herhalde. inşallah düzelmiştir.

Eki Görüntüle 769818

ben de keçeyle ilk denememi yaptım, daha yapıştıramadım gerçi, yapıştırıcım yok

çok sevimli olmuş, ellerine sağlık... benim bayram şekerleri t-shirt de yalan oldu.. fırsat bulup çarşıya gidemedim ki..
vaveyla senin kity'lere de bayıldım...

yine aynı şeyi söyleyeceğim ama aç-susuz olabilir mi.. bir de rezene çayı ver biraz. gazı varsa alır rahatlatır.

ayyyy.. ne güzeldir hala olmak... iki erkek halasıyım. ilki elimde büyüdü, aşık resmen bana. ben de ona... annelikten sonra en güzel duygu... Allah anne babasına bağışlasın. hayırlı evlat olsun inşallah...

canım her bebek farklı. bir arkadaş demişti, sana olan tepkileri falan normalse sıkıntı olmaz Allah'ın izniyle. ama yine de istersen bi çocuk nöroloğuna götürebilirsin.

ben rezene çayını gazı ve kabızlığı için veriyorum. sürekli değil. ara ara. sakinleştirici özelliği varmış ama bizimkine pek etki etmiyor. ama gaz konusunda çok faydalı..

şimdiden geleceği düşünerek içini karartma arkadaşım. içinde bulunduğun günlerin keyfini sür. insanoğlu herşeye alışıyor. Allah başka keder vermesin. çok ama çok zor ama alışacağız mecbur...

Ben de bu ara tel.de fotoğraflarla uğraşıyorum bol bol. Bu da bir tanesi. Uğraşan vardır mutlaka ama isterseniz sizin bıdıklar için de yapabilirim bu tarz şeyler

Eki Görüntüle 770288

ahh bu teyzesi yer onu.... maşallah canım benim.. çok sevimli.. büzüş büzüş dudakları oğlumun duduşları gibi... yerimm.....

gezmen çok ii olmuş kendine güvenin gelmiştir ne güzel ,ben bile 2 bebeyle çıkıyorum tek başıma her yere gidiyorum valla :) bazen yolda çıldırıyorlar gelen geçen haliem acıyıp ALLAH sabır versin diyor :) ama umrumda değil bi şekilde çözüyorum olayı nasılsa :) geçen bi oğlan krize girdi tek elimde araba tek elimde kucağımda oğlan öyle geldik eve :) sürekli okuyorum ama işte yine de değiyor demekki RABBİM korusun inş.

Eki Görüntüle 770288
çok güzel olmuş tosuna da yakışmış bu profil

resim nereye gitti be ya

vaveyla hamarat bacım benim,

tebrik ederim,Allah analı babalı büyütsün,

yukarda yazmayı unutmuşum ben de balkona çıkartıyorum arabalara gell gell yapıyoruz,

fotolar çok güzel ben de denedim pc den yapamadım teknoloji özürüm war azıcık

nasıl yapıyorsun program mı indirmek gerek çok tatlı olmuş maşallah bebeğine

nişanlılıkta gösterip vermeyen,evlenince elletmeyip naza çekilenler,

hergün hergünde yapılırmı bu yavvvvv diye sızlananlar (yanlış anlaşılmasın ev temzilignden bahsediyorum )

çocuk uyusada azıck koca bebegimle oynaşsam diyenler nerdeler acabaaaaaaaaaaaaaaaa ?????

çılgın kızlar ne yapıyonuz ?

biz iyiyiz ben kıza gece yatmadan humannın iyi geceler çayını içiyorum 1 aylıkkenden beri içiyor içinde rezene ,kimyon,anason,melissa bisürü şey var gazınada iyi geliyor

maşallah bebişine, sana da. aahhh istanbulda olsam da ben de gezsem oraları.

sağolasın, ben de zaten allah razı olsun diyorum, o arkadaş yardım etmese iki ayağım bi terliğe girerdi heralde

bu ayırma işi çok zor, ben de seninle aynı yapıyorum. hala 3 -4 defa kalktığı oluyor emmek için, yanımızdaydı karyolası odanın uzağına koydum, o hafta zombi gibi oldum resmen, yarım saatte bir uyandı. şimdi en azından yarım korkuluk taktık yavaş yavaş ayırıyooruz. bu arada bebişnle nasıl yatıyorsun, yatağın kenarına gidip düşmüyor mu? benimki 2 kere düştü 10 snde tüm yatağı dolaşıyor, kenarlarından atlamaya çalışıyor, bi tarafında kendi karyolası var da, öbür tarafta eşim var diye aramıza alıp emziriyordum, eşim işe gitmiş, barikat yaptığı yastığı da aşıp atlamış yine kafa üstü, uykudan nasıl korkuyla uyandım anlatamam . gece uyanması 1 e düşse hemen ayıracağım yatağı. odayı ayırmayı hala düşünemiyorum bile

sürekli olarak oyun halinde değiliz. bazen oyun, bazen yiyişme, yemek yedir, emzir vs zaman geçiyo. kendi haline de bırakıyorum. sık sık konu.şuyorum. iş yaparken falan yanımda oturuyı, ben şarkılar soyuyorum. arada kitap okuyorum. resimlerine bakmayı seviyor. ben oyumayı bitirince o bi 15-20 dk daha bakıyo resimlere. ama tabi bunlar ogünkü modu iyiyse. modu kötüyse, bütün gün kucağımda mıy mıy mıy. camdan falan bakıyoruz.

O halde Allah kolaylık versin. bazı bebeklerin yapısı öyle oluyor heralde. bir komşu vardı oğlu 4 yaşına girecek. hala uyku problemleri var , doğduğundan beri uykuya hasretim diyordu. inşallah seninki düzelir yakında. uykusuzluğu iyi bilirim. benim epey yoluna girdi Allah'a şükür de, ramazanda günlük 5-6 saat uyuyabiliyorum.

aklına nerden geldi bu şıkların hepsi yoksa hepsinden sende var mı çay uyutuyor mu onu söyle bana sen ben şuan biri çamaşır sepetinde diğeri yürüteçte yanımdalar :)) birazdan yedirip uyutacağım ..bu arada bugünki menüyü sormadın ,sen de yazmadın

amin inş. alışırız zamanla yaa

çok güldüm..... 3. şık.....

hergün hergün temizlik yapılır mı diye sızlananlardanım ben ama cidden ev temizliği yanlış anlaşılmasın öbürünü zaten hergün yapan kaldı mı ki burda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…