2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Eyy hatunlar, size birkaç sorum var, gece gece aklıma geldi:
1. Bebişleri yastıksız mı yatırıyorsunuz?
2. Gece uyanmasa da besliyor musunuz?
3. Gece altını değiştiriyor musunuz?
4. Nasılsınız iyi misiniz?

Başka sorum yok, teşekkür ederim.

Klimayı açıyorum arada genelde sıcak olmuyor ama anlamadım gitti.saat 3 e kadar 2 kere uyandı.şimdi sahur yaptık baktım sesi geliyo bi gittim ki gözleri açmış kocaman( aldım tekrar ayagımaa salla salla daldı emzirdim koydum geldim su içiyorum yine başladı ağlamaya şimdi babası sallıyor:)) napcaz bilmiyorum (

Canm cips kolaya ortağım :))
1. Yastık kullanmıyorum
2. Uyanmazsa hiç dokunmuyorum zaten deliksiz çok rahat 6 saat uyuyabilirler ama benımkı o katagoride değil maalesef
3.Altını değiştirmiyorum kaka yaptıysa anca o zaman değiştiriyorum yani koku gelirse.
4. Buna şükür ama uykusuzluk ve ayakta sallama beni çok yıpratıyor. Gitgide ağırlaşıyor zaten Topuklarım uyuşuyor . Çingene salıncagı alıcaktım ama evde yer olmadığı için şimdilik rafa kalktı...

uzun zamandır yastıksız yatıyorlar ,zaten yastık koysam da durmazlar ki kırk kere dönüyorlar yatakta ,gece uyanmazsa beslemiyorum ,zaten yaparlarsa 1 kere yapıyorlar onu da sessizce alıyorum tekrar uykuya dalıyorlar.. sorular iyi de en son soruya çok güldüm yaa bu kadar soruya alışmışken pek bir farklı geldi son soru iyiyiz çok şükür bacım sen nasılsın :))

valla pazar çok ucuz ve güzel..pazar müdavimiyim ben ..ben bugün domates vereceğim ,bi de salatalık bakalım ne olacak ..aynen yaa sıkılıyorlar valla on kere menü değiştirmek gerekiyor ,daha şimdiden uğraştırıyorlar sıpalar yaa ..ben de uzun süre hazırcıydım ,yaklaşık 1 sene kadar ,hamileyken düşük riski geçirdim 4 ay evdeydim ,sonra bebeler doğdu ,ramazana kadar eşim işyerinden getiriyordu ,arada yapıyordum tabi bazen de dışarda yiyorduk ama pasta tatlı mutlaka yaparım evde olur yani ,onun dışında artık yemek yapıyorum çünkü eşimin işyerindeki yemeklerden kalmıyor artık ,kreş başlayınca da önce direk eve gleip yemeğimi işimi görüp sonra bebeleri almaya gidceğim inş.
hala meee liyor musun merak ettim ben de dün tvde bodrum hakimi diye bir film vardı onda ağladım ,herifimi özledim ,aradım
bir keman hastası da benim ,keman olan herşeyi dinlerim ,bayılırım ..klasik müziği sevme nedenim de o ..

benim çenem açıldı da onsan sanırım sen ne işle meşguldün işin masabaşı değil de masa dışı mı nerdesin yani valla tüm bebekler öyle yaa anasının gözü bunlar
maş. pek de anlamlı bakmış poz verir gibi herkese günaydın bu arada

[ı]günaydın canlarım....[/ı]

Günaydın cnm

Sanada gunaydn cnm.kreş işyerinde mi var? Eşim yemek getiriyor yazmışsın ya merak ettim nerden getiriyor iyiymiş hazır yemek geliyormuş artık niye getirmiyor:))
Bu gece de fecii geçti uykusuz işe geldimmm.uyuyamıyor dalamıyor yavrummm( bu gece 12-yada 13 kez kalktı. Neyi var anlamıyorum mm m

yok eve çok yakın bir kreş buldum ,işyerinin kreşi de yakında açılacak ama 2 yaştan önce almazlar oraya mecbur 1,5 sene özele sonra kurum kreşine veririm inş. eşimin işyerinde öğlen verilen yemeklerden kalınca parayla veriyorlar o da alıp getiriyor ,yemekleri de çok güzel ve çeşit çeşit farklı farklı yemekleri var ,aşçısı çok güzel ama artık kurumu kalabalıklaştı ,yemek kalmıyormuş o yüzden getiremiyor ,o uyku durumları hepimizde var valla sersem gib igeziyorum ben de (

canım ben de ayıralı bayağı oldu. alıştık da.. ne kadar çabuk o kadar iyi. bizim odalar da bitişik, sıkıntı olmuyor hemen duyuyoruz. dün salonda yattık klimadan dolayı. salon evin bi ucunda oğlumun odası bi ucunda. eşim bayağı tereddüt etti. duyar mıyız falan diye ama.. ağlamaya başlar başlamaz ikimizde fırladık. alışınca hemen uyanıyorsun...

uyku mu tutmadı bacım...
1. benimki yastık koyunca uyumuyor. rahat rahat dönecek beyefendi...
2. gece 3 ya da 4 saatte bir muhakkak uyanır mama yer oğlum. mesela akşam 9 gibi uyudu ben de gece 12 gibi yatacağım. oğlum uyanmadıysa muhakkak 1 gibi uyanır. ben de uykum bölünmesin diye yatmadan mamasını yedirebiliyorum. uykusunda cop cop yer yine uyur 3-4 saat daha..
3. genelde yatmadan değiştiriyorum ama dün değiştirememiştim. uyurken alıverdim. pışpışlar eşliğinde...
4. çok şükür iyiyiz efem. siz nasılsınız? çoluk çocuk eşiniz beyefendi nasıllar?

aç-susuz olabilir mi canım.. benimki susayınca da çok ağlıyor..

[ı]günaydın canlarım....[/ı]

günaydın kağanın annesiii....

oğluşum dün kolunun üstüne yatmış. yanına gittim çevireyim uyuşmasın dedim ama geç kalmışım. çevirir çevirmez bi başladı ağlamaya kıyamammm.... zor susturduk. kızarmış kolu da.. canım benim...

ya ne dicem, Özel kreşler de 2 yaştan önce almıyor diye biliyorum. alanı da varmış demek. ne güzel, ben baktım sordum hepsine 2 yaştan önce almıyoruz dediler. sen nerdesin.

Herkese merhaba,
6 aylık kızım var. 3 gündür kakası sıvı ve mukusluydu. Birazda son iki aydır gelişimi yavaşladı. özellikle baş çevresi tam anlamıyla buyume göstermedi. nerolojiye gösterdik öncelikli kan tahlillerini istedi. ishalde olunca Bizde mikrobik bir durum olabilir diye tahlil yaptırdık. Kan ve gaita tahlilleriyle başlandı endoskopiye kadar tüm araştırmalar yapıldı miniğime resmen tam gün hastanelerde mahvolduk resmen. Önemli olan bi sonuç çıkışında rahatlayın diye o Dr dan o doktora koşturduk resmen. En son endoskopiye bağırsaklarda alerjiden şüphelendiler. Biyopsi sonucunu bekliyoruz şuanda... Ama yüksek olasılık inek sütü alerjisi olduğunu söyledi gastralog(
Bizde milupanın pregomin As mamasını başladık. Ancak onu sevmedi (( resmen uykuda içirmeye çalışıyorum. Ama uyanıkken çok zor oluyo.
Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum resmen üzülüyorum daha da zayıflayacak diye. Bilgisi olan arkadaşlar var mıdır? Varsa beni de bilgilendirlerse çok sevinirim...

Şimdiden teşekkürler....

Eve yakın olması çok iyi yaa.Allah hayırlı ve vicdanlı bakıcılarla karşılaştırsın inşş.
yemek işine üzüldüm:))

kameralara oynuyor sıpa.. dün fotoğraf makinasını elimde gördü. döndü hemen gülmeye başladı.. bildiğin poz veriyor.

sağol teyzesi.. büyüdü çok şükür..
bizimkilere kamera deme ne zaman kamerayı açsam anında kafa orda ,gülerken birden gülmemeye başlıyor sıpalaar ,teknolojik aletlere çok ilgileri var :))

ya ne dicem, Özel kreşler de 2 yaştan önce almıyor diye biliyorum. alanı da varmış demek. ne güzel, ben baktım sordum hepsine 2 yaştan önce almıyoruz dediler. sen nerdesin.
çok az yer gündüz bakımevi olarak alıyor , yani 0 yaştan itibaren,ben de öyle bir yer buldum ,ankaradayım ben sen nerdesin

çok geçmiş olsun ..hiç bilgim yok umarım bilen çıkar yardımcı olur

amin inş. yüzlerine baktıkça çok üzülüyorum sürekli konuşuyorum onlarla ,oğlum kızım sakın anne bizi bıraktı gitti demeyin sizin geleceğiniz için çalışıyorum diye anlatıp duruyorum büyük insan gibi ,anlamasalar da anlarlar hissederler en azından ,yazarken bile gözlerim doluyor valla ,duanı eksik etme şu süreci kolay atlatayım , yemek işine de üzülme :) benim için yemek 5 dakikalık iş ,hiç bana yük gelmiyor yemek işi ,elim hızlıdır ,5 dakikada Beşiktaş olanlardanım :) ben uykumu alayım her işi yaparım valla hiç sorun değil yorulmam ,geçen mesela eşim kalktı gece bi ara ben uyudum ,sabaha bomba gibiydim ,temizlik yemek ütü hepsini yaptım dört dörtlük ..uykuyu biraz alabilsek aslında sorun olmaz da hayırlısı be yaaa:) mamayla alakası yok uyumanın ben bir sürü şey denedim hiç etki etmedi ,o yüzden zamanla geçmesini bekleyeceğiz başka çaremiz yok

Allah iyilik versin.. benim de hiç bilgim yok...

canım benim düzene girer inşallah.. bir de suyu dene bakalım. inşallah fayda eder.
oğluşlarımızın ikisi de bursalı ya ondan benziyorlar herhalde.. :13: koy sen de büyümüş mü görelim..

kamerayı sevmeyecekler herhalde..

yemek, temizlik hepsi halloluyor da bırakıp giderken ağlıyor ya oğlum o zaman içim parçalanıyor resmen.. arabada halasına gidene kadar anlatıyorum. oğlum çalışmam gerek, seni halana bırakacağım sonra gelip alacağım diye.. pusetiyle kapıdan veriyorum, bi halasına bakıyor bi bana başlıyor ağlamaya... yüzüme baka baka ağlıyor, bırakma beni der gibi.... offfff..... yüreğim sızlıyor şu anda... Allah sabır versin bizlere...

Son düzenleme:

kamerayı seviyorlar aslında ama bana gıcıklığına yapıyor olabilirler:) amin inş. yaa bizimkiler bi de benden başkasını da görmedi ,akraba da yok o yüzden daha zor olacak off offf

kızlar merhaba bebişlerinizi allah bağışlasın.ben mart annesiyim,arada ocak-şubat annelerini de takip ediyorum. sizlere sormak istediğim birşey var benim saçlarım inanılmaz dökülüyor sizin saçlarınız ne alemde dökülmeler azaldı mı?doğumdan dökülür deniyor,daha ne kadar devam edecek?tşk.sevgiler

geçmiş olsun o mamayı yiycek başka şansı yok malesef kesinleşirse doktor raporla ne caft diye mama yazar onu alısınız onund atdı aynı pudra şekeri az miktarda alışana kadar koyabilirsin normal şeker koymamalısın sende sıkı diyet yapmalısın yediğin herşeye dikket eser miktarda bile olsa bebeğe geçiyor

meeee-eeee sende mi izledin bürütüs biz de eşimle izledik ben zaten türk filmi hastasıyım ne bulursam izlerim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…