2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
wayyy kuluyorum hayalini ve seni

ben bir bölüm daha okumak istersem kafam almaz artık yaa.. öncekileri çerçeve bari yaptırıp asayım işe yarasın ben ev hanımlığında doktora yapıcam

yok bacım yaaaaaaaaa benimde kafamın alacağından mı ben beynime reset atmışım :) saadece hayalimin peşindn gideceğim en azından ileerde denemedim dememek için umut fakirin ekmeği hesabı delikız maş.iyiymiş işin bacım devlet iyidir iyiiii :)

2 üniv.okudum o kadar olsun ula :))
sağolasın darısı isteyenlerin başına inş.
ben eskidim artık 8 yılım bitecek ,sıra sizde ..

ben de çok isterdim öğretmen olmak ama kendimle çok alakasız şeyler okudum.. şimdi de sonuç olarak ewdeyim

2 üniv.okudum o kadar olsun ula :))
sağolasın darısı isteyenlerin başına inş.
ben eskidim artık 8 yılım bitecek ,sıra sizde ..
ne okudun bacım sen iki ünv.?
ben de çok isterdim öğretmen olmak ama kendimle çok alakasız şeyler okudum.. şimdi de sonuç olarak ewdeyim
sen neler okudun vaveyleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ben aöf işletme mezunuyum şimdi yine aöf den okuyacağım işte bakalım hakkımızda hayırlısı

sen neler okudun vaveyleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ben aöf işletme mezunuyum şimdi yine aöf den okuyacağım işte bakalım hakkımızda hayırlısı

lisans iktisat, önlisans acil tıp teknikerliği halk dili ile att, acil hemşiresi 3. sosyoloji idi 2. sınıfta iken önce askıda kaldı sonra mefta oldu

Vay be herkes meemur bizde surunelim ozel sektorde valla hic kariyer yapiyim derdinde degilim ev hanimi en guzeli misss..

Ohh hamaratiz wala hepsiniz tebrik ederim

Bende el sanatlari öğretmeniyim ama evlenmeden once sadece 1sene çalıştım sonra eşim istemedi Allah razi olsun ondan

3gun aradan sonra özlemisim sizi

Hasta bebeklere coookkk geçmiş olsun
Hareketlenen emeklenen bebeklerede masallah

Benim oglumda dogdugundan beri kafasini dik tutabiliyor ayaklarini basiyor simdiide 1aydir surunuyordu emeklemeye çalışıyor ama beceremiyor
Poposunu havaya kaldırıp duruyo

Öptüm hepinizi kocaman

Uyku tutmadı:)

bugün evlenme yıldönümümüzmüş.. yazıda 2 yıl oldu diye görünce hatırladım. akıl mı kaldı bende ya...

Allah birlikte yaşlanmayı nasip etsin canım, ömür boyu mesut etsin. Bugün de benim doğumgünüm

Valla helal olsun, ben cesaret edemiyorum pek evde tekken banyoya girmeye, bizimki ağlar diye korkuyorum. İftarda da nöbetleşe yiyoruz artık. Biz de cmt davetliyiz ama gidebileceğimi pek sanmıyorum çünkü aynı 9'a doğru arızaya bağlıyoruz; yatağa yatırınca huzur bulup şımarmaya başlıyor kerata, uyuyup dalması da anca bir saat. O da evde ses yokken tabi. Kalabalık da olunca çok zor Bu akşam bir komşuya davetliydik, ben resmen yedim kaçtım ayıp oldu kadına:) Neyse ki anlayışlı bir teyzeydi. Bize artık akşam oturmaları zor maalesef.

Son düzenleme:

Valla ben de yoğurt işini anlamadım, Ali babanın mağarası değil ki bu ağızlar açıl susam deyince açılsın :) Üç beş kaşık yiyince oh diyorum artık. Ben sabah önce emziriyorum, sonra mama katılmış kahvaltı veriyorum (tabi bitmiyor, o yüzden üstüne biberon veriyorum), bir de akşam ve gece biberon veriyorum. Gündüz üç uykusu var, onlardan önce ve uyanınca da emziriyorum. 500'ü bulur herhalde.

Deli miyim neyim sahuru yaptım hala uyuyamadımmm!

Sabah çıkmadan süt sağdım 120cc zor çıkarttım( sanırım sütüm azaldı.akşamda sağdım anca o kadar çıktı .10 gun önce 4 saatte bir 200 ü geciyordu buZluğa atıyordum.üzüldüm yaa(oruçtan muhtemelen şuan buzluktan takviye yapıcam .inş bayramdan sonra yine çoğalırrr(

selamlar, herkese günaydın... malumunuz dün evlenme yıldönümümüzdü. çoook romantik bir yemek yedik eşimle.. kıskanmak yok ama baştan söyleyim.. kayınvalidem kurufasulye yapmış, görümcemleri çağırmış, siz de gelin dedi. mum ışığında el ele kuru fasulye yedik.

ruza :

yaptıklarımdan tek bu war, büyük figürlü dikerek yaptım.. çekim sırasında arbede yaşandı oğlan el attı hatta ayak bile attı

ben onun ellerini ayaklarını yerim.. sen bayağı aşmışsın canım. maşallah.. çok güzel olmuş. çarşıda keçeden hazır kesilmiş harfler varmış. çıkabilirsem onlardan almayı düşünüyorum. daha kolay olur.

ayyy ben de yıldırımdayım... ankara caddesi üzerinde... anadolu mah. geçiyor ama pek alakamız yok.

çok teşekkür ederim canım. amin inşallah.. Allah bize de nice 9 yıllar görmeyi nasip eder inşallah...

sağolasın canım. senin de doğum günün kutlu olsun. nice mutlu senelere... benim oğlanla iftara gitmek de çok zor. tam uyku saatine denk geliyor. erken uyutabilirsem rahatım ama uyumadıysa mız mız mız yemek yedirmiyor bana. bir de dışardan eve getirirken uyanıyor. eve gidince oyunlar, şebeklikler...

canım birkaç gün ara ver istersen oruca. sütün azaldıysa tutmayabilirmişsin. yazık olmasın bebecikin sütlerine.. benim çok azdı zaten, şu an hiç yok. göğüslerim bile küçüldü..

emziriyormusun ayrıca
emziriyorsan normal çünkü

doğum günün kutlu olsun nice yıllara
kaç oldun sorması ayıp
ben banyo kapısını açık bırakıp bornozu hazırda tutuyorum ,vıyakladılarmı duruma göre artarsa vıyaklama bornoza sarınıp çıkıyorum hemen,artık ben onların huyunu biliyorum uykuya dalıp dalmadıklarını da ona göre ayarlıyorum ,iyice dalmadan girmiyorum
ama bi şekilde kuzunun alışması lazım
evde değil de dışarda dene mesela arabasına koy yemekten sonra dışarı gezmesine çıkın arabada uyur belki
o şekilde de gezebilirsiniz
ben gidiyorum heryere
mızır mızır ediyorlar ama bi şekilde hallediyorum
alışmaları lazım alışmamız lazım yoksa bize zindan oluyor hayat hep evdeyiz

ne okudun bacım sen iki ünv.?

lisans işletme ,önlisans bilgisayar

nice yıllara ..mum ışığında kusufasulye süpermiş

bu arada çocuk da yaparım kariyer de diyen bütün anneleri tebrik ediyorum... ben de onlardanım.. çalışmak, kendi paranı kazanmak çok güzel ama bence kadınların çalışması bize yapılan bir eziyet. şöyle ki; erkekler çalışıyor para kazanıyor eve gelip yoruldum deyip yatıyor. ama bizde 7/24 mesai bitmiyor.
sabah yedide uyanıyorum. oğlum yatağında oyalanırken, sahurdan kalan bulaşıkları makinaya atıyorum, çamaşır varsa toplayıp katlıyorum.
sonra oğlumu alıp altını değiştiriyorum.
yumurtasını haşlayıp, kahvaltısını hazırlıyorum. yediriyorum.
üzerini değiştirip kendim giyiniyorum. çantasını hazırlıyorum. o gün ne yiyecekse çorbası, meyveleri, yoğurdunu çantasına yerleştiriyorum.
sonra bir elimde çocuk, sırtımda çantası, bir elimde yemekleri yola çıkıyoruz.
oğlumu görümceme bırakıp işe geliyorum. işten çıkıp oğlumu alıyorum.
sonra eve gel. evi topla, yemek yap, çocuğu yıka, mamasını yedir, uyut, sofra hazırla, yemek ye, sofrayı topla, bulaşıkları yıka, herife çay götür, tam bir bardak çay alıp oturursun, çocuk tekrar ağlar, git pışpışla.....
söylerken bile yoruldum.....
kocam ise servis saatine 10 dk kala uyanıyor. yüzünü yıkayıp üzerine giyiyor, işe gidip geliyor. çok yoruldum deyip iftara kadar uyuyor. iftarı yapıp tv karşısına geçiyor. sonra benden çay istiyor, çok yoruldu adamcağız ne yapsın...
çayını içip yine koltukta uyukluyor.
hayat ne kadar adaletli değil mi? iyi ki oğlan doğurmuşum....

Son düzenleme:

bir daha okuyacağım ben de özel üniv.de öğretmenler sürünüyo yahuu
bakanlık çöktü walla eş durumundan eşimle aynı yere bile gidemiyoruz

lisans iktisat, önlisans acil tıp teknikerliği halk dili ile att, acil hemşiresi 3. sosyoloji idi 2. sınıfta iken önce askıda kaldı sonra mefta oldu

canım önce att okudun dimi lisanstan sonra ön lisans okunmuyor bildiğim,
ben de tutturdum da sağlıkçı olcam diyeeee
lisans mezunu olduğum için olmadı
şimdi pdr okuyacm inşallah sivasa özel üniv bi açılsa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…