2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352

haklısın kesinlikle.. normal ayar bir çocuk olsun.. biz de batmanda iken bir arkadaşın çocuğu da öyle idi, özel eğitim gerektiği için ilgili okulların olduğu ile tayin oldular.
hiperaktivite değildir korkma, ben de kızım için aynı şeyleri düşündüm ama değil allah sükür.. hareket fazlalığı sadece diyelim.. oğlum şu an aynı gelişimi biraz farklı olsa da.. bakışları falan düşündürüyor beni kimi zaman aman hiperaktif olmasa diye, kızımı düşünce değildir inşallah diyorum..
bu arada benim kız 1 yaşında konuşamıyordu ama sayıları renkleri biliyordu şimdi 100 e kadar sayıyor .. baby tv den öğrenmişti normal zeki çocuk sadece

Son düzenleme:

abartmışlar bence de biraz. ben de sürekli babası gel gel gel diyorum yanında. babayı üstüne basa basa söylüyorum. o gel demeye başladı. sabah kendi kendine konuşuyor, gel gel diyor. ama hala iki hecelilere geçemedik.

bütün yazılanları okumadım gözden kaçmış mandalina çok geçmiş olsun , kötü bir olay yaşamıssın allah korumuş

teşekkürler Amin

geçenler esimle kızımla birseyler icmeye gittiğimiz cafede calısan kız geldi yanımıza onunda oğlu varmış bizimkinden bir ay büyükmüş baba diyormuş anne diyormuş ellerinden tutunca yürüyormuş filan şok oldum bizimki daha agularda ingalarda yürüme dersen daha emeklemedi bile :)

aynı grupta mıyız ki ben dediklerini görmedim ama maaşalah diyelim de bana da abartı geldi.
benimki napsın baba hasretinden bi çırpıda yapmıştır 15 gündür ayrı babasından,taa bayramda görecek

aynen deee diyor benim ki sanırım gel demek bu arada bir de yüzüne örtü çekip deeeee diyor tekrar kapatıp açıyor bunu 1 aydır yapıyor kızım öğretti

bugün bebefixden sipariş verdim henüz gelmedi bu hafta içinde gelecekmiş memnun kalırsam tavsiye ederim piyasada baktıklarımın aynısına benziyordu aralarındaki fiyat farkıda 100 tl den fazlaydı

ya bizde genetik de ondan korkuyorum anne tarafım hep öyle,abimin kızıda ablamın oğlu gibi
aman ben normal istyrm ..
batmanda hangiseneler kaldın görev neydi

aynen deee diyor benim ki sanırım gel demek bu arada bir de yüzüne örtü çekip deeeee diyor tekrar kapatıp açıyor bunu 1 aydır yapıyor kızım öğretti
cee yi bizimde babamız öğretmişti. cee den bıkmıyolar da ben yoruluyorum o hala kahkalarla devam ediyozaten bu ara iyice oyuna düştü sürekli oyun olacak çevrede ne var ne yok el atacak, bi de yavrucum emeklemeye çalışıyo amacı ileri gitmek ama geri geri geri gidiyo yavrumoyuna düştüğünden beri ek gıdayı da çok hevesli yemek istemiyo ilk zamanlar pek hevesliydi yemeye,şimdi homurdan homurdana bana söylene söylene yiyobi elimde emzik bi elimde kaşık yedirmeye çalışıyorum.

bugün bebefixden sipariş verdim henüz gelmedi bu hafta içinde gelecekmiş memnun kalırsam tavsiye ederim piyasada baktıklarımın aynısına benziyordu aralarındaki fiyat farkıda 100 tl den fazlaydı
yorumunu bekliyorum canım. yeni evim müsait olmayablir o yüzden portatif istiyorum kesinlikle.
anne ve anne adaylarını durağıymış benim ki
benim bebeklere menüler.dediğin gruba da bi bakiyim bakalım

kızlar soracaklarım birikmiş. bizim oğlan geçen hafta üç beş gün uyku sorunu çekti iki de bir uyanıyo, eyvah huy değiştirdi dedim sonra farkettim ki üstünün örtülmesinden şikayetçiymiş.ince bi çarşaf örtüyodum zaten, ama onu üstünden alınca saatlerce uyudu yavrum.uzun kollu falan giydirdim yine de sabahta hapşurdu kaç kez.sabaha karşı serin oluyo. ben de nete baktım yazlık uyku tulumu diye bi şey varmış ama burda bulamadım kullanan var mı nasıldır?

bir de demir ilacını meyve püresinin içine bi kaç damlada limon damlatark veriyorum. emiliminde azalma vs olur mu ?

hoşgeldin canım.gel babası yapan oğlum,
ve gel ve annem diyor sanki tesadüf değil
eşimle birçok kere aynı anda duyduk

ama bebekler sesleri taklit ettiklerini
okumuştum bir yerde tahminim öyle
bizimki de bıdır bıdır hiç durmuyor zaten
sanki bişeyler anlatıyor

kesinlikle taklit var canım. mesela aynaya aldım baba baba diye dudağımı iyice hareket ettiriyorum o da başlıyo hareket ettirmeye :13:ama daha beceremiyo minik kuşum

bu arada senden okumuşum herhalde gel babası gel yaptığını.ben daha erken sanıyordum söylemen iyi oldu burda. teşekkürler

Bebeklerimizin gelişiminden bahsetmişiz, benim kızım da 4 ocak doğumlu, elinden tutunca adım atıyor, tutunarak ayakta durabiliyor, alkış yapıyor, eller havaya dediğimizde elini ayaklar dediğimizde ayağını kaldırıyor,suda ellerinden tutunca ayaklarını çırparak ilerliyor vs ama dönemiyor:))ben de öyleymişim, ağır top. Sanırım kemik gelişimi iyi şöyle ki doğduğundan beri ayakta durabiliyor diyebilirim,ama ağır top olduğundan dönmeyi beceremiyor.Seslere gelince bağırıyor bol bol başka bir şey yok, şöyle anne deyiverse önce dünyalar benim olurdu ama nerdeee.

emiliminde sıkıntı olmaz daha iyi olur hatta..

yazlık tan bahsediyorsun da bizim burası kışa döndü resmen inanılır gibi değil buz gibi dışarısı uzun kollu giydirdim bugün ikisine de

benim oğlum 3-4 yaşında konuşsa yeter bana. 3 dilli olacak çünkü :18:

bakınız çok ciciler.. bayrama kadar keçe alacak yer bulabilirsem önlükten we badinin tişört halini yapacam :122: kızıma da siyah olandan :122:

Eklentiler

• $562711_277691265704431_1698959357_n.jpg
    26,7 KB · Görüntüleme: 19
  • $946916_277691339037757_1146743281_n.jpg
    19,4 KB · Görüntüleme: 21
  • $971353_277691335704424_480165008_n.jpg
    18,6 KB · Görüntüleme: 24
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…