2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
ben etlere yeni başladım canım. önce tavuk verdim. suda haşlayıp içine sebzeler katıp püre haline getirdim. bugün de ilk defa et yedirdim. kıyma vermedim hiç.

Sebebini bilemiyorum fakat ben kıymanın daha etkili olduğunu duymuştum o yüzden etden ziyade kıyma şeklinde koyuyorum çorbalara

Sebebini bilemiyorum fakat ben kıymanın daha etkili olduğunu duymuştum o yüzden etden ziyade kıyma şeklinde koyuyorum çorbalara

doğrudur canım. ben araştırmadım. sadece mantık yürüttüm. kasapta kıyma makinasında çekecekler eti, makinanın içinde yağ mı kaldı diye düşünmektense kendim blendırda çekerim diye düşündüm. hem eti yıkıyorum ben pişirmeden önce. kıymada böyle bir şansımız yok maalesef. tabi yeri gelecek kıyma da yiyecek ama şimdilik parça et yiyelim bakalım..

et vermeye baslamissiniz burdada drlar 1 yasinda anca diyorlar:44::44:dun dr gittik kilosu 9.45 boyu 71 cm nasil sizce cokmu kilolu

:2:
et vermeye baslamissiniz burdada drlar 1 yasinda anca diyorlar:44::44:dun dr gittik kilosu 9.45 boyu 71 cm nasil sizce cokmu kilolu

masallah :26: cok gibi. dr ne dedi?

kirmizi eti 8 aydan once tavsiye edilmiyor. suyu verilebilir, tavuk ve balik (bazi) 6.5 aydan sonra azar azar verilebilir.

Bizde dün sağlık ocağındaydık bebek 10 gündür huzursuzdu sebebi belli oldu 100 gr vermiş bu ay kilosu geçen ay 9200 bu ay 9100 olmuş aç kalmış yavrum.Sütüm artık yetersiz gelmeye başlamış bende ek gıdaya geçtim zaten 6 ay geçti
sabah pirinç unu veriyorum daha sonra 1 yumurta sarısını sütümle sulandırıp mama kıvamına getirip veriyorum.
öğlende 4 tane cicibebe çok az muz ve sütümle sulandırıp veriyorum gün aşırı meyve suyu
akşama doğru yoğurt veriyorum en çok severek yediğide yoğurt oldu daha kaşığı götürmeden kendi kendine ağzını açtı şok oldum
akşam yine pirinç unu verip yatırıyorum
aralardada her uykuda emziriyorum uyumadan emmiyor
inş.bu ay geriye gitmez bu arada doktorumuz tarif verdi kabak,havuç,patates pirinç pişmeye yakın çok azda irmik olan çorbaya bebeğim kıyameti kopardı çorba olayına girmedim.
HERKESİN BEBEĞİNE ALLAH İŞTAH VERSİN HAPUR HUPUR GÖTÜRSÜNLER YEMEKLERİ MAMALARI

maşallahkilosu iyiymiş iri bebek belliki. bana da dr soruyo şekerin varmı diye oysaki kilo vermiş.bebeğin ayına göre değil kilosuna göre de gıda verilebilir diye düşünüyorum azar azar et verilebilir ben yaptığım çorbaya az et ekledim ama yemedi tosuncuk

Bazen kokuyor bazen kokmuyor kokunca üsütmüs mü oluor? Bilmiyordum dogrudur sekerim dikkat ediyorum her yerim parke mutfak tas bitek ama surune surune geliyor bidigim hemen alamadigim oluyor illa usutuyor demek ki

Masallah bebegine canim

parissssssssssss maşallah tosun paşayaaaaaaaaaaa neyle besliyon sen bu paşayı formülünü bizede yazsannnnnnnnn

kızımla aynı boyda senin tosun paşa ama benim kız 6.800 gr

buarada benim 18 aylık yigenim 10 kiloo 81cm yaaaaaaaaaa paris senin paşa cidden çok iiiyi

ben et filan hiç vermedim ama milupanın kavonoz mamalarından tavuklu kerevizliyi yediriyorum ne zamn et ve tavuk veriliyomuş kesin bilgi yok galiba her dr farklı söylüyoo ama önümüzdeki ay yavaş yavaş yediririm çokta yer yaaaa benim zillii

sen bilirsin tabiki ama metalle sadece düdüklüde temas eder ,süzgeç metal kullanmazsın süzersin ,porselen kaşıkla da ezersin,ben öyle yapıyorum metale değdirmemeye çalışıyorum mümkün oldukça ..
maş. valla ne güzel yiyorsa
bu ek gıda işi değişik bir iş yaaww:) ilk başlarda oğlum sütü azaltıp ek gıda meraklısıydı ne versem yiyordu ,sütü az içiyordu ,şimdi ise hep süt istiyor ek gıdaya isteği kayboldu yemiyor ,kızım ise başta yemeyecek gibiydi ama şimdi o herşeyi yiyor maş. oğlanla işim var gibi bakalım ne olacak :) bi de öğün filan bize 1-2 ay hikaye ,yani öyle bir kase filan mümkün değil yemiyorlar ,1 kaseyi ikisi bir zor yiyor o da oyunla filan ..umudum kreşte valla orda alıştırıp güzelce yedirirler inş. yoksa işimiz zor ...hayırlısı

günaydın hanımlar mutlu haftalar

hafta sonum berbat sayılırdı kızıma ek mama hazırladım cam tencere patladı mutfakta sanki bomba patladı şükür kızım mutfakta degildi her yer cam kırıgı icinde kaldı

akşam acildeydik gözleri kıpkırmızı oldu kızımın acile gittik tahlil ve enjeksiyon dedi doktor tahlil için damar bulamadılar delk desik ettiler enjeksiyonda atesten geldik sanmıslar bizde iğne ates yapar anladık yarım saat soguk suya tutturdular atesi olmayan cocugu sonuc cocuk doktorunun son sözü ben bakamam gözlerine uzmana gidin sabaha kadar iç çeke çeke ağlayan kızım başında nöbet tutan ben ve esim bu akşam kendi doktoruna gitcez hala kırmızı gözleri

işe geldim bu halde kızımı bırakıp

Bazen kokuyor bazen kokmuyor kokunca üsütmüs mü oluor? Bilmiyordum dogrudur sekerim dikkat ediyorum her yerim parke mutfak tas bitek ama surune surune geliyor bidigim hemen alamadigim oluyor illa usutuyor demek ki
Masallah bebegine canim

kusmuğu kokunca üşütmüş derler canım. ben de sürekli alıp halının üzerine koyuyorum o ısrarla parkeye gidiyor. parkeye birşeyler seriyorum, onları da kıvırıp yerde yatıyor. sıcaklıyor herhalde..

çok geçmiş olsun... çok şükür Allah sizi korumuş. kızına da çok geçmiş olsun. Allah kimseyi hastanelere düşürmesin. hele de işini bilmeyen doktorların eline hiiiç düşürmesin.. kıyamam ben ona..

bu sabah sağlık ocağına gittik biz de. 7 ay boy-kilo kontrolü için. geçen ay 9.200 kg. 71 cm'di. bu ay 9.500 kg 75 cm olmuş. her ay bir kiloya yakın alıyordu. bu ay 300 gr almış. boya verdi kilosunu. çok şükür sağlıklı olsunlar da. ayaklanınca atar biraz daha.

paris senin tosuncuğa da maşallah... tombul bebekleri çok seviyorum. öp benim yerime.

Allah korumuş sizi de bebeğini de,geçmiş olsun çok üzüldüm
acil doktorları ne biliyor ki anlamıyorum inşallah önemli bişey
değildir

maşallah olsa da bi ısırsam bacaktan

Allah korumuş sizi de bebeğini de,geçmiş olsun çok üzüldüm
acil doktorları ne biliyor ki anlamıyorum inşallah önemli bişey
değildir

Amin tesekkürler bu akşam kendi doktoruna gitcez inşallah önemli birşey değildir valla o an saçlarına yapışasım gelmedi değil evire çerive dövesim geldi

Cnm benum gecmis olsun inan olki cok uzuldum dogumevinden nefret ediyorum benim oglumu yok yere 3 hasta cocukla yatirdilar serum taktilar sanki yemeden icmeden kesilde dedim sivi gida takviye yapmislar duygusuz insanlar hic acimiyolar kan alicaklari zaman arastirma hastane bambaskaydi cok nazik ve kibarlar
Mandaline bu goz kizarmasi alerjik bi reaksiyon olabilir ben arastirirken onume.ilk cikanlardan oldu
Cnm ya huzursuzluk yapoyomu kasiniyormu

Amin tesekkürler bu akşam kendi doktoruna gitcez inşallah önemli birşey değildir valla o an saçlarına yapışasım gelmedi değil evire çerive dövesim geldi

Cnm cok haklisin ben hala hirsimi alamiyorum kac gin gecti tum tahliller temiz diyi ama bi kac gun yaticaksiniz diyo neden diyorum e gozlem.diyo arastirmadki dr ne yatmasi ne alaka dedi
Ve benim cocugum cildi kizarik odaaki diger cocuklar oksuruyo kusuyi agir grio geciriyo lafa gelince bi ortanda tutmayin diyolar
Cnm onemli bisey degildir fikrimce ya alerjik yada ufak bi mikrop kapmadir kendi dr na gitmekle iyi etnissin bende imzami atio.umit beye gittim daha gelmemisti bile.yaticaksa burada yatirin dedim

bende süt alerjisi yine hortladı sandım korktum ama sadece yüzünde pütürler oldu gözleri ilk defa böyle oldu cildinde yok birşey kasıntıda yok ama uykusuzluk var bende araştırırken kızamık belirtilerindede gördüm bunları o yüzden acile gittim yoksa kendi doktorumu beklerdim boşuna eziyet ettiler kızıma

sağlık ocağı hemşiresinden azar yedim bu arada. bir yaşına kadar et tavuk verme, et suyunu da yarı yarıya sulandır öyle koy çorbasına dedi. kahvaltısına ceviz fındık koyuyorum gün aşırı dedim. ne çabuk büyüttün sen bu çocuğu dedi.. bir yaşından önce onları da verme dedi. bir yaşına kadar mamayla büyüsün dedi. :26: mama da yiyor ki, akşamdan sonra hep biberon maması veriyorum. off ne yapacağımı şaşırdım ben...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…