2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Şimdi dayanamadım zaten, kucağıma aldım öyle uyuyor:) Arada da bir iki emiyor:) Elinde tabakla çocuğunun peşinden koşan anneleri görünce ay ben asla böyle yapmam diyordum. Şimdi korkmaya başladım.

şimdilik koşabiliriz annesi sorun yok, akılları erene kadar serbest. sonra onlar bizim peşimizden koşsun..

oğluma yaptığım çorbaya kafama göre ilaveler yaptım, inşallah yanlış birşey koymamışımdır. tarifini vereyim:

3 parça yağsız kuşbaşı et.
yarım çarliston biber
yarım soğan
yarım sarımsak
yarım patates
yarım havuç
yarım kabak
bir tutam maydanoz ve sapları.

oğlum bunu yerse herşeyi yer herhalde.. gerçi dünkü fasulyeli barbunyalı ıspanaklı yemek de çok garipti, onu yediğine göre bunu da yer herhalde...

Geçmiş olsun canım, salgın mıdır nedir herkes grip... Yemeyince de insan çok kötü hissediyor

Şimdi yaptığın çorbanın aynısını maydanoz hariç yaptım,bizde büyük arbede yaşandı çorba gözümün içine kadar girdi,çocuk elimde tabak görünce ağlamaya başlıyor zehir veriyoz sanki,Hanı dıyorlar ya agzını kıtledıyse zorlamayın dıye ama bu cocuk hep kıtlıyo daha lokma almadan istemıyor yemeyi aç mı kalsın o zaman.

canım benim oğlum da öyle yemiyor kahvaltı hiç yemiyor zaten,
ben de çok sinirleniyorum ama şunu unutmayalım her bebek
farklı burada anlatılıyor 1 kase yedi falan diye bizde bu kez benimki neden
yemedi diye sinirleniyoruz ben artık ağzını kapatınca hiçç zorlamıyorum
tadına bile bakmıyor,daha çok küçükler 6 aylık tadına baksa yeter elbet
geçecek ek gıdaya üzülme

Selammmmmm neler yapıyorsunuz güzel Anneler
Ben oglusumu ayagimda salliyorumm su anda amcamlar ifrara cagirdi insallah oraya gidicem bugunde yemek yapmaktan firar ettim

Kızlar sizin bebeklerinizde hala kusuyor mu?
Ya benim oglan bazen hic kusmuyor bazende cok kusuyor acaba sürünüyor karninin ustunde usutuyor mu?:44:

Seninkiler ikiz ama canım normal benim oglan senin kizi aşkıyla besler merak etme sen

Wouwww sen beni de geçtin, ben sarımsak koydum diye çok diyordum:) maaşallah yesin kuzucuk.

sağol teyzesi.. oğlum yedi çorbasını uyudu çok şükür. pek severek yemedi ama açlığına geldi herhalde. yarım kaseden fazla bitirdi. yarasın tosunuma...

canım soğan sarımsak değişik gelmiştir belki de. sade patatesli havuçlu dene. belki onu sever. ben de ilk defa koydum soğan sarımsak, belki de ondan pek severek yemedi.

ohhh ne güzel. afiyet olsun. biz de dün iftardaydık. çok rahat oluyor. bugün evdeyiz artık Allah ne verdiyse..
kusmuğu kokuyor mu canım? kokuyorsa üşüttüğünden olabilir. benimki de bazen kusuyor. dediğin gibi karnının üzerine yattığından üşütüyorlar herhalde. bir de 6 aydan sonra gazımız olmaya başladı bizim. iki gecedir doğru düzgün uyuyamıyor oğlum. bütün gün yerlerde, halının üzerinde durmuyor ki... dün gece en son saat 3.5'tu. göğsüme yatırdım. sırtını sıvazladım. ayıptır söylemesi bir iki pırt yaptı sonra uyudu. bir daha da uyanmadı çok şükür.

şifa olsun oğluna, severek yer umarım
ben de az önce bloğum için yazı yazarken eski fotoğraf ve videolara baktım ilk denemelerde toparlayamıyormuş
ağzından sızıyormuş çorbalar=)

çorbandaki herşey süper görünüyor özellikle et ile c vitamini bol sebzeler kullanman iyi olmuş demir emilimini kolaylaştırır
benim oğlum 15.ayını doldurdu ve ek gıdaya geçişimiz çok keyifli oldu hiç zorlanmadım. o dönemdeki tecrübelerimi ve edindiğim bilgileri bloğumda paylaştım:

hayat ÖZsöyler: Ömer Büyüyor - Ek Gıdaya Geçiş

umarım az da olsa bir faydam dokunur. ben kurtlu bir anne olduğumdan araştırmadan okumadan bir şey verememiştim ve o dönemler evde olduğumdan böyle araştırmalara vakit ayırabiliyordum. şimdi vakit bulamayan arkadaşlarımın ricası üzerine yayınladım ama aklıma geldikçe ve yeni tecrübeler edindikçe güncelleyeceğim...

bu arada aklıma takıldı, bu mevsimde havuç pek olmuyordu sanki... kıştan mı kaldırmıştın buzluğa? bir arkadaşım çorbaları için biriki havucu 2-3cm kalınlığında dilimleyip dolaba kaldırmıştı yazın orbalarına birer dilim atıyordu... anneysen çare tükenmez =)

paylaşım için teşekkürler. ben ek gıda konusunda biraz kafama göre takılıyorum sanırım. bebeğim çok şükür pek fazla reddetmiyor. ben de dönüşümlü olarak herşeyden yedirmeye çalışıyorum.

havucu geçen hafta pazardan almıştım. yeşillik tezgahlarının hepsinde vardı.

bir sorum olacak. pütürlü gıdaya nasıl geçeceğiz? şu an çorbalarını blendırdan geçiriyoruz. kahvaltısını çatalla eziyoruz, meyveleri cam rendeden geçiyor. yani hepsi eziliyor. ezmeden yedirmeye korkuyorum. kaç aydan sonra başlamam gerek? geç kalmayalım..

Canim senin bebisler ne yapiyor kipirtilar basladimi Allah kolaylik versin[/QUOTE]

kipirtilar daha baslamadi hic hamile gibi degilim zaten saka gibi geliyoroglum o kadar kucuk ki ve hersey o kadar yeni yasamisken ayni seyler heyecan vermiyor simdilik:44::44:

işimiz zor valla:)
maş. menü güzel ama bu ay için erken değil mi ,bu kadar karışık çorbaları doğrusu ben daha cesaret edip veremiyorum ,kaldıki daha düzgün yemeyi bile bilmiyorlar yalıyorlar binevi
ben çorba olarak tarhana veriyorum ev tarhanası ,onun içinde birçok şey var zate ,bi de hafif ekşiliya ekşiye de alışsınlar istiyorum
kendim henüz böyle karışık çorbalar yapmadım
bi de bunu blendırdan mı geçiriyorsun
blendır vitamini alıyorya o yüzden düdüklüde pişirip süzmek lazımmış

kusuyor da gazla birlikte çok az bişey çıkarıyor ,gaz kusmuğu yani

evet ikizler ,gerçi kızımın kilosu bazı tek bebekler gibi ,,bazı bebekler zayıf oluyorya onu pek farkedemiyorlar da oğlanın çıtır çerez olduğu aşikar

güzel çorba bebekler için tebrik ederim karıştırıcı we yaratıcı anne 7. ayı doldurdu mu minnoş..?

aynen gunlerdir benimki de boyleydi.

son iki gundur birazcik daha iyi. normal yemek yapiyorum resmen yesin diye.
havuc cok az patates cok az pirasayla corba yaptim. yedi hepsini.
dun de ispanak pirinc ve mercimekle pure yapip sutumle actim onu da yedi. her tarafi batiriyoruz ama umurumda olmuyor yeter ki yesin diyorum bir de 3 -4 kasikta bir kendim de yiyorum o zaman yemek istiyor

pure olarak sevmiyor. ya puturlu olacak ya civik. puturlu de iki kez bogazinda kaldi artik vermiyorum.
hasta diye yapiyor galiba, agzinin tadi yok.

sabahlari aptamilin pirincli kasik mamasini veriyorum 2 yemek kasigini bitirene kadar yapmadigimbsaklabanlik kalmiyor

kahvaltı we muhallebiye geçtik..

yumurta werdim dün ve bugün.. devam sütünü aptamil aldım 3 ölçek hazırlayıp 3 bebe bisküvisi, tereyağı,pekmez koydum.. sonuç eh işte başarılı
muhallebiyi arı mama nın ki ile başladım
çorbalara we yoğurda da ekmek koyuyorum artık

canım bugün itibariyle oğlum 7 ayını doldurdu. 6 ayını doldurduktan sonra azar azar başladık, herşeyi yiyor artık. maşallah tabağını da bitiriyor. pırasa bile yedi oğlum. tarhanaya bayılıyoruz biz de. gün aşırı yediriyorum muhakkak. hastalık çorbası o, yemeden olmaz.
çorbalarını oğluma bir ya da iki gün yetecek şekilde yapıyorum. en ufak tencerede pişiriyorum, sonra blendırdan geçiriyorum. düdüklü tencereye çok az gelir, dibinde kalır çorba. hem düdüklüde de haşlasak sonunda metalle temas edecek, süzgeç ya da çatal. o nedenle çalışan anne olarak en pratik yöntem neyse onu kullanıyorum.

güzel çorba bebekler için tebrik ederim karıştırıcı we yaratıcı anne 7. ayı doldurdu mu minnoş..?

bugün doldurduk teyzesi.. teşekkür ederiz..

afiyetler olsun kuzucuğa yarasın inşallah.. tabaklarının hepsini silsin süpürsün..

Bebişlerinin fotoğraflarını koyan anneleeer maşallah bebişlerinize alıntılayamadım ama bayıldım bayıldımmm...Allah nazarlardan korusun yavrularımızı
Bu aydan itibaren et koyabiliyor muyuz yemeklerine?
ruza sen pişirmişsin ya önceden kıyma vermiş miydin bebeğine?

7. ay uygun et için ama erken de werilebileceğini söyleyen yada 8. ay diyen doktorlar war, tabi her doktorun sözüne inananmamak lazım malum ben 6. buçuk ay olunca az parça ile başlayacam

ben etlere yeni başladım canım. önce tavuk verdim. suda haşlayıp içine sebzeler katıp püre haline getirdim. bugün de ilk defa et yedirdim. kıyma vermedim hiç.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…