2013 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebişlerimizin Cinsiyetleriii :)

• Kızımız Olucak

OY: 169 48,0%
  • Oğlumuz Olucak

OY: 185 52,6%

• Ankete Katılan
    352
Başta benim de iki taneydi ama meleklerimden biri tutunmuş gelişememiş Vardır her şeyde bir hayır, Allah yavrumu bize bağışlasın...

Cennette bitane meleğin var canim seni almadan cennete girmicek Allah simdiki bebisi ne uzun ömür versin

ALLAH burasi bebek cennetine donmus masallah subhanallah cok tatlilar

Canim senin bebisler ne yapiyor kipirtilar basladimi Allah kolaylik versin

Naraul senin kizinda çok sekermis Allah bagislasin

Oglum su anda kagit helva yiyor

Ben yiyorum elimde gördü masum masum bakti biraz yumusatip verdim gene istedi baya yedi sevdi annesi gibi tatli manyagi olucak

Aranizdaa en zayifi benim oglum mu ya 7300kg 70cm sizinkilerin yanaklari sarkiyo benimkinde cok sarkmiyo

Son düzenleyen: Moderatör:
iyi geceler kızlar,

sahuru bekliyorum daaaaaaaaaaaaaaa size bi bakayım dedim

maşallah bebişlere narsul kızın çok tatlııııııı

intro ela bence bebegin gayet ii maş.ogluşaaa

vaveyla kzın çok şeker oglunda tosuncuk maşallah yerim onu

Canım benim teşekkür ederim

Bende sahuru bekliyorum sahura kadar uyumuyorum sahuru yap et namaz derken saat baya gec oluyor ertesi sabah ayikamiyorum sonra zor oluyor baya

Bizimkiyle çok fena papaz olucaz. Yemiyor yemiyor yemiyorrrrr! İlk birkaç gün sorunsuza yakın geçmişti. Dünden beri resmen savaş ediyorum. Saatler geçiyor yemiyor. Dün yatırdım artık ağlarken yedirdim de yedirdim. O da arada yediremediğim meyveyle yoğurt. Öğün niyetine geçtiler. Bu sabah daha bir kaşık yemeden sanki bir yerini sıkıyorum gibi ağlıyor. Bir tadına bak ya! Sırf sabah yesin diye emzirmedim bile doğru dürüst. Yatırdım ayağıma şimdi, yüzüne bakmadan gülmeden uyuttum. Küslükten de anlıyor artık, öyle yapınca ne ağlıyor ne bir şey yapıyor, sadece sessiz sessiz yüzüme bakıyor. Uyudu hiç ses çıkarmadan. Biraz yedik ama üstümüz başımız bizden fazla yedi. Öfkeme hakim olmaya çalışıyorum ama bazen çileden çıkıyorum. Zorlamayayım diyorum ama yine de yemiyor işte! Her gün her öğün böyle mi geçecek? Offffffffff!

günaydın güzel anneler ve güzel bebekleri...

oğluşumun kahvaltısını yaptırdım, şimdi uyuyor ben de bebek gelişimiyle ilgili birşeyler araştırıyorum. oyunlarla ilgili bunu buldum, sizinle de paylaşmak istedim..

6 - 12 AY BEBEKLER İÇİN BEYİN GELİŞTİRİCİ AKTİVİTELER
* Bebeğinizi sık sık kucakların ve ona sevgi dolu sözler söyleyin.
* Evde yaptığınız işlerle ilgili onunla konuşun. Ne yaptığınızı ve neden yaptığınızı anlatın.
* Ninni ve tekerlemeler söyleyin, müzik dinletin. Müzik matematik, dil ve diğer beceriler ile ilgili alanları uyarır.
* Küpleri üst üste dizip devirin. "Alt" ve "üst" kavramlarını anlaması için ona ne yaptığınızı anlatın.
* Bebeğinizi aynanın önünde tutun ve yüzünün bölümlerini ona gösterin.
* Neden sonuç ilişkisini anlatın. Örneğin elektrik düğmesine basılınca ışık açılır veya musluğu açınca su akar gibi. 9-12 aylık olduğunda gözetim altındayken bunları denetin.
* Bebeğinizin başka çocuklarla bir araya gelmesini sağlayın.
* Bir kabın içinde top yuvarlayın.
* Hışırtılı sesler çıkaran objeleri buruşturun, bu tip sesler bebeğinizin hoşuna gidecektir.
* Kutu, tencere, plastik kap gibi malzemelerle oynayın. Küçük objeleri büyüklerin içine yerleştirin, kapaklarını kapatın.
* Dergi ve gazetelerden insan ve obje resimleri gösterin. Böylece resimlerin gerçek objeleri temsil ettiğini ve hepsinin birer adı olduğunu öğrenir.
* Beraber topu ileri geri yuvarlayın.
* Bir objeyi havlu altına saklayarak bulmasını sağlayın. Böylece "altında" kavramını öğretmiş olursunuz.
* Bebeğinize değişik ve yeni yerler gezdirin ve gördüklerinizi anlatın.
* Adını söyleyerek bir objeyi bebeğinize verin ve geri vermesini isteyin.
* En sevdiği oyuncakları saklayıp nerede olduğunu bulmasını isteyin.
* Bebeğinize kağıt ve kalem verip, neler yapabileceğini gösterin.
* Ellerinizi çırpın ve onun taklit etmesini isteyin.

herkese iyi pazarlar... bebecikleri kocaman

senin gelin en son 6800 dü ,en zayıf benimkiler ,oğlum 6400

biberonla vermeyi denesene ,mesela meyve suyunu ..biberonun deliğinden akmıyorsa deliğini büyüt biraz yedek ucun varsa ,yoğurdu da mesela sulandır biberondan geçecek şekilde ,öyle vermeyi dene ,eğer o şekilde içerse ve kandırabilirsen sonra kaşığa geçersin ,ben denedim oldu biberonu emerken emme refleksinden dolayı bazen çakmayabiliyorlar

Onu da denedim olmadı, meyve suyunu bir iki çekti beğenmedi bıraktı, ayranın da yarısını içti Sabah önce bisküvili, kaşık mamalı, pekmezli muhallebi yaptım onu hiç yemedi, sonra sırf normal mamalı, ekmekli, peynirli hazırladım, onu azıcık yedi. Tatlıyı hiç sevmiyor.

canım biraz ara ver bence. devam maması alıyorsa bir süre onunla idare et. belki hazır değildir. yüzüne bakmadan uyuttum deyince içim cızz etti. kıyamam ben ona. ben de geçen benimkine kızdım. dudağını büze büze ağladı, sonra ben de ağladım. Allah sabır versin hepimize. üzme kendini, eninde sonunda alışacak.

iyi geceler kızlar,

sahuru bekliyorum daaaaaaaaaaaaaaa size bi bakayım dedim

vaveyla kzın çok şeker oglunda tosuncuk maşallah yerim onu

teşekkürler canım..

ben de yeni hallerini eklmek istiyorum :122: ama diğer laptopta we eşimin iş yerinde kaldı..

yawruum yazık annesi ne bilsin yemek zorunda olduğunu diş çıkarma döneminde olduğu için iştahsızdır muhtemelen.. oğlum da bir gün yer bir gün tam tersi olup ağzını kitliyor, çığlık atarak ağlıyor.. sakin olacaz gergin olursak karşısında daha çok inatlaşır..

Şimdi dayanamadım zaten, kucağıma aldım öyle uyuyor:) Arada da bir iki emiyor:) Elinde tabakla çocuğunun peşinden koşan anneleri görünce ay ben asla böyle yapmam diyordum. Şimdi korkmaya başladım.

İyi ama ne yiycek bu çocuk teyzesiii Saatlerce aç kalmasına da içim elvermiyor. Çekeceez mecbuur :)

selam ,

yalnız degilsin ferda canım benim kızımda bugün çok az kaşık maması yedi başını saga sola çeviriyo agzını kitliyo istemiyoo bende zorlamadım çünkü biraz grip gibi çok az öksürüyo ve sürekli hapşuruyor yrn saglık ocagına götürecegim bakalım neyi varmış :26:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…