2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

merhaba kızlar
dün gündüz üniden en yakın arkadaşımlaydım
akşam da onur geldi keşandan
bi cacık yapmadım yani
bugün ihtiyacın 2011 eğitim denemesini çözdüm.
112 doğru, 7 yanlış, 1 boş
ama sorular çok kolaydı. zaten denemenin başında moral ve motivasyon için orta zorlukta denemeler yazıyodu. 120 soruyu 1 saatte bitirdim, düşünün. asıl beyaz kalem çözmek lazım, o da elimde var ama soru sorudur diye değerlensin gibilerinden çözeyim dedim işte. yine de eksik olan yerlerimi gördüm. zaten o konular tam oturmamıştı kafamda. tekrarlarda halledicem onları
şu soruyu anlamadım.

aşağıdakilerden hangisinde likert tiği dereceleme ölçeğinden yararlanılması daha doğru olur?
a) öğrencilerin Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkileri, suyun paylaşımı bağlamında tartışmalarının beklenmesi
b) öğrencilerin mesleki yeterliliklerinin belirlenmesi
c) öğrencilerin hedef davranışlara ulaşma düzeylerinin belirlenmesi
d) öğrencilerin dönem başı ve dönem sonu başarıları arasındaki farkın belirlenmesi
e) Türkiye ve İran'daki öğrencilerin zorbalık düzeylerinin belirlenmesi

renginam kuşum defterimden şunu bulabildim. belki işine yarar. yazılarım biraz kötü, okuyamadığın yer olursa sor

maşallah meleğime
hadi yaa çok zor canım. Allah sabır versin sana.. inşallah atanınca hepsi geride kalıcak. ben daha kaynanamla tanışmadım, bi kaç kere telefonda konuştuk. çok şeker bi sesi var ama bilemem yine de tabii
o 2 şık arasında kalıp da yanlışı işaretleme olayı bende de var
geçmiş olsun safranım
Ben bugün hiç çalışamadım,hastayım,vicdan azabından geberiyorum.
geçmiş olsun monam niye gitmedin hastaneye bakiim
niloşum çok beğendim bu kitabı, mutlaka çöz sen de
maşallah canımmmm
kuzum somut kelimeler çift kodlanabilir kelimelerdir. çünkü onları hem okursun, hem de zihninde canlandırabilirsin. 2 şekli var. fakat soyut kelimeleri sadece okuyabilirsin. zihninde canlandıramazsın.
serdarlı soruyu yapamadım
performanslı soru yalnız 4
çengel bulmacalıda hepsi
kolay gelsin ve maşallah fıstığıma, bugün coğrafya biter artık

kolay gelsin safranım

selam hanımlar ben de edebiyat öğretmeniyim 2 sene hazırlandım olmadı 2012de kılpayı kaçırdım 80 alıp atanamadım geçen sene malesef hamilelik ve alan sınavı beni mahvetti 69 puan aldım bu sene evde hazırlanıcam kısmetse bugün başlıyorum çalışmaya 50 günlük bir bebeğim var ondan bulduğum her fırsatta kpss'ye hazırlanıcam inşallah bu sene hayallerimiz gerçek olur
nerden nasıl başlasam pek bilemiyorum ama kendime bir program oluşturmalıyım haftalık ve aylık şeklinde fikirleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim...
umarım beni de aranıza alırsınız sizler baya ilerlemişsiniz ama ben kırkım çıkmasını bekledim anca toparladım kendimi şu ana 50 günlük oldu bebeğim daha fazla vakit kaybetmeden başlamalıyım

sedom ben hemen notları kaydediyorum kuzum cok sağ ol
denemene maaşallah fındıgım eğitim profumuz da sensin zati
soruna baktım da likert tipi ne demek bilmiyorum :26:

çift kodlanabilir öyle mi demekmiş kuzum ya. ben bu terimleri hiç bilmiyorum yeni konu anlatımlı almak da istemıyorum en iyisi x defterleri belki onlardan kapatırım eksikleri.
diğerini cevabı 3,4,5 kuzum :26:
cengeli olan doğru hepsi kuzum onu açıklar mısın :26:

hoş geldin
ilerlediğimize bakma sadece konuları bitirmeye çalıştık şimdiye kadar ben kendi adıma hala yerimde sayıyorum çünkü.
bebeğin için gözünüz aydın şans getirsin bu yıl sınavda sana inşallah

Son düzenleme:

amin inşallah şans getirir meleğim bana ve uslu bir bebek olup annesine çalışma fırsatı tanır
konuları da bitrmek bir şey sonuçta ben hiç başlamadım allah hepimizin yardımcısı olsun

amin inşallah şans getirir meleğim bana ve uslu bir bebek olup annesine çalışma fırsatı tanır
konuları da bitrmek bir şey sonuçta ben hiç başlamadım allah hepimizin yardımcısı olsun

olsun başlarsın daha
hatta hemen bugün başla

kızlar safrancıma katılıyorum çalışma ypaıyoruz diye çok boş kalıyor topicimiz..no stres..biçok kişiyi göremez olduk özledik yahu

clamim haklısın. daha az uğruyoruz topiğe artık :26:
ama ben hep diyorum rapor vermek isteyen herkes lütfen versin.
yani nazar olmayanlar ya da olmadıgına inananlar ne bileyim çalışmanızı etkilemiyorsa yazsınlar.
ben gercekten etkilendiğim için yazmıyorum. yoksa yazardım cok da zevkli oluyordu rapor vermek ama işte ne yapayım

clamim kavrama doğru ama nasıl:26:
somut olan çift kodlanablir olmasıymıs.
cengel bulmaca da hepsi olmalıymış

cnm serdarlı soru da kavrama dedim çünkü..verileri inceleyip birbiri ile karşılaştırıp çözüme ulaşmak diyor ya soruda .kavrama yoluyla öğrenmede eldeki verileri inceleyip çözümün ansızın kafada belirmesi durumu var.ör:televizyonun fişi prize uzak, sen fişe bakıyorsun prize bakıyorsun birden kafanda bi çözüm beliriyor, uzatma kablosu..kitaplarda geçen bi örnekte de maymun bi kafese konuluyor..tavanda muz asılı bi uzun çubuk ve bi manav kasası gibi bişey var..maymun hopluyr zıplıyor olmuyor sonra olan malzemeye bakıyor veriye yani..kafasında deneme yanılma yapıyor verileri karşılaştırma..çözüme varıyor ve uyguluyor..anlatımım sağlıklı oldu mu bilemiyorum kızlar..umarım yardımcı olabilmişimdir..

çift kodlanabilirliği ilk defa duydum unutmam daha sedefim çook teşekkürler tatlım
çengel bulmaca sorusunu anlayan anlatabilir mi çok güzel bi soruymuş valla..

merhaba tatlım hoşgeldin bebişin sana uğur getirsin inşallah
benim bi planım var fakat bende alan sınavı yok. sana uygun olmaz benim plan
sağol kuzum ama gerçekten çok kolaydı sorular. napiim şimdilik çözeyim. ilerde tekrarlardan sonra daha iyi denemeler çözerim
ben de işte eğitimden yeni kavramlar kitabı aldım. eğer beğenirsem sana da tavsiye ederim. ama daha kitaplardan haber yok
kuzum ben o soruda poster konusunda kararsız kalmıştım sadece, ama demek ki o da doğruymuş
çengel bulmacada zaten sorulara cevapları karelere yazarak dolduruyosun. mesela datanın kitabında konu sonunda var. o da bi ölçme değerlendirme tekniği. öğretmen bu şekilde bi teknik de kullanabilir yani, konusuyla ilgili sorulardan çengel bulmaca hazırlayarak.
vee diyagramı fen ve teknoloji dersinde ölçme ve değ. olarak kullanıyo. öğrenci deney yaparken, bu deney sürecinin giriş gelişme ve sonuç kısımlarını diyagrama yazar. öğretmen de cevap anahtarı şeklinde bi diyagram hazırlar. öğrencininkiyle karşılaştırır. deneyin ne kadar iyi yapılıp yapılmadığı karşılaştırılır.
yaratıcı dramada, öğretmen öğrencinin bilişsel, duyuşsal, psikomotor becerilerini doğrudan gözler ve mesela, öğrenciler yaratıcı düşünebiliyolar mı, ses tonunu, mimiklerini kullanabiliyolar mı, dramanın konusuyla ilgili bilgilerini ifade edebiliyolar mı vs. bunların hepsini gözlemleyip yine ölçme ve değ. olarak kullanabilir. mesela bizim ünide drama dersimizde öğretmenimiz bu 3 alanımızı kullanmamıza bağlı olarak bize puan vermişti.
poster konusunda kararsız kaldım. ama sanırım onda da ortaya bi ürün çıktığı için ölçme ve değ. oluyo. çünkü mesela hocalar proje ödevi verdiklerinde bazen ortaya posterler falan çıkarıyoruz. ve bu posteri inceleyerek hoca bize puan veriyo. sanırım onda da ortada bi ürün olduğu için oluyo kuzum.

tamam kuzum cok sağ ol. çok iyi anladım

Son düzenleme:
aşağıdakilerden hangisinde likert tiği dereceleme ölçeğinden yararlanılması daha doğru olur?
a) öğrencilerin Türkiye ve İsrail arasındaki ilişkileri, suyun paylaşımı bağlamında tartışmalarının beklenmesi
b) öğrencilerin mesleki yeterliliklerinin belirlenmesi
c) öğrencilerin hedef davranışlara ulaşma düzeylerinin belirlenmesi
d) öğrencilerin dönem başı ve dönem sonu başarıları arasındaki farkın belirlenmesi
e) Türkiye ve İran'daki öğrencilerin zorbalık düzeylerinin belirlenmesi

cnm likert tipi ölçme genelde tutum ölçmede kullanılıyor diye biliyorum...hani anketlerde olur ya az katılıyorum biraz katılıyorum vb..yukarıdaki şıklarda en çok uyan e şıkkı..öğrencilerin zorbalık düzeylerinin yüksek olmasına katılıyorum hiç katılmıyorum diyerek düzey belirlenebilir..

Bebeğiniz hayırlar uğurlar getirsin...Sağlıklı güzel günler onun olsun:) Bende Türkçe öğretmeniyim alan sınavı var yani.Eğer alanla ilgili kaynak varsa elinizde bir gün alan bir gün eğitim gk gy gidebilrsiniz...Benim elimde kaynak yok alan bekliyorum çıkmasını..Ben de sizin gibi yeni başladım sayılır bir program yaptım ama 2 gündür dersanem olduğu için uyamadım..Umarım her şey gönlümüzce olur..

Günaydın akide şekerlerim.

Doktora gittim geldim,ilaçlarımı içtim,başlıyorum birazdan.

Güzelce çalışalım hepimiz,akşama görüşürüz.
Geçmiş olsun kızlar çabuk geçer inşallah..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…