2013 KPSS mağdurlarının buluşma noktası...Bekle bizi 2014 KPSS ! (Öğretmenlik)

2.Aşağıdaki kentlerden hangisinin günlük hareket sırasındaki çizgisel hızı diğerlerinden daha azdır?

a.Antep
b.Konya
c.Ankara
d.İstanbul
e.Iğdır
istanbul olması gerekıyor, cevap anahtarı yanlıstır

Kızlar ben buna İstanbul dedim.Çizgisel hız ekvatordan kutuplara azalıyor ya o yüzden.Ama cevap Iğdır imiş.Sebebini anlayan bana da anlatırsa sevinirim.

3.Türkiye, bitki tür ve çeşitliliği bakımından dünyada zengin ülkelerden biridir.Bu durum üzerinde aşağıdakilerden hangisinin etkisi yoktur?

a.Çok farklı iklim tiplerinin görülmesi
b.Yer şekillerinin kısa mesafelerde çok değişmesi
c.Farklı toprak tiplerinin görülmesi
d.Orta kuşakta yer alması
e.Kıtalar arası geçiş bölgesinde bulunması
e secenegı özel konumla ilgili
4.Türkiye'nin kıyı bölgelerinin iç bölgelerine göre daha fazla nüfusa sahip olmasında;
I.Doğum oranının fazlalığı
II.İklimin elverişliliği bakı etkisinden dolayı akdeniz kıyıları tarım ve ıklım yonunden daha elverişli
III.Tarım alanlarının genişliğii
IV. İş olanaklarının fazlalığı turizmcilik balıkcılık gibi faliyetlerden dolayı iş olanakları daha fazla.
gibi sebeplerden hangileri etkili değildir?

a.I ve II
b.II ve III
c.I ve IV
d.II ve IV
e.III ve IV

Kuzum
2.Iğdır
3.c
4.b olarak verilmiş cevap anahtarında.Sanırım bu soruların hepsinin cevapları yanlış verilmiş.Ben de senin gibi 2 ve 3ü aynı yaptım ama yine de acaba ben yanlış mı biliyorum diye bir de size sorayım dedim.Çok sağ ol kuzum.

diyorum cnım:26:

kuzularım şunlara baksanız :26:

sağ ol tatlım. sedefin alacagı kıtaplar vardı ya resimlerini ekledi. oradaki tarih yediiklimi diyoruz canım

kuzularım öyle diyorsanız öyle yapayım. bende lise çdt ders kitabı var o bayagı ayrıntılı. zaten kara kara düşünüyordum nasıl yapacagım diye
mantarım o videolardan 1ini indirdim tam 1 saatte ancak indi ama öyle daha verimliyse diğerlerini de indireyim kuzum

kuzum bu hangi yayın :44:

Bende inanmıyorum. Sağolasın yorumun için...

kuzum diğerlerini bilmem ama çizgisel hız sorusu kesinlikle istanbul. ığdır çok mantıksız yani.
son soruda d diye düşünüyorum. nasıl b oluyo ki? tarım alanları iç bölgelerde daha geniş zaten. iş olanakları tabii ki kıyıda daha fazla. yani 2 kesin var. 2 nin yanına da 3 ü almak yerine 4 ü alırdım ben :44:

Kuzum mebin çtd ders kitabının pdfsi var bende.O çok ayrıntılı geldi.Ben ona başlarsam işin işinden çıkamam.O yüzden Data özet+video+soru şeklinde yapacağım.Sen de öyle yapabilirsin istersen.

Videolar gerçekten uzun sürede iniyor ama kuzum 4 video indireceksin.Bir de bir video indirdikten sonra modemi kapat aç. O zaman beklemek zorunda kalmıyorsun.Daha çabuk iniyor.Ya da her gün bir video indirebilirsin.Sana da kolaylık olur.

Canım soruları ben bir defterde biriktiriyorum.O yüzden hangisi nerden bilmiyorum ama çözdüğüm kaynaklar Yediiklim-Data.Bir tanesi de çıkmış bir sınav sorusu ama kpss değil.

ayy sadece biri doğru rehberlik zor anacım
kuzum o heyelanlı soruda eğime dik olması, heyelanı engelleyen faktörlerden biridir. o yüzden a dedim
ayy sedefim yaa ben eğime dikle paraleli birbirine karıştırmışım şmdi anladım diyorum nasıl a oluyor ki falan
tamam tatlım o halde öyle yapayım ben
dedğin gibi cok derin o kitap onu bitireceğime başka derslere çalışırım sağol kuzumm
bu soru e mi? engebe çok olunca tarım alanları dar ve parçalı oluyor. V. de de sulama sorunu diye düşündüm :26:
evet kuzum e ama şimdi neden hata yaptıgımı anladım kafam basmıyor bazen demek ki

Son düzenleme:
Bende inanmıyorum. Sağolasın yorumun için...

Rica ederim kuzum.Uzun zamandır yoktun canım inşallah iyisindir ve bir sorun yoktur.

Tamam o zaman ilk soru İstanbul.Ben de öyle düşündüm ama yine de size sormadan emin olamadım.Son soruyu ben hiç anlamadım zaten.

sedefim coğrafya 5.b 6a:26:
eğitim 4.a 5 a:26:

şunu eklemeyi unutmusum canlarım Eki Görüntüle 899294

Kuzum e mi?

Son düzenleme:

evet kuzucum ya neden yanlış yaptıgımı anladım

bir sorun yok mantarcım yaniii benim açımdan yok artık

Beni hatırlayanlara, merak edenlere selam olsun

çıkmam gerek iyi akşamlar ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…