2013 Haziran Anneleri Doğum Hikayeleri...

allahım analı babalı büyütsün bebişinizi, sağlıkla, hayırlısıyla büyüsün.. siz de en kısa zamanda iyileşirsiniz inşallah..

gölgen maşallah çok güzel bir doğum süreci olmuş Rabbim inşallah evladını sağlıkla büyütmeyi nasip etsin... Benim 35. haftadan beri nstde 20 ile 60 arasında değişen sanıclarım çıkıyor doktorum doğumu tetiklemek istemediğini söyleyerek hala açılma var mı muayene etmedi :) inşallah benimde bu sancılarla senin gibi yavaş yavaş açılmalarım olur da çok zorlanmadan sona gelmiş olurum. Hikayeni okuyunca inanılmaz mutlu oldum ve heyecanlandım.. Rabbim herkese kolay doğumlar merhametli doktorlar nasip etsin...

canım hayırlı uğurlu olsun allahım bağışlasınn...

hayırlı uğurlu olsun allahım analı babalı büyütsün inşallahh uyandır canım onu topuklarına vur küçük küçükk uyanıyolar hemen benm oğlumda küvezde kalmıştı ordan biliyorum....

cok imrendim bende yazim bari kizimin dogum haberini dedim hikayemio yazmaya daha cesaretim yok galiba:26:

ismi-dilay hafsa
bdt-01.06.2013 haftasi- 38+2
dogum tarihi-20.05.2013
dogum saati-16.49
kilosu-3380 gr
boyu- 51
dogum sekli-normal

oğluşum geldi...

adı: Ömer Adil

d.haftası: 38+3

doğum tarihi:29/5/2013

d. saati:06:36

d.şekli:sezaryen

benim doğum hikayem cok kısa ya :)

salı günü bende gün vardı 15 kişiydik yaklaşık olarak.. annem oglumun esyalarını getirmişti onları yerleştirdik... aksam üzeri birçoğu gitti kayınvalidem kayınbabam kaldılar onlarda gece 12 gibi gittiler.. o gün hep dalga geciyodum ben bugün doğucam sanırım diye adet sancısı gibi ağrılar oluyodu.. saat 1 gibi uyuyalım artık dedim eşime ertesi gün kadın doğumcumda randevumuz vardı bebeğin d.tarihiyle ilgili konusacaktık... ama o gece suyum geldi... eşimi uyandırdım telaş yaptı sakinleştirdim onu.. hastaneye gittik nöbetçi drmuayrne etti 1cm acıklık su gelişi var bebek ters hemen sezeryan dedi. nst ye bagladılar 70lerde sancım vardı ama hisstmiyodum biz annemlere hbr verene kada beni sezeryana aldılar. onlar geldiğinde bebişim doğmuştu... yani anlaşılan kolay bir doğum hikayem var:)

Maşallah rabbim ne güzel bir doğum nasip etmiş size. çok geçmiş olsun. Allahım analı babalı büyütsün bebişi.Sağlık sıhhatli uzun ömrü olsun inşallah..

haftası : 39+4
kilo: 3300
boy: 51
hastane: fatih has (turgut özal) yüksel hanım
doğum saati:9.30 29 mayıs 2013

kızım bebeğim hep normal doğumla gelsin isteyen bi anneydim ve bu yüzden son gün 27 mayıs muayenemde nişanım geldiği gün bile yürüyüp öyle gittim hastaneye. Ama doktorum çocuk normal doğmayacaksa traktöre binsen ne çare dedi :) 29 mayıs ta uçuk pembe nişanım geldi, nst ye bağlandım kalp atışları normaldi geri döndük bekleyecektik sancıları.. 28 mayısta tekrar gittik tekrar nst, fakat nişanım durmamıştı kırmızılar da geliyodu bu durum doktorumu rahtasız etti, nişan gelir biter yarın sabah 6 da suni sancı ile normal doğuma çalışalım bebekte sıkıntı olmasın dedi. Eve geldik, yarını nasıl beklerim derkeeeeeeeeeeeeeen benim sancım tuttu :) 15 dk da bir , 10 dk da bir ve 5 dk da bir olmaya başladı. Eşime kızımızın yarın sabahı bekleyemeceğini söyledim hemen geri geldi ben o gece yine nst ye bağlandım ve toplam 15 saat kendi sancımla açılmayı bekledim ama 6 cm in ötesine geçemedim. sabah 7de 2 saar suni sancı takviye edildi ama yine açılmayınca bu bitmiş halde zaten normal doğuramayacağım artık ben sezaryen istedim, bebeğimiz kalbi yorulmuştu çünkü... Ve sonunda kendi isteğimle epidurale alındım, meleğimi kucağıma aldım...

Doğum yapalı 3 gün oldu ama sanki o sancıları çekeli aylar oldu, anlayacağınız unuttuuuuuuuum gitti. unutuluyomuş gerçekten, doğumdan sonra dikişler zor biraz ama geçecek, çok şükür kızım sağ salim geldiya beşiğim doluya önemli olan o....

Bi avazda doğurursun inşallah duası ne güzel duaymış diyorum şimdi, herkese bi avazda doğumlar diliyorum.

Çok geçmiş olsun ve gözün aydın canım. Aynen dedğin gibi inşallah bir avazda doğururuz

Arkadaşlar pazartesi saat 10:00 da doğuma gidiyorum.hepinizin güzel dualarını bekliyorum.sezeryan olacağım..ilk doğum.umarım herşey yolunda gider.kendime geldiğimde inşallah hikayemi yazacağım.hoşçakalın,dua etmeyi unutmayın :)

ınsallah sag saglım bebegını alırsın kucagına ALLAH yardımcın olsun hayırlı dogumlar dılıyorum...

Yakında bende dogurucam nasıpse ılk bebegım cok heyecanlıyım ve cok korkuyorumRABBIM hepımıze guc kuvet versın.

doğum hikayemi yazabiirim umarım.şimdilik bilgilerimiz..

ismi-efe
bdt-04.06.2013 haftasi- 38+5
dogum tarihi-25.05.2013
dogum saati-13.40
kilosu-3330 gr
boyu- 50
dogum sekli-sezeryan

Son düzenleme:
doğum hikayemi yazabiirim umarım.şimdilik bilgilerimiz..

ismi-efe
bdt-04.06.2013 haftasi- 38+5
dogum tarihi-25.05.2013
dogum saati-13.40
kilosu-3330 gr
boyu- 50
dogum sekli-sezeryan

canım hayırlı uğurlu olsunn allah analı babalı büytsün inşallah...

İyi geceler kızlar:)) ilerde doğum hikayemi yazmayi umuyorum şimdilik bilgilerimiz 30 mayis 2013 saat 20:02 de spinal sezeryanla dünyaya geldi oglum kerem.. 39+0da 3400gr ve 50cm. Hepinize sevgiler telden giriyorum umarim herkeZ iyidir

oglum ruzgar dunyaya geldi!
beklenen dogum tarihi 15 haziran'di.
25 mayis ( benim dogum gunum) ogleden sonra suyum aksama dogru nisanim geldi, gece yarisina kadar agrim baslamayinca hastaneye girisim yapildi. 2 cm acikligim vardi, 3 cm aciklikta suni sanci verildi, bi saat kadar agri ( aslinda agridan cok baski) cektim, 5 cm aciklikta epidural takildi, 1.5 saat icinde acikligim 9 cm ulasti ve dogumhaneye alindim. 20 dakika icinde oglum dunyaya geldi.
37+1 de 47 cm 2870 gr normal epidural dogumla. cok sukur kavustuk, darisi tum bekleyenlerin basina.

bende bebeğimi kucağıma aldım minicik bi kızım var
safra kesesindeki tastan dolayı 5gün hastanede yattım cok ilaç serum kullandım hastaneden cıktıkdan sonra yine cok sancılastım
doktor da daha fazla beklemeyelim cok ilaç aldın dedi
26mayıs pazar saat 23:35de genel anesteziyle kızım dünyaya geldi 2500 gr
6kilo almıştım hamileliğimde cok dikkat ettm birazda safra kesesi yüzünden kusmalarım yemek yiyememelerim cok oldu o yüzden iyi bile doğdu diyorum allah bu duyguyu herkese yasatsın

doğum yapan bütün anneleri tebrik ederim Allah analı babalı sağlıklı büyütmeyi nasip etsin

ENSAR BERAmı oglusumu kucagıma aldım RABBIME sonsuz sukurler olsun:)nete ancak gırebıldımm.29 mayıs carsamba gunu genel anestezı ıle 37+2 de 11:54 de oglusum dunyaya geldı :)bebegımın erken sezeryan olma sebebı suyunun az olmasından dolayı oldu cok sukur saglıcakla kucagımıza almayı RABBIM nasıp ettı.hep normal bı dogum hayal etmıstım hayırlısı boyleymıs dmekkı...oglusum 48 cm ve 2720 gr olarak dogdu 2 gece 3 gun doktor takıbınde kaldık kucuk bı bebıs oldugu ıcın takıp edılmesını uygun gordu doktor cuma gunu evımıze geldık cok sukur.dogum yapacak butun annelere RABBIM kkolaylıklar versın ınsallahhhh bebısı ıolanlara hayırlı saglıklı mutlu omurler nasıp eder ınsallahh RABBIMM :)

Doğum günü : 28/05/2013
Doğum saati : 22:30
Doğum şekli : Normal doğum
Hastane : Gaziosmanpaşa Avrupa Şafak Hastanesi
Bebeğin Kilosu : 3488 gr
Bebeğin boyu : 54 cm

Merhaba herkese,

28.05.13 tarihinde doktor kontrolümüz vardı. Bir gün öncesinde regli olacakmışım gibi belimde ve kasıklarımda sürekli devam eden ağrılarım vardı. 28.05 günü saat 9:30 civarı doktora gittik ağrılarım geçmişti ama arada belimden gelen bir sancı vardı. takip etmedim düzenini. Hastaneye gittik 3 cm civarı açılmam vardı. Nst ye girdim. O sırada sancılarımı takip ettim ve 6 dk bir düzenliydi. Bu sancılar nst de çıktı. Doktor yatırmam lazım dedi ya da evin yakınsa git daha sıklaşınca gel dedi. Eve gittik. Sancılarım çok şiddetli değildi ama. Eve geldim elektrik yok. Kayınvalidemlere gittim o sancıyla 6 kat merdiven çıktım, orada duş aldım. Geri eve geldim, biraz dinlendim eşimle beraber parka gidip yürüyüş yaptık. Bu arada sancılarım 6 dk da bir devam ediyor. Akşam 5-6 civarı sancılarım yine aynı aralıkta ama şiddeti dahada arttı, biraz kıvrandırmaya başladı beni. Sancı vurdukça kalkıp evde yürüdüm. Aralıkları 4-5 dk civarına düştü yemek yedim artık doğuma gitmeye hazırlanıyordum. Akşam saat 8 de 3 dk ya düşünce hepimiz toplanıp hastaneye gittik. Nst ye bağladılar, doktorumu evinden çağırdılar, açılmam 4 cm di. Suni sancı serumu taktılar. Artık sancılarım daha şiddetli ve 1-2 dk arası vardı. Doktorum gecikeceği için suni sancıyı çıkardılar, bebek besleyici serum taktılar. Ebe 10 dk sonra tekrar muayene etti açılmam 10 cm di, hemen doğumhaneye almamız lazım bebek geliyor dedi. Doğum haneye gittiğimde bebeğin saçları görünüyor dediler. Ama doktorum geciktiği için ıkınma dediler. arada çok fena ıkınma isteği geliyordu, kendimi sıkıp, nefes alıp verdim. Ikınma isteği yokken hemşirelerle felan gülüştük, espiriler yaptık. yaklaşık 40 dk doktor yüzünden bu şekilde beklemek zorunda kaldım. Doktor geldiğinde çok az kesik attı. 2 güçlü ıkınmada bebeğim doğdu. Karnım bir anda rahatladı. Bebeğimi doktor karnımın üstüne koydu, ne ağlayabildim, ne gülebildim. boş boş baktım çocuğa. Çok şaşkındım, bu bir mucizeydi. Dikişim atıldıktan sonra eşimde 1 ıkınmayla kolayca çıktı. O da çıkınca tamamen karnım rahatladı. Sanki üzerimden bir ağırlık kalktı. Doğumdan önce ne nişanım ne de suyum gelmedi.

Kızlar gerçekten doğumum çok kolay oldu. Doktor gecikmesi yüzünden biraz çektim ama gerçekten kolaydı.Ebe bile çok kolay bir doğum yaptın dedi. saçlarım fönlü, gayet rahat bir şekilde doğuma gittim. Benden başka herkes telaşlıydı. Doğumhaneden çıkarkende beni lavobaya götürmelerini istedim, güldüler bana. Saçlarımı düzeltip, tacımı takıp sanki hiç doğum yapmamışım gibi ailemin karşısına çıktım. Çünkü hepsinin telaş içinde beklediğini biliyordum ve onları rahatlatmak istedim. odam süslenmiş beni bekliyordu. Kızım yanıma geldi, işte o zaman bebeğim olduğunu farkettim ve ağlamaya başladım. beklediğimizden daha kilolu ve daha uzun bir bebekti. Doktor bile şaşırdı, bu kız kocaman dedi. Emzirmek için göğsümü açtım ve sütüm göğsümün ucuna gelmiş bile, bu da ayrı bir mucize dedim. kızım sanki açlıktan ölmüş gibi saldırdı göğsüme ve hemen emdi. Hiç zorlanmadık. ertesi gün 16:00 civarı taburcu olduk. Sadece dikişten dolayı oturup kalkmakta biraz zorlandım ama, rahat bir şekilde her ihtiyacımı karşıladım ve kızımla ilgilenebildim.

Bütün normal doğum yapacaklara tavsiyem kesinlikle sancılarınız sıklaşınca hastaneye gidin, evde daha rahat oluyor insan. Herkese kuran okuttum, kendim sürekli dua ettim. Dualarla gittim doğuma.

bebegin hayırlı olsun.Allah analı babalı büyütsün.size bağışlasın.doğummun iyi geçmiş tebrikler kutlarım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…