2013 Haziran Anneleri Doğum Hikayeleri...

Bu arada Tokoyay ın doğum hikayesini okudum o yüzden ben de bi iki bişey söyliiim dedim ki galiba önemli zira herşey böyle kitaba göre olmuyor. Ben hiç aralıksız süren 1 saatlik ağrı sebebiyle acile gittim bana dedikleri sen saatlerdir nasıl bu acıyla duruyorsundu ki benim ağrım yoktu sabah nst ye girmiştim hiç ağrım yoktu hem de. Bir de 3 cm açılmam varmış. Yani diyeceğim şu ki belirtileri ihmal etmeyin dr görüşü tabii ki önemli ama hiçbi şeyi bu saatten sonra riske atmayın. Ha bu arada ne nişan ne de su gelmişti.

canım allaha şükür ikinizde sağ salim kurtulmuşsunuz beni de korkutuyor şu kaka olayı rabbim korusun evlatlarımızı da bizi de ama seni 6 dk da bir sancıyla sezeryana hemen almayan doktoruna kızdım yani eve gönderecek ne var zaten sezeryan.. neyse kaderde ne varsa onu yaşıyoruz rabbim sağlıklı uzun ömürler versin sizlere..

doğum yapan tüm arkadaşları tebrik ederim. hayırlısıyla büyütürsünüz bebişleri inşallah

doğum hikayelerini okuyorum da hiç ben de yakında doğuracakmışım gibi hissetmiyorum. sanki daha aylar varmış gibi :)

sanırım daha sancılar başlamadığı için böyle hissediyorum.. rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşallahhhh...

Çok çok geçmiş olsun. Okuyunca gözyaşlarımı tutamadım, şükürler olsun ki bebeğin sağlıklı. Allah kimseye bu duyguları yaşatmasın.

Bebeğinle sağlıklı mutlu günler sizin olsun.

Zoru, kolayı, doğum yapan tüm arkadaşlar ve bebekleri iyi en önemli olanı da bu. doğum yapan tüm arkadaşları tebrik ediyorum, bundan sonra ki serüvende de bebekleri ile sağlık, mutluluk ve huzur diliyorum...

bebeğimin adı : çınar
doğum haftası : 37.hafta
boyu : 50 cm
kilo : 3080 gr

merhabalarrr :)

18 mayıs cumartesi günü sabah 06:00 da erkenden uyandım , o gün doktor kontrolum vardı kahvatımı yapıp yola koyulduk , ev ile hastane arası 1 saat var , kendi doktorum il dışında olduğu için baska doktora kontrol olmak durumundaydım ayrıca 37 hafta kapanış raporumu alacaktım, neyse biz güle oymaya hastaneye geldik , doktor NST istedi nstde sansı cıktı ama bende hiç bisey yoktu, doktor nst sonucunu gösterdiğimde nasıl yani sancın yokmu dedi yooookkk deyince catı muayenesine aldılar 3 cm acılma olduğunu söyledi doktor , biz soktayız tabi çok sanslı olduğumu hemen eve gidip esyalarımı alıp yatışa hazırlanmamı söyledi apar topar arabanın 4lülerini yakarak uçarcasına eve geldik önce duşumu aldım güzelce duşta nisanım geldi , ben gayet sakin bihaldeyim ama sonra okunacak hurmalarıma yasin okuyup yola cıktık sıfır panikle , çünkü ne sancı ne ağrı vardı bende , hastaneye vardığımızda saat 18:00 olmuştu yatış işlemlerini yapıp odamıza yattık bende halaaa bisey yok tabii , ailem il dışında olduğu için onlara haber verdik , arkadaşlara haber verdik ben güle güle doğum anını bekliyorum sancısız 5 cm açılmam olmuştu doktor artık suni sancı verelim doğumu hızlandırladım dedi, hiç istemesemde kabul ettim oğlum hiç beni üzmedi bu süreçte , suni sancılar verildiğinde saat 21:00 cıvarıydı , 12:45 e kadar sancı çektim odada en az 10 kişi varken , arkadaslar ,kuzenler , ailelerimiz derken herkes başımda , kimi dua ediyoo kimi moral veriyoo süperdi valaa
12:45 te 10 -12 cm acılmayla doğuma aldılar artık gelsin alllahım diye dua ettim son anlarda , eşim ve en yakın arkadaşım doğuma girdiler , eşim mukemmel bir doğum kocu oldu bana, arkadaşımda fotorafcımız 4 ıkınmada 01.07 de oğlum geldi de bide bana sonrun o anları , ilk 2 ıkınmada ıkınmayı beceremedim doktor ıkın diyor ben ıkındığımı sanıyorum ama kendimi sıkıyomuşum , doktor ıkınmıyor dediğini duyduğumda bana bigaz geldi ,ıknmaya başladım tüm gücümle , biran başaramaycağım sandım ama eşim hadiii yapabilirsin dediğinde son kez ıkındım nefesim kesilircesine , bebeğimin içimden kaydığını hisettiğimde işte bu dedim dokorun ellerine doğu verdi oğlum üstüne birde hemsire ve doktora çişleyi verdi alın işte der gibi dogum anı bambaşkaydı benim için , oğlumun ağlayışını duyduğumda dünyalar benim olmuştu , odama geldiğimde sevinç gözyaşlarıyla oglumu verdiler kucağıma , hemen meme aramaya başladı pıtırcığım çok sükür sütüm hemen geldi ve doyurmaya başladım hamilelik sürecince beni hiç üzmeyen oğlum kucağıma geldiğinde hersey benim için anlamlaşmaya başladı , yaşamın anlamı benim için simdi başlıyordu sükürler olsun rabbime ki sağ salım bebeğimi bana nasip etti darısı bu sürecte desteklerinizi , önerilerinizi biribirimizden esirgemeyen , 9 ay boyunca bizi bizden başka daha iyi anladığını düşünmediğim sizlerin başına ...

bugun 1 haftayı tamamladık göbeğimiz düştü ilk banyosunu da az evel yaptk , odamızda babasının kucağına mışıl mışıl uyuyor simdi de

doğum anında desteklerinizi, dualarınızı esirgemeyen arkadaşlarımdan allah razı olsun , çok teşekkürler

Golgen canım süpersin..
Maşallah ağrısız açılman olmus
Allah esirgesin oğlunu cnm
Allah analı babalı büyütsun..
Darısı bekleyenlere olsunn

Son düzenleme:
canım hayırlı uğurlu olsun.çok güzel bir hikaye.bende böyle bir doğum istiyorum inşallah.allah bebeğienede sağlık versin.sarılık bir çok bebekte olabiliyor ne yazıkki.umarım bundan sonra bebeğini sağlıkla büyütürsün inşallah...

canım maşallah çok kolay bir doğum yapmışsın
ne güzel sancı çekmeden açılman olmuş
allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin canım

maaşallah size canım çok güzel bir doğum olmuş..darısı bizlere inşallah..

Masallah canim cok guzel cok kolay bir dogum olmus Boyle hikayeleri okuyunca bana acayip moral oluyor. SAglikla ve mutlulukla buyut minik prensini. Darisi basima

Bu arada esim de okudu dogum hikayeni ve cok begendi, imrendi de sanirim. Kalkti oynamaya basladi "gelmezsen gelme" diye, devreleri yandi adamin

allah bagislasin canim yavrunu tebrik ederimm . dogum hikayenide en kisa zamanda bekliyoruz :)))

ayy masallahhhh agrisz sancisiz 3 santim acilma valla ne guzell bayildm canim ben 2 santim acilma icin anam aglamdi resmenn

canim benim tebrik ederimmm allah yavrunu ssizlerle bagislasinn ne guzel bir dogum olmus cok rahat ve kolay masallahh keske herkes bukadar rahat dogum yapsaa cok sansilisin valla :)))

ay ben sizin dogum hikayeleri okudukca bukadar kolay dogumlaa ben kendi hikayemi yazamiyorumm
neyse hele bir topiktekiler dogum yapsinlar ozaman yazarim bendee :26::26::26:

umarım benim Çınar'm da böyle güzel bir doğumla gelir bize

allah analı babalı büyütsün canımm allah size bi ömür mutlu günler versin hepbetraber...
canım allah kurtarmışş ne güzell allahım analı babalı büyütsünn doğum hikayende çok güzell darısı bizlere inşallah bizim içinde dua edin...

bızı bu sekılde umutlandırıyorsunuz ya korku denılen sey kalmıyor ALLAH ın ıznı ıle ınsll bısde kolay bır dogumla kucgaımızaalırızz bu arada hurma dısında baska yaptıgın seylerıde yazarmısın bısde yapalım cunku maaslalah acılamn super olmusssssssssss

maşallah size... Allah analı babalı büyütsün bebişinizi.. Rabbim hepimize böyle kolay doğum nasip eder inşallah.

canım bende orada doğum yapacam inş.hastaneden memnun kaldın mı?bi de hastaneden çıkarken doğum dışında extra ne ödedin?

haziran 20 de sezeryanla dünyaya geleceğini sandığımız oğlumuz erken davrandı.28 mayısta belden vuran ağrıyla ben geliyorum dedi ve geldi.34+6 günlükken sezeryanla dünyaya gözlerini açtı.Allah'a şükür sağlıkla evimize döndük.şuan meme tutmayla ilgili sorunumuz var.çok küçüğüz ve maalesef uykudan gözümüz açılmıyor ( şimdilik kısaca böyle darısı bebeklerini bekleyen annelere,inşallah zamanlı sağlıklı doğumlar görürsünüz..

Masallah saglikla buyusun annesi erken davranmis... bende 32. Haftada erken dogum sancilariyla evdeyim ama cok sukur bugune geldim..kizim bakalim ne kadar sabırla bekler gorecegiz...he0 ufak sancilarim var endise ediyor insan hep .. sende sancilarin mi basladida bu kadar erken sezeryan oldu?

Kizlar hepinize allah anali babali büyütmek kismet etsin meleklerinizi... birkac sey sorucam cevaplarsaniz sevinirim
Hastaneye giderken mutlaka yanimda olsun dediginiz neler var ?
Göğüs pompasi hastaneye almak mi lazim?
Biberon emzik gerekli mi mama mi aldiniz yaniniza
Birde kanama cok mu fazla depent diye bir hazir camasir lazim mi ?
Herkese saglikli günler

evet benim idrar yaparken yanmam vardı dr gittim tahliller temiz çıktı.hastaneden yengeme geçtim orda belime bir ağrı saplandı..(ben hala idrar yolları bele ağrı yapıyor sanıyorum) 2,3 saat sürdü bu ağrı geçmek bilmedi arada bir daha şiddetleniyo ve yüzüm alev atıyodu resmen ter boşalıyodu soğuk soğuk..eşimi aradım belim ağrıyo hastaneye çıkıyorum diye oda tamam dedi gayet sakin tabii sabah gittim bişey yok yaaa:)) neyse girdim hastaneye ebe acilde dedi kız yine ne oldu bende asık surat halim yok yüzüm olmuş kıpkırmızı dedim belim çok fenaaa..ebe geldi yanıma kız dedi ne bel ağrısı yürü dedi nst ye doğum sancın başlamış :)))ben cahil hala belim belim diyom bebeğe daha erken :))ne bileyim oğlum gelme çabasında..nst de 60-65 sancı görünce korktum tabii ilk doğum sezeryandı zaten buda büyük ihtimal öyle olacaktı.eşimi aradım annemi aradım geldiler ebe dedi hemen götürün bebek kafayı yerleştirmiş.eve geldik duş aldım hazırlandım çıktık.gittik dr açılma yok nst sonucu önemli dedi.nstde sancılar 35-40 dr dedi eve göndercem ev hastane arası 1,5 saat son açılma bakalım yoksa hemen almam dedi.baktı açılma başlamış mecbur alcaz artık dedi.ve odamıza yerleştik ameliyat hazırlıkları yapıldı allahımm nasıl korkuyorum sanki ilk kez halbuki bu 2ci.neyse geldi ameliyat zamanı o sedyeye bindim aklımda bir sürü şey hem dua ediyorum hem düşünüyorum bebeğim daha 35 haftalık sağlığı nasıl acaba küveze girermi acaba vb.bu düşüncelerle bayılmışım..ayıldığım an sadece acıı...karnımı bastırmalarıyla kendime geldim.(hala karnımın içi acıyo kasıklarım felaket)oğlumu sordum iyi olduğunu öğrendim rahatladımm odaya çıktık bebeğim gelmişti ama ben hala narkoz etkisindeydim tekrar karnımı bastırdılar acıdan ağlamamk için zor tuttum kendimi ( neyse ayıldıktan sonra baktım oğluma allahımm ne çirkinnnn :)) rabbime şükrettim hep sağ salim çıktık diye..o gece bebeğim hep uyku modundaydı ememedi hala tutamıyo çok uğraşıyoruz..sabah dr geldi iyiki açılman olmuşta almışım seni sezeryana rahmin yırtılmak üzereymiş kağıt gibi incelmiş dedi bak dedi herşeyde var bir hayır..çok şükür allahıma onun bize verdiklerine oğlumu bana beni aileme bağışladığı için binlerce şükür..şimdi 3.günümüz hala zor hareket ediyorum ağrım çok idrar yolları enfeksiyonum çok yüksek bebeğim ememiyo ama inatla mama vermiyorum olsun en kötü günümüz böyle olsun..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…