2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar hepinize merhaba... uzun zamandır girip yazamıyordum 21 ağustosta 36+5 te doğum yaptım:) oğlum ve ben iyiyiz.. Allahım hepinize nasip etsin bu mutluluğu

Ask canım geçmiş olsun istersen yinede bi git dr. İçin rahat eder.

Cnm cok tsk ederim gerçekten zor bi geceydi hala da tam iyi sayılmam yrn ztn randevum var sabah erkenden drumla grstm dr dogumun baslangicinda ishal gorulmesi cok yaygin dedi ama isin icine kusmada girince enfeksiyondan suphelendi yrn sabah erkenden ac karnina gidicem tum tahlillerime bakılacak su an evde dinlenmeye calisiyorum zaten kilimi kipirdatacak halim yok

Teşekkür ederim cevabın için. süre kısaldıkça heyecandan çok kaygı arttı sanırım, bir an önce doğsa diyorum, inş saglıcakla ve kolaylıkla kavuşuruz birbirimize:) Allah bebeğine ve sana güzel ve sağlıklı bir ömür versin.

Merhaba arkadaşlar geçmişe bakamadım bende kızımı 29 ağustosda sezeryanla kucağıma aldım darısı bekleyenlerin başına. 4370 gr 52cm olarak dünyaya geldi kızım.

canım gözün aydın:)))) ohh mis gibi kokla kızını

Merhaba arkadaşlar geçmişe bakamadım bende kızımı 29 ağustosda sezeryanla kucağıma aldım darısı bekleyenlerin başına. 4370 gr 52cm olarak dünyaya geldi kızım.

kızlar hepinize merhaba... uzun zamandır girip yazamıyordum 21 ağustosta 36+5 te doğum yaptım:) oğlum ve ben iyiyiz.. Allahım hepinize nasip etsin bu mutluluğu

Armağan34, Perakedisi, Yasemen canım hepinizin gözü aydın inanın böyle güzel haberler aldıkça çok seviniyorum güle güle büyütün bebişlerinizi Allah bu zamandan sonra sizleri bebişlerinizden hiç ayırmasın darısı benim ve benim gibi gün sayan arkadaşlarımın başına hepinizi öpüyorum, sevgiyle kalın...

kızlar merhaba,
bende eylül annesı olucam inş,sizleri takıp ediyorum ama yazamıyorum pek sizlere bişey danısıcam yaa dun gece baya agrı hıssettım gece bıle uyandım karnımda bebegımın gerıldıgını dusunurdum hep dun gece o gerılemelrle beraber alt taraflara vuran ağrılar yasadım,sabahda ara ara yıne oldu,fakat 2 saat evvel lavaboda kanamam olduğunu gordum ama devam etmıyodu oyle nısan tarıfındekı gıbı sumuksu yapışkan felan da degıl sadece kanama olmuş lekesını gordum ıslaklığı bıle gecmıstı yanı,sizce bu nısanmıdır su an ağrım felan da yok,esıme kalsa hemen hastaneye goturcek benı panık yaptı ama ben sancım felan olmadan gıtmek ıstemıyorum aacaba bebekte bı sorun olur mu hareket edıyo gercı ama yıne de korkuyorum:26:

canım seninki nişan değil bariz kanama anlaşılan senin bu durumda kesinlikle doktıra gitmen gerekiyor çünkü doktorlar ısrarla kanaman olursa gel diyor nişan gelirse demiyor nişan gelmiş olsaydı bekle derdim ama sen kanamadan bahsediyosun bence riske atma son günlerine gelmişsin git doktoruna. ben dün doktoruma sordum kanama olması bebek için tehlikelimi diye birkaç damla tehlikeli değil ama çok gelirse tehlike dedi ama her şekilde gelmen gerekir dedi. ihmal etme sen de git bence

oyle mi dersin cnm,su an bebegım gayet hareketlı bıdaha da kanama yada leke felan da gelmedı gıtsem mı acaba ara ara yıne kasılmam oluyo galıba kasılma dedıklerı bu karnım cok fena gerılıyo ve kasıklarıma doğru agrı gırıyo ama belımde hıc agrı felan yok

canım senın neden sezeryan oldu ve sezaryanı onerıyormusun benımde olma ıhtımalım varda hazır senı bulmusken bılgı alayım dedım sezaryanda ılkte sutun gelmıyor dıyolar sendede oyle oldu mu ne kadar zamanda toparlandın

cnm doktora gitmek için seni tutan ne, ya riskli kötü bir durum varsa hemen müdahale edilmesi gereken ? ben senden daha panik yaptım burda,

cnm doktora gitmek için seni tutan ne, ya riskli kötü bir durum varsa hemen müdahale edilmesi gereken ? ben senden daha panik yaptım burda,
sanırım bebeğim hareket ettiği için gitmek istemedim cunku eeger açılma cok azsa sancım yokken gıdersem sunı sancı verırler ugrasmak beklemek ıstemezler dıye cok korkuyorum aksi gibi sancı felan da gıttı yok hıcbısey artık hastaneye gıdıp de hıc açılma sancı yok der gerı yollarlar dıye bekleyelim dedım,ama yıne de gıdıp bı nst cektırırız bu aksam

Meraba arkadaşlar 3gündür hastanelerdeym sabaha kadar serumlar aldö,nedeni böbrek(genişleme kum dökme)sancım had safhada uyku yok oturmak,yatmak işkence haftamı doldurmama 10 gün kaldı,korkuyorum birde doğum sancısı giricek diye, allah yardım etsin gerçekten böbrek ağrısı çekenlere

Canım inşallah bişey çıkmaz haber ver bize.

Arkadaşlar, ben de eylül annesiyim. Bir kaç anne adayımız sezaryen doğumu sormuş. Ben 3,5 sene önce oğlumu sezaryenle doğurmuştum. Bir kere şunu söyleyeyim, özel hastanede doğuracaksanız, sezaryene hazırlıklı olun derim çünkü çok az hamile normal doğumla çocuğunu kucağına alıyor...

Benim hem bel problemim olduğu için hem çatım dar olduğu için hem de oğlumun kalp atış hızı yavaşladığı için, muayeneye gittiğimin ertesi günü sezaryene aldılar. Sabah odama geçtim, hemşire geldi, damar yolu açtı, daha sonra lağman yaptı ( gece 12'den sonra birşey yiyip içme diye tembih etmişlerdi) Ben sabah 08.45'te doğuma gittim,10.00'da odama çıktım; zaten hemen hemen kendinize gelmiş oluyorsunuz ve o kendine gelme aşamasında zangır zangır titriyorsunuz. Tabiki kendinize geldikçe müthiş bir acı hissediyorsunuz o dikişlerden dolayı...Hemşireler vücudunuzu hızlı hızlı temizliyor ve gidiyorlar. Benim dudaklarım çok kurumuştu, acayip su içme ihtiyacı hissettim, hemşire dudağımı pamukla ıslatınca ya da silince rahatladım. Silince dedim çünkü ağzınız o narkoz etkisiyle zehir gibi oluyor ve uyuşuk oluyor. Mesela benim dudak uyuşukluğum 2-3 gün devam etmişti. Belki narkozun etkisiydi belki de ağzıma bir alet falan soktukları içindi bilemiyorum ama ağzımın içi de acıyordu.. Daha sonra size gecelik giydiriyorlar, akşama doğru da pijama giymemi istemişlerdi çünkü hem alttan üşütmemek gerekiyormuş, hem de pijama daha sıcak tuttuğu için gaz çıkartmak daha kolay oluyormuş. Bir de sonda takıyorlar, ayağa kaldırmadan önce de çıkartıyorlar

Doğumdan 1,5-2 saat sonra sizi yataktan kaldırıp, birkaç adım yürümenizi istiyorlar. Genelde baş dönmesi oluyormuş ama bende olmadı. Aman siz siz olun, canınız da yansa, yürümeye takatiniz de olmasa muhakkak kendinizi zorlayın. Çünkü yürüdükçe kendinize gelip açılıyorsunuz ve iyileşme süreciniz hızlanıyor..

Şunu da söyleyeyim, sezaryen doğumda süt geç geliyor falan diyor bazıları ama bence bu tamamen psikolojik. Çünkü plesenta rahimden ayrıldıktan sonra, hormonlarımız çalışmaya başlıyor ve odaya çıkıp, kendinize geldikten sonra yarım saat içinde emzirmeye başlarsanız sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Ben öyle yapmıştım, sütüm var mıydı tabiki yoktu ilk emzirdiğimde ama inat ettim her yarım saatte bir emzirdim, moralimi bozmadım, sakin oldum. Stres olursanız sütünüz gelmiyor çünkü ve ne olursunuz mümkünse sütüm yok diye mama vermeye çalışmayın. Bebek, biberondaki rahatlığa alıştığı için bu sefer de memeyi istemeyebiliyor.

Ben sezaryen olmama rağmen, kulaktan dolma, sezaryende hemen süt gelmez laflarını duymama rağmen devam ettim emzirmeye ve sütüm geldi. Yeter ki meme uçlarınız acımasın ya da yara olmasın. Benim yengem epidural normal doğum olmuştu ama onun da sütü gelmedi çünkü emzirmeye kendini hazır hissetmemişti.

Bir de gündüz bir makale okudum. Vajinal doğumun bile aslında doğal olması gerekiyormuş. Yani epidural olmayacak, suni sancı verilmeyecek, vajina dışardan müdahaleyle yırtılmayacak. Hayvanlarda yapılan testte her iki duruma da bakılmış, sezaryende de epidural ya da suni sancıda da hayvan, yavrusunu doğurunca hiç ilgilenmemiş bile....

Ben, doğumdan yaklaşık 4-5 saat sonra kendimi çok daha iyi hissettim ve yatakta hiç yatmadım. Koltukta oturdum, oğlumu da öyle emzirdim. Yarım saatte bir yürümek şart..

Şimdilik aklıma bunlar geldi, umarım yardımcı olabilmişimdir

Son düzenleme:
gecenin bu saati oldu beni uyku tutmuyor, sümüksü bir akıntım var, çok azda sancı. Ama hala midem yanmaya devam ediyor. Doğumdanda çok korkuyorum, çünkü ilk doğumum zor oldu. Psikolojik anlamda iyi değilim. Rabbim sen yardım et

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…