2013 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar biz geldik :)

evde internetikin kotasi bitmis cepten girmekte zor oluyor gelip bakamiyorum size insallah iyisinizdir kizlar
Rabbim hala doguramayanlari tak.avazda kolaylikla kurtarsin insallah
annelige alismaya calisiyorum :) hamileyken sabaha karsi vantilatorle kardes olup uyuyordum simdi yanimda sinek kanadindan yel kapacak bir yakisikli var bnsicakta camlar kapali yatiyoruz :) yeterki o usumesin burnunun ucu sogumasin diye :)
kizlar ben gogsumun ucu var derdim son iki gundur gogus ucu cikarici aldim ise yaramadi avent kelebek aldim ise yaradi ama goguslerimden biri yara oldu onunla bile zor oluyor bende sut sagma.makinasi aldim.en dusuk ayarda saggiyorum en azindan icebiliyor
bu arada sarilik olmusuz saat basi sut faslimiz var oyuzden :)
kotam gelsinde kimler dogurmus kimler kalmis bakacagim insallah
hepinizi opuyoruz kizlar :)

Canım gözün aydın Allah analı babalı büyütsün.

Merhaba arkadaşlar. Ben 36+4 haftadayim. Doktor ultrasona gore 5 gün ilerde gelişimi dedi, sizce bu tahmini dogum tarihndan
Bes gun once bebegin gelebilecegi anlamina gelir mi? Bir sorum daha bebeginizin odalarini nasil hazirladiniz, ben yatak odasinankoydum yatagini ama odamiz tikis tikis oldu bebek icin pek saglikli bir ortam degil gibi geldi bana bu konuda onerileriniz neler?
Allah hepimize kolay dogumlar nasip etsin insallah...

merhaba güzel anneler
kızıma biraz daha bekle dedim ama annesını dinlemedı:)
36+5'te 30 agustos zafer bayramında 02:05te dünyaya geldi
2620 gr 48 cm olarak doğdu
haliyle biraz minnak ama şimdilik emme haricinde iyiyz Allah'ıma hamdolsun
darıısı hepinizin başına inşallah

slm canm.bebeğini kolay doğumla sağlıkla doğur inş.benim gebeliğimde bebek ultrasonda sata göre 2,5 hafta ilerideydi.bebeğim 37+6 da doğdu.ultrasona göre doğum tarihimiz 13 temmuzdu.sata göre 25 temmuzdu.hep bende merak ediyordum gününde mi erken mi gelir diye erken geldi oğluşum.bebeğim 3500kğ 54 cm dünyaya geldi.12 temmuzda suyum geldi nişan falandan önce.bizde acil hastaneye gittik.normal olmadı bebek kanala inmemişti.sezeryanla çok sağlıklı bebek doğdu.canım 36. haftadan sonra heran gelebilir bebekler.bunun ultrasonla pek ilgisi yok demişti drumuz.bebeğin nasıl ne zaman gelecegini bırak kendi seçsin.doğumdan sonra çok yorulup uykusuz kalıcaksın.bugünleri bol bol dinlenerek iyi moralla geçir.ben çok uyumuştum hep moralimi yüksek tuttum.çok şükür oğlumun uykusuda düzenide beni hiç yormadı.yatak odasında kalsın beşiği yine bebeginin bir odası olsun.büyüyünce odasında yatar.yatak odasında yatırırsan sık sık emzirmen kolay olur.benim yatak odamda tıkış tıkış bazı şeyleri hatta çıkardım.yenidoğduğduğun 2 saatte bir bazen yarım saatte bir yada gece sık sık emmek isteyecektirr.zaten emmek için çene yapısı daha gelişmediği için sık sık emzireceksin.yoksa açlıktan kan şekeri düşer sarılık olur.bebek zaten her emdiğinde doymaz yorulduğu için emmeyi bırakır sonra yine emer.

Son düzenleme:
slm kızlar sormak istediğniz birşey varsa bana sorabilsiniz.48 gün önce sezeryanla doğum yaptım.hamilelikte canınızı hiç sıkmayın kendinizi çok yormayın bol bol dinlenin yürüyüş yapın iyi beslenin.kendinizi doğuma olduğu kadar doğumdan sonrasına da hazırlayın.bebek doğunca insan pek fazla dışarı çıkamıyor bol bol gezin.ben 40 ını beklemeden havalar sıcak olduğu için bebek arabasıyla hep çıktık.ama artık fazla bebeği çıkaramam havalar soğuyor.bebeğiniz doğarsa sütünüz yetmiyorsa bile emzirin siz emzirdikçe sütünüz artar.hemen mama takviyesi yapmayın.birde eğer biberon alacaksanız dr brown yada avent alın.ben nuk kaucuk aldım yeni doğan az akışlı bebeğime yeni doğduğunda mama yerine sütümü sağıp vermiştim yinede memnunum keşke dr brown alsaydım diyorum.ama zaten ben sadece emziğini kullandım.biberonunu degil.cam biberonlara mama için iyi anne sütü için degil.mama verecekseniz bir tane cam bir tanede plastik biberon alın.ama en güzeli biberonu bebek doğduktan sonra almak.sezeryan olacaksanız ya da işe başlayacaksanız daha sonra elektrikli süt pompası alın mutlaka.

slm arkadaşlar bebeğini kucağına alanların gözleri aydın olsun. Biz hala beklemedeyiz, oğlumun gelmeye niyeti yok. Eşimin izni bitecek ama bizde tık yok, hayırlısı diyoruz artık. Kızlar ben çok fena kahve yiyorum sonrada midem yanıyor, biri bana dur desin

gözün aydın canım rabbim analı babalı büyütsün bebeğini.sağlıklı mutlu ömürler sürersiniz inş.

Allah analı babalı büyütsün emdikce de toparlar Allahin izniyle kendini bebisin

Ben de doğurmak istiyorum artik ya babam dün gidecekti bir gün daha kalmaya ikna ettim ama yarın gider bebeğim de inat ediyor gelmemek için ağlayasım geliyor artik yaa son haftama girdim ama tık yok Allahım sen en hayirlisini bilirsin benim gibi bebeğini bekleyen annelere de bana da en güzel bicimde hayirlisiyla bebeklerimize kavusmamizi nasip eyle artık noolur:'(

gözün aydın cnm allah analı babalı büyütsün meleğini

Kizlar gunaydin hayirlisi ile eylul ayina girmis bulunmaktayiz:) bizimde 39+4 oldu ama til yok hala dun geceyi inanilmaz zor gecirdim karnimda inanilmaz bi ağrıyla uyandim sabaha kadar kivrandim agladim resmen sonra afedersiniz cok kotu ishal oldum ustune bide kusma eklenince iyice bittim sabaha kadar agriyla hem kustum hem agladim artk dra gitmeyr krr vermistimki aglaya aglaya uyumusum su anda daha iyiyim ama yemek falan yiyemiyorum bebegim gelmeden hasta olmak istemiyorum umrm duzelirim ozamana kadar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…